Wypożyczalnia samochodów Hiszpania

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Hiszpania

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Hiszpanii od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodów w Hiszpania przez nas.

Przewodnik po Hiszpanii

Bilutleie Spania
Wynajem samochodów Hiszpania

Hiszpania znajduje się na Półwyspie Iberyjskim w europie południowej, a na północy graniczy z Andorą i Francją,na południu w kierunku Gibraltaru i Morza Śródziemnego, a na zachodzie w kierunku Portugalii. Baleary z Majorką, Minorką i Ibizą oraz Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim są również częścią Hiszpanii.

Hiszpania jest 4. co do wielkości gospodarką Europy. i ma 40,5 mln mieszkańców (2010 r.). Kraj jest administracyjnie podzielony na 50 regionów. Najwyższą górą jest Teide – który mierzy 3718 metrów nad poziomem morza.

Stolicą Hiszpanii jest Madryt, znajduje się w środku kraju na hiszpańskiej równinie. Madryt ma 6 milionów mieszkańców w aglomeracji i jest największym i najbardziej zaludnionym miastem w Hiszpanii. Madryt jest również centrum administracyjnym, finansowym i kulturalnym kraju, a także ważnym węzłem komunikacyjnym.

Ogólnie rzecz biorąc, Hiszpania ma klimat śródziemnomorski wzdłuż wybrzeża na południu i wschodzie, klimat atlantycki wzdłuż wybrzeża w północnym i kontynentalnym klimacie śródlądowym.

Hiszpania jest znana jako bardzo popularne miejsce turystyczne, i otrzymuje około 60 milionów turystów rocznie. Regiony Katalonii na północnym wschodzie i Andaluzji na południu, a także wyspy Oceanu Atlantyckiego są najczęściej odwiedzanym obszarem turystycznym. Hiszpania słynie z tego, że jest ulubionym miejscem dla tych, którzy chcą słońca i wakacji na plaży wzdłuż wybrzeża, ale kraj ten jest również znany ze swojej turystyki kulturalnej.

Głównym lotniskiem w Hiszpanii jest Lotnisko Madryt – Barajas, który znajduje się nieco poza centrum stolicy. W przeciwnym razie międzynarodowe lotnisko w Barcelonie i międzynarodowe lotnisko Palma de Mallorca to jedne z najbardziej ruchliwych lotnisk w kraju.

Jazda w Hiszpanii

Wiele autostrad zostało zbudowanych w Hiszpanii w ostatnich dziesięcioleciach, a główne drogi utrzymują niezmiennie dobrą jakość. To sprawia, że łatwo, bezpiecznie i szybko dostać się między największymi miastami i miasteczkami. Drogi krajowe są również ładne do jazdy, ale tutaj należy zwrócić większą uwagę i ostrożność. W wielu miejscach mogą wystąpić niepozorne i kręte zakręty lub wysokości, szczególnie na drogach krajowych, które przebiegają w obszarach górskich lub wzdłuż wybrzeża.

Dzieci powinny siedzieć na tylnym siedzeniu i zawsze używać zatwierdzonych urządzeń przytrzymujących dla dzieci, które są dostosowane do wzrostu i wagi dziecka.

Przepisy ruchu drogowego w Hiszpanii

 • W Hiszpanii jedź po prawej stronie drogi.
 • Światła jazdy są obowiązkowe w samochodzie przy ograniczonej widoczności w ciągu dnia.
 • Jest to obowiązkowe ze światłami do jazdy dziennej po zmroku i w tunelach.
 • Korzystanie z telefonu komórkowego jest zabronione, gdy silnik pracuje, z wyjątkiem zestawu głośnomówiącego.
 • Jest to obowiązkowe z pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów.
 • Dzieci w wieku poniżej 12 lat (lub poniżej 135 cm) powinny zawsze korzystać z zatwierdzonych urządzeń przytrzymujących dla dzieci odpowiednich do wzrostu i wagi dziecka.
 • Dzieci powinny siedzieć na tylnym siedzeniu samochodu.
Minimalna prędkość autostrad w Hiszpanii wynosi 60 kilometrów na godzinę.

Ograniczenia prędkości w Hiszpanii

Jeśli nie określono inaczej, obowiązują następujące limity:

 • Miasta i miasteczka: 50 km/h.
 • Drogi krajowe: 90 km/h.
 • Autostrady: 120 kilometrów/h.

