Wypożyczalnia samochodów Casablanca

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Casablanca

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Casablanca. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Casablanca. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Casablanca

Wynajem samochodu Casablanca
Wynajem aut Casablanca

Nadbrzeżne miasto Casablanca jest największym miastem w Maroku – a także jednym z największych na kontynencie afrykańskim. Znajduje się na zachód kraju nad Oceanem Atlantyckim i stanowi odrębną prowincję. Populacji jest około 3 milionów (2010).

Casablanca jest głównym handlowych, przemysłowych i port miasto w Maroku.Całe kwartały kraju handlu zagranicznego przechodzi Casablanca port. Miasto jest również centrum kraju w sieci kolejowej, z odnośnikami do wszystkich innych miast w Maroku.

Casablanca został zbudowany w 1515 przez Portugalczyków – i wówczas nazywano Casa Branca. W 1755 roku wybuch niszczycielskim trzęsieniu ziemi, które niemal całkowicie zniszczone, ale został odbudowany przez potężny, marokańskiego sułtana. W 1907 Casablanca zajęte przez Francuzów w 1907 roku, zaś w latach 1912/56 był przedmiotem francuskim protektoratem.

Wśród zabytków Casablanki znajdujemy kilka meczetów, w tym bardzo ozdobny meczet Hassana II, jeden z największych na świecie.

Casablanca jest pełna sprzeczności. Zatłoczenie, zanieczyszczenie środowiska i społeczne problemy scharakteryzować części miasta, ale równolegle z tym, możemy znaleźć eleganckie, szerokie bulwary, piękne ogrody, fontanny i piękne budynki kolonialne. Architektura składa się inaczej z mieszanki tradycji francuskiej i marokańskiej – często nazywany „Mauresque” styl. Jest on pod silnym wpływem 1930 Art Deco. Miasta życie społeczne jest sprzeczne. Tutaj można spotkać zarówno tętniące życiem nocnym z restauracji, barów i klubów, jak i osób o bardziej tradycyjnym muzułmańskim życia.

Miejsce serce Mohammed V, które jest otoczone przez kilka dużych budynków z dekoracyjnych fasad. Większość z nich zbudowana w pierwszej połowie 1900, a wiele z nich jest ładnie odnowiony. W innych częściach miasta, zdominowanego przez architekturę modernistyczną więcej. Wszystko to stoi w ostrym kontraście do szare slumsach na obrzeżach miasta.

Jeśli chcesz pomysł Casablance przed francuskiej okupacji, należy odwiedzić medyny – najstarszej dzielnicy. Okazało się jednak, nie średniowieczna medina scharakteryzować jako w wielu innych miastach Maroka, ponieważ większość budynków wzniesionych w 1800 roku. Ulice, jednak tradycyjnie wąski i gama produktów w małych bazarach są świetne.

Na północ od Medyny pozostałości umocnień Casablanki od 1700 roku. Nie ma zbyt wiele pozostało z zamku, ale widok na miasto i morze jest imponująca w zamian.

Dla rodzin z dziećmi jest park rozrywki Yasmine popularne miejsce. Znajduje się w zachodniej części miasta.

Najbliższe lotnisko jest Casablanca Mohammed V International Airport, położony 30 km na południowy wschód od centrum miasta.