Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Kapsztadzie

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Kapsztadzie od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodów w Kapsztadzie przez nas.

Przewodnik po Kapsztadzie

Bilutleie Cape Town
Wynajem Samochodów w Kapsztadzie

Kapsztad (Afrikaans: Kaapstad) jest stolicą południowoafrykańskiej prowincji Western Cape. Miasto znajduje się w Zatoce Stołowej, trochę na północ od Przylądka Good Hope. Wokół miasta znajduje się kilka wysokich gór – m.in. Lwia Głowa, Diabelski Szczyt i prawie 1100-metrowa Góra Stołowa. W zatoce poza miastem leży dawna wyspa więzienna Robben Island, znana jako miejsce, w którym Nelson Mandela był więziony przez wiele lat. Populacja samego Kapsztadu wynosi około 850 000 (2010), ale jeśli uwzględni się cały obszar metropolitalny, populacja wzrasta do prawie 3,5 miliona. Z tym, Kapsztad jest trzecią co do wielkości metropolią Afryki.

Kapsztad jest jednym z najważniejszych portów eksportowych w Republice Południowej Afryki. Tutaj, między innymi, jest wysyłany. złoto, diamenty i owoce. W przeciwnym razie miasto ma rozległy i zróżnicowany przemysł , a także dużą stocznię. W ostatnich latach turystyka stała się również ważnym szlakiem biznesowym.

Kapsztad pojawił się w XVII wieku jako ważna stacja zaopatrzenia dla holenderskich statków w drodze do Indii, a także stał się centrum dla imigrantów. Około roku 1800, miasto stało się obsesję na punkcie Anglików. Kapsztad ma status miasta od 1840 roku. Po latach protestów przeciwko południowoafrykańskiemu reżimowi apartheidu, w latach 80., miasto było centrum buntu i demonstracji.

Atrakcji

Dzisiejszy Kapsztad to nowoczesna metropolia z szerokimi, ulicami i alejami , a także wieloma dużymi parkami. Zachowały się jednak niektóre pomniki historyczne , które należą do głównych atrakcji miasta. Dotyczy to m.in. holenderskiej obsady z około 1670 roku (Zamek Dobrej Nadziei). Obecnie mieści się w nim muzeum wojskowe. Również Slave Lodge (Muzeum Historii Kultury) jest warte odwiedzenia. Mieści się w budynku z 1679 roku – który był pierwotnie używany do „przechowywania” niewolników. Później m.in. Był tu Sąd Najwyższy. Dziś w budynku znajduje się muzeum historyczne – również z działami ceramiki, narzędzi i zabawek. Również kościół Groote Kerk z 1836 roku jest uważany za jedną z atrakcji Kapsztadu.

Większość turystów w Kapsztadzie odwiedzi więzienną wyspę Robben Island. Znajduje się dwanaście kilometrów od miasta i od XVII wieku jest wykorzystywany jako więzienie. W tym miejscu został uwięziony przez 27 lat laureat Nagrody Pokojowej Nelson Mandela. Od 1997 roku Robben Island jest muzeum. Istnieją promy na wyspę z portu w Kapsztadzie.

W przeciwnym razie wizyta na szczycie Góry Stołowej jest spektakularnym przeżyciem. Goście mogą wybrać się na spacer pieszo lub skorzystać z gondoli.

Więzienna wyspa Robben Island, gdzie Nelson Mandela został uwięziony na 27 lat.

Zwiedzanie Kapsztadu z wypożyczalnią

Okolica Kapsztadu oferuje wyraźne kontrasty. Na wybrzeżu doświadczysz pięknych plaż, malowniczych małych miasteczek, pięknego morza i tętniącej się dużą przyrodą, która obejmuje wieloryby, pingwiny i delfiny. W głębi lądu masz duże obszary winiarskie, zanim dotrzesz do pasma górskiego, które rozprzestrzenia się wokół obszaru Cap. Tam można spotkać lwy i słonie w sawannie i pustynnym krajobrazie, który jest wyjątkowy. Oto kilka propozycji dla najlepszych samochodów jazdy z wypożyczalni samochodów.

Tramwajem winnym Franschhoek można dojechać do różnych winnic.

