Wypożyczalnia samochodów

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Najpopularniejsze lokalizacje

Najczęściej zadawane pytania

Potwierdzenie zostanie wysłane kilka minut po dokonaniu rezerwacji. Otrzymasz również voucher, który musisz zabrać ze sobą i okazać w wypożyczalni, kiedy będziesz odbierać swoje auto.

Otrzymasz e-mail potwierdzający rezerwację, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Możesz tam sprawdzić, w której agencji wynajęto auto, poznać jej dane kontaktowe oraz dowiedzieć się, gdzie należy odebrać samochód.

Upewnij się, że e-mail z potwierdzeniem nie znajduje się w folderze spam. Jeżeli go tam nie znajdziesz, skontaktuj się z nami niezwłocznie.

Tak, ale rezerwacji musisz dokonać na co najmniej 2 godziny przed planowanym odbiorem auta.

Możesz anulować swoją rezerwację wchodząc w panel „Obsługi Klienta” w prawnym górnym menu na naszej stronie internetowej. Tam pokażemy Ci co zrobić, aby anulować rezerwację.

Zmian można dokonywać korzystając z numeru naszego międzynarodowego centrum obsługi klienta – wybierz +47 21 03 06 23.

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować dokładnej marki auta, ale gwarantujemy, że dostaniesz samochód takiej samej kategorii niezależnie, czy to mini, auto ekonomiczne, SUV, czy marka premium.

Tak, możesz użyć karty debetowej. Na dodatek, możesz wykorzystać kartę, której właścicielem jest ktoś inny, niż główny kierowca. Jednak, kiedy pojawisz się w agencji wynajmu aut, konieczne jest okazanie karty z nazwiskiem głównego kierowcy. Niektóre z wypożyczalni, pozwalają również na korzystanie z karty debetowej. Sprawdź w sekcji Płatności w zakładce Informacje o kartach kredytowych i debetowych z jakich kart możesz skorzystać.

W Goautos nie ma żadnych ukrytych kosztów ani prowizji. Jednak, jeżeli wybierzesz którąś z dodatkowych opcji, takich jak GPS, dziecięcy fotelik samochodowy, czy opony zimowe, dodatkowa opłata zostanie naliczona. Dodatkowe opcje opłacone są w miejscu odbioru auta, a nie poprzez platformę Goautos.

Aby wypożyczyć auto, większość agencji wymaga, aby mieć prawo jazdy przez minimum rok. W miejscu odbioru auta, zostaniesz poproszony/-a o okazanie prawa jazdy.

Te informacje są różne dla różnych krajów. W większości agencji wynajmu obowiązuje limit wieku określony na 21 lat, jednak są i takie firmy, które akceptują wynajmujących od 19 roku życia. Ważne Informacje znajdziesz w kroku 2 podczas dokonywania rezerwacji.

Pamiętaj jednak, że niektóre z agencji pobierają dodatkową opłatę od kierowców pomiędzy 18, a 25 rokiem życia. Wysokość tej opłaty możesz sprawdzić w zakładce Ważne informacje w kroku 2 podczas dokonywania rezerwacji.

Większość agencji pobiera niewielką opłatę, jeżeli kierowców jest kilku. Taka opłata wynosi przeciętnie od 3 do 10 EURO za dzień. Niektóre z firm w zaoferowanej cenie uwzględniają dodatkowego kierowcę.

Dodatkowych kierowców można dodać w kroku 3 podczas dokonywania rezerwacji.

Wszystkie oferty zawierają koszty ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i kradzieży. Informacje dotyczące ubezpieczenia znajdziesz po kliknięciu na „Ważne informacje” w kroku 2 podczas dokonywania rezerwacji.

Czasami warto rozważyć wykupienie ochrony ubezpieczenia, zwłaszcza w przypadku wysokich kosztów. Niektóre z ubezpieczeń podróżnych jak również karty kredytowe mają własną ochronę ubezpieczenia. Skontaktuj się z usługodawcami, aby sprawdzić, czy nie masz już wykupionej ochrony ubezpieczenia.

W potwierdzeniu rezerwacji znajdziesz listę dokumentów, które musisz mieć ze sobą podczas odbioru auta.

Zwykle jest to ważna karta kredytowa wystawiona na nazwisko kierowcy (MasterCard, Visa lub American Express). Dodatkowo, trzeba mieć ze sobą ważny dokument prawa jady oraz voucher, który został do Ciebie przesłany wraz z potwierdzeniem rezerwacji. Niektóre agencje wymagają również okazania dodatkowego dokumentu tożsamości (paszport jest optymalną opcją).

