Wypożyczalnia samochodów Santorini

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Santorini

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów na Santorini od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Santorini przez nas.

Santorini Przewodnik

W języku greckim Thira jest oficjalną nazwą Santorini, a w klasycznym greckim wyspa Thera. Jednak nazwa Santorini była używana, gdy Imperium Łacińskie rządziło w tej dziedzinie i jest obecnie używane głównie w kontekście międzynarodowym.

Sam Santorini ma kształt półksiężyca i nastąpił w wyniku jednej z największych erupcji wulkanicznych w historii. Uważa się, że miało to miejsce około 3600 lat temu. Erupcja prawdopodobnie doprowadziła do wyginięcia minojskich ludzi, którzy żyli tu w tym czasie, i uważa się, że to wydarzenie jest źródłem mitu Atlantydy.

Dziś Santorini jest jednym z najbardziej popularnych miejsc wakacyjnych na greckich wyspach. Mieszka tu nie więcej niż 16 000 mieszkańców, ale wyspa przyjmuje prawie 2 miliony turystów rocznie. Turystyka jest również głównym przemysłem na Santorini,a następnie winiarstwa i rolnictwa.

Mieszka tu nie więcej niż 16 000 mieszkańców, ale wyspa przyjmuje prawie 2 miliony turystów rocznie.

Atrakcji

Na Santorini można przetestować nieco nietypową taksówkę – osioł-taksówkę.

Istnieje kilka pięknych małych miasteczek na Santorini, gdzie znajdziesz dobre restauracje, kluby nocne, kawiarnie i bary, i gdzie jest pewna oferta handlowa. Tradycje kulinarne są typowe greckie i naturalnie koncentruje się na owoce morza. Ashy gleby Santorini oznacza, że kilka warzyw i owoców uprawianych tutaj są bardzo smaczne, a rolnicy na wyspie są szczególnie dumni ze swoich unikalnych pomidorów.

Zabytki są w dużej mierze skoncentrowane na wulkanicznej historii wyspy. Znajdziesz tu ruiny starożytnej cywilizacji, która istniała na Santorini, a wiele z najwspanialszych zjawisk naturalnych pochodzi z erupcji wulkanicznych.

Chociaż może być również żywy na Santorini, wyspa jest najbardziej związane z romantycznymi wakacjami, rodzinne wakacje i jest miejscem, w którym większość ludzi znajduje spokój. Wyspa została uznana za jeden z najlepszych ośrodków w Europie.

Odkryj Santorini z wypożyczalnią

Posiadanie wypożyczalni samochodów na Santorini nie jest głupim pomysłem. Chociaż wyspa jest dość mała, oferuje wiele popularnych miejsc, które warto zrobić sobie drogę. Jednak transport publiczny nie jest szczególnie dobry, a samochód jest zwykle najlepszym środkiem transportu. Oto mały wybór zabytków, które warto odwiedzić na pięknej wyspie wulkanu.

Odległości i czas jazdy na Santorini

W najdłuższym miejscu Santorini ma zaledwie 17 kilometrów długości. Najdłuższy odcinek, na który można dojechać, zajmuje tylko 40 minut. Odległość jazdy do i z lotniska lub do miejsc, które chcesz odwiedzić, gdy tam jesteś, będzie zatem krótka i wygodna, bez względu na to, gdzie znajduje się Twój hotel.

Thera ma kilka ruin z, między innymi, domów i świątyń.

Starożytne miasto Thera – Cywilizacja Minojska

Mówiąc o starożytnym mieście Thera, to kręci się wokół ruin z domów, świątyń, rynków i tym podobne, które były tutaj, gdy cywilizacja minojska mieszkała na wyspie. To było w epoce brązu, a cała osada została zniszczona w erupcji wulkanicznej, która miała miejsce około 1600 lat f.Kr. Uważa się, że Thera mogła być inspiracją dla mitu Atlantydy, kraju, o czym pisał grecki filozof Plato. Goście mogą odwiedzić wykopaliska i odwiedzić muzeum archeologiczne na wyspie, aby dowiedzieć się więcej o historii Santorini.

Piasek jest zabarwiony w ciemności z powodu popiołu wulkanicznego, który rozprzestrzenił się w regionie ponad 3500 lat temu.

Plaża Kamari – najpopularniejsza plaża wulkanu na Santorini

Ta plaża jest najbardziej popularna na Santorini i nie jest zbyt daleko od lotniska i starożytnego miasta Thera. Piasek jest zabarwiony ciemnym ze względu na popiół wulkaniczny, który rozprzestrzenił się w regionie ponad 3500 lat temu i sprawia, że osiedlenie się tutaj jest miękkie i przyjemne. Chociaż zwykle przyjeżdża tu wiele osób, jest mnóstwo miejsca dla każdego. Jest również dobre sprzątanie w Kamari Beach, co daje plaży oznakowanie niebieską flagę. Plaża Kamari oddalona jest o ponad 5 km, a w każdym miejscu znajdują się leżaki i rozmaite atrakcje. W obrębie plaży znajdują się tradycyjne greckie domy. Większość z tych lokali gastronomicznych dysponuje tarasem, które znajdują się tuż przy plaży.

Zachód słońca w Oia daje magiczną atmosferę.

