Wypożyczalnia samochodów Paryż

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Paryż

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Paryżu od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu w Paryżu przez nas.

Przewodnik po Paryżu

Bilutleie Paris
Paryż Wynajem samochodów

Paryż, stolica Francji, znajduje się tuż poniżej, gdzie rzeka Marne wpływa do Sekwany, a ta ostatnia dzieli miasto na dwie części: prawy brzeg i lewy brzeg. Samo miasto, Ville de Paris, liczy około 100 000 mieszkańców. 2,2 mln (2010 r.), podczas gdy większy region metropolitalny Paryża liczy od 11 do 12 milionów. Ville de Paris jest administracyjnie podzielony na 20 tak zwanych „dzielnic”.

Atrakcji

Paryż jest uważany przez wielu za europejską stolicękultury i mody – i może zaoferować niezliczone zabytki. Jednymi z najbardziej znanych i popularnych działań pszczół są gotycka katedra Notre-Dame, położona na wyspie Ile de la Cité w samym sercu Sekwany. Rozpoczął się przed rokiem 1200 i jest jednym z najbardziej znanych budynków kościelnych na świecie. Z wieży (387 stopni) roztacza się piękny widok na centralne części Paryża. Inne słynne kościoły w Paryżu to Biała Bazylika Sacre Coeur, położona na wzgórzu Montmartre z końca XIX wieku i bardzo piękny kościół Św Sulpice z 1754 roku, położony w dzielnicy St. Germain.

Najsłynniejszym zabytkiem Paryża jest Wieża Eiffla,zbudowana w 1889 roku do setnej rocznicy rewolucji francuskiej. Wieża ma 324 m wysokości (z anteną na górze) i była w swoim czasie najwyższym budynkiem na świecie. Jest winda na górę, a stamtąd masz fantastyczny panoramiczny widok. O tak sławny jest Łuk Triumfalny z grobem nieznanego żołnierza, znajduje się na miejscu de l’Etoile (Star Square), na jednym końcu Champs Elysées paradyulicy. Na drugim końcu ulicy znajduje się place de la Concorde, gdzie znajduje się ponad 3000-letni egipski obelisk. Obok Place de la Concorde znajdują się piękne ogrody Tuileries.

Ruch w Paryżu z Polami Elizejskimi w tle.

W parku znajduje się również najpopularniejsze we Francji muzeum sztuki, Luwr,gdzie reprezentowane są między innymi wszyscy wielcy z historii sztuki wizualnej. Leonardo da Vinci z obrazem „Mona Lisa”. W metropolii takiej jak Paryż, istnieje oczywiście również wiele innych muzeów (w tym nowoczesne Centrum Pompidou), a także opera, teatry, sale koncertowe i inne instytucje kulturalne.

Wizyta w jednej z wielu restauracji i kawiarni w Paryżu jest kwestią oczywistą.

Jeśli chodzi o architekturę, warto również zobaczyć kilka mostów nad Sekwaną. Dotyczy to zwłaszcza najstarszego z nich, Pont Neuf , który został zbudowany już około roku 1600.

W przeciwnym razie Paryż słynie z bogatej oferty restauracyjnej. Wizyta w niektórych uroczych kawiarniach na świeżym powietrzu w malowniczej Dzielnicy Łacińskiej na lewym brzegu jest koniecznością dla każdego turysty z Paryża.

Paryż jest odwiedzany co roku przez ponad 30 milionów turystów, w tym wiele rodzin z dziećmi – które mają gwarancję zwiedzania gigantycznego parku rozrywki Disneyland Paris – około 10 000 000 000 000 000 000 000 000 000 30 km na wschód od samego miasta.

Zwiedzanie Paryża z wypożyczalnią

Paryż jest doskonałym punktem wyjścia, jeśli chcesz doświadczyć północnej Francji. Po przejęcie się wieży Eiffla i Luwru w niewielkiej odległości od wielu wspaniałych miejsc, w których znajdziesz zupełnie inne wrażenia i doświadczenia. Istnieje wiele małych i pięknych miast w regionie, a może zwłaszcza jeśli kierujesz się na północ w kierunku kanału La Manche. oto kilka propozycji wycieczek jednodniowych, które są łatwe do wdrożenia samochodem.

Versailles – Domek myśliwski Ludwika XIII

Wersal jest jednym z najbardziej znanych zamków na świecie,ale rozpoczął swoją historię jako mały domek myśliwski, że królewscy skorzystali. W końcu mały zamek został zbudowany, gdzie stał domek, zanim Ludwik XIII postanowił poważnie to wszystko. Ostatecznie Zamek w Wersalu stał się rezydencją królów francuskich, w tym Ludwika XIV (Króla Słońca), aż do rewolucji francuskiej w 1830 roku. Od tego czasu Wersal był używany w oficjalnych kontekstachi jako muzeum. Pałac i piękne ogrody wokół są uważane za jeden z najważniejszych zabytków we Francji, a dowiesz się wiele o historii Francji, gdy się zatrzymasz.