Prędkości te dotyczą zwykłych samochodów osobowych. Autobusy, motorowery, przyczepy, ciężarówki itp. Możesz również jechać 20 kilometrów na godzinę ponad ograniczenie prędkości na drogach krajowych, jeśli masz zamiar wyprzedzić inny samochód, a samochód, który jedziesz jest z mniejszą prędkością niż dozwolone.

Minimalna prędkość autostrad w Hiszpanii wynosi 60 kilometrów na godzinę. Jeśli jedziesz wolniej niż to na autostradach, możesz zostać ukarany grzywną.

Limit alkoholu w Hiszpanii

W Hiszpanii prowadzenie pojazdu nie jest dozwolone, jeśli stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 lt. (0,5 g/l).

Dla kierowców, którzy mieli prawo jazdy krócej niż 2 lata, jazda nie jest dozwolona, jeśli poziom alkoholu we krwi jest powyżej 0,30.

Zalecany wynajem samochodów wynajem samochodów usługi wynajmu

Hiszpania jest zróżnicowanym krajem pod względem krajobrazów, kultury i tradycji. To sprawia, że ekscytujące jest wyruszanie na przejażdżki, bez względu na to, gdzie jesteś w twoim kraju. Prawdopodobieństwo, że będziesz miał niezapomniane doświadczenie jest wysokie, zwłaszcza jeśli kochasz hiszpańskie tradycje kulinarne, piękną przyrodę i gościnnych ludzi. Oto kilka propozycji tras jazdy w różnych częściach Hiszpanii.

W San Sebastian i Bilbao znajdziesz wiele najlepszych restauracji w całej Europie.

Miasta Kraju Basków

Dwa najbardziej znane i największe miasta w Kraju Basków są Bilbao i San Sebastian. Oba są ekscytujące do odwiedzenia na wiele sposobów, nie tylko jeśli jesteś zainteresowany sztuką, kulturą, pięknymi budynkami z różnych epoki wspaniałymi tradycjami kulinarnymi. W San Sebastian i Bilbao znajdziesz wiele najlepszych restauracji w całej Europie. Klimat w północnej części Hiszpanii jest pod wieloma względami przyjemniejszy niż dalej na południe. Jest wystarczająco ciepło w lecie, aby cieszyć się pięknymi plażami i życiem kąpielowym, ale jednocześnie dostajesz wiatr z Oceanu Atlantyckiego, co sprawia, że rzadko jest zbyt wysoka temperatura. Oprócz ośrodków i dwóch ekscytujących miast kulturalnych, napęd w Kraju Basków powinien obejmować kilka przystanków w górskich wioskach i wioskach rybackich. Sam napęd jest miłym doświadczeniem, zarówno ze względu na bliskość morza, jak i bliskość gór. Madryt, Barcelona, Tuluza i Bordeaux są dobrymi punktami wyjścia do podróży odkrywczej w Kraju Basków, z zaledwie kilku godzin jazdy do San Sebastian.

Wynajem krajowy w Andaluzja

Andaluzja jest najbardziej wysuniętym na południe regionem Hiszpanii, a także costa del Sol. W kraju w regionie istnieje wiele pięknych i większych miast, w tym stolicy Sewilli, Granady i Kordoba. W regionie znajdują się również jedne z najbardziej niesamowitych wiosek w Hiszpanii. Wśród najpiękniejszych są wsie Úbeda, Baeza, Ronda, Montefrío, Zahara de la Sierra, Arcos de la Frontera i Genalguacil. W tej dziedzinie można jeździć tygodniami i zawsze przyjść do wyjątkowego i ekscytującego miejsca. Architektura Andaluzji jest w większości średniowieczna,ale znajdziesz tu wiele twierdz, zamków, ratuszy, budynków sakralnych i innych z czasów, gdy rządzili tu Maurowie i Rzymianie. Stosunkowo łatwo jest dostać się między miejscami Andaluzji na dobrych autostradach, ale należy rozważyć przyznanie pierwszeństwa drogam wiejskim. Można tam spokojnie jechać, delektując się piękną przyrodą. Wzdłuż małych dróg przechodzą piękne winnice i małe miasteczka warto zatrzymać się na przekąskę lub coś zimnego do picia.

Znajdziesz tu wiele wspaniałych architektury w Andaluzji, tutaj z Sewilli.

Rzymski amfiteatr w Tarragonie.

