Wypożyczalnia samochodów Sycylia

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Sycylia

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów na Sycylii od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajem samochodów w Sycylia przez nas.

Sycylia Wynajem samochodów

Sycylia Przewodnik

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnymi jednym z pięciu autonomicznych regionów Włoch. Mieszka tu niecałe 5 milionów mieszkańców. Historia Sycylii jest długa i ekscytująca. Pierwsi ludzie na wyspie mogli zdobyć ponad 14 000 lat temu, zanim między innymi Faroe, Grecy, Rzymianie i Maurowie podbili ten obszar.

W dzisiejszych czasach Sycylia jest znana między innymi z tego, że odegrała decydującą rolę w stowarzyszeniu Włoch i za to, że jest miejscem, z którego pochodzi organizacja przestępcza Cosa Nostra.

Największymi miastami wyspy są Palermo (668 000 mieszkańców), Katania (312 000 mieszkańców) i Mesyna (234 000 mieszkańców). Wzdłuż wybrzeża i w górach znajduje się wiele pięknych wiosek rybackich i górskich wiosek.

Turystyka stała się jednym z najważniejszych sektorów na wyspie, ale między innymi rolnictwo, przemysł chemiczny, technologia i wydobycie soli.

Atrakcji

Życie nocne, sklepy, restauracje i tak dalej są mniej więcej takie same w sycylijskiej metropolii, jak to, co znajdziesz gdzie indziej we Włoszech. Jeśli chodzi o sztukę i kulturową, Sycylia jest uważana za ważną w kontekście europejskim. Wielu poetów, pisarzy, malarzy i innych kreatywnych dusz rodzi się i wychowuje na Sycylii, lub mają tu długie pobyty.

Wiele wykopalisk archeologicznych na Sycylii są jednymi z najważniejszych zabytków. Znajdziesz tu kilka miejsc z ruinami i pozostałościami z Wysp Ońskich, Rzymian, Maurów i starożytnych Greków, takich jak świątynie,areny, amfiteatru i wille.

Wyspa jest również znana z kilkuset twierdz i zamków,nie wspominając już o wielu wieżach, które stoją wzdłuż wybrzeża. Natura jest zróżnicowana i piękna. Na Sycylii znajdziesz górę Etna, o wysokości 3326 metrów nad poziomem morza.

Przyjemny klimat Sycylii, dobre tradycje kulinarne, zróżnicowane wioski, piękne plaże i ekscytująca kultura sprawiły, że wyspa jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku.

Na Sycylii znajduje się kilka wiosek rybackich z pięknymi plażami i restauracjami oferującymi tradycyjne dania.

Zwiedzanie Sycylii z wypożyczalnią

Nie ma problemu, aby spędzić wiele tygodni zwiedzania Sycylii z wypożyczalni samochodów. Wyspa jest duża, a liczba miejsc, które warto odwiedzić, jest przytłaczająca. Tutaj znajdziesz wszystko, od cichych i cichych wiosek rybackich, po duże miasta, takie jak Palermo, gdzie puls jest zupełnie inny. Sycylia jest pełna pięknych plaż wzdłuż wybrzeża, a w głębi lądu są góry z wioskami, winnicami, ogrodami oliwnymi i pięknymi krajobrazami. Istnieje również wiele wykopalisk archeologicznych na Sycylii, które opowiadają o ekscytującej historii wyspy. Oto mały wybór zalecanych tras jazdy.

Odległości i czas jazdy na Sycylii

Zapewnienie odległości i czasu jazdy do zalecanych przejazdów nie jest właściwe w tym przewodniku. Zamiast tego decydujemy się pokazać odległości i czas jazdy między jednymi z największych miast. To daje wyobrażenie o tym, czego potrzebujesz od czasu, aby dostać się między miejscami, które chcesz zobaczyć. Należy pamiętać, że te odległości są te, które kursują na autostradzie.

  • Trapani do Palermo – odległość wynosi 107 kilometrów, czas jazdy to 1 godzina i 25 minut.
  • Palermo do Mesyny wzdłuż wybrzeża – odległość wynosi 225 kilometrów, czas jazdy to 2 godziny i 30 minut.
  • Palermo do Katanii drogą krajową A19 – odległość wynosi 210 kilometrów, czas jazdy to 2 godziny i 25 minut.
  • Messina do Katanii wzdłuż wybrzeża – odległość wynosi 96 kilometrów, czas jazdy to 1 godzina i 10 minut.
  • Katania do Syrakuz wzdłuż wybrzeża – odległość wynosi 67 kilometrów, czas jazdy to 55 minut.
Palermo oferuje wiele ekscytujących architektury z różnych epok, tutaj z katedry miasta.