  • Od Luwru, w środku centrum Paryża, do Wersalu jest najkrótsza droga około 21 kilometrów. W przypadku regularnego ruchu, przejazd zajmie około 40 minut.
Pałac i piękne ogrody wokół są uważane za jeden z najważniejszych zabytków we Francji, a dowiesz się wiele o historii Francji, gdy się zatrzymasz.
Wysepka Mont Saint-Michel była używana jako twierdza w czasach rzymskich.

Mont Saint-Michel – wyjątkowe miasto klasztorne na północnym wybrzeżu Francji

Mont Saint-Michel prawdopodobnie widziałeś zdjęcie lub film z wcześniej. Jest to skalista wysepka, która wygląda jak mała góra wystająca z morza. Holmen ma długą historię i był używany jako twierdza w czasach rzymskich,zanim klasztor został zbudowany na szczycie kiedyś w 8 wieku. Wokół klasztoru znajdują się przyjemne małe domy wzdłuż brukowanych uliczek, rozciągających się aż do szczytu wysepek. Podczas rewolucji francuskiej Mont Saint-Michel został przekształcony w więzienie. Holmen został później ogłoszony pomnikiem narodowym. Dziś znajduje się tysiącmetrowy most na pięknej małej wysepce, a wynajem samochodów można zaparkować u podnóża Mont Saint-Michel.

  • Jeśli jedziesz z centrum Paryża przez Caen to jest około 360 kilometrów do Mont Saint-Michel. Następnie przejazd bez zatrzymywania się trwa około 4 godzin.
  • Jadąc przez Le Mans, odcinek jest tylko 15 kilometrów dłuższy, ale jazda zajmie około 1 godziny więcej.
Walt Disney Studio Park nadaje się zarówno dla dużych, jak i małych!

Disneyland Paryż i Walt Disney Studios Park

Niezależnie od tego, czy jesteś w stolicy Francji na rodzinnej wycieczce (lub po prostu masz zabawny umysł), rozważ wycieczkę wypożyczonym samochodem do Disneylandu w Paryżu i Walt Disney Studios Park. Jest to park rozrywki dawniej nazywany Euro Disney, który dziś jest dwa połączone parki. Tutaj nie ma królów słońca, które rządzą, ale zamiast Myszki Miki i Kaczora Donalda. Ośrodek położony jest na obrzeżach Paryża, na wschód od centrum miasta, tuż przy mieście Chessy. W sumie odwiedziło ponad 320 milionów ludzi, co czyni Disneyland Paris największym parkiem rozrywki w Europie.

  • Z Luwru do Disneylandu w Paryżu najkrótsza droga wynosi około 43 kilometrów. Następnie przejazd autostradą A4 będzie przebiegał przez około 50 minut.

Amiens – Miasto pływających ogrodów

Hotel Amiens położony jest w odległości krótkiej przejażdżki na północ od Paryża, w regionie Picardie. Miasto jest jednym z najpiękniejszych w kraju, a to jest szczególnie znane z imponującej katedry w stylu gotyckim. Znany jest również ze swoich kanałów, gdzie mieszkańcy zgasić tzw „hortillons”,czyli pływające ogrody z pięknymi klombami. Jeśli zatrzymasz się, zafunduj sobie przejażdżkę łodzią wiosłową po kanałach,podziwiając atmosferę, ogrody kwiatowe i malownicze średniowieczne domy. W okolicy Amiens znajduje się wiele innych atrakcji, takich jak słynne pola bitwy z pierwszej wojny światowej,pomniki i muzea, które również są warte odwiedzenia.

  • Od Luwru i centrum Paryża do Amiens jest to około 144 kilometrów, jeśli wybierzesz najkrótszą trasę, czyli autostradę A16 przez Beauvais. Następnie przejazd zajmie około 2 godzin.
W Amiens można doświadczyć pływających ogrodów z klombami w wielu kanałach miasta.
Hotel Fontainebleau Palace położony jest w lesie Fontainebleau.

Château de Fontainebleau – Piękny zamek w modnej dzielnicy

Ten piękny zamek znajduje się na terenie wielkiego lasu Fontainebleau,na południe od Paryża. W okolicy znajduje się wiele malowniczych dzielnic i wiosek, w których bogaci paryżanie mają swoje domy, a Fontainebleau jest popularnym miejscem w weekendy. Zamek jest jednym z największych we Francji. Pierwsza wersja została zbudowana już w 1130 roku,ale zmieniała się i rozszerzała wiele razy na przestrzeni lat. Kilku głów państw użyło Château de Fontainebleau jako swojej rezydencji, w tym Ludwik VII i pierwszy prezydent Francji Napoleon III (bratanek dowódcy Napoleona I). Zamek jest używany jako muzeum od 1927 rokui jest bez wątpienia jednym z najbardziej imponujących we Francji. Nawiasem mówiąc, INSEAD znajduje się w Fontainebleau, być może najbardziej prestiżowej szkole biznesu w Europie.

