Wypożyczalnia samochodów Kopenhaga

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Kopenhaga

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Kopenhaga od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Kopenhaga przez nas.

Przewodnik po Kopenhadze

Bilutleie København
Kopenhaga Wynajem samochodów

Kopenhaga jest stolicą Danii i największym miastem, i znajduje się nad cieśniną Øresund na wyspach Zelandii i Amager. Samo miasto liczy 540 000 mieszkańców (2011), podczas gdy obszar metropolitalny liczy około 1,2 miliona mieszkańców. Kopenhaga jest najważniejszym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym kraju. Ponadto miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym.

Centrum Kopenhagi nazywa się „centrum miasta”, a tu leży deptak „Strøget” – który biegnie od Placu Ratuszowego do Kongens Nytorv. Strøget słynie z wielkich zakupów ze sklepami, dużymi czasopismami i arkadami. Kopenhaga słynie również z tętniących życiem i zróżnicowanych klubów nocnych, a latem nyhavn jest popularną i kolorową restauracją i kawiarnią.

Atrakcji

Zdecydowana większość prawdopodobnie zna słynną kopenhaską rzeźbę „Mała Syrenka” z 1913 roku, która stoi w porcie dzielnicy østerbro – trochę na północ od centrum miasta. Również miejski park rozrywki „Tivoli” jest znany ogółowi społeczeństwa. W przeciwnym razie Kopenhaga ma niezliczone atrakcje turystyczne i zabytki – w tym wiodące instytucje muzealne w historii kultury, sztuce i historii naturalnej.

Wielu turystów znajduje drogę do zamku Amalienborg od 1766 roku – który jest rezydencją królewską od 1794 roku. Części zamku są otwarte dla publiczności – między innymi. muzeum przedstawiające prywatne pokoje króla z okresu 1863 – 1947. Zbiory chronologiczne duńskich królów można również zobaczyć w Muzeum Amalienborga.

Inne atrakcje w Kopenhaga to: Zamek Rosenborg z 1624 roku – gdzie można zobaczyć wystawę duńskich klejnotów koronnych, muzeum miasta Kopenhagi, Kościół Matki Bożej z 1829 roku, Okrągłą Wieżę z 1642 roku i Muzeum Narodowe – które zostało założone w 1807 roku.

Zamek Christiansborg w centrum Kopenhagi jest budynkiem między innymi dla rządu Danii.

Zwiedzanie Kopenhagi z wypożyczalnią

Chociaż Kopenhaga ma wiele ekscytujących do zaoferowania, wynajem samochodu nie jest złym pomysłem, gdy tam jesteś. Nie musisz spędzać dużo czasu na drodze, aby uzyskać wyjątkowe doświadczenia. Dania nie jest wielkim krajem, drogi są dobre, a ruch zwykle odbywa się dość na powierzchni. Jednak to, czego powinieneś doświadczyć, jest trudniejsze do określenia. Istnieje wiele wspaniałych miejsc do wyboru. Oto kilka propozycji dla tych, którzy chcą pojechać z Kopenhagi jako punkt wyjścia.

Idylliczny Dragør z pięknymi małymi domkami i brukowanymi uliczkami.

Dragør – najpiękniejsza wioska w Danii

Wydaje się, że małe i stare miasto Dragør ma najbardziej szczęśliwych mieszkańców Danii. Czy to prawda, prawdopodobnie nie jest łatwe do ustalenia, ale że ludzie Dragør powinien przynajmniej być zadowoleni z otoczenia nie ma wątpliwości. Małe miasteczko było dawniej ważnym portem, centralnym dla żeglugi, handlu i rybołówstwa w regionie. Centrum składa się z pięknych małych domów, z których wiele ma kilkaset lat. Ulice są brukowane i kameralne, a wszędzie znajdziesz przyjemne lokale gastronomiczne,galerie, przytulne sklepy i muzea. Wędkarstwo jest nadal ważnym źródłem dochodu dla wielu mieszkańców, i można cieszyć się tym w tamtejszych restauracjach. Bliskość Kopenhagi również sprawia, że jest bardzo popularny dzięki dojazdowi do Dragør.