Winelands – Tramwaj między winnicami

Jedną z najlepszych wycieczek z Kapsztadu jest zwiedzanie Winelands, a następnie zwiedzanie różnych winnic z Franschhoek Wine Tram, który meandruje przez dolinę. Są to zasadniczo 8 różnych tras tramwajowych, gdzie same tramwaje są widokiem samym w sobie. Są stare i czcigodne, a na dwóch piętrach, więc pasażerowie mogą cieszyć się widokiem na krajobraz między gospodarstwami. Start i przystanek znajduje się w miejscowości Franschhoek, gdzie można łatwo zaparkować wypożyczony samochód obok budynku dworca tramwajowego. Wycieczki po winnicach są bardzo popularne i należy je rezerwować z wyprzedzeniem. Jeśli jesteś zainteresowany winem, należy również zatrzymać się przez Stellenbosch, który jest mały objazd na drodze do Franschhoek.

  • Najkrótsza droga z Kapsztadu do Franschhoek ma 76 kilometrów długości. Bez przystanków po drodze lub objazdu do Stellenbosch, dojazd zajmie prawie 1 godzinę.
Do starej latarni morskiej w Cape Point można dowieźć się kolejką linową. Tutaj można cieszyć się pięknym widokiem.

Cape Point i Przylądek Dobrej Nadziei

Zaledwie kilka kilometrów od siebie te dwa punkty należą do najpopularniejszych zabytków Półwyspu Przylądkowego. Tutaj możesz uzyskać jedno z najlepszych doświadczeń natury kiedykolwiek. Jest to szczególnie piękne w Cape Point, który wznosi się nad dzikim morzem na skalnym klifie. Tam do starej latarni morskiej znajduje się kolejka linowa,z której widok można opisać jako olśniewający. Na drodze z Kapsztadu do dwóch punktów widokowych mijamym.in. W tym mieście zbliżasz się do jednej z kolonii pingwinów w Republice Południowej Afryki.

  • Znajduje się on nieco ponad 60 km od centrum Kapsztadu w dół do Cape Point. bez zatrzymywania się, przejazd zajmie około 1 godziny i 10 minut.

Karoo – Safari tylko dwie godziny od Kapsztadu

Obszar zwany Karoo jest nieco rozproszony, ale większość ludzi myśli, że chodzi o krajobraz, który zaczyna się za górami, które otaczają Kapsztad. Ta częściowa pustynia oferuje wiele niesamowitych doświadczeń przyrodniczych i jest jednym z najbliższych obszarów, do których możesz podróżować, aby zobaczyć dzikie zwierzęta. Na przykład, w Aquila Private Game Reserve,zrób to. W tym parku można zobaczyć wszystkie „wielkiej piątki”, które są lwy, słonie, nosorożce, lampart i bawoły. W Karoo istnieje również wiele dziwnych małych miasteczek, które mogą być zabawne, aby zatrzymać się, są tam strusie gospodarstwa, znajdziesz centra aktywności z wszelkiego rodzaju sportami ekstremalnymi,a także kilka parków safari.

  • To jest około 180 kilometrów od centrum Kapsztadu do Aquila Private Game Reserve. Czas jazdy wynosi 2 godziny, z czego około 60 kilometrów znajduje się na autostradzie.
  • Karoo to duży obszar, rozciągający się około 800 kilometrów w kierunku Lesotho.
Dwa Przylądek Hartebeest w Karoo.

Paternoster – jedna z najstarszych wiosek rybackich w Afryce

Położona na północ od Kapsztadu wioska rybacka jest uważana za jedną z najstarszych na kontynencie. Jest również jednym z najpiękniejszych i jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w kraju. Tutaj można spędzić noc w przyjemnych, małych domków pomalowanychna biało i odwiedzić kilka wspaniałych restauracji z owocami morza. W okolicy znajdziesz piękne plaże z kredowym białym piaskiem,można zobaczyć wieloryby i delfiny w morzu na zewnątrz, a tam jest roi się życie ptaków z ponad 250 różnych gatunków na miejscu. Istnieje wiele działań, aby dostać się między posiłkami, takich jak spływy kajakowe,wędkarstwo z lądu lub łodzi, nurkowanie, polowanie na homary,i więcej.

