Wypożyczalnia samochodów Fuerteventura

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Fuerteventura

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów na Fuerteventura od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Fuerteventura przez nas.

Przewodnik po Fuerteventurze

Fuerteventura – hiszpańska wyspa położona na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Afryki i druga co do wielkości na Wyspach Kanaryjskich. Wyspa ma około 116.800 mieszkańców. Największym miastem jest Puerto del Rosario.

Wyspa znajduje się zaledwie 97 km od Afryki i ma pustynny krajobraz– gdzie wiatr przewiózł piasek przez Ocean Atlantycki z Sahary. Klimat jest suchy i ciepły, temperatura rzadko spada poniżej 18 stopni i rzadko wzrasta powyżej 32 stopni. Jest najcieplejszy na Wyspach Kanaryjskich i ma około 300 dni słonecznych w roku.

Na wyspie jest mało naturalnej roślinności i dzikiej przyrody, a na wyspie nie ma słodkiej wody. Kozy, nawiasem mówiąc, można zobaczyć wiele – na wyspie jest dwa razy więcej kóz niż ludzi. Biały ser kozi majeros jest produkowany tutaj i jest znany na całym świecie ze swojego dobrego smaku.

Najwyższym punktem jest Pico de Zarza na wysokości 807 metrów nad poziomem morza, który znajduje się na samym południu.

Sceny ze światowej sławy filmów Star Wars i Wonder Woman 2 zostały nagrane na wyspie, a także kilka teledysków.

Na wyspie jest mało naturalnej roślinności i dzikiej przyrody, a na wyspie nie ma słodkiej wody.

Atrakcji

Fuerteventura jest znana przede wszystkim ze wspaniałych plaż, które należą do najlepszych w Europie. Biały drobnoziarnisty piasek i krystalicznie czysta turkusowa woda przyciągają więcej turystów na wyspę. Istnieje w sumie 152 plaże, więc istnieją możliwości, aby znaleźć własną plażę. Pustynny krajobraz jest chroniony, więc jest nietknięty w przeciwieństwie do mini-pustyni Gran Canarii.

Surferzy z całego świata udają się na „Hawaje Europy”, aby doświadczyć fal. Wyspa jest rajem dla miłośników wody! Najlepsze plaże surfingowe znajdują się na wschodnim wybrzeżu i w mieście Corralejo. Należy również zbadać życie pod wodą i wybrać się na wycieczkę statkiem na nieznaną i niezamieszkałą wyspę Canary Isla de Lobos, gdzie są dobre okazje do nurkowania z rurką. Kilka agencji organizuje safari wielorybów i delfinów z przewodnikiem, w którym można doświadczyć bliskiego kontaktu z delfinami. W mieście Ajuy można doświadczyć ekscytujących jaskiń,które wcześniej były ukrytymi miejscami dla piratów.

W zabytkowym mieście Betancuria można wybrać się na wycieczkę do wielu starożytnych budynków sakrnych. Villa Winter, który został zbudowany przez niemieckiego inżyniera Gustav Winter podczas II wojny światowej warto odwiedzić, tutaj istnieje wiele opowieści o domu.

Surferzy z całego świata udają się na „Hawaje Europy”, aby doświadczyć fal.

Poznaj Fuerteventura z wypożyczalnią samochodów

Fuerteventura to bardzo ekscytująca wyspa do zwiedzania przez wynajem samochodów. Tutaj znajdziesz wiele przyjemnych małych wiosek rybackich,a góry zapewniają ładny kontrast do wielu plaż i morza. Aby pokazać odległości do różnych propozycji nie jest właściwe na Fuerteventura. Odległości nie są na całym świecie, a ludzie decydują się pozostać w różnych miejscach. Na przykład, jeśli miałbyś jechać bez przystanku między Corralejo na dalekiej północy i Morro Jable na dalekim południu, podróż zajmie Ci znacznie mniej niż 2 godziny.

Corralejo – największe miejsce na wakacje na wyspie

Na północnym krańcu Fuerteventura leży Corralejo. Jest to być może najpopularniejszy nadmorski kurort i miejsce wypoczynku na wyspie. Samo miasto ma ładny i stary urok nad nim. Istnieje kilka dobrych restauracji, przyzwoite możliwości na zakupy, a niektóre zabytki, które mogą być miło dostać się z nimi. Duża łatka migracyjna to jednak ogromna piaszczysta plaża i wydmy położone na południe od starego portu corralejo. Tutaj jest ponad 8 kilometrów kredowego białego piasku,a ponieważ droga biegnie wzdłuż plaży, łatwo jest wybrać, gdzie chcesz się osiedlić. Najłatwiej i najwygodniej jest zaparkować w jednym z głównych hoteli położonych w pobliżu Corralejo. Następnie masz restauracje, bary, toalety, prysznice, leżaki i zajęcia do podjęcia dla Ciebie.

W miejscowości Corralejo znajduje się ponad 8 km od białej plaży kredowej.
Niektóre z najpiękniejszych plaż na wyspie można znaleźć w Morro Jable.

Morro Jable – Południowa krach Fuerteventury

Na samym dnie fuerteventura leży stara wioska rybacka Morro Jable. Tutaj znajdziesz jedne z najlepszych plaż na wyspie, i idą mniej więcej w jednym aż do nadmorskiego kurortu Costa Calma, który jest prawie dwie mile dalej na północ. Miasto jest dość ciche i jest preferowane głównie przez rodziny, które są na wakacjach na Fuerteventurze. Jest tu kilka dobrych restauracji, kilka zabytków i wiele do zrobienia na plaży. Być może najbardziej popularną aktywnością jest przejść z Morro Jable do Pico de la Zarza. Jest to najwyższy punkt wyspy i 807 metrów nad poziomem morza. Aby zwiedzić inne Wyspy Kanaryjskie, jest prom z Morro Jable do Gran Canaria (Las Palmas) i Teneryfa (Santa Cruz).

