Wypożyczalnia samochodów Francja

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Francja

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów we Francji od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodów w Francji przez nas.

Przewodnik po Francji

Bilutleie Frankrike
Wynajem samochodów Francja

Francja jest największym krajem Europy Zachodniej pod względem płaskiej zawartości – z populacją około 64 milionów (2010). Stolica Paryża ma około 2,2 miliona. w samym mieście – ale jeśli ktoś liczy na przedmieściach, populacja wzrasta do prawie 12 milionów.

Największe miasta po Paryżu to Marsylia, Lyon, Tuluza i Nicea.

Krajobraz Francji jest zróżnicowany. Północne i centralne części są zdominowane przez stosunkowo płaski krajobraz, podczas gdy w południowych i południowo-wschodnich wysokich pasmach górskich (Pireneje i Alpy) znajdują się. Najwyższa góra Europy Zachodniej, Mont Blanc (4807 m), znajduje się we francuskich Alpach. Niektóre z najdłuższych rzek w Europie przepływają przez Francję: Loara, Rodan, Garonne i Sekwana.

Francja od wieków jest znana jako europejskie centrum kultury, a zmieniające się reżimy polityczne są świadome utrzymania tego.

Francja ma wiele atrakcji do zaoferowania. Stolica Paryża stoi w szczególnej pozycji ze swoją historią, ekscytującą architekturą, domami mody i kwitnącym życiem restauracji. W przeciwnym razie Prowansja i Riwiera (Lazurowe Wybrzeże) nad Morzem Śródziemnym mają długą tradycję jako miejsca turystyczne i wypoczynkowe dla ludzi ze wszystkich zakątków świata. Należy również wspomnieć, że Francja, z 2 zamkami winiarskimi, jest również oczywistym miejscem dla wielu miłośników wina.

Najbardziej zatłoczonym lotniskiem we Francji jest międzynarodowy port lotniczy Charles de Gaulle (Roissy), na północny wschód od Paryża. Inne ważne lotniska są tradycyjne Paris-Orly International Airport trochę na południe od stolicy i Nicei Lazurowego Międzynarodowego Portu Lotniczego.

Francja z wieloma winnicami jest oczywistym miejscem dla wielu miłośników wina.

Jazda we Francji

Autostrady we Francji są zwykle nowoczesne i dobre, a jeśli chcesz szybko dotrzeć do celu, są to najlepsze rozwiązanie. Jednak na większości tras zostanie naliczona opłata. Drogi krajowe są często najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz zobaczyć i doświadczyć więcej na drogach, z przystankami po drodze. W lipcu i sierpniu ruch może być w pobliżu odcinków, na których ludzie wyjeżdżają na wakacje, zwłaszcza na Riwierze Francuskiej.

Jest to obowiązkowe w ciągu dnia światła do jazdy po zmroku.

Przepisy ruchu drogowego we Francji

 • We Francji jedź po prawej stronie drogi.
 • Światła jazdy są obowiązkowe w samochodzie poza miastami, a także przez ograniczoną widoczność w ciągu dnia.
 • Jest to obowiązkowe ze światłami do jazdy dziennej po zmroku i w tunelach.
 • Korzystanie z telefonu komórkowego jest zabronione, gdy silnik pracuje, z wyjątkiem zestawu głośnomówiącego.
 • Jest to obowiązkowe z pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów.
 • Dzieci w wieku poniżej 10 lat (lub poniżej 135 cm) powinny zawsze korzystać z zatwierdzonych urządzeń przytrzymujących dla dzieci odpowiednich do wzrostu i wagi dziecka.
 • Jeśli fotelik znajduje się na siedzeniu pasażera (z przodu), poduszka powietrzna musi być wyłączona.
 • Dzieci poniżej 13 kg powinny siedzieć z plecami skierowanymi w kierunku podróży.
Na drogach krajowych we Francji ograniczenie prędkości wynosi 80 km/h.

