Wypożyczalnia samochodów Coventry

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Coventry

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Coventry. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Coventry. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Coventry

Wynajem samochodu Coventry
Wynajem aut Coventry

Miasto Coventry znajduje się w powiecie i regionie West Midlands w Anglii, i ma około 310.000 mieszkańców (2008).Została założona już w 1000-tych.

Miasto przez wiele lat był centrum rozległego motoryzacji i produkcji rowerów. Miasta pierwsza fabryka samochodów powstała w 1896 roku. Dziś wiele z branży motoryzacyjnej odszedł z Coventry, ale Jaguar nadal ma swoją siedzibę tutaj – i słynne taksówki Londyn nadal są produkowane w Coventry (Londyn Taxis International).

Popularna w refleksji Coventry w historii motoryzacji – Coventry Transport Museum. Tutaj turyści mogą doświadczyć dużą kolekcję historycznych modeli typu Jaguar, Aston Martin i Lotus. Muzeum ma wstęp wolny.

Najsłynniejszą osobą, która może być powiązana z historią Coventry, legendarnego Lady Godiva, która, według legendy, jeździł nago przez miasto raz w 1000-tych. To powinno być protest przeciwko wysokim podatkom, że jej mąż, Leofric, nałożyła na mieszkańców. W centrum miasta jest zatem posąg Lady Godiva – i procesja Godiva od końca roku 1600 był ważnym punktem programu w ramach rocznego obrotu Coventry.

Lotnisko Coventry Airport położony 5,6 km na południowy wschód od miasta.Jednak ta została umorzona w 2008 r., a nie ma pewności, czy lotnisko będzie ponownie otwarty dla ruchu regularnym.

Najbliższe lotnisko jest Birmingham International Airport, położony 18 km na północny zachód od Coventry.