Wypożyczalnia samochodów Wilno

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Wilno

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Wilno. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Wilno. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Wilno

Wynajem samochodu Wilno
Wynajem aut Wilno

Wilno jest stolicą Litwy, znajduje się na południowy wschód od kraju, po obu stronach rzeki Neris.Miasto, które ma 560.000 mieszkańców (2010), w przeciwnym razie zarówno ważnym węzłem komunikacyjnym i głównym ośrodkiem przemysłowym. Oto kilka z kraju najważniejszych instytucji – w tym uczelnia, która została założona w 1579 roku.

Historia Wilna sięga 900S, w 1323 miasto było stolicą Litwy.Później miasto zmieniło „właściciele” wiele razy. To był polski, rosyjski, niemiecki i sowiecki – aż po żelaznej kurtyny w 1991 roku był ponownie stolicę Litwy.

Wilno ma wiele pięknej architektury do popisu – w różnych stylach. Historyczne centrum miasta – składający się z 1500 zabytkowych budynków – jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aw 2009 roku w Wilnie też „Europejska Stolica Kultury”.Tuż za miastem rozciąga się niewielką część Struve Geodetic Arc, który jest również Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wśród zabytków znajdują się tak Ruiny Zamku Giedymina, położone na Górze Zamkowej, w środku miasta. Port Tower Ostra Brama jest pozostałością dawnych fortyfikacji wileńskich. Inaczej Katedra św neoklasycznych Stanislav jest (1777-1801) oraz późnogotycki kościół św Anny i św Bernadin wymienione. Inne atrakcje to Zamek Giedymina i Placu Katedralnym, co symbolizuje stolicę.

Z bardziej współczesnych atrakcji tej pory znane tylko rzeźba legendy rocka Franka Zappy wymienione. Jest ona produkowana przez litewskiego rzeźbiarza Konstantego Bogdana, i został odsłonięty w centrum Wilna w 1995 roku.

Jest inaczej liczba teatrów i innych instytucji kulturalnych w Wilnie, w tym Litewski Teatr Opery i Baletu, Teatr Akademicki, State Youth Theatre, Rosyjski Teatr, teatr ludowy litewski i teatr Keistuoliu. Opera w Wilnie, można śledzić jego historię z powrotem do 1636. Vilinius oferuje także wiele ciekawych muzeów. Wśród nich jest Litewskie Muzeum Narodowe (założone w 1855), a nowo otwarte Muzeum Guggenheima Eremitage, gdzie można doświadczyć wielu niepowtarzalnych kompozycji.

Wilno Dziś jest to nowoczesne miasto, znane ze swojej gościnności i bogactwo restauracji i klubów nocnych. Nieco poza centrum jest jednym z największych centrów handlowych w Europie Północnej.

Najbliższe lotnisko jest Wilno International Airport, położony 7 km na południe od miasta.