Z Barcelony do Walencji

Barcelona do Walencji to dwa z najbardziej popularnych i ekscytujących dużych miast w Hiszpanii. Odcinek wzdłuż wybrzeża między miastami jest idealny do jazdy, jeśli odwiedzasz tę część kraju. Jednym z najlepszych przystanków na trasie jest Tarragona, która znajduje się około 100 kilometrów na południe od Barcelony. Założona ponad 2500 lat temu, Tarragona była od dawna jednym z najważniejszych miejsc handlowych w regionie. Jest znany z wielu wykopalisk archeologicznych, rzymskich świątyń, akweduktów, amfiteatrów, cyrków i twierdz,a także wspaniałych budynków sakrnych z różnych epok. Wzdłuż trasy znajduje się również wiele pięknych wiosek rybackich i nadmorskich kurortów z gościnnymi plażami. W kilku miejscach przejeżdżasz obok unikalnych parków przyrody,w tym małych pasm górskich Serra del Montsia i terenów podmokłych Delta de l’Ebre. Ten ostatni jest jednym z najbardziej bogatych w ptaki obszarów naturalnych w Europie, i można zobaczyć flamingi i rzadkie ptaki ibis tutaj, między innymi.

Costa del Sol i Gibraltar

Słynne słoneczne wybrzeże Hiszpanii biegnie między dwoma mniejszymi regionami przybrzeżnymi zwanymi Costa de la Luz i Costa Tropical. W tym rejonie znajdują się słynne miejscowości wypoczynkowe, w tym Malaga, Marbella, Estepona, Torremolinos, Fuengirola i San Pedro de Alcantara. Istnieje wiele ekscytujących do zobaczenia i doświadczenia, które ma do czynienia z historią regionu, ale życie letnie jest prawdopodobnie największym drawcard w Costa del Sol. Tutaj można jechać z jednej pięknej plaży do następnej, jeść dobre owoce morza w marinie,patrzeć na imponujące jachty i robić zakupy w eleganckich sklepach. Jeśli znudzi ci się miasto, można zwiedzić wiele zabytków, lub wziąć objazd do górskich wiosek w głębi Andaluzji. Warto również zatrzymać się w Gibraltarze na dalekim południu Costa del Sol. Terytorium Brytyjskie jest unikalnym kawałkiem ziemi, gdzie zabytki i doświadczenia są prawie w kolejce.

Costa del Sol przede wszystkim przyciąga turystów na wakacje na plaży.

Katedra w Santiago de Compostela została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Galicja na północnym zachodzie

Galicja to region położony w północno-zachodniej Hiszpanii, gdzie Ocean Atlantycki spotyka się z Zatoką Biskajską. Okolica ma długą i ekscytującą historię. W wielu miejscach znajdziesz ruiny i ślady różnych kultur, które tu rządziły, w tym Rzymian, Maurów, Wizygotów i Celtów. Wiele większych miast w Galicji ma niepowtarzalną atmosferę, a kultura może być postrzegana jako zupełnie inna niż w pozostałej części Hiszpanii. Najbardziej znanym z miast jest Santiago de Compostela, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1985 roku. Miasto jest wyjątkowo piękne, z rzymską, gotycką i barokową architekturą. W Galicji znajdziesz również piękne małe miasteczka w kraju, a nawet piękniejsze wioski rybackie na wybrzeżu. Istnieje również wiele pięknych plaż i pięknych latarni morskich wzdłuż wybrzeża, podczas gdy w kraju znajdziesz ciche lasy z bogatą przyrodą. Przejazd przez ten region jest łatwy do wdrożenia, jeśli zaczniesz w miastach takich jak Bilbao, Madryt lub Valladolid.

Firmy, z których można wynająć samochód w Hiszpanii

W miastach, wyspach, kurortach i lotniskach w Hiszpanii zawsze znajdziesz największe i znane na całym świecie wypożyczalnie samochodów, takie jak Avis, Hertz, Sixt, Enterprise, Europcar i Budget. Istnieje również wiele krajowych i lokalnych firm oferujących wynajem samochodów w tym kraju. Centauro i Hiszpania Car są jednymi z największych graczy krajowych, podczas gdy w małych miastach i na wyspach można znaleźć firmy, które działają tylko na niewielkim obszarze.

7 często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodów w Hiszpania

Czy przy wynajmie samochodu w Hiszpanii muszę mieć dodatkowe ubezpieczenie?