Ograniczenia prędkości we Francji

We Francji ograniczenia prędkości mogą zależeć od warunków pogodowych. Dotyczy to obu rodzajów autostrad, podczas gdy na obszarach miejskich zawsze obowiązuje limit 50. Od 2018 r. ograniczenia prędkości na drogach krajowych wynosi 80 kilometrów/h, niezależnie od warunków pogodowych (zdyskontowane od 90 kilometrów/h jako maksimum).

 • Miasta i miasteczka: 50 km/h
 • Drogi krajowe: 80 kilometrów/h
 • Autostrady na obszarach miejskich: 110 kilometrów/h (100 kilometrów/h w przypadku opadów)
 • Autostrady: 130 kilometrów/h (110 kilometrów/h w opadach)

Nb! Jeśli widoczność jest mniejsza niż 50 metrów, na przykład w gęstej mgle, ograniczenie prędkości na wszystkich drogach wynosi maksymalnie 50 kilometrów/h.

Limit alkoholu we Francji

We Francji prowadzenie pojazdu nie jest dozwolone, jeśli stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5° (0,5 g/l). Jeśli masz poziom alkoholu między 0,50 i 0,8, otrzymasz umiarkowaną grzywnę, podczas gdy poziom alkoholu powyżej 0,8 ” może spowodować znacznie surowsze grzywny i konfiskaty praw jazdy.

Polecane wypożyczalnie samochodów usługi wynajmu samochodów

Tylko wyobraźnia ogranicza możliwości ekscytujących przejażdżek we Francji. Wszędzie w kraju znajdziesz zabytki i miasta z piękną architekturą, obszary znane z produkcji wina i pysznego jedzenia, a także góry i doliny z unikalnymi krajobrazami. Wzdłuż pasów wybrzeża masz możliwości pływania i kultowych miast, takich jak Biarritz, Nicea, Saint-Tropez. Oto kilka propozycji tras jazdy.

Riwiera Francuska

Trasa, która jest chyba najbardziej popularna we Francji, biegnie na Riwierze Francuskiej. Typowym punktem końcowym tej trasy jest Księstwo Monako i miasto glamour Saint-Tropez. W Monte Carlo warto zobaczyć między innymi Pałac Książęcy, Place du Casino, Hôtel de Paris i przystań. Następnym przystankiem jest Nicea, gdzie promenada de Anglais,hotel Negresco, galerie i muzea są głównymi kartami. W Cannes warto zatrzymać się przy rzymskich willach,muzeach i teatrach, a być może na wycieczkę łodzią do Île Sainte-Marguerite lub Île Saint-Honorat. Miasta Frejus, Sainte-Maxime i Sainte-Tropez również mają wiele do pokazania, ale tutaj jest przede wszystkim opalanie i pływanie, które jest najbardziej intrygujące. Jazda wzdłuż Riwiery daje wiele możliwości ekscytujących objazdów w głąb lądu w Prowansji.

W Monte Carlo, Monako, należy poświęcić trochę czasu, aby zobaczyć, między innymi, Pałac Książęcy.

Grasse jest jednym z pięknych małych miast, przez które przejeżdżasz podczas podróży.

Trasa Napoléon

Trasa Napoléon jest również jednym z najbardziej popularnych wycieczek, które turyści jeżdżą we Francji. Podąża za częściami trasy, którą dowódca Napoleon wziął, gdy wrócił z wyspy Elba, w drodze do słynnej bitwy pod Waterloo. Oficjalnym punktem wyjścia jest Antibes na Lazurowym Wybrzeżu, czyli mniej więcej w połowie drogi między Cannes i Niceą. Stamtąd jedziesz przez wiele pięknych małych miasteczek, takich jak Grasse, Digne, Col Bayard i La Mure, zanim skończysz w Grenoble u podnóża Alp. Trasa jest oznaczona posągami francuskiego orła (Aigle de drapeau) i można oczywiście jechać w przeciwnym kierunku, jeśli jest to najwygodniejsze.

Alzowijskie winnice należy odwiedzić, aby dowiedzieć się o białych i musujących winach.

