Wypożyczalnia samochodów Lyon

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Lyon

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Lyon. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Lyon. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Lyon

Wynajem samochodu Lyon
Wynajem aut Lyon

Lyon, położony w francuskim regionie Rodan-Alpy, jest stolicą Ministerstwa Rhône. Dwóch głównych rzek Saona i rzeki Rodan w Lyonie, która ma około. 500.000 mieszkańców (2010). Uważany przedmieścia, prowadzi populacji do około 1,5 mln. Zarówno Saône i Rhône jest żeglowna, co sprawiło, Lyon centralny hub komunikacyjny pomiędzy Morzem Śródziemnym i północną Francja – oraz jeden z kraju najważniejszych miast handlowych.

Roman kolonia Lugdunum, poprzednika Lyonie, została założona już w 43 fKr., I to było dawno stolica rzymskiej prowincji Galii. W czasach rzymskich – i przez większość średniowiecza – było przeniesienie uprawnień, które rządziły aż miasto się pod francuskiego króla w 1312 roku. Zarówno renesansu i 1800 roku nastąpił ogromny ekspansji Lyon, który położył podwaliny silnej pozycji miasto nadal ma.

Lyon można podzielić na trzy główne części. Vieux Lyon (najstarsza część) na zachód od Saône, nowoczesnego centrum miasta na półwyspie między dwoma rzekami i młodsza część miasta od strony wschodniej z Rodanu.

Wiele z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych zlokalizowanych w dzielnicy Vieux Lyon. Obejmuje to gotycka katedra St-Jean (rozpoczął się na początku 1100s) i białym marmorbasilikaen Notre-Dame de Fourviere od końca 1800 roku. Ta okolica został gruntownie odrestaurowany przez 2 II wojna światowa i jest w całości na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Również w nowoczesne centrum miasta jest kilka zabytków. Tutaj, w szczególności kilka ciekawych muzeów należą: The Great Art Museum „Palais des Arts” i charakterystyczny Muzeum Włókiennictwa.

Miasta „sercem” jest „Bellecour Place” z konnego pomnika Ludwika 14-ty Stąd, tętniącej życiem ulicy handlowej „Rue de la République”, który kończy się w Ratuszu Staromiejskim od 1600. Również słynny deptak „Rue Victor Hugo” zaczyna się od placu Bellecour. W najnowszej części miasta, w tym Part-Dieu, teren z nowoczesną architekturą i szereg mniejszych i większych supermarketów, sklepów i instytucji kulturalnych.

Najbliższe lotnisko jest Aéroport Lyon-Saint-Exupéry, położony 20 km na wschód od miasta.