Jeżeli podróżujesz po terenie Unii Europejskiej, większość firm wyraża zgodę na przekraczanie granic państwowych. Jednak musisz to potwierdzić klikając na „Ważne informacje” w kroku 2 podczas dokonywania rezerwacji.

Wskazówki przed rezerwacją

Wskazówka 1 Zaplanuj z wyprzedzeniem

Jeżeli potrzebujesz auta na ostatnią chwilę, pomożemy Ci. Jednak, jeżeli z wyprzedzeniem wiesz o tym, że musisz wypożyczyć auto, możesz zaoszczędzić nawet do 70% dokonując rezerwacji wcześniej. Zarezerwuj swój samochód na 3-4 miesiące przed planowaną podróżą, aby mieć dostęp do większej liczby okazji i większego wyboru opcji. Jeżeli decydujesz się na rezerwację bliżej daty podróży, musisz liczyć się z tym, że możesz zapłacić więcej.

Wskazówka 2 Unikaj dodatkowego ubezpieczenia

Typowym zachowaniem firm oferujących wynajem aut jest próba sprzedaży klientom dodatkowego ubezpieczenia. W rzeczywistości są one niepotrzebne. Powodują one tylko dodatkowe opłaty, których nie potrzebujesz, a może okazać się, że nie pokryją one tak typowych zniszczeń jak pęknięta szyba.

Dokonując rezerwacji przy użyciu Goautos.com, uwzględniamy wszystkie wymagane ubezpieczenia, takie jak ochrona przed odpowiedzialnością cywilną (OC), ubezpieczenie przed kradzieżą pojazdu i ubezpieczenie AC z (kwotowym) udziałem własnym. Nie doliczamy dodatkowych prowizji za korzystanie z kart kredytowych oraz żadnych innych opłat. W cenie uwzględniony jest również podatek VAT, opłaty lotniskowe oraz pomoc w razie awarii. I w większości wycen uwzględniony jest również nielimitowany przebieg.

Wskazówka 3 Zrezygnuj z nawigacji satelitarnej

Czasami wypożyczając samochód bezpośrednio z wypożyczalni, obsługa sugeruje Ci również wypożyczenie nawigacji satelitarnej. Jeżeli nie znasz dobrze miejsca, w którym jesteś, może się to wydawać dobrą opcją. Jednak, dodatkowe opłaty szybko się mnożą. Może lepiej wykorzystać nawigację w Twoim smartphonie, albo skorzystać z papierowej mapy?

Wskazówka 4 Prowadź ostrożnie

Wypożyczone auto traktuj jak swoje własne. Bądź uważny w trakcie jazdy i parkowania, aby uniknąć potencjalnych stłuczek. Nie zostawiaj też w wynajętym aucie żadnych cennych przedmiotów, aby nie kusić złodzieja. Weź je ze sobą, albo schowaj tak, aby były niewidoczne. Ostrożna jazda i dostosowanie się do limitów prędkości pomoże Ci zaoszczędzić nawet do 25% na kosztach paliwa.

Wskazówka 5 Weź ze sobą fotelik samochodowy dla dziecka

Podróżowanie z całą rodziną jest dość drogie. Po co zatem dodawać kolejne koszty? Zamiast wypożyczać fotelik samochodowy dla dziecka, na kolejną rodzinną podróż, zabierz ten, który masz w domu. Możesz być zaskoczony, ale linie lotnicze pozwolą Ci zupełnie za darmo zabrać do samolotu fotelik samochodowy. Tak, dobrze widzisz, zupełnie za darmo. Więc nie zostawiaj fotelika w domu, zabierz go ze sobą i zaoszczędź parę groszy.

Wynajmij właściwe auto

Aby upewnić się, że samochód jest odpowiedni do Twoich potrzeb, weź pod uwagę informacje poniżej:

 • Wielkość wynajętego samochodu

Jeżeli na wakacje wybierasz się razem z rodziną, prawdopodobnie będziesz potrzebować innego samochodu, niż wtedy, kiedy podróżujesz w pojedynkę. Najważniejszą kwestią jest zazwyczaj to ile osób może zmieścić się w danym aucie oraz jaką ma on pojemność bagażową.

 • Gdzie będziesz używać tego auta?

