Wypożyczalnia samochodów Tuluza

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Tuluza

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Tuluzie od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Tuluzie przez nas.

Przewodnik po Tuluzie

Bilutleie Toulouse
Wypożyczalnia samochodów w Tuluzie

Tuluza znajduje się w południowo-wschodniej Francji – w regionie Midi-Pyrénées – gdzie jest stolicą departamentu Haute-Garonne. Odległość na południe od granicy z Hiszpanią i Andorą wynosi około. 175 km. Miasto jest połączone zarówno z rzeką Garonne, jak i z Kanałem-Du-Midi (który łączy Morze Śródziemne z Zatoką Biskajską). Tam mieszka ok. 415 000 mieszkańców Tuluzy (2010). Jeśli liczyć na przedmieściach, populacja wzrasta do około 800.000.

Dzięki lokalizacji w połowie drogi między Morzem Śródziemnym a Zatoką Biskajską, Tuluza zawsze była ważnym węzłem komunikacyjnym. Sektor przedsiębiorstw miasta w ostatnim czasie był silnie związany z handlem i przemysłem. Tutaj produkcja samolotów była szczególnie ważna – ponieważ główna baza dla układu airbusa znajduje się w Tuluzie. Ponadto, koncentruje się na edukacji, a Toulouse ma swój własny uniwersytet już w 1230.

Atrakcji

Wśród atrakcji miasta może zaprezentować kilka ciekawych muzeów, w tym„Musée des Augustins”(pierwotnie 15-wieczny klasztor augustiański), który ma dużą kolekcję rzeźb z czasów rzymskich i średniowiecza. Niektóre perełki architektoniczne muszą być również wymienione, w tym romańskiej średniowiecznej bazyliki św Sernin. Inne kościoły ze średniowiecza to kościół Jakobinów i katedra św Étienne, ten ostatni rozpoczął się w 12 wieku. W XVIII-wiecznym ratuszu znajduje się również popularna p pżąda.

Canal du Midi został zbudowany w XVII wieku.

W przeciwnym razie Canal du Midi jest główną atrakcją – kanał zbudowany już w XVII wieku, tak że rzeka Garonne, która wpływa do Morza Śródziemnego, była połączona z Oceanem Atlantyckim w Zatoce Biskajskiej. Kanał biegnie między Tuluz i Bordeaux.

Poznaj Tuluza z wypożyczalnią samochodów

Tuluza znajduje się w okolicy Francji, która jest bardzo ekscytujące do zwiedzania przez wynajem samochodów. Hotel znajduje się w niewielkiej odległości od miasta do Pirenejów i Hiszpanii, a także do wielu pięknych małych miasteczek i ekscytujących zabytków regionu Occitanie. Poniżej znajduje się wybór propozycji jazdy z Tuluzy, z których kilka trafia do wiosek, które znajdują się na liście najpiękniejszych wiosek francji.

Basilique Cathédrale Sainte-Cécile d’Albi jest jedną z najpiękniejszych gotyckich katedr w kraju.

Albi – Urocze i piękne miasteczko w pobliżu Tuluzy

Albi jest jednym z większych miast w regionie Occitanie w południowej Francji, z około 50.000 mieszkańców. Znajduje się nad rzeką Tarn około 80 kilometrów na północny wschód od Tuluzy, a wynajem samochodów sięga mniej niż godzinę. Jest wielu, którzy podróżują do Albi, gdy są na wakacjach w tym regionie. Duży tynk rysowania to piękna lokalizacja i architektura miasta. Centrum koncentruje się wokół jednej z najpiękniejszych gotyckich katedr we Francji, bazyliki Cathédrale Sainte-Cécile d’Albi. Obok katedry znajduje się piękny Pałac Berbie, który arcybiskupi używali jako rezydencji. Pozostałe budynki na starym mieście są w stylu tych wspaniałych budynków. Znajdziesz tu szczególnie wiele rezydencji zbudowanych we włoskim stylu renesansowym. Tuż poniżej znajduje się 1000-letni most kamienny Pont Vieux,który jest nadal w użyciu.