  • To jest 150 kilometrów od Kapsztadu do Paternoster, a cały odcinek idzie na drodze krajowej. Bez przystanków po drodze, dojazd zajmie około 1 godziny i 50 minut.
Paternoster z kredą białe plaże.
Przylądek Agulhas jest najbardziej wysuniętym na południe punktem kontynentu.

Przylądek Agulhas – najbardziej wysunięty na południe punkt Afryki

Wielu błędnie uważa, że albo Cape Point, albo przylądek dobrej nadziei, jest najbardziej wysuniętym na południe punktem kontynentu. Tytuł ten należy natomiast do Przylądka Agulhas, który jest dziwny na obrzeżach miasta o tej samej nazwie (Agulhas). Tutaj, Ocean Atlantycki i Ocean Indyjskispotykają się, w tym, co jest jednym z najtrudniejszych wód dla marynarzy do rundy Afryki. Wśród atrakcji Agulhas jest stara latarnia morska, która stoi na uwlędnika. Jest to najstarszy w Republice Południowej Afryki w swoim rodzaju, a ci, którzy idą po schodach do wieży, będą mieli niezapomniany widok. Tuż za południem znajduje się wrak statku, który należy również odwiedzić, jeśli się zatrzymasz. Warto również wziąć pod uwagę męski posiłek w jednej z wielu dobrych restauracji w Agulhas, gdzie ostrygi i lokalne białe wino są wśród specjalności.

  • Odległość pomiędzy Kapsztadem a Agulhas wynosi nieco ponad 220 kilometrów. Bez zatrzymywania się, wynajem samochodów zajmie Ci około 2 godzin i 30 minut.
Ruch w centrum Kapsztadu.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Znalezienie miejsca parkingowego w Kapsztadzie nie jest trudne, a zwłaszcza nie, jeśli wolisz zostawić wypożyczony samochód w miejscu, w którym jest ochrona. Jeśli masz zamiar zaparkować ulice, zwykle trzeba uiścić opłatę za automaty, które są na chodnikach. Należy pamiętać, że grzywny są wysokie, jeśli mispark, parking w czasie zapłaciłeś za, i tym podobne.

Jeśli droga jest oznaczona żółtą linią z boku, którą w przeciwnym razie zaparkować, oznacza to, że możesz zatrzymać się tylko do, na przykład, spadek pasażerów na lub wyłączyć. Czerwona linia oznacza, że nie wolno ci się w ogóle zatrzymywać.

Najważniejsze, aby pamiętać przy wynajmie samochodu w Republice Południowej Afryki jest to, że tutaj trzeba jechać po lewej stronie drogi. To może się opłacać, aby rutyny na początku, takich jak konsekwentnie koncentrując się na początku jazdy, wsiadając za inny samochód. Należy również pamiętać, że wycieraczki szyby przedniej i detektor kierunkowy znajdują się również po przeciwnej stronie kokpitu samochodu.

Należy zwrócić szczególną uwagę na ruch, a zwłaszcza poza miastami. Niestety, turyści są okradani, jeśli zatrzymują się, aby pomóc innym (fałszywe wypadki). Fałszywi policjanci, którzy okradają jazdę, są również czymś, co zdarza się sporadycznie. Jeśli wybierasz się na wieś, musisz również zwrócić szczególną uwagę na fakt, że zwierzęta mogą przeszkadzać.

Lotnisko w Kapsztadzie.

Lotnisko

Międzynarodowe lotnisko w Kapsztadzie jest trzecim co do wielkości w Afryce, obsługujących ponad 10 milionów pasażerów rocznie. Posiada dwa terminale, jeden dla lotów krajowych i jeden dla tras międzynarodowych. Jednak oba terminale są połączone i i tak przyjeżdżasz i opuszczasz lotnisko przez centralny budynek terminalu. Na placu przed głównym wejściem znajdują się wszystkie wypożyczalnie samochodów i biura. Tuż obok znajdują się miejsca parkingowe dla samochodów.

Na dzień dzisiejszy istnieje 9 wypożyczalni samochodów działających na lotnisku w Kapsztadzie. Należą do nich Avis, Hertz, Europcar i Thrifty, a także kilka lokalnych firm.

  • Jest 19 km od lotniska i do centrum miasta i portu, w którym znajduje się Waterfront. Czas jazdy wynosi około 15 minut, w zależności od natężenia ruchu na drogach.