Palermo – tygiel kulturowy

Jeśli jesteś na Sycylii i masz wystarczająco dużo czasu, prawie będziesz musiał odwiedzić Palermo. Miasto jest największym na wyspie, a także stolicą tego, co było kiedyś Królestwa Sycylii, a później w Świętym Cesarstwie Rzymskim. Palermo jest mekką dla tych, którzy lubią kulturę, starszą historię, piękne budynki i, co nie mniej ważne, bardzo dobre jedzenie. W Palermo, należy trochę czasu, aby spojrzeć na wielką architekturę różnych epok,odwiedzić piękne place,przejdź do rynków żywności,usiąść do kawiarni, a może wziąć rundę zakupów. Miasto ma różnego rodzaju wydarzenia kulturalne do zaoferowania, istnieje wiele ekscytujących muzeów tutaj, a znajdziesz głównie w centrum. Jeśli chcesz się zrelaksować, opalając się i pływając później, masz piękne plaże na obrzeżach centrum miasta.

Taormina – Ekscytujące nadmorskie miasteczko u stóp Etny

Jeśli jesteś w pobliżu Mesyny lub Katanii podczas wizyty na Sycylii, rozważ wycieczkę do małego miasteczka Taormina. Znajduje się na klifie na samym brzegu Morza Morza Żeńskiego,u podnóża Etny. Miasto jest uważane za bardzo piękne. Niemiecki poeta Goethe opisał Taorminę w jednej ze swoich książek i uważał, że miasto należy do najpiękniejszych w Europie. Oprócz swojej lokalizacji, główną atrakcją Taormina jest amfiteatr pozostawiony po starożytnych Grekach. Po północnej stronie miasta znajdują się fortyfikacje, które zostały zbudowane, gdy Arabowie rządzili wyspą, a w centrum dominują piękne murowane domy i kościoły z XIII i XIV wieku. Po obejrzeniu miasta na klifie, można spacerować w dół do morza i plaż. Zatrzymaj się również przy małej wysepce isola Bella (można przejść suche tandetka) i spojrzeć na rzadkie kwiaty i rośliny, które są tam uprawiane.

Główną atrakcją Taorminy jest amfiteatr pozostawiony po starożytnych Grekach.
Barokowa architektura charakteryzuje miasto Ragusa.

Ragusa – jedno z najpiękniejszych małych miasteczek na Sycylii

W 1693 roku południowa część Sycylii została dotknięta potężnym trzęsieniem ziemi. Trzęsienie spowodowało poważne szkody w miastach, a wiele osób zginęło. Barokowy styl budowania panował we Włoszech, gdy miasta miały zostać odbudowane, co widać bardzo wyraźnie między innymi w Ragusie. Miasto znajduje się dość blisko lotniska w Comiso i jest jednym z sześciu podobnych miast w tym samym obszarze, który jest obecnie wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Budynki rozciągają się na wzgórzu, podobnie jak wiele innych na Sycylii. Jest podzielony na dwie części, Ragusa Ibla na dole i Ragusa Superiore na górze i połączony czterema pięknymi mostami. Znajdziesz tu wiele pięknych kościołów w mieście, kilka małych pałaców, piękne małe uliczki, schody i cichą atmosferę. Posiłki serwowane w lokalnej restauracji są niebiańskie, a w okolicy znajduje się wiele tradycyjnych potraw, których nie można znaleźć w innych częściach Sycylii.