  • Hotel Dragør położony jest tuż obok miejscowości Kastrup, około 14 km od centrum Kopenhagi. Czas jazdy wynosi około 20 minut.
Zamek Egeskov otoczony jest małym stawem i pięknymi parkami w okolicy.

Zamek Egeskov – Unikalny zamek na wyspie Funen

Ten zamek jest najpiękniejszy zarówno w Danii, jak i w Europie. Egeskov znajduje się na wyspie Funen, ten, który jedziesz, aby dostać się między Zelandią i Jutlandią, a nie tak daleko od Odense. Jak się dziś okazuje, zamek datowany jest na rok 1554,ale został zbudowany na fundamentach wcześniejszej wersji. Piękny murowany zamek otoczony jest małym stawem,a w okolicy znajdują się piękne parki, gospodarstwo należące do zamku, muzeum, kawiarnia, plac zabaw, teren festiwalowy i piękne lasy. Muzeum nie tylko zajmuje się historią zamku, ale także ma kilka innych imponujących wystaw. Między innymi, można spojrzeć na kolekcję zabytkowych samochodów, pojazdów ratowniczych z dawnych czasów, zabytkowych motocykli i wystaw sztuki.

  • Z Kopenhagi do zamku Egeskov jest to około 160 kilometrów. Większość podróży idzie na autostradzie. Bez zatrzymywania się, spędzisz około 1 godziny i 50 minut na dysku.
Wizyta w Legolandzie jest koniecznością zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

Legogland, Givskud Zoo i Lalandia – Najlepsze dla rodzin

Billund stał się być może najlepszym obszarem w Danii dla zajęć rodzinnych. Tutaj znajdziesz Legoland obok Lalandii, rodzaj wioski z wypożyczalnią domkówi połączony z dużym parkiem rozrywki. W parku znajdziesz wszelkiego rodzaju zajęcia wodne,gry, place zabaw i wiele innych. Zoo Givskud znajduje się około 25 minut od hotelu, a legoland w Lalandii. Można tam zobaczyć między innymi goryla, lwy, żyrafy, nosorożce, antylopy, bawoły i wiele innych ekscytujących gatunków. Zwierzęta w zoo mają duże obszary do igraszki na, i żyć prawie tak, jak w ich naturalnym środowisku. Jest to całkiem możliwe, aby dostać się na jednodniową wycieczkę do Billund z wypożyczalni samochodów z Kopenhagi, ale zalecamy nocleg lub dwa, szczególnie dla osób podróżujących z dziećmi.

  • Z Kopenhagi do Billund jest to około 260 kilometrów. Jedziesz dobrymi autostradami aż do Vejle, a następnie około 30 kilometrów drogą krajową. Czas jazdy bez zatrzymania wynosi około 2 godzin i 40 minut.

Malmö – Siostrzane Miasto tuż nad cieśniną

W linii lotniczej jest to nie więcej niż około 20 kilometrów od Kopenhagi do Malmö. Szwedzkie miasto ma wiele do pokazania i jest idealne na jednodniową wycieczkę ze stolicy Danii. Stare Miasto jest sercem malmö,gdzie znajduje się większość starszych zabytków. To zabytkowe centrum otoczone jest kanałami i znajduje się obok wspaniałego parku Kungsparken,z zamkiem Malmöhus na jednym końcu. Z obiektu znajduje się w odległości spaceru od bardziej nowoczesnego centrum miasta, Västra Hamnen. W tej dziedzinie stoi wieżowiec Turning Torso. Dom jest najwyższym budynkiem w regionie nordyckim, o wysokości 190 metrów. Västra Hamnen to przyjemna okolica, w której można zrobić zakupy, usiąść na molo, skorzystać z kawiarni lub restauracji i uczestniczyć w tętniącym życiem ludowym życiu.