Ważne jest również to, gdzie będziesz nim jeździć. Mniejszy samochód może okazać się dobrym wyborem w miastach, a większy będzie wygodniejszy podczas podróży autostradami. Czy samochód musi mieć klimatyzację? Klimatyzacja przyda w trakcie letnich wakacji w czasie upałów.

 • Czy potrzebujesz nawigacji?

Jedną z najczęstszych błędów podczas wynajmowania auta jest brak nawigacji satelitarnej, która może przydać się w czasie podróży w obcych miastach. Auta klasy premium zwykle mają zainstalowaną nawigację satelitarną, jednak tańsze samochody zwykle jej nie posiadają. Jeżeli nie chcesz płacić za wypożyczenie nawigacji możesz zabrać własne urządzenie nawigujące lub wykorzystać nawigację GPS w swoim smartphonie.

 • Czy podróżujesz z małymi dziećmi?

Jeżeli podróżujesz z małymi dziećmi, będziesz potrzebować dla nich fotelików samochodowych. Wypożyczenie ich wiąże się z dodatkową opłatą. Zawczasu sprawdź jaką opłatę agencja wynajmująca auto pobiera za wypożyczenie fotelika samochodowego. Jeżeli uznasz, że cena jest zbyt wysoka, weź pod uwagę wzięcie własnych fotelików dla dzieci. Pamiętaj, że może być to jednak niewygodne chyba, że wypożyczony samochód odbierasz i oddajesz na lotnisku. Sprawdź również, czy za zabranie fotelika samochodowego linie lotniczce nie pobierają dodatkowych opłat bagażowych.

 • Zapewnij każdemu miejsce

Jeżeli podróżujesz z rodziną lub w większej grupie, większość lokalizacji zwykle ma w swojej ofercie mini busy, które pomieszczą od 5 do 9 osób.

 • Poznaj lokalne warunki

Pomimo tego, że ludzie rzadko doświadczają problemów wynajmując samochód, to dobre przygotowanie to podstawa. Lokalne prawo i zasady mogą się różnić od tych, które obowiązują w Twoim państwie, to samo tyczy się kultury jazdy. Polecamy poszukać odpowiednich informacji w internecie zanim zdecydujesz się na wynajem auta zagranicą.

Wskazówki przydatne przy odbiorze auta

 • Daj znać o opóźnieniu

Jeżeli możesz nie zdążyć na umówioną godzinę odbioru auta, powiadom o opóźnieniu wypożyczalnię. Większość agencji w umowie wynajmu podkreśla, że nie gwarantują wypożyczenia zarezerwowanego auta, jeżeli opóźnienie wynosi więcej niż godzinę. W takich wypadku, wynajmujący może dostać samochód niższej klasy, lub będzie musiał dopłacić za auto wyższej klasy.

 • Sprawdź umowę wynajmu auta

Sprawdź czy umowa wynajmu zawiera dokładnie tę cenę, która została podana podczas rezerwacji. Jeżeli auto wynajmujesz zagranicą, masz prawo otrzymać kopię umowy w języku angielskim. Nigdy nie podpisuj umowy spisanej w języku, którego nie znasz.

 • Sprawdź samochód przed odjazdem

Zanim odjedziesz, sprawdź dokładnie, czy auto nie ma żadnych uszkodzeń. Obejrzyj je zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeżeli dostrzeżesz jakiekolwiek uszkodzenie, musisz powiadomić o tym przedstawiciela agencji. Dodatkowo, zrób zdjęcia samochodu na wypadek fałszywego oskarżenia Cię o spowodowanie jakiejkolwiek szkody.

Wskazówki przydatne przy oddaniu auta

 • Sprawdź ponownie samochód

Zaleca się, aby zrobić zdjęcia samochodu zanim oddasz do niego kluczyki. W przypadku nieporozumień co do stanu faktycznego auta, takie zdjęcia mogą okazać się przydatne. Możesz również poprosić przedstawiciela wypożyczalni o pisemne potwierdzenie stanu auta w momencie jego oddania. Zrobienie zdjęć jest szczególnie ważne, jeżeli auto oddajesz poza godzinami pracy agencji.

 • Posprzątaj samochód

Upewnij się, że auto oddajesz w tym samym stanie, w jakim zostało Ci ono przekazane. Jeżeli samochód jest brudny na zewnątrz lub wewnątrz, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty.

 • Zatankuj

Zwykle taniej jest oddać samochód z pełnym bakiem paliwa niż polegać na tym, że wypożyczalnia zatankuje go za nas. Cena, którą płacisz na stacji benzynowej z reguły jest niższa niż ta, którą pobierze agencja.