Winnice Alzego

Alzowia znajduje się na granicy Niemiec i Francji, a w korycie rzeki utworzonej przez Ren. Historia i kultura jest tu ekscytująca, zwłaszcza jeśli chodzi o produkcję win białych i musujących. Oprócz wielu słynnych winnic, region jest pełen małych miasteczek z wielką architekturą, zamków, twierdz, kościołów i katedr. Przejażdżka tutaj z wypożyczalni samochodów pozwala zobaczyć historycznie ważnych miast, takich jak Strasburg,Colmar i Mulhouse. Można również wybrać się na objazdy do wielkich niemieckich miast, takich jak Baden-Baden i Offenburg, lub do Bazylei, która znajduje się po drugiej stronie granicy ze Szwajcarią.

La Route des Grandes Alpes

Ta trasa przez Alpy Francuskie zwykle rozpoczyna się w Thonon-les-Bains, małym miasteczku położonym w pobliżu Genewy. Stamtąd, podjechać w góry, zanim skończysz w Nicei na Lazurowym Wybrzeżu. Trasa przebiega przez kilka najwyższych szczytów w przełęczach górskich w Alpach. Będziesz ponad 2500 metrów nad poziomem morza kilka razy po drodze, z unikalnymi widokami na doliny i szczyty górskie we wszystkich kierunkach. Na trasie znajduje się wiele przyjemnych górskich wiosek, a także słynne ośrodki narciarskie, takie jak Chamonix i Val-d’Isère.

Przejazd przez Alpy Francuskie ma tendencję do rozpoczynania się od małego miasteczka Thonon-les-Bains, które znajduje się w pobliżu Genewy.

W Dolinie Loary można doświadczyć imponująco pięknych zamków i twierdz.

Paryż do Dolina Loary

Jeśli jesteś w Paryżu i masz wynajem samochodów, należy rozważyć dojazd do Doliny Loary. Dolina jest często nazywana Ogrodem Francuskim,ponieważ obszar ten jest uważany za bardzo żyzny. Istnieje wiele znanych winnictutaj, rolnicy rosną smaczne warzywa, jagody i owoce, a restauracje są zepsute, jeśli chodzi o dostęp do świeżych produktów. Większość ludzi jedzie najpierw do miasta Tours,kierując się stamtąd do Nantes. Zatrzymują się również piękne miasta, takie jak Angers i Saumur. W tych miastach, a gdzie indziej w Dolinie Loary, można doświadczyć jednych z najpiękniejszych zamków i twierdz we Francji.

Przejazd kończy się w legendarnym nadmorskim kurorcie Biarritz.

Linia brzegowa między Bordeaux i Biarritz

Bordeaux jest pięknym i ekscytującym wielkim miastem, które ma również silne połączenie z morzem. Jeśli jedziesz około godziny na południowy zachód od centrum miasta, dotrzesz do kurortu Arcachon i największej wydmy w Europie Dune de Pilat. Stamtąd jest piękna plaża wzdłuż całego wybrzeża,aż do legendarnego nadmorskiego kurortu Biarritz. Droga przebiega między brzegiem morza a pięknymi wioskami, z wieloma ekscytującymi zabytkami po drodze. Biarritz jest jednym z najbardziej eleganckich miast w kraju, i warte nocy lub dwa. Jeśli chcesz doświadczyć piękniejszych i ekscytujących miast na dysku, możesz udać się na przykład do San Sebastian i Bilbao w Hiszpanii.

Firmy, z których można wynająć samochód we Francji

Na lotniskach we Francji są znane na całym świecie firmy, które są głównie te, które oferują wynajem samochodów. Oznacza to, że znane podmioty, takie jak Hertz, Sixt, Avis, Budget, Europcar, Alamo, National i Enterprise. Można je również znaleźć wszędzie indziej w kraju. W miastach znajdziesz również mniejsze firmy, w tym francuskich graczy, takich jak Rent A Car, ACE, SunnyCars, Citer, FranceCars i Ucar.

7 często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodów we Francji

Czy mogę zapłacić za wynajem samochodu we Francji kartą debetową?