  • Z Tuluzy do Albi jest to około 78 kilometrów. Czas jazdy wynosi około 55 minut w normalnym ruchu.
Mówi się, że zamek Najac został zbudowany już w 1253 roku.

Najac – Król na Kopcu w Dolinie Aveyron

Najac to mała wioska położona wzdłuż grzbietu nad rzeką Averyon,w niewielkiej odległości na północ od Albi. Oba te dwa miasta można odwiedzić podczas jednodniowej wycieczki z Tuluzy, jeśli masz wypożyczony samochód. Miasto słynie z wielu zabytkowych budynków,a zwłaszcza zamku położonego na najwyższym punkcie grzbietu. Mówi się, że zamek został zbudowany już w 1253 roku. Tuż pod nim znajduje się kościół (Eglise Saint-Jean), który jest prawie w tym samym wieku. Pozostałe budynki w Najac można opisać jako bardzo malownicze. Małe kamienne domy położone w wąskich i brukowanych uliczkach,z kompozycjami kwiatowymi i zawiesiami na ścianach i oknach. W mieście znajduje się kilka dobrych i rodzinnych restauracji. Dolina Averyon jest bardzo żyzna, zapewniając dostęp do wykwintnych produktów, które trafiają do menu Najac.

  • To jest około 108 kilometrów od Tuluzy do Najac. Jedziesz w tym samym kierunku, co Albi, ale zjedź na północ, gdy dotrzesz do Gaillac. Bez zatrzymania podróż zajmie około 1 godziny i 40 minut.
Sant Esteve Kościół jest jednym z ładnych budynków można zobaczyć w Andorze la Vella.

Andora la Vella – Księstwo Pirenejów

Andora la Vella jest stolicą małego księstwa Andory położonego w Pirenejach oraz między Francją a Hiszpanią. „La Vella” oznacza po prostu „miasto”, językowy ruch, aby odróżnić kraj od stolicy, która w przeciwnym razie miałaby identyczne nazwy. W centrum miasta znajduje się Stare Miasto (Barri Antic) jako duża karta do losowania. Są ulice zagniecione, wąskie i brukowane, z małymi sklepami i restauracjami w pięknych ceglanych domach. Jeśli chodzi o architekturę, najbardziej znany jest ratusz miejski, XVI-wieczny Casa de la Vall. Na starym mieście znajduje się również kilka pięknych placów kwadratowych, okazjonalny kościół i niektóre muzea. Ludzie podróżują przede wszystkim do Andory, aby robić zakupy, jeść dobre jedzenie i móc opowiedzieć o tym, że odwiedzili jeden z najmniejszych krajów na świecie.

  • Z Tuluzy do Andory la Vella jest to około 188 kilometrów. Czas jazdy jest często nieco dłuższy w lecie ze względu na większy ruch, ale zwykle dostać się do małego miasta-państwa w mniej niż 3 godziny.
Piękne detale od wejścia do klasztoru.

Moissac – Piękne miasteczko z unikalnym klasztorem

Małe miasteczko Moissac jest piękne i ekscytujące historycznie. Wielką wizytówką dla zwiedzających jest Abbaye Saint-Pierre de Moissac, klasztor mnichów w centrum miasta. Mówi się, że został założony już w V wieku przez frankońskiego króla Clovis, ale budynek z tego czasu już dawno minęły. Klasztor został kilkakrotnie zniszczony przez wojny, pożary i powodzie, a większość tego, co dziś widzicie, jest zbudowana w XII wieku. Najbardziej widoczną i imponującą częścią kompleksu jest sam budynek kościoła i portal do wejścia do kościoła. Portal składa się z 76 kolumn ozdobionych romańskowymi rzeźbami i rzeźbami, których nie można znaleźć nigdzie na świecie. Klasztor został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a Moissac jest jednym z przystanków na słynnej pielgrzymce,która idzie do Santiago de Compostela.

