Wypożyczalnia samochodów Ateny

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Ateny

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Ateny z znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodów w Ateny przez nas.

Przewodnik po Atenach

Ateny Wynajem samochodów

Ateny są stolicą Grecji i jest jednym z najstarszych miast na świecie, został założony około 2000 lat f.Kr. Metropolia ma nieco ponad 3 000 000 mieszkańców i jest domem dla jednej trzeciej ludności kraju. Miasto jest centrum administracyjnym kraju i tutaj znajdziesz zarówno budynek parlamentu, jak i rezydencję prezydencką. Początki zarówno demokracji, jak i nauki pochodzą z Aten.

Miasto słynie z bogatej historii i wielu wspomnień archeologicznych. Na wysokości 156 metrów nad miastem, Akropol jest i obszar jest widoczny z kilku obszarów miasta. Kilka starożytnych zabytków było zagrożonych wietrzeniem z powodu zanieczyszczeń, a duża część centrum miasta jest obecnie wolna od samochodów jako środek do obniżenia zanieczyszczenia.

Atrakcji

Główną atrakcją Aten jest Akropol ze starożytną architekturą. Tutaj znajdziesz najsłynniejszą grecką świątynię Partenon z kolumnami doryckimi i piękną dekoracją z rzeźbami. Świątynia Erekhtheion znajduje się po północnej stronie Akropolu i jest wymieniona w stylu jordańskim. Odeon to Herod Atticus to teatr w stylu rzymskim na południowy zachód od wzgórza. Poniżej Akropolu znajduje się Agora Aten, która była placem miasta w starożytności. 500 metrów na północ od Akropolu znajdziesz najlepiej zachowaną grecką świątynię Hephaisteion.

Pierwsze na świecie igrzyska olimpijskie w czasach nowożytnych odbyły się na Stadionie Panateńskim. Warto również nadrobić zaległości w Świątyni Zeusa i Łuku Hadriana. W mieście znajduje się kilka muzeów, w tym Muzeum Akropolu i Narodowe Muzeum Archeologiczne.

Wysoko nad stolicą Aten, Akropol jest tron.

Zwiedzanie Aten z wypożyczalnią

Ateny to ekscytujące miasto pod wieloma względami. Jest to często związane z archeologii i historii, i jest być może jednym z najlepszych, jeśli chodzi o zabytki. W tym samym czasie, miasto jest nowoczesne, z tętniącym życiem i gorączkowym pejzażem miasta. Niemniej jednak, wielu uważa, że najlepsze doświadczenia w Grecji są te, które można znaleźć poza stolicą. Oto kilka propozycji wycieczek, które są łatwo dostępne przez wypożyczalnię samochodów.

Klasztory zbudowane są na wytrąconych filarach piaskowca.

Meteora – Klasztory mnichów na skałach piaskowca

Tuż przy miejscowości Kalambaka, na północ od Aten, znajdziesz jedne z najbardziej wyjątkowych klasztorów mnichów na świecie. Początkowo było ich 24, ale dziś pozostało tylko 6. Wszystkie klasztory zbudowane są na wytrąconych filarach składających się z piaskowca. Klasztory zostały zbudowane i odnowione kilka razy, i uważa się, że pochodzenie pochodzi z małych kościołów, które zostały zbudowane na szczytach kiedyś około 12 wieku. Możesz odwiedzić wszystkie sześć z nich, ale przygotuj się na nieco zawrotne doświadczenie, gdy idziesz po schodach w drodze na szczyty. Meteora jest uważana za jedną z najpiękniejszych krajobrazów w Grecji, i jest po prostu dotrzeć z Aten samochodem lub pociągiem.

  • To jest 350 kilometrów między Atenami i Kalambaka i Meteora, gdzie około 270 kilometrów idzie na autostradzie. Bez przystanków po drodze, dysk zajmie około 4 godzin.
Starożytni Grecy uważali Delfę za centrum świata. Tutaj poszli porozumieć się z bogami.

Delphi – Odwiedź wyrocznię

Delphi to nazwa zarówno małego miasteczka, jak i stanowiska archeologicznego znajdującego się w pobliżu. Starożytni Grecy uważali to miejsce za centrum świata i poszli tutaj,aby komunikować się z bogami. Zrobili to w słynnej świątyni poświęconej bogu Apolla. To właśnie w tej świątyni znajdowała się znana wyrocznia Delf (Pythia, kapłanka, która rzekomo była w stanie komunikować się z Apollakiem). Jest to jeden z najważniejszych zabytków Grecji, i dobrze odwiedzane przez turystów. Oprócz wielu ciekawych archeologii i muzeów,można dostać się do odwiedzenia ładnej małej wioski, że pazury drogę na zboczu góry.

  • Odległość pomiędzy Atami a Delfami wynosi 184 km. Autostradą można przejechać około 100 kilometrów, a dojazd samochodem zajmie około 2 godzin i 30 minut bez zatrzymywania się.
Ruiny świątyń na cześć boga morza Posejdona i bogini Aene.