Większość wypożyczalni akceptuje płatności rzeczywistego wynajmu kartami debetowymi. Podczas odbioru samochodu należy okazać kartę kredytową, a karta musi znajdować się na nazwisku najemcy. Wypożyczalnia samochodów pobiera depozyt tylko z karty kredytowej. Wielkość depozytu zwykle odpowiada sumie odliczenia, plus szacunkowa kwota za brakujące paliwo, grzywny, przejazdy i tym podobne. Depozyt zostanie zwrócony na kartę zaraz po zakończeniu najmu.

Czy więcej osób może prowadzić samochód?

Rejestracja wielu kierowców na wynajem samochodów nie jest problemem, ale wszyscy kierowcy muszą spełniać wymagania wypożyczalni samochodów. Podczas odbioru samochodu należy okazać ważne prawo jazdy dla wszystkich kierowców. Jeśli dodatkowy kierowca nie może być obecny, gdy samochód jest odbierany, może to rozwiązać osoba odwiedzająca biura wypożyczalni samochodów, w której się znajduje i rejestrująca tam swoje prawo jazdy. Jest to powszechne za dodatkową opłatą za każdego dodatkowego kierowcę.

Jaki jest wiek dla wynajem samochodów w Francja?

We Francji firmy wynajmu samochodów mają limit wieku 21 lat. Osoba, która wynajmuje i ma prowadzić samochód, musi mieć prawo jazdy przez co najmniej 1 rok. Praktycznie wszyscy wynajmujący wymagają dodatkowej opłaty, jeśli najemca nie ukończył 25 roku życia. Wielkość opłaty różni się w zależności od firmy, ale zawsze będzie wliczona w cenę wynajmu, którą otrzymasz przy rezerwacji samochodu online.

Czy potrzebuję specjalnego typu samochodu we Francji?

Jeśli nie wybierasz się do francuskiej części Alp w zimie, jest mało prawdopodobne, że będziesz potrzebował czegoś innego niż zwykły samochód osobowy. Przy wyborze samochodu wynajem samochodu powinien przede wszystkim skupić się na ile miejsca potrzebne dla pasażerów i bagażu, a także bezpieczeństwa. Na południu kraju może być ważne, aby mieć samochód z dobrą klimatyzacją w lecie.

Czy jest to powszechne w przypadku budek poboru opłat we Francji?

Większość autostrad we Francji podlega punktom poboru opłat. Ceny mogą się nieznacznie różnić w zależności od sposobu jazdy. Na większości dróg zatrzymujesz się na stacji poboru opłat drogowych, gdy jedziesz na autostradę i otrzymujesz bilet. Bilet zostanie ponownie wykorzystany podczas jazdy z autostrady, a następnie zapłacić w zależności od odległości, którą jechał na autostradzie. W przypadku płatności akceptowane są monety i banknoty (euro), a także karty kredytowe (karty debetowe/kredytowe).

Co oznaczają znaki na francuskich punktach poboru opłat?

 • Zielona strzałka oznacza, że pas ruchu jest otwarty.
 • Czerwone skrzyżowanie oznacza, że pas ruchu jest zamknięty i nie powinien być używany.
 • Niebieskie monety oznaczają, że możesz zapłacić gotówką, ale zmiana nie jest zwracana (użyj dokładnej sumy).
 • Niebieski człowiek oznacza, że punkt poboru opłat jest serwisowany (otrzymasz zmianę z powrotem).
 • Niebieski kwadrat z literami CB / symbol karty kredytowej oznacza, że można płacić tylko kartą.
 • Orange T oznacza, że pole powinno być używane tylko przez samochody, które mają elektroniczny chip do zapłaty (francuska wersja AutoPass).

Z kim mam się skontaktować, jeśli wypadku samochodowym we Francji?

Numer alarmowy we Francji dla karetki pogotowia, straży pożarnej i policji to 112. Należy to nazwać tylko wtedy, gdy brałeś udział w wypadku, w którym doszło do obrażeń ciała, w przypadku pożaru lub w innych poważnych przypadkach i nagłych wypadkach. Należy również skontaktować się z wypożyczalnią samochodów i / lub firmą ubezpieczeniową, z której korzystasz.

Drugi numer:

 • Policja – 17
 • Straż pożarna – 18
 • Pomoc medyczna – 15

Miejsc