W Västra Hamnen w Malmö są dobre sklepy, lub można usiąść na nabrzeżu i zrelaksować się.
  • Od centrum Kopenhagi do centrum Malmö jest nie więcej niż 42 km. Na całym odcinku znajduje się autostrada, a czas jazdy wynosi około 40 minut.
  • Obecnie opłata za korzystanie z połączenia Øresund kosztuje 23 euro w każdą stronę i regularnie wypożycza samochód.
  • Zapytaj firmę, którą wynajmujesz samochód, o zasady przekraczania granic.
Ściana klifu Møns Klint jest najwyższa w Danii na wysokości 128 metrów.

Møns Klint – Wyjątkowe doświadczenie przyrody na wyspie Møn

Ściana klifu Møns Klint jest najwyższa w Danii. Z plaży i morza poniżej, klif idzie 128 metrów do pogody. Można go znaleźć po wschodniej stronie wyspy Møn, która znajduje się jako przedłużenie południowego krańca Zelandii. Skała powstała około 75 milionów lat temui składa się z kredy wapiennej. Oprócz nadrobienia zaległości w wyjątkowych doznaniach przyrodniczych, warto zatrzymać się przy GeoCenter Møns Klint, gdy tam jesteś. Centrum jest również najlepszym miejscem do zaparkowania wypożyczonego samochodu podczas oglądania klifu. Centrum Badań Geologicznych posiada bardzo dobre centrum dla zwiedzających i jest odpowiednie dla osób w każdym wieku.

  • To jest 135 km od centrum kopenhaskiego i GeoCenter Møns Klint. Pierwsze 40 minut iść na autostradzie, a następnie jest około 1 godziny na drodze krajowej. Całkowity czas pracy wynosi zwykle 1 godzinę i 40 minut.
Autostrada poza Kopenhagą.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Kopenhaga jest podzielona na kilka stref, jeśli chodzi o parkowanie. Płacisz więcej za parkowanie w najbardziej wewnętrznej strefie, a ceny spadają dalej od centrum miasta. Możesz dokonać płatności w automatach znajdujących się na chodnikach, gdzie należy wprowadzić numer rejestracyjny wypożyczonego samochodu. Możesz również zapłacić telefonem komórkowym, jeśli pobierzesz aplikację z wyprzedzeniem. W weekendy (od 17:00 w soboty) oraz w godzinach 17:00–08:00 w tygodniu można bezpłatnie parkować w oznaczonych miejscach. Istnieje również stosunkowo duża liczba garaży w centrum miasta można korzystać.

Najgęstszy ruch w Kopenhadze nie zawsze jest spowodowany przez samochody, ale często przez tych, którzy korzystają z rowerów jako środka transportu. W rzeczywistości, jest tu więcej ludzi niż tych, którzy decydują się na jazdę. Ponieważ miasto jest tak przyjazne dla rowerów, nieco łatwiej jest się tam dostać samochodem niż w wielu innych miejscach. Jednocześnie należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ na ulicach jest duża liczba użytkowników dróg miękkich.

Lotnisko w Kopenhadze, najbardziej znany jako Kastrup.

Lotnisko

Oficjalna nazwa lotniska jest Kopenhaga Lotnisko, ale większość ludzi wie, jak Kastrup. Jest to największe lotnisko w krajach skandynawskich,z ponad 30 milionami pasażerów rocznie. Firmy latające w strefie Schengen używają bramy A2 do A24 lub ulicy F1 do F9.

Łatwo jest odebrać lub dostarczyć wypożyczony samochód w Kastrup. Wszystkie obecnie 6 firm są montowane w oddzielnym centrum wynajmu samochodów. Jest to połączone z parkingiem przed Terminalem 3, a w tym samym miejscu znajduje się dworzec kolejowy, metro i dworzec autobusowy.

  • Jest to 9 km od lotniska i do centrum Kopenhagi, jeśli jedziesz najkrótszą trasą przez Amager. Samochodem można wypożyczyć samochodem w 15–20 minut.