Wypożyczalnia samochodów San Francisco

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów San Francisco

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w San Francisco. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w San Francisco. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

San Francisco

Wynajem samochodu San Francisco

Wynajem aut San Francisco

San Francisco znajduje się na półwyspie w zatoce San Francisco Bay na Pacyfiku – w amerykańskim stanie Kalifornia.Miasto liczy około 770.000 mieszkańców (2010), ale szacuje się, cały obszar miasta z, w tym także obejmuje Oakland i Fremont, wzrost populacji do około 4,3 mln.

San Francisco jest jednym z najbardziej ruchliwych portów i najważniejszych w Ameryce Północnej. Ponadto, miasto jest centrum handlowym i finansowym – i kilka dużych banków, a Pacific Stock Exchange, ma swoją siedzibę tutaj.

San Francisco zostało założone przez Hiszpanów w 1776 roku, a miasto ma swoją obecną nazwę w 1846 roku, kiedy zdobył go. Od odkrycia złota w Kalifornii w 1848 roku i do spisu 1910 roku, liczba ludności wzrosła tylko z 800 do prawie 420.000. W 1906 r. znaczna część miasta zniszczonego przez potężne trzęsienie ziemi (i późniejsze fire) – ale to było stosunkowo szybko odbudowany. Także później, miasto zostało dotkniętych poważnymi trzęsieniami ziemi – ostatni raz w 1989 roku.

San Francisco ma od 1800 roku był kulturowym tyglem, gdzie różne grupy etniczne ustanowiły własne dzielnice, z charakterem i architektonicznego. Znajduje to odzwierciedlenie w nazwach dzielnic, takich jak Chinatown, Japantown i Dzielnicy Łacińskiej.

To również w San Francisco pochodzi ruch hippisów w latach 1960, a miasto miało reputację liberalny i tolerancyjny wobec tego, co jest inne niż “głównego nurtu” kultury.

Istnieje wiele ekscytujących atrakcji w San Francisco. Jeśli chodzi o budynki, miasto może być związane przede wszystkim z 2,7 km długi most Golden Gate, gdzie został otwarty w 1937 roku, był najdłuższy na świecie most wiszący. Jest to popularny punkt orientacyjny w mieście. Golden Gate jest również duża twierdza i kilka parków, w tym Golden Gate Park – który obejmuje również kilka muzeów, akwarium i planetarium.

Inaczej Civic Center z ratuszem jest wymieniany jako jeden z głównych atrakcji miasta, położony przy głównej ulicy Market Street. W pobliżu znajdują się kilka z atrakcji turystycznych – w tym opery i Auditorium (która może pomieścić 10.000 osób). Również Muzeum Sztuki “San Francisco Museum of Modern Art” (SFOMA) znajduje się w tym obszarze. Mieści się najstarszy budynek jest hiszpański Kościół misji “Mission Dolores”, który rozpoczął się 1782.

Część zabytkowej dzielnicy portowej – Rybacki Wharf – ma połączenia statkiem ze słynnym i niesławnych więzienia Alcatraz wyspie, która dziś jest muzeum.

San Francisco znajduje się w stromym terenie i chropowaty, która wznosi się z Pacific Coast, gdzie najwyższy punkt jest prawie 300 m To spowodowało pewne wyzwania ruchu – i był to główny powód dla rozwoju miasta światowego systemu słynnego tramwaju – kolejki linowej, która również jest uważane za jedną z największych atrakcji turystycznych w San Francisco.

Najbliższe lotnisko jest San Francisco International Airport, położony 20 km na południe od miasta.

Menu