Wypożyczalnia samochodów Arabia Saudyjska

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Arabia Saudyjska

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Arabia Saudyjska. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Arabia Saudyjska. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Arabia Saudyjska

Wynajem samochodu Arabia Saudyjska
Wynajem aut Arabia Saudyjska

Królestwo Arabii Saudyjskiej Główną część Półwyspu Arabskiego i jest drugim największym państwem w świecie arabskim.Graniczy Jordania i Irak do północno-wschodniej Kuwejcie, Katarze, Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na wschodnim, Oman na południowym wschodzie, na południu Jemenu, Morze Czerwone do zachodu i Zatoki Perskiej na wschodzie.Populacja jest 28.376.355 (2010) mieszkańców i stolicą jest Rijad. 97% ogółu ludności to muzułmanie.

Królestwo Arabii Saudyjskiej jest czasami określane jako „Dwóch Świętych Meczetów” kraju, a następnie w odniesieniu do Mekki i Medyny, które są dwa najświętszych miejsc islamu.Arabia Saudyjska ma znaczny wpływ na Bliskim Wschodzie i na świecie islamskim i jest ekonomicznie, politycznie i militarnie dominującą siłą w regionie Zatoki Perskiej.

Kraj ma drugiego na świecie pod względem wielkości rezerwy ropy naftowej, które są skupione głównie w prowincji wschodniej. Ropa za ponad 95% eksportu i 70% dochodów budżetowych.

Wakacje w Arabii Saudyjskiej jest w dużym stopniu opiera się na pielgrzymki do Mekki i Medyny. Mekka otrzyma ponad trzy miliony pielgrzymów roku tylko w czasie miesiąca pielgrzymki, a resztę roku około dziewięć milionów pielgrzymów. Nie-muzułmanie nie są dozwolone. Medina jest święte, ponieważ meczet Al-Masjid al-Nabawi zawiera grób Mahometa.

Czerwone plaże morskie z jego turkusowej wody jest znany jako jeden z najlepszych miejsc do nurkowania.

Innym popularnym miejscem jest Al-Diriyah poza Rijadzie.Diriyah było Oryginalny dom z saudyjskiej rodziny królewskiej, i służył jako stolicy pierwszej dynastii saudyjskiej 1744/18.Mada’in Saleh jest pre-islamskie archeologiczne z ruinami z Nabatean królestwa (1 wnekr To również utworów z Lihyani, Arab Brytania od wieków przed Chrystusem, i zawodów rzymskich.

Arabia Saudyjska krytykowany za systematycznej dyskryminacji kobiet. Jest to jedyny kraj na świecie, gdzie kobiety nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych.

Największy port lotniczy jest King Fahd International Airport, 20 km na północny zachód od Dammam.King Khalid International Airport znajduje się 35 km na północ od Rijadu.