Wypożyczalnia samochodów Berno

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Berno

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Berno. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Berno. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Berno

Wynajem samochodu Berno
Wynajem aut Berno

Berno położony jest w zachodniej części Szwajcarii, i jest stolica kraju.Miasto znajduje się ponad 500 metrów nad poziomem morza, a Aare rzeka płynie przez miasto. Berno ma około 134.000 mieszkańców (2011) – i jest przede wszystkim ważnym ośrodkiem administracyjnym i handlowym.

Berno została założona w 1191 – i była, jak na przykładZurych, „wolne miasto krajowym” 1200s.Stolica całej federacji Berno Szwajcaria jest od 1848 roku. Kiedy miasto miało kilka lat wcześniej miał własny uniwersytet (1834).

Berno to piękne miasto, naznaczone wielu zabytkowych budynków w mieszaninie francuskim, niemieckim i szwajcarskim problematycznego tradycji architektonicznej. Głównym punktem w panoramie miasta, a jednym z punktów orientacyjnych w Bernie, jest wielka katedra Berner Münster, który rozpoczął się w 1400.Jest uważany za najpiękniejszy barokowy kościół w Szwajcaria. Katedra jest jednym z najstarszych dzielnic Starego Miasta.

Innym zabytkiem jest wieża „Zytglogge”, który został zbudowany około 1200, w związku z tym, co było wówczas zachodnia brama. Jest również znany z „gry” i jego postać zegarem astronomicznym. Również dwa inne średniowieczne wieże – Kafigturm i Holländerturm – są popularne miejsca.

Pozostałe zabytkowe budynki jest Wielki Parlament „Bundeshaus” z 1902 i „Erlacherhof” – zbudowany w 1747 roku jako prywatna rezydencja. Domy budynek dzisiaj, między innymi stanowiska Rady Miejskiej. Miasta wiele mostów nad rzeką Aare muszą być wymienione. Najstarszy, wciąż istnieje, jest „Untertorbrucke” z 1490-tych.

Wokół Altstadt wiele zabytkowej studni – niektóre z nich z wzorów z 1600. Są wyjątkowe – i były głównym czynnikiem przyczyniającym się do całej starej części Berno jest obecnie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

W przeciwnym Berno wiele interesujących muzeów do zaoferowania – w tym „Zentrum Paul Klee” (otwarty w 2005) i poświęcony słynnego modernistycznego malarza Paula Klee. Miasto ma też swoje własne muzeum Einsteina. Albert Einstein mieszkał w Bernie, kiedy zrobił swój słynny wzór E = mc ² w 1905 roku. Einstein Muzeum jest częścią większego Berno Historical Museum.

Atrakcją innego rodzaju znajduje się na południe od Berna, szczególnie w górach Gurten (864 m). Od tego są wspaniałe widoki zarówno Berna, w górach Jura i Alpy. Na Gurten to zarówno hotele, restauracje, wieża widokowa oraz plac zabaw dla dzieci. W zimie, istnieje również wiele ofert narciarskich tutaj – w lipcu każdego roku popularny Gurtenfestival wydarzenie muzyczne. Gurten dostępna pieszo lub kolejką linową z Wabern Gurtenbahn przedmieściu.

Najbliższe lotnisko jest Berno-Belp Airport, który znajduje się 6 km na południowy wschód od centrum Berna.