Wypożyczalnia samochodów Lubeka

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Lubeka

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Lubeka. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Lubeka. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Lubeka

Wynajem samochodu Lubeka
Wynajem aut Lubeka

Lubeka jest drugim co do wielkości miasto w Szlezwiku-Holsztynie w północnych Niemczech, a jeden z głównych portów w Niemczech.Jest on położony na rzeki Trave i był przez kilka wieków „stolicą” potężnej Hanzy. Miasto liczy 210.577 (2011) mieszkańców. Starego Miasta w Lubece jest notowana na grzbiecie pomiędzy rzekami Trave Wakenitz i powiązanie go z Bałtyku 15 km dalej na północ.

W 700 lat, między 1226 i 1937, Lubeka była niezależnym miastem. W 1937 roku przyszedł Greater Hamburg Act w 1937 więc miasto straciło swoją niezależność i znalazł się pod pruskim prowincji Schleswig-Holstein.Uważa się, że powodem, miasto straciło niepodległość jest, że władze Lubeka odmówił Hitlerowi wygłosić mowę w mieście w czasie kampanii wyborczej w 1932 r.

Bombardowanie Lubeki pod 2 I wojny światowej zniszczeniu trzech głównych kościołów i większych części wsi. Stare Miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i słynie z tradycyjnych świątecznych rocznych sprawiedliwych i piękne przykłady architektury z czasów średniowiecza. Lubeka jest uważany za najważniejszy przykład niezależnego miasta w średniowiecznej Europie Północnej.

Lubeka jest również słynie z marcepanem produkcji. Według miejscowej legendy, został wynaleziony w Lubece z marcepanem, w ramach wojskowej oblężenia lub głodu. Fabuła jest, że miasto zabrakło wszelkiej żywności z wyjątkiem przechowywanych migdałów i cukru, który został użyty do bochenków marcepanem

Lubeka jest bogata kultura i ma wiele małych muzeów, jednym z nich jest Lubeka Muzeum Lalek.

Lubeka Airport znajduje się 8 km na południe od Lubeki.