Wypożyczalnia samochodów Berlin

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Berlin

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Berlinie od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu w Berlinie przez nas.

Przewodnik po Berlinie

Bilutleie Berlin
Berlin Wynajem samochodów

Berlin znajduje się w północno-wschodnich Niemczech,nad Szprewą i jest stolicą kraju. Samo miasto ma 3,5 miliona mieszkańców (2010), podczas gdy obszar metropolitalny liczy 4,5 miliona mieszkańców.

Berlin jest najważniejszym ośrodkiem europejskiej polityki, kultury i nauki w kraju, a także węzłem transportowym. Miasto ma bogatą historię i było słynne podzielone na dwie części (Berlin Wschodni i Berlin Zachodni) z 2. II wojna światowa i do 1989 roku – kiedy mur berliński upadł. Ten podział nadal charakteryzuje pejzaż miejski.

Berlin ma kilka uniwersytetów, pałaców, muzeów, teatrów, oper i galerii, a miasto jest popularnym miejscem turystycznym. Berlin słynie również z tętniącego życiem i życia nocnego z pubami, barami i klubami nocnymi.

Atrakcji

Najsłynniejszym zabytkiem miasta jest„Brama Brandenburska”z 1791 roku, która jest jedyną pozostałą bramą miejską „starego Berlina”.

Inne popularne atrakcje turystyczne to: Berliner Dom – katedra z 1905 r., Opera „Staatsoper Berlin” z 1749 r., „Rotes Rathhaus” – „Czerwony Ratusz” z 1869 r., Marienkirche – gotycki kościół z XIII wieku, a także kościół Nikołaj od 1230 roku.

Na sztucznej wyspie w Szprewie znajduje się najstarszy i najbardziej znany kompleks muzeów w Berlinie. Obszar ten jest nazywany „Wyspa Muzeów” (Wyspa Muzeów), i jest największym na świecie kompleksem muzealnym. Znajdziesz tu m.in. Altes Museum – z kolekcją antyków, Muzeum Neues – z egipskimi i prehistorycznymi zbiorami, Muzeum Pergamon – z wystawami zabytkowej architektury monumentalnej, a także sztuki orientalnej i muzułmańskiej, Alte Nationalgalerie – z obrazami i rzeźbami z XIX wieku, a także Muzeum Bode – z rzeźbami i sztuką miejską.

Wyspa Muzeów została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Berlinie znajduje się również ogród zoologiczny i botaniczna, a także akwarium.

Wyspa Muzeów została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie Berlina z wypożyczalnią

Chociaż Berlin ma wiele do zaoferowania pod względem zabytków, klubów nocnych, doświadczeń i tego wszystkiego, z pewnością zaleca się, aby również zwiedzić region, jeśli masz czas. Z wypożyczalnią samochodów, można się tam szybko i rozsądnie, bez polegania na godzinach pociągu lub autobusu. W dość krótkim promieniu znajduje się wiele ekscytujących miast i wiosek, a także wiele nadmorskich kurortów, które świetnie się zatrzymać, gdy pogoda jest ciepła. Oto kilka sugestii.

Pałac Charlottenburg został zbudowany w stylu rokoko pod koniec XVII wieku.

Schloss Charlottenburg – główna atrakcja Berlina

Pałac w Charlottenburgu jest największym i najstarszym, który nadal istnieje w okolicy Berlina. Został zbudowany w stylu rokoko pod koniec XVII wieku, ale od tego czasu był kilkakrotnie rozbudowywany. Zarówno pałac, jak i związany z nim ogród należą do najpiękniejszych w Europie. Ogród został zaprojektowany przez tego samego architekta, który zaprojektował ogród pałacu w Wersalu. Charlottenburg można zwiedzać przez cały rok, a większość pałacu i jego okolic jest otwarta dla zwiedzających.

  • Hotel Charlottenburg położony jest na obrzeżach centrum miasta. Skąd pochodzisz będzie miał wielkie znaczenie dla czasu, aby się tam dostać (Berlin jest bardzo dużym miastem, również do pewnego stopnia). Odległość od Mitte, czyli centrum, wynosi około 8 kilometrów. Dojazd do pięknego zamku z placu Alexanderplatz zajmuje około 20 minut.
Nadmorski kurort Wannsee jest popularnym miejscem.

Wannsee – Nadmorski kurort dla zainteresowanych historią

Wannsee to mała gmina położona dość blisko Berlina, która jest zarówno znana, jak i znana. Miejsce to ma smutne miejsce we współczesnej historii świata, ponieważ to właśnie tutaj naziści przedstawili swoje plany eksterminacji Żyda podczas II wojny światowej. Nazwa Wannsee pochodzi od dwóch jezior znajdujących się tutaj. Tutaj berlińczycy podróżują popływać,wędrować po ładnych parkach i lasach, a także cieszyć się wieloma restauracjami i kawiarniami. Istnieje kilka ciekawych budynków, zabytków i innych zabytków tutaj, a w szczególności zaleca się, aby zatrzymać się w Wannsee Villa, dom, w którym odbyła się konferencja Wannsee, a który jest obecnie muzeum i centrum edukacji.

  • Z Mitte w Berlinie jest około 25 kilometrów do Wannsee. Pierwsza mila następnie jedzie autostradą, podczas gdy ostatnie około 15 kilometrów przejść na drodze krajowej. Podróż zajmie około 40 minut, jeśli jedziesz od razu w centrum.
Poczdam – Odpowiedź Niemiec na Wersal.

