Wypożyczalnia samochodów Lipsk

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Lipsk

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Lipsk. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Lipsk. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Lipsk

Wynajem samochodu Lipsk
Wynajem aut Lipsk

Lipsk położony jest we wschodniej części Niemiec i jest największym miastem w Saksonii.Lipsk ma około 532.000 mieszkańców (2011), i jest ważnym gospodarczym, administracyjnym, handlowym i kulturalnym centrum regionu.

Lipsk położony jest w niżu przez rzeki Weisse Elster, która później wpada do Saale w Halle. Najwyższym punktem jest Monarchenhügel, który mierzy 159 m.

Miasto jest chyba najbardziej znany z dużych imprez targowych, ale także miastem uniwersyteckim. Uniwersytet w Lipsku została założona w 1415 i jest jednym z najstarszych w Europie.

Stare Miasto „Altstadt” został poważnie uszkodzony przez bombardowania podczas 2. Wojny światowej, ale został już odbudowany.

Niektóre z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Lipsku m.in. Stary ratusz z 1557, nowy ratusz w 1899 – z jego 114-metrowej wieży okrągłą, Nikolai kościół z 1165 i Thomas Church z 1496 – gdzie kompozytor Johan Sebastian Bach był kantorem w okresie 1723/50. Przed kościołem stoi pomnik Bacha, aw pobliżu jest Muzeum Bacha.

91-metrowy pomnik „Völkerschlachtdenkmal” jest również jedną z najpopularniejszych atrakcji miasta. Pomnik został wzniesiony dla upamiętnienia bitwy pod Lipskiem w 1813 roku.

Miasto ma inny zoologiczny – i Ogród Botaniczny, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Farmacji, Muzeum Sportu i Muzeum Sztuki – wystawa malarstwa, grafiki i rzeźby.

Halle Airport znajduje się 23 mil na północny zachód od centrum miasta, jest międzynarodowe lotnisko.