Oia – Najlepsze miejsce do oglądania zachodu słońca

Wioska Oia znajduje się na północnym krańcu Santorini, z osadami i widokiem na górę wulkanu i zatokę. Tutaj tradycyjne greckie domy są blisko siebie i klastra od brzegu do szczytu skały. Pomiędzy domami znajdują się wąskie uliczki z małymi sklepami, restauracjami, kawiarniami i barami. Na szczycie znajduje się kilka najlepszych restauracji na Santorini oraz kilka lokali gastronomicznych z tarasem. Widok jest najlepszy na wyspie. Tutaj ludzie idą cieszyć się przyjemną atmosferą i uzyskać dobry posiłek podczas oglądania pięknego zachodu słońca. Znajdziesz tu kilka muzeów w Oia, które warto odwiedzić, kilka pięknych kościołów, wiatraków i ruin średniowiecznej twierdzy.

Red Beach – Unikalne wrażenie zmysłowe

Red Beach na Santorini jest całkowicie wyjątkowy na tej krawędzi świata. Czerwone klify są tworzone przez lawę, a czerwony piasek poniżej są złoża stamtąd. Kolory ziemi stanowią wielki kontrast do lazurowego morza,dzięki czemu miejsce jest prawdopodobnie najczęściej fotografowane na wyspie. Można tu opalać się i kąpać, ale większość odwiedzających tego unika. Obszar nie jest całkowicie bezpieczny, i są chwile, kiedy niewielka masa spada z klifów. Red Bech to przede wszystkim coś, czego powinieneś doświadczyć dla swojego wrażenia wizualnego, gdy jesteś na Santorini. W pobliżu znajduje się parking, na który można dojść na plażę ścieżką przebieganą między skałami. Jest również popularny, aby wskoczyć na pokład jednej z łodzi, które odpływają z pobliskich wiosek. Widok plaży z morza,zwłaszcza w zachodzie słońca, jest niezapomnianym przeżyciem.

Piasek jest zabarwiony w ciemności z powodu popiołu wulkanicznego, który rozprzestrzenił się w regionie ponad 3500 lat temu.
Wieża ma taką samą nazwę jak wioska rybacka, ma 10 metrów wysokości i jest zbudowana w dość białej cegle.

Akrotiri – Najstarsza latarnia morska w Grecji

Na południowym krańcu Santorini znajduje się mała wioska rybacka Akrotiri. Jadąc dalej do południowego krańca wyspy, znajdziesz jedną z najstarszych latarni w Grecji. Wieża ma taką samą nazwę jak wioska rybacka, ma 10 metrów wysokościi jest zbudowana w dość białej cegle. Został zaprojektowany i zbudowany przez francuską firmę w 1892 roku. Sam budynek z białej cegły to piękny widok. Niemniej jednak, jest to przede wszystkim widok, który sprawia, że ludzie walc tutaj, gdy odwiedzają Santorini. Jeśli jesteś romantycznie zagospodarowy i podziwiasz zachód słońca, latarnia morska w Akrotiri jest tak dobrym wyborem, jak wygodne tarasy Oia. Goście mogą zatrzymać się przy tradycyjnych restauracjach położonych w miejscowości Akrotiri, przy drodze prowadzącej do latarni morskiej. Świeże owoce morza serwowane są tradycyjnie, gdzie serwowane są świeże owoce morza.

Na Santorini parking jest w większości zawsze bezpłatny.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Na Santorini jest to w większości zawsze zawsze wolne do parkowania. Łatwo jest również znaleźć miejsca, aby odłożyć samochód, być może z wyjątkiem miast Fira i Oia. Nie należy parkować na niektórych głównych ulicach, ale zamiast tego na oznaczonych miejscach. Samochody mogą być zaparkowane na większości ulic, ale tylko tak długo, jak nie blokują ruchu. Jeśli umieścisz samochód zbyt daleko w drodze, ryzykujesz grzywnę.

Na Santorini zdecydowana większość dróg jest wąska. W rezultacie, autobusy i ciężarówki w szczególności można znaleźć dość w środku drogi w niektórych miejscach. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby mieć jakiekolwiek problemy, należy jechać spokojnie i zwrócić szczególną uwagę na nadjeżdżających pojazdów. Należy również zachować ostrożność, jeśli zamierzasz wyprzedzić inne samochody. Również jeździć ostrożnie na drogach żwirowych, które znajdziesz dobrą część na Santorini.

  • Jest to popularne, aby wziąć prom na sąsiednie wyspy Santorini i na kontynencie. Wszystkie łodzie odpływają z Nowego Portu Santorini po zachodniej stronie wyspy. Istnieje miejsce parkingowe, jeśli chcesz podróżować bez zabranie samochodu ze sobą.
  • Zapytaj wypożyczalnię przed podjęciem samochodu do jednej z innych wysp lub na kontynencie. Niektóre firmy wymagają, aby samochód był używany tylko na Santorini.
Port lotniczy Santorini

Lotnisko

Lotnisko Santorini jest oficjalnie nazywany Santorini (Thira) International Airport. Nazwa Thira pochodzi od faktu, że starożytne miasto o tej samej nazwie jest blisko. Lotnisko nie jest szczególnie duży, chociaż jest to najważniejsze dla tej części greckich wysp. W sumie obsługuje około 2,4 miliona pasażerów rocznie. Prawie cały ruch jest sezonowy, z wyraźnym naciskiem na loty czarterowe. Od 2020 r. lotnisko Santorini jest jednym z kilku w Grecji, które są zdeterminowane, aby zostać rozszerzone i zmodernizowane.

Wypożyczalnie samochodów są zebrane w budynku terminalu, a liczniki są łatwe do znalezienia. Na dzień dzisiejszy znajdziesz Sixt, Hertz, Thrifty, Avis i budżetu reprezentowane tutaj, jak również kilka greckich właścicieli. Parking, na którym znajduje się wypożyczony samochód, znajduje się w pobliżu i nie będziesz tam potrzebował transportu.