Cefalù – Jeden z najlepszych nadmorskich kurortów

Cefalú jest jednym z najlepszych małych miasteczek do odwiedzenia na Sycylii, jeśli chcesz połączyć piękną architekturę,miłą atmosferę i dobre jedzenie, ze wspaniałymi plażami i życiem kąpielowym. Miasto znajduje się wokół skalistego klifu, gdzie znajdują się ruiny arabskiego fortui nowszej twierdzy świętego Cesarstwa Rzymskiego. W zabytkowej części Cefalú znajduje się wiele imponujących budynków. Najbardziej znany jest Duomo di Cefalú, unikalna katedra, która została zbudowana już w 1130 roku. Wybrzeże wokół miasta jest pełne pięknych plaż. Wewnątrz centrum Cefalú leży ten, który jest najbardziej popularny, plaża il Lungomare. Ma ponad pięć kilometrów długości i złoty i czysty piasek. Tutaj jest płytki,co sprawia, że temperatura kąpieli zwykle doskonałe. W sezonie turystycznym w Il Lungomare można korzystać z wielu atrakcji, ale jeśli chcesz cieszyć się cichszą plażą, w pobliżu znajdziesz wiele opcji.

Plaża Il Lungomare ma ponad pięć kilometrów długości i złoty czysty piasek. Tutaj jest płytki, co sprawia, że temperatura kąpieli zwykle doskonałe.
Świątynia Concordii ma nienaruszone wszystkie kolumny doryckie.

Agrigento – Miasto greckich świątyń

Miasto Agrigento znajduje się na wzgórzu, kilka kilometrów od morza na południowym wybrzeżu Sycylii. Z Palermo jest tam około 127 kilometrów, a czas jazdy około 2 godzin. Samo miasto jest warte podróży, zarówno dlatego, że krajobraz i widok są tam wspaniałe, a także dlatego, że ma stare i piękne centrum. Jednak duży plaster migracyjny jest Valle dei Templi (Tempeldalen), który znajduje się w pobliżu Agrigento. Znajdziesz tam dobrze zachowane ruiny kilku świątyń, cmentarzy, krypt i innych, datowanych na około 500 lat f.Kr. Najbardziej imponująca jest świątynia Concordii. Wszystkie kolumny są nienaruszone, które znajdziesz tylko kilka miejsc w tym, co stanowiło starożytną Grecję.

W większych miastach znajdziesz wiele garaży, w których można zostawić wypożyczony samochód.

Parking na Sycylii

W miastach Sycylii, linie są oznaczone, gdzie można zaparkować na ulicach. Niebieska linia oznacza, że każdy może zaparkować, i zwykle trzeba zapłacić opłatę. W niektórych miejscach istnieje wiele automatów do zapłaty podatków,ale gdzie indziej, automaty mogą być trudne do znalezienia. Opłatę za parking można uiścić również w kioskach z tytoniem. Pokwitowanie zapłaconego podatku pozostaje widoczne w przedniej szybie wypożyczonego samochodu. Białe linie oznaczają, że tylko mieszkańcy w okolicy mogą parkować, podczas gdy żółte linie są tylko dla samochodów dostawczych, które odbierają i dostarczają.

W niektórych miejscach znajduje się również tak zwana Dyskoteka Zona. Oznacza to, że parkowanie w miejscach oznaczonych niebieską linią jest bezpłatne, ale musisz umieścić oblat (niebieski) w oknie samochodu. Oblats można znaleźć w urzędach pocztowych, bankach, kioskach tytoniowych i informacjach turystycznych. Liczba miejsc parkingowych przy zo disco jest ograniczona czasowo.

W większych miastach znajdziesz kilka garaży,a wiele hoteli ma własne garaże, które są często dostępne również dla tych, którzy nie zatrzymują się w hotelu.

Ruch jest nieco bardziej cichy i wygodny poza miastami, ale tutaj również należy zwrócić trochę uwagi.

Ruch na Sycylii

Jazda w centrum większych miast, takich jak Palermo, Katania, Syrakuz i Mesyna nie jest trudna, jeśli chodzi o poruszanie się po drodze do przodu. Jednak ruch jest bardziej agresywny niż większość innych miejsc w Europie. Zaleca się, aby jechać trochę defensywniei zwrócić szczególną uwagę. Postępuj zgodnie z ruchem drogowym i pamiętaj, że nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego i znaków.

W mniejszych miastach i na obszarach z historycznym centrum może być gorzej poruszać się do przodu niż w większych miastach. Tutaj część centrum miasta może być zamknięta dla ruchu. Strefy te są nazywane Zona Traffico Limitato (ZTL) i będą oznaczone znakami.

Na Sycylii można jeździć na dobrych autostradach wzdłuż całego północnego i wschodniego wybrzeża. Istnieje również długi odcinek autostrady (A19) do kraju, naprzeciwko północnego wybrzeża w dół do Katanii. To sprawia, że łatwo dostać się między Palermo, Messina, Syrakuzy i Katanii, i obszarów powiązanych.

