Wypożyczalnia samochodów Atlanta

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Atlanta

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Atlancie z znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Atlanta przez nas.

Przewodnik po Atlancie

Bilutleie Atlanta
Atlanta Wynajem samochodów

Jest stolicą i największym miastem w stanie Georgia.
Miasto ma tu około 420 000 mieszkańców, podczas gdy cały region miejski liczy ponad 5,2 miliona mieszkańców.

Atlanta została założona w 1837 roku jako węzeł kolejowy. Dziś miasto jest wiodącym centrum finansowym i handlowym w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonychi ma wszechstronny przemysł. Kilka dużych firm ma swoją siedzibę w Atlancie, w tym Coca Cola Company i kanał informacyjny CNN.

Atlanta ma ponad 20 uniwersytetów i uczelni, a także jest ważnym centrum kulturalnym i kongresowym. Miasto było gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1996 roku.

Atrakcji

Atlanta jest popularnym miastem turystycznym i ma ponad 35 milionów turystów rocznie. W mieście dominują nowoczesne wieżowce i wieżowce, a w centrum miasta znajdują się sklepy i centra handlowe.

Zoo „Atlanta Zoo„, akwarium „Georgia Aquarium”, a także park rozrywki „Six Flags over Georgia” są popularnymi atrakcjami turystycznymi dla całej rodziny. W Atlancie znajdują się teatry, opera i liczne galerie sztuki.

Atlanta ma niezliczone muzea – w tym muzeum poświęcone życiu Jimmy’ego Cartera. Na wizytę można również polecić Muzeum Martina Luthera Kinga Jr. W przeciwnym razie miasto ma muzeum żydowskie, kilka muzeów historycznych, muzeum papieru, muzeum historii naturalnej, planetarium, a także ogród botaniczny.

W atlantyce dominują nowoczesne wieżowce. W centrum miasta znajdują się dobre sklepy.

Zwiedzanie Atlanty z wypożyczalnią

Większość ludzi, którzy są na wakacjach w Stanach Zjednoczonych, z wyjątkiem dużych miast, takich jak Nowy Jork,skorzystać z wypożyczalni samochodów, aby obejść. Może to oznaczać wiele godzin za kierownicą, ponieważ Stany Zjednoczone są dość przestronnym krajem. Jednocześnie łatwo jest jeździć w Stanach Zjednoczonych. Tutaj są autostrady między większością miejsc, a z dobrymi lokalami gastronomicznymi wszędzie na pasach ruchu. Spójrz również na mapę i w Internecie przed uruchomieniem długich etapów. Często są ekscytujące miejsca, aby zatrzymać się po drodze.

Alpharetta Ratusz – jeden z wielu zabytkowych budynków miasta.

Alpharetta – historyczne i autentyczne południowe miasto

Alpharetta jest jednym z przedmieść Atlanty. Małe miasteczko ma centrum z dużą ilością zabytkowych budynków, które są dobrze zachowane i jest uważane za jedno z najbardziej znośnych miejsc do odwiedzenia. Tutaj są koncerty prawie codziennie. Często odbywają się festiwale muzyczne i kulturalne, miasto ma ponad 200 dobrych restauracji, browarów, barów i klubów nocnych z dobrą atmosferą, a także wiele terenów zielonych i możliwości wycieczek na łonie natury. Znajduje się on również w niewielkiej odległości od Atlanty, co ułatwia zwiedzanie bardziej autentycznej części stanu Georgia.

  • Obiekt oddalony jest o zaledwie 45 km od centrum Atlanty i do dzielnicy Alpharetta. Tak długo, jak uniknąć ruchu w godzinach szczytu, dysk zabierze Cię do przodu w około 30 minut.
W Helen, wprowadzili przepisy, które nakazują, że wszystkie budynki powinny być w bawarskim stylu budynku.

Helen – „niemieckie” górskie miasto w Północnej Gruzji

W wielu miastach w Stanach Zjednoczonych mieszkańcy są bardzo zaniepokojeni swoimi pierwotnymi korzeniami. Może to być szczególnie prawdziwe dla Helen, amerykańskiego miasteczka z prawie 600 mieszkańców. Tam wprowadzili przepisy, które nakazują, aby wszystkie budynki były w bawarskim stylu budowlanym. Oktoberfest jest sprawą oczywistą w mieście i odbywa się od ponad 50 lat z rzędu. Helen jest również w Appalachach ,pasmo górskie, które rozciąga się aż do Kanady. Tutaj znajdziesz mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia na wolności, szczególnie dla rodzin podróżujących razem. To może wydawać się nieco Disneyland-jak z bawarskim miastem w Stanach Zjednoczonych, ale nadal Helen jest doświadczenie należy sprawdzić, jeśli podróż do Gruzji.

  • Z centrum Atlanty, to około 90 mil do alpejskiej miejscowości Helen. Jedziesz ponad połowę odległości na autostradzie i powinieneś obliczyć około 2 godzin i 10 minut na podróż.
W Nashville, to głównie o muzyce i można doświadczyć muzyki na żywo każdej nocy.