Poczdam – Wersal Niemiec

To prawie wstyd odwiedzić Berlin bez zatrzymywania się przez Poczdam w tym samym policzek. Małe i piękne miasto znajduje się niedaleko i oferuje doświadczenia, których nie znajdziesz nigdzie indziej w regionie. Poczdam jest często nazywany Wersalem w Niemczech, zarówno ze względu na jego architekturę– jak i dlatego, że to tutaj szlachta poszła kusić. Zdecydowana większość jest piękna i stara, z bogatą historią,również z ostatnich czasów. Między innymi, znajdziesz tu słynny most szpiegowski, Glienicker Brücke, gdzie wschód i zachód wymieniali agentów w czasie zimnej wojny (zobacz film „Most Szpiegów” z Tomem Hanksem). Główną atrakcją miasta jest jednak Schloss Sanssouci, jeden z wielu budynków w Poczdamie, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  • Z centrum Berlina jest to około 33 km do Poczdamu, gdzie jedziesz autostradą około jednej trzeciej drogi. Najkrótsza trasa prowadzi między innymi przez Wannsee. Należy obliczyć około 50 minut czasu jazdy przez wynajem samochodów.

Sachsenhausen i Oranienburg – średniowieczne miasto i obóz koncentracyjny

Oranienburg to małe i piękne średniowieczne miasto na północ od Berlina. W zabytkowym centrum miasta znajduje się wiele zabytków, w tym wielki zamek i wiele pięknej architektury. Jednak to połączenie miasta z obozem koncentracyjnym Sachsenhausen obecnie stawia Oranienburga na mapie. Sachsenhausen jest jedną z dzielnic położonych na obrzeżach Oranienburga, gdzie naziści więzili i zabijali więźniów politycznych. Obecnie istnieje 12 różnych wystaw i muzeów, które dokumentują historię, i które są otwarte przez cały rok, z wyjątkiem poniedziałków.

  • Z Berlina Mitte jest około 35 kilometrów do Oranienburga. Większość odcinka biegnie autostradą, a zwykle spędzasz około 40 minut na dysku.
Oranienburg – małe piękne średniowieczne miasto.
Goście mogą wybrać się na przejażdżkę łodzią po jednym z wielu kanałów i rzek Spreewaldu.

Spreewald – Kiedy potrzebujesz dnia lub dwóch w zieleni

Spreewald to nazwa chronionego i bogatego w wodę obszaru przyrodniczego położonego na południe od Berlina. W czasie II wojny światowej miała miejsce ostatnia poważna bitwa między Niemcami a siłami radzieckimi. Dziś jest to idealna okolica do zwiedzania dla tych, którzy lubią spokój, spokój i piękną przyrodę. W okolicy znajduje się wiele zabytkowych budynków, muzeów, zamków i innych zabytków, a także możliwość małej przejażdżki łodzią po jednym z wielu kanałów i rzek, przytulnychhoteli, restauracji i kawiarni oraz kolorowych festiwali prawie przez cały rok. Niektóre z hoteli mają najwyższej klasy spa,z gorącą wodą źródlaną.

  • Z Berlina do Lübbenau, głównej miejscowości w spreewald, to około 90 kilometrów. Jedziesz, jak również cały odcinek autostrady, i można obliczyć czas około 1 godziny i 10 minut w każdą stronę.
Ograniczenie prędkości w centrum miasta wynosi zwykle 50 kilometrów na godzinę.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

W Niemczech ogólnie trudno jest znaleźć bezpłatne miejsca parkingowe w miastach. Jednocześnie większość rzeczy jest pod opieką, a w Berlinie jest więcej niż wystarczająco dużo publicznych miejsc parkingowych i garaży, które są dobrze oznakowane, zarówno ze znakami, jak i w systemach nawigacyjnych. Jest to również powszechne w przypadku hoteli i najczęściej odwiedzanych zabytków, aby mieć mnóstwo miejsc parkingowych dla zwiedzających.

Jazda w Berlinie zwykle idzie dobrze, ale należy pamiętać, że w wielu obszarach ulice są wąskie. Istnieje również wiele ulic jednokierunkowych,zwłaszcza w centrum miasta, więc nawigacja w wynajętym samochodzie jest zalecane. Mieszkańcy są na ogół dobrymi kierowcami, jeżdżą bezpiecznie i przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Ograniczenie prędkości w miastach wynosi zwykle 50 kilometrów na godzinę, a na drogach często kontrolowane są prędkości, a także mierniki prędkości. Pamiętaj, że w Berlinie jest wielu rowerzystów, a drogi często mają własną ścieżkę rowerową, na którą należy zwrócić uwagę.

Lotnisko

Głównym lotniskiem, które od 2020 roku obsługuje Berlin jest Berlin Tegel Airport. Ponadto wykorzystywane jest również lotnisko Berlin Schönefeld. Ostatni z nich jest w fazie rozbudowy i przejmie jako główne lotnisko do końca 2020 roku. Nazwa zostanie również zmieniona na Willy Brandt Airport, Berlin Brandenburg International (zwykle krótki wariant Berlin Brandenburg Airport) jest używany.

Port lotniczy Berlin Brandenburg

Na lotnisku Berlin Tegel znajdują się wszystkie stanowiska i biura wypożyczalni samochodów, które zebrały się w oddzielnym centrum w Terminalu E. w pobliżu zaparkowane są wypożyczalnie samochodów. Od 2020 r. w Tegel jest 12 firm, w tym Hertz, Thrifty, Sixt, Avis, Budget, Europcar i Alamo.

  • Berlińskie lotnisko Tegel, które prawdopodobnie zostanie zamknięte, gdy nowe lotnisko będzie w pełni sprawne, znajduje się w granicach miasta i około 12 kilometrów od Berlina Mitte. Czas wykonywania wynosi około 25 minut.
  • Lotnisko Berlin Brandenburg znajduje się 20 km na południe od centrum Berlina. Dojazd samochodem między lotniskiem a Berlin Mitte wynosi około 40 minut.