Ruch jest nieco bardziej cichy i wygodny poza miastami, ale tutaj również należy zwrócić trochę uwagi. Wiele dróg krajowych przejść w pagórkowatym terenie, i może być dość kręte.

Lotnisko

Istnieją cztery międzynarodowe lotniska na Sycylii, oprócz pary obsługujących tylko włoskie loty krajowe. Zdecydowana większość turystów odwiedzających wyspę ma przyloty i wyjazdy z lotniska Falcone Borsellino poza Palermo lub katania-fontanarossa lotnisko. Są to zdecydowanie największe pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Niektóre loty czarterowe i tanie linie lotnicze również korzystają z lotniska Trapani-Birgi na północno-zachodnim krańcu Sycylii i lotniska Comiso, które znajduje się w pobliżu południowego krańca wyspy.

Port lotniczy Falcone Borsellino

Lotnisko poza Palermo jest drugim co do wielkości na Sycylii mierzona pod względem liczby pasażerów. Tutaj wiele europejskich firm lata z praktycznie każdego dużego miasta na kontynencie, a także Alitalii zarówno z Rzymu, jak i Mediolanu. Obecnie istnieją również bezpośrednie loty z Nowego Jorku hit (United Airlines). Wiele tanich linii lotniczych ma loty do Palermo, podobnie jak operatorzy czarterowi.

Wynajem lotniska w Palermo

Na lotnisku Falcone Borsellino znajdziesz wszystkie wypożyczalnie samochodów zebrane w hali przylotów. Ich samochody są zaparkowane w wydzielonym miejscu tuż obok i nie będzie potrzebny transport. Od dziś znajdziesz wynajem samochodów z Avis, Hertz, Europcar, Goldcar i Sixt na lotnisku, a także szereg włoskich firm.

Lotnisko poza Palermo jest drugim co do wielkości na Sycylii mierzona w pasażerów.

Port lotniczy Catania-Fontanarossa

Lotnisko poza Katanią jest największym na wyspie, z około 10 milionów pasażerów rocznie. Tutaj możesz latać z większości europejskich miast, a także z wielu innych miejsc, w tym z Izraela i Dubaju. Tanich przewoźników, takich jak Ryanair latać tutaj z dwudziestu miejsc w Europie, a istnieje wiele lotów czarterowych do tej części Sycylii.

Wynajem samochodów na lotnisku w Katanii

Wypożyczalnie samochodów znalezione na lotnisku w Katanii to Sixt, Dollar Car Rental, Thrifty, Holiday Car Rental, Alamo, Enterprise, National i Hertz, a także pięć włoskich firm. Są one zebrane w hali przylotów, z miejscami parkingowymi w pobliżu.

Port lotniczy Trapani-Birgi

Lotnisko w Trapani jest oficjalnie nazywany Vincenzo Florio Airport Trapani-Birgi, ale najczęściej tylko Trapani Airport jest używany. Znajduje się w północno-zachodniej części Sycylii, a także jest bazą włoskich sił powietrznych. Od dziś możesz latać tutaj z Ryanairem z wybranych miast we Włoszech i Holandii, a także z niektórych innych małych linii lotniczych i operatorów czarterowych.

Wynajem samochodów na lotnisku Trapani

Na lotnisku trapani znajduje się 9 firm, które wynajmują samochód. Należą do nich Hertz, Avis, Europcar i Enterprise, a także włoskich graczy, takich jak Locauto, Essepirent i SicilyByCar.

Port lotniczy Comiso

Obecnie możesz polecieć na lotnisko Comiso tanimi liniami lotniczymi, takimi jak Ryanair i easyJet, a także Liniami Alitalia i Brussels Airlines. Lotnisko jest odpowiednie dla osób spędzających wakacje na południowej stronie wyspy lub rozpocząć zwiedzanie Sycylii samochodem z tego skraju wyspy.

Wynajem samochodów na lotnisku comiso

Na tym lotnisku znajdziesz tylko niewielką liczbę wypożyczalni samochodów. Na dzień dzisiejszy Avis, Budget i Maggiore mają wspólny licznik wewnątrz lotniska. Ponadto, lokalne firmy SiciliyByCar i Sycylia Wynajem Samochodów mają biura tutaj.