Cape Sunion – Świątynie, historyczne miasta i pływanie

Cape Sunion to cypel położony na końcu półwyspu Attyka, na południe od Aten. Miejsce to jest opisane w epicki wiersz Odyssey of Homer, i ma centralną pozycję w historii Grecji. Tutaj znajdziesz, między innymi, ruiny świątyń na cześć boga morza Posejdona i bogini Aten, pozostałości twierdzy z wojny między Spartą i Ateńczykami,wielka plaża z hotelami, restauracjami, kawiarniami i sklepami oraz możliwości doskonałych posiłków ze świeżymi owocami morza. W pobliżu Przylądka Sunion znajduje się kilka przyjemnych wiosek rybackich, które mogą być warte odwiedzenia.

  • Najszybsza droga z centrum Aten do Przylądka Sunion ma zaledwie 67 kilometrów długości, a czas jazdy wynosi około 1 godziny. Jeśli masz czas, rozważ jazdę wzdłuż wybrzeża po zachodniej stronie Attyki. Bez przerwy spędzisz około 30 minut więcej na podróży, ale jedziesz w piękniejszym otoczeniu.

Peloponez – kolebka cywilizacji europejskiej

Półwysep położony na zachód od Aten nazywa się Peloponez i uważa się, że był jednym z pierwszych miejsc w Europie, aby rozwinąć cywilizację. Oto historyczne stany miasta Sparta, Mykeny i Koryntu, wioska Olympia, gdzie odbyły się oryginalne Igrzyska Olimpijskie,i wiele małych i przytulnych wiosek rybackich, które są doskonałymi miejscami do odwiedzenia. Plaże tej części Grecji są niewątpliwie jednymi z najlepszych, a zwykle jest nadmorski kurort w sąsiedztwie, gdzie znajdziesz dobre hotele do podjęcia. Na Peloponezie masz połączenie kultury, historii, doświadczeń przyrodniczych i wspaniałych plaż, a nie widziałeś Grecji, dopóki nie odwiedziłeś półwyspu.

  • Korynt jest mały łuk znajduje się w prawo, gdzie półwysep jest podłączony do lądu. Linia podziału to Kanał Koryncki, szlak morski łączący Morze Egejskie z Morzem Śródziemnym. Z Aten jest 84 km do Koryntu, z czasem jazdy około 1 godziny i 10 minut. Jest autostrada na głównych odcinkach Peloponezu, jeśli chcesz zwiedzić więcej półwyspu.
Na półwyspie znajduje się wioska Olympia, gdzie odbyły się oryginalne Igrzyska Olimpijskie.
Jazda samochodem w centrum Aten może być stresująca. W godzinach szczytu często występuje duży ruch i długie kolejki, które przyczyniają się do bardziej niecierpliwych kierowców.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Znalezienie miejsc parkingowych wzdłuż ulic centrum Aten może być trudne, a garaże są zwykle lepszym rozwiązaniem, jeśli musisz korzystać z wynajmu samochodu tam, gdzie trzeba. Zaleca się, aby zostawić samochód, na przykład, w hotelu i zamiast korzystać z nóg i transportu publicznego.

Jazda po Atenach może być również dość stresująca. W godzinach szczytu często występuje duży ruch i długie kolejki, co przyczynia się do jeszcze bardziej niecierpliwych kierowców.

Na obrzeżach Aten, a gdzie indziej w Grecji, jest o wiele łatwiejsze i bardziej wygodne podróżować w wypożyczalni samochodów. Sieć drogowa jest stale dobra, a jakość dróg jest dobra, zwłaszcza na autostradach. Niemniej jednak, należy zwrócić większą uwagę, niż może być przyzwyczajony do. Grecy mają tendencję do jazdy szybko i agresywnie, i nie zawsze są tak związane z ograniczeniami prędkości. Dzięki spokojnemu i nieco defensywnemu stylowi jazdy prawie nie będziesz miał żadnych problemów.

Lotnisko Eleftherios Venizelos w Atenach.

Lotnisko

Główne lotnisko w Atenach nazywa Eleftherios Venizelos. Został zbudowany, aby służyć Atenom i regionie Attyki, i został ukończony tak, że może również dbać o ruch w związku z Igrzyskami Olimpijskimi w Atenach w 2004 roku.

Od 2020 roku na lotnisku poza Atenami znajduje się pięć wypożyczalni samochodów z biurami. Są to Avis, Budget, Sixt, Hertz i Enterprise. Wszystkie biura i lady firm znajdują się w hali przylotów głównego terminalu.

  • Lotnisko znajduje się około 35 kilometrów na zachód od centrum stolicy. Jest autostrada praktycznie do końca, nawet do centrum miasta. Dlatego czas jazdy niekoniecznie jest dłuższy w okresach wysokiego natężenia ruchu, a większość ludzi dotrze do miejsca docelowego w około 30 minut.