Latarnia morska Fortaleza del Tostón.

El Cotillo – Wioska Rybacka i ośrodek wypoczynkowy

El Cotillo to małe miasteczko położone w północno-zachodniej części wyspy. Miejsce jest szczególnie preferowane wśród surferów,ponieważ tutaj Ocean Atlantycki jest wyzwaniem. Niemniej jednak, istnieje kilka dobrych miejsc do pływania w okolicy, takich jak La Concha i Los Lagos znajduje się po północnej stronie El Cotillo. Tam plaże są piękne, a woda jest cichsza niż dalej na południe od miasta, a znajdziesz kilka lagun nadających się do pływania. W El Cotillo wciąż mieszkają ludzie, którzy mieszkają jak rybacy, co można podziwiać w jednej z przyjemnych restauracji w mieście. Wśród zabytków wyróżnia się stara i ufortyfikowana latarnia morska Fortaleza del Tostón. Został zbudowany w 1790 roku i jest nadal w użyciu.

Mirador de Morro Velosa – jeden z najlepszych punktów widokowych na wyspie

Istnieje kilka wspaniałych punktów widokowych na wyspie i które są szczególnie popularne dla tych, którzy chcą oglądać zachód słońca w pięknym krajobrazie. Wiele osób udać się do miejsc takich jak Barranco de los Canarios, ale kilka z nich zejść z utartego szlaku, a tym samym coś należy unikać z wypożyczalni samochodów. Lepszym rozwiązaniem jest zatem dojazd do Mirador de Morro Velosa. Jest mała kawiarnia, z fenomenalnymi widokami, która jest otwarta od 10.00 do 18.00 wszystkie dni z wyjątkiem niedzieli i poniedziałku. Znajduje się on w pobliżu miejscowości Betancuria, która również jest warta podróży.

Widok na mirador de Morro Velosa z pięknym widokiem.

Oasis Park – Odwiedź zwierzęta La Lajita

Chociaż Oasis Park w La Lajita może zaspokoić przede wszystkim najmłodszych, park jest również wart odwiedzenia dla dorosłych. Jest to prawdopodobnie najpiękniejsze zoo na Wyspach Kanaryjskich,a także ładny ogród botaniczny dołączony. W zoo znajduje się ponad 3000 zwierząt należących do ponad 250 gatunków. Dozwolone jest ich karmienie, jeśli kupisz odpowiednie cukierki we własnych dedykowanych kioskach. Każdego dnia w parku odbywa się kilka pokazów, a zwłaszcza pokaz z ptakami drapieżnymi jest naprawdę doświadczeniem. Najlepszym dniem tygodnia, aby zatrzymać się w Oasis Park jest niedziele. Jest tu również rynek, na którym lokalni rzemieślnicy i artyści sprzedają swoje dzieła.

Drogi na wyspie są zwykle dobre do jazdy i łatwo się tam dostać.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Główne drogi na Fuerteventura są zwykle dobre, i to jest dość łatwe do jazdy po wyspie. Należy jednak pamiętać, że wiele rond jest całkiem nowych w terminie, a wielu mieszkańców wyspy nie korzysta z rond, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Oto skróty podjęte, a kto ma prawa jazdy wydaje się być niejasne dla niektórych kierowców.

Wewnątrz małych miast może być trudno znaleźć parking uliczny, ale zazwyczaj są większe miejsca parkingowe. Goście mogą również korzystać z hotelowego parkingu, odwiedzając różne plaże na wyspie.

Zobacz, gdzie jedziesz na Fuerteventurze

Należy pamiętać, że ubezpieczenie na wynajem samochodu zwykle stosuje się tylko podczas jazdy, gdzie jest nawierzchnia drogi. Jest to szczególnie ważne na wyspach takich jak Fuerteventura, gdzie wielu może być skłonnych do jazdy na przykład na plażę w Cofete. W tym przypadku część tego napędu będzie przebiegać w trudnym terenie, a na pewno nie po utwardzonych drogach. W rezultacie możesz ponosić odpowiedzialność za szkody w razie wypadku lub w przypadku uszkodzenia samochodu, a niektóre wypożyczalnie samochodów mogą pobierać dodatkowe opłaty za takie rzeczy.

Należy również pamiętać, aby wyjaśnić z wypożyczalni samochodów z wyprzedzeniem, jeśli chcesz zabrać swój samochód na promy do jednego z innych Wysp Kanaryjskich.

W wynajętym samochodzie należy trzymać się z dala od piaszczystych plaż.

Lotnisko

Lotnisko Fuerteventura jest również nazywane lotniskiem El Matorral i znajduje się na wybrzeżu na południe od stolicy wyspy Puerto del Rosario. Lotnisko obsługuje prawie 6 milionów pasażerów rocznie, z których większość to turyści na wakacjach na plaży. Jest tylko jeden budynek terminalu, z halą na drugim piętrze i halą przylotów na parterze.

Firmy, które oferują wynajem samochodów są zebrane w hali przylotów budynku terminalu. Obecnie istnieje dziewięciu graczy, w tym Avis, Hertz, Europcar i Sixt, a także kilka hiszpańskich i niemieckich firm wynajmu samochodów.

  • Z lotniska do Puerto del Rosario jest 5,5 km, a ty jedziesz na odcinku w 5 minut.
  • Z lotniska do Corralejo na północnym krańcu wyspy jest to około 37 kilometrów, a czas jazdy około 30 minut.
  • Z lotniska do Morro Jable na południowym krańcu wyspy jest to około 86 kilometrów, a czas jazdy około 1 godziny i 15 minut.