Wymagane ubezpieczenie (kasko i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej) jest wliczone w cenę, którą podano przy wynajmie samochodu przez GoAutos. Większość ludzi nie będzie potrzebowała dodatkowego ubezpieczenia poza tym. Wyjątkiem, który należy wziąć pod uwagę, jest ubezpieczenie podlegające odliczeniu, które jest zalecane między innymi przez Radę Konsumentów. Ubezpieczenie podlegające odliczeniu jest przewidziane bezpłatnie w niektórych rodzajach kart kredytowych, a wiele polis ubezpieczenia podróżnego zawiera to wliczone.

Który typ samochodu najlepiej nadaje się w Hiszpanii?

W krajach takich jak Hiszpania i Portugalia jest często gorąco przez cały rok. Jeśli jesteś wrażliwy na ciepło, zaleca się, aby samochód był klimatyzowany, który działa odpowiednio. Poza tym większość ludzi nie potrzebuje żadnego specjalnego typu samochodu, takiego jak SUV lub samochody z napędem na cztery koła.

Czy mogę wynająć samochód w Hiszpania i dostarczyć go w, na przykład, Portugalia?

Wynajem w jedną stronę są akceptowane przez większość firm wynajmu samochodów zarówno wtedy, gdy odbiór i dostawa są krajowe i zagraniczne. Zwykle wymagane jest, aby firma posiada biura w obu miejscach. W przypadku dostaw w innym kraju wymagane jest również, aby kraj, do którego dostarczasz, był członkiem współpracy UE i EOG. Zwykle musisz zapłacić opłatę za wynajem w jedną stronę, a opłata będzie zwykle wyższa, jeśli istnieją dwa różne kraje. Odległość może mieć również coś do powiedzenia. Zawsze pytaj wypożyczalnię samochodów z wyprzedzeniem.

Czy mogę prowadzić wynajem samochodu do Gibraltaru teraz, gdy Wielka Brytania nie jest członkiem UE?

To jest zwykle nie ma problemu, aby przynieść wynajem samochodu do Gibraltaru teraz jesteś w Hiszpanii, ale zapytaj wypożyczalnię z wyprzedzeniem. Rozważ parkowanie poza terytorium tak (prawie nie potrzebujesz samochodu, aby poruszać się po Gibraltarze). Ponieważ Gibraltar jest Brytyjczykiem, samochody jeżdżą po prawej stronie drogi, do czego nie każdy jest przyzwyczajony.

Jaki jest wiek dla wynajmu samochodów w Hiszpania?

W większości przypadków osoba, która wynajmuje i będzie prowadzić samochód, musi mieć co najmniej 21 lat. Kilka wypożyczalni samochodów ma 23-letni limit wieku. Niektóre kategorie wypożyczanych samochodów mogą mieć również wyższy limit wiekowy niż 21 lat (luksusowe samochody). Kierowcy i najemcy w wieku od 21 do 25 lat muszą zwykle uiścić dodatkową opłatę w wysokości od około 10 do 20 euro za dzień.

Czy w Hiszpanii jest to powszechne w przypadku budek poboru opłat?

Większość dróg w Hiszpanii jest całkowicie wolna od punktów poboru opłat, a około 20% jest opodatkowanych. Większość dróg z punktami poboru opłat znajduje się w Katalonii. Ceny są stosunkowo niskie i tak i trudno zaoszczędzić nic, starając się uniknąć tych odcinków dróg. W przypadku uiszczenia opłaty akceptowane są zarówno gotówka, jak i karty kredytowe.

Z kim mam się skontaktować, jeśli wypadku samochodowym w Hiszpanii?

Numer alarmowy w Hiszpanii dla karetki pogotowia, straży pożarnej i policji to 112. Należy to nazwać tylko wtedy, gdy brałeś udział w wypadku, w którym doszło do obrażeń ciała, w przypadku pożaru lub w innych poważnych przypadkach i nagłych wypadkach. Należy również skontaktować się z wypożyczalnią samochodów i / lub firmą ubezpieczeniową, z której korzystasz.

Nb! Wzdłuż wszystkich autostrad w Hiszpanii można znaleźć połączenia alarmowe dla każdego 2. kilometrów i połączyć się z tym samym centrum co 112.

Drugi numer:

 • Policja – 091 lub 092 (najbliższy komisariat policji)

Miejsc