Wypożyczalnia samochodów Funchal

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Funchal

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Funchal. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Funchal. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Funchal

Wynajem samochodu Funchal
Wynajem aut Funchal

Funchal jest „stolicą” portugalskiego archipelagu Madery Atlantyku. Leży na południowym wybrzeżu głównej wyspy, i ma około 112.000 mieszkańców (2011).

Głównym przemysłem jest turystyka Funchal (zwłaszcza w zimie). W przeciwnym razie miasto ma znaczący produkcji wina oraz przemysłu cukrowniczego. Co więcej, jest ruchliwym portem w Funchal, w którym istnieją pewne eksport, zwłaszcza win i owoców – oprócz dużej liczby statków wycieczkowych cumują tutaj.

Funchal została założona w 1421 i jest nazwany po kopru roślin, co w języku portugalskim nazywany jest „funcho”. Miasto od 1960 r. zainwestował w ruchu turystycznym – ale otrzymał również do wielu turystów, zwłaszcza z europejskiej arystokracji.

Funchal jest najbardziej znany ze swoich spektakularnych ogni każdego Sylwestra. Gdy port jest często pełne obcych statków wycieczkowych. W przeciwnym razie miasto ma bardzo piękną lokalizacją w stromym terenie, gdzie wąskie uliczki i bielone domy rozciągającej się od morza i się na zboczu góry. Funchal najwyższy punkt znajduje się powyżej 1200 m Większość ulic w najstarszej części miasta są wybrukowane z kostki brukowej, a to jest również Funchal dominującymi budynki – katedra Se de Funchal, który został zbudowany w 1500.

Inną popularną atrakcją w Funchal starego miasta jest forteca Sao Lourenco od 1500. Istnieje również wiele interesujących muzeów, w mieście, a kilka dużych parków.

W górach, około 600 metrów nad miastem, można odwiedzić piękny kościół Nossa Senhora do Monte od 1741, z jego dwie wieże widoczne są z morza. Stąd można doświadczyć szczególnych i sławnych wycieczki z sań kosz z kierowcą (carros de Cesto) ulicami w kierunku centrum. Możliwe jest również korzystanie z gondoli do / z góry.

Miasto posiada własne lotnisko międzynarodowe Funchal Airport – Santa Cruz (znany również jako Madeira Airport), położony ok. 13 km na wschód / północny wschód od centrum miasta.