  • Z Luwru do Zamku Fontainebleau, to jest około 42 mil, jeśli jazdy przez Évry. Dojazd trwa zwykle 1 godzinę i 10 minut.
Ruch w Paryżu może być bardzo blisko w ciągu dnia.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

W Paryżu, zwykle trzeba zapłacić za parkowanie na oznakowanych miejscach na ulicach między 21:00 a 08:00. Miasto jest podzielone na dwie strefy,gdzie cena jest wysoka w strefie, która obejmuje centrum miasta. Tu i ówdź też miejsca parkingowe są bezpłatne, ale zazwyczaj są one ograniczone do dwóch godzin. W niedziele i święta krajowe parking uliczny jest bezpłatny,a parki to pokażą.

Najlepsze opcje dla tych, którzy mają do wynajęcia samochodu są do korzystania z jednego z wielu miejsc parkingowych znajdziesz w centrum miasta. Udogodnienia znajdujące się nieco poza centrum miasta są znacznie bardziej przystępne. Dobrą wskazówką jest znalezienie garażu, który znajduje się w pobliżu stacji metra.

Ogólnie nie jest łatwo jeździć w Paryżu. Ruch może być bardzo blisko w ciągu dnia, a zwłaszcza w godzinach szczytu. W ostatnich latach wiele ulic zostało również zablokowanych przed ruchem drogowym– w celu zmniejszenia zanieczyszczenia i uczynienia miasta bardziej przyjaznym dla pieszych. Większość osób, które odwiedzają Paryż samochodem wynajem zdecydować się na opuszczenie samochodu zaparkowanego w hotelu lub w garażu. Kiedy wybierasz się do miasta, zwykle najlepiej jest korzystać z metra.

Lotnisko

Kiedy lecisz do Paryża, zwykle lądujesz na największym lotnisku, które jest Paris Charles de Gaulle International Airport,lub Orly International Airport. Niektóre tanie linie lotnicze i loty czarterowe lądują również na znacznie mniejszym lotnisku Beauvais, w tym niektóre loty do Ryanair i Wizz Air.

Paris Charles de Gaulle International Airport – wynajem samochodów

Lotnisko Charles de Gaulle jest również nazywane lotniskiem Roissy, chociaż z biegiem lat stało się to mniej powszechne. Jest to największy we Francjii zajmuje drugie miejsce pod względem liczby pasażerów w Europie. Prawie 80 milionów pasażerów rocznie są obsługiwane tutaj.

Większość dużych międzynarodowych firm wynajmu samochodów są reprezentowane w Charles de Gaulle, w tym Avis, Hertz, Budżet, Enterprise, Sixt, Europcar, Alamo i National. Jednak ich liczniki nie są montowane, ale większość z tych można znaleźć w Terminalu 1 i/lub Terminalu 2. W Terminalu 2 większość firm będzie miała liczniki w kilku lokalizacjach.

  • Od Charlesa de Gaulle’a do Luwru w samym centrum Paryża , wynosi 30 km. Czas jazdy będzie się znacznie różnić w zależności od tego, jak blisko jest ruch i może wynosić od 30 minut do ponad 1 godziny.
Charles de Gaulle jest drugim co do wielkości lotniskiem w Europie mierzonym pod względem liczby pasażerów.
Port lotniczy Orly jest drugim co do wielkości lotniskiem we Francji.

Wynajem samochodu na międzynarodowym lotnisku Orly

Chociaż Orly jest znacznie mniejszy niż Charles de Gaulle, jest to również duże lotnisko na skalę europejską. Zajmuje drugie miejsce pod względem liczby pasażerów we Francji– z około 33 milionami pasażerów rocznie. Lotnisko dba o wiele ruchu krajowego we Francji, ale także loty międzynarodowe i międzykontynentalne.

Wypożyczalnie samochodów, które znajdziesz w Orly, są tak dobre, jak w Charles de Gaulle. Liczniki znajdują się zwykle w obu terminalach na lotnisku.

  • Z Orly do Luwru w samym sercu Paryża, to jest około 18 kilometrów. Czas jazdy przy normalnym ruchu wynosi około 40 minut.
Beauvais Airport jest podzielony na dwa małe terminale.

Wynajem samochodu na lotnisku Beauvais International Airport

Lotnisko Beauvais znajduje się w niewielkiej odległości na północ od Paryża. Lotnisko ma około 4 milionów pasażerów rocznie,najlepiej tych latających tanimi liniami lotniczymi. Istnieją dwa stosunkowo małe terminale, ponumerowane 1 i 2.

Wypożyczalnie samochodów znajdujące się na lotnisku Beauvais znajdują się w oddzielnym centrum obok terminali 1 i 2. Od dziś można wynająć samochód z Avis, Budget, Hertz, Firefly, Europcar, Thrifty i Sixt na tym lotnisku.

  • Z międzynarodowego lotniska Beauvais do Luwru w Paryżu jest 86 km. Czas jazdy wynosi często co najmniej 1 godzinę i 20 minut, w większości w zależności od ruchu w centrum miasta.