  • Z Tuluzy do Moissac jest to około 72 kilometrów. Czas jazdy zwykle wynosi około 1 godziny.

Bordeaux – Stolica Akwitanii

Bordeaux jest ekscytujące i piękne duże miasto, i stosunkowo łatwo dotrzeć samochodem z Tuluzy. Jednak jednodniowa wycieczka jest dość rzadka i zalecana jest jedna lub więcej nocy. Jeśli masz krótki czas, skoncentruj się na odkrywaniu dzielnic Saint Pierre i Saint Paul. Są one uważane za zabytkowe centrum Bordeaux i znajdują się najbardziej znane zabytki. Place de la Bourse z Mirroir d’Eau, Cathédrale Saint-André, Musée des Beaux-Arts i Grand Théâtre de Bordeaux są wśród tych, którzy w pełni to wykorzystać. Warto również zatrzymać się przy Palais Gallien. Są to pozostałości amfiteatru, które Rzymianie zbudowali w połowie II wieku. Pamiętaj również, aby jeść, gdy jesteś w Bordeaux. Miasto jest eldorado dla tych, którzy cenią sobie dobre jedzenie i picie.

  • Z Tuluzy do Bordeaux jest to około 245 kilometrów. Bez przystanków po drodze, czas jazdy wynosi około 2 godzin i 30 minut. Istnieje wiele ładnych małych wiosek w drodze do Bordeaux, jeśli potrzebujesz przerwy na odpoczynek i dobrego posiłku.
Obiekt Place de la Bourse położony jest w zabytkowym centrum Bordeaux.
Nie jest tak trudno poruszać się po drodze do przodu, ale często są kolejki.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Jeśli chodzi o parkowanie na ulicach Tuluzy, miasto jest podzielone na wiele różnych stref. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać w tym kontekście, jest to, że czarna strefa oznacza, że nie wolno tam parkować pod żadnym pozorem. Niebieska strefa oznacza bezpłatny parking, ale potem czas do 1,5 godziny lub 45 minut. Różnica między innymi strefami (czerwonym, pomarańczowym, żółtym i zielonym) to głównie cena parkingu, jak długo samochód może stać i w jakich godzinach trzeba uiścić opłatę za parking. Będzie to oświetlone na bardzo widocznych znakach.

W centrum miasta znajduje się 20 tuziny krytych parkingów, z których można korzystać, a także garaże głównych hoteli. Ceny tutaj różnią się nieco, ale opłata wynosi zwykle około 3-4 euro za godzinę.

Tuluza jest dość dużym miastem, a więc zwykle jest dużo ruchu samochodowego w centrum miasta. Nie jest tak trudno poruszać się po drodze do przodu, ale często są kolejki. Większość ludzi decyduje się zostawić swój wynajem samochodów zaparkowanych na zakupy, odwiedzić zabytki, lub zjeść posiłek w centrum miasta.

Lotnisko

Lotnisko Tuluza-Blagnac znajduje się na obrzeżach centrum miasta i obsługuje dużą część regionu Occitanie w południowej Francji. W sumie istnieje około 9,5 miliona pasażerów, którzy korzystają z lotniska w ciągu roku. Istnieją bezpośrednie loty z około 74 miast w Europie i Afryce Północnej do Tuluzy-Blagnac, z których wiele jest tanich przewoźników, takich jak EasyJet i Ryanair.

Firmy oferujące wynajem samochodów na lotnisku Toulouse-Blagnac mają swoje liczniki zebrane w środku hali przylotów (hala C) i tuż przy głównym wejściu. Wypożyczalnia samochodów jest zaparkowana w oddzielnym zarezerwowanym obszarze tuż za nim. Na dzień dzisiejszy Hertz, Europcar, Sixt, Enterprise, Goldcar, Avis i Budget są reprezentowane na lotnisku w Tuluzie.

  • Odległość od lotniska Tuluza-Blagnac do centrum Tuluzy wynosi około 8 kilometrów. Czas jazdy do centrum miasta wynosi od 15 do 20 minut w normalnym ruchu drogowym na drogach.