Nashville, Tennessee – Muzyczna stolica Stanów Zjednoczonych

Nashville jest uważany przez wielu za stolicę muzyki ameryki– i nie tylko pod względem muzyki country. Jest to duże miasto, które jest uwięzione w małym ciele. Mieszkańcy są mili i pomocni, zabytków jest wiele, a nie można przebrnąć do dobrych barów i pubów z muzyką na żywo każdej nocy. Wiele scen miasta jest legendarnych, torując drogę wielu znanym artystom. Miasto jest również znane z wielu dobrych restauracji, ekscytujących muzeów (z których wiele koncentruje się na muzyce),a większość z nich jest tu stosunkowo przystępna cenowo w porównaniu do reszty kraju. Należy pamiętać, że istnieje wiele Amerykanów, którzy udają się do Nashville w weekendy. Możesz zaplanować podróż w ciągu tygodnia, nawet w odniesieniu do ruchu na drogach.

  • To 250 mil między Atlantą i Nashville. Jedziesz całym odcinkiem autostrady, a bez zatrzymywania się podróż trwa zwykle około 4 godzin.

Savannah – „Rodzinne miasto” Forresta Gumpa

Savannah jest najstarszym miastem w stanie Georgia, założonym w 1733 roku. Przyciąga wielu turystów, po części dlatego, że ma ładne centrum z wieloma starymi i czcigodnymi budynkami,z brukowanymi uliczkami, wielkimi parkami i słynnymi atrakcjami. Savannah słynie również z wielu piaszczystych plaż położonych na Wyspach Tybee poza centrum miasta (można dotrzeć do kilku z nich samochodem). Jest to również jedno z najlepszych miast w Ameryce, jeśli chodzi o jedzenie. Bliskość Atlantyku oznacza dobry dostęp do świeżych owoców morza,które można dostać serwowane w obfitych porcjach w wielu dobrych restauracjach w mieście.

  • To dość dokładne 250 mil od Atlanty do Savannah, gdzie cała podróż idzie na autostradzie. Jeśli jedziesz bez zatrzymania, zajmie Ci to około 4 godzin.
Savannah oferuje kilka wspaniałych parków, takich jak Forsyth Park.
Ruch w Atlancie może być dość mocny i w godzinach szczytu jest zaletą, aby zostawić samochód stojący.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Atlanta jest jednym z najtańszych dużych miast w Stanach Zjednoczonych do parkowania w. Miasto posiada również bardzo dużą liczbę miejsc parkingowych w stosunku do liczby samochodów na drogach. Wszędzie znajduje się parking uliczny, ale we wszystkich miejscach nie jest on tak bezpieczny. Niektóre obszary centrum miasta mogą wystąpić, chociaż statystycznie zwykle idzie dobrze. Przynieś wszystkie kosztowności z samochodu, a szanse na włamanie są bardzo niskie. Jeśli masz zamiar zatrzymać się na długi czas w mieście z wypożyczalni samochodów, może to być dobry pomysł, aby pobrać aplikację ParkWhiz. Pokazuje dostępne miejsca parkingowe i garaże, i mówi, jakie są ceny.

Ruch w Atlancie jest opisany jako dość mocny w godzinach szczytu. Mogą być długie kolejki, z dużą ilością agresywnych kierowców na drogach. Miasto znacznie się rozwinęło w ostatnich latach, co przyczynia się do problemu. Unikasz najgorszego, zostawiając samochód na te godziny, kiedy ludzie idą do i z pracy. Należy pamiętać, że w stanie Georgia można zostać ukarany grzywną, jeśli jedziesz zbyt wolno w lewym pliku na autostradach. Możesz również zostać ukarany grzywną, jeśli w przedziale samochodu znajdują się otwarte butelki lub puszki zawierające napoje alkoholowe, nawet jeśli napój jest trzymany przez pasażera.

Lotnisko w Atlancie jest największym na świecie mierzona pod względem liczby pasażerów.

Lotnisko

Główne lotnisko w Atlancie nazywa Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport, nazwany na cześć dwóch byłych burmistrzów miasta. Lotnisko jest największym na świecie mierzona w liczbie pasażerów, i jest podłączony do 150 miast w kraju w Stanach Zjednoczonych, a ponad 70 miast w innych częściach świata. Tylko z Paryża, lotnisko w Atlancie dostaje prawie 900.000 pasażerów rocznie.

Pomimo wielkości lotniska Hartsfield-Jackson, jest to stosunkowo łatwe z wypożyczalni samochodów tam. Wszystkie wypożyczalnie samochodów są powiązane w oddzielnym centrum (RCC – Rental Car Center) otwarte 24 godziny na dobę. Centrum jest połączone z terminalami lotniskowymi i miejscami parkingowymi za pomocą oddzielnego, wydajnego systemu transportu (SkyTrain). Od 2020 roku na lotnisku znajduje się 13 wypożyczalni samochodów. Są to wiele międzynarodowych firm, takich jak Avis, Alamo, Sixt, Budget i Hertz, a także kilka lokalnych i amerykańskich, takich jak Payless i Dollar Rent A Car.

  • Hartsfield-Jackson znajduje się zaledwie 16 km na południe od centrum miasta, z czasem jazdy około 15 minut.