Wypożyczalnia samochodów Portugalia

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Portugalia

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Portugalia od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodów w Portugalia przez nas.

Przewodnik po Portugalii

Bilutleie Portugal
Portugalia Wynajem samochodów

Portugalia znajduje się na Półwyspie Iberyjskim w południowo-zachodniej Europie, a graniczy z północną i wschodnią Hiszpanią. Kraj ma linię brzegową na zachód i południe w kierunku Oceanu Atlantyckiego. Portugalia ma około 10,7 mln mieszkańców (2010).
Stolica Lizbona znajduje się w południowo-zachodniej części kraju i ma 475.000 mieszkańców. Lizbona jest pięknie położona na północnym brzegu rzeki Tejo – około 15 km od Oceanu Atlantyckiego.

Inne duże miasta w Portugalii to Porto (235 000 inb.) i Amadora (182 000 inb.).

Charakter Portugalii jest zróżnicowany, a rzeka Tejo – która dzieli kraj na dwie części – oznacza rozróżnienie między górskim krajobrazem północnej Portugalii a równiną południowej Portugalii. Daleko na południe, krajobraz wznosi się ponownie w kilku wysokich pasmach górskich, przed zatonięciem ponownie w najbardziej wysuniętym na południe obszarze Portugalii – wybrzeżu Algarve. Oprócz samej Portugalii kontynentalnej, kraj ten obejmuje również wulkaniczne archipelagi Asorene i Madery na Oceanie Atlantyckim.

Portugalia jest dobrze odwiedzanym krajem wakacyjnym. Wielu chce doświadczyć kulturalnego miasta Lizbony, które jest również znane z wielu muzeów i ekscytujących historycznych budowli z klasztorami i twierdzami. Najpopularniejsze miejsca turystyczne gdzie indziej można znaleźć na wybrzeżu Algarve i na Maderze.

Główny port lotniczy Portugalii, Międzynarodowy Port Lotniczy Lizbona,znajduje się tuż obok stolicy. W przeciwnym razie lotnisko Faro na wybrzeżu Algarve i międzynarodowe lotnisko Madera w Funchal na Maderze są ważnymi lotniskami dla wielu firm czarterowych.

Stolica Lizbony słynie z wielu muzeów i ekscytujących zabytkowych budowli z klasztorami i twierdzami.

Jazda samochodem w Portugalii

Jazda w Portugalii stała się w ostatnich latach znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza. Kraj ten wydał znaczne środki na modernizację sieci drogowej, a władze wdrożyły środki, takie jak zmniejszenie liczby wypadków w ruchu drogowym. Niemniej jednak, należy jechać trochę defensywnie na portugalskich drogach, zwracając szczególną uwagę na drogach krajowych, które biegną w górach i wzdłuż wybrzeża. Tam, rzadkie zakręty, niepozorne wzgórza i warunki pogodowe mogą sprawić, że jazda będzie nieco trudniejsza.

Korzystanie z telefonu komórkowego jest zabronione, gdy silnik pracuje, chyba że używasz zestawu głośnomówiącego.

Przepisy ruchu drogowego w Portugalii

 • W Portugalii jedź po prawej stronie drogi.
 • Światła jazdy są obowiązkowe w samochodzie w tunelach i przez ograniczoną widoczność w ciągu dnia.
 • Jest to obowiązkowe w ciągu dnia światła do jazdy po zmroku.
 • Korzystanie z telefonu komórkowego jest zabronione, gdy silnik pracuje, z wyjątkiem zestawu głośnomówiącego.
 • Jest to obowiązkowe z pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów.
 • Dzieci w wieku poniżej 12 lat (lub poniżej 150 cm) powinny zawsze korzystać z zatwierdzonych urządzeń przytrzymujących dla dzieci odpowiednich do wzrostu i wagi dziecka.
 • Dzieci nie powinny siedzieć na przednim siedzeniu.
 • Dzieci w wieku poniżej 3 lat, które znajdują się w zatwierdzonym foteliku, mogą być umieszczone na przednim siedzeniu, jeśli poduszka powietrzna samochodu po tej stronie jest wyłączona. Krzesło powinno być następnie skierowane tyłem w kierunku kierunku jazdy.
Ograniczenia prędkości w Portugalii to 90 km/h, chyba że określono inaczej.

Ograniczenia prędkości w Portugalii

Jeśli nie określono inaczej, obowiązują następujące limity:

 • Miasta i miasteczka: 50 km/h
 • Drogi krajowe: 90 kilometrów/h
 • Drogi czteropasmowe w obszarach miejskich: 100 km/h
 • Autostrady: 120 km/h

Limit alkoholu w Portugalii

W Portugalii prowadzenie pojazdu nie jest dozwolone, jeśli stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5° (0,5 g/l). Jeśli masz poziom alkoholu powyżej 0,5, zostaniesz ukarany grzywną i ryzykujesz konfiskatę prawa jazdy.

Polecane wypożyczalnie samochodów w wypożyczalniach samochodów

Jedną z głównych zalet zwiedzania Portugalii samochodem jest to, że odległości są zwykle krótkie. Drogi są również konsekwentnie dobre, i zwykle nie trzeba tracić czasu na kolejki i duży ruch. Kraj ma piękną i zróżnicowaną przyrodę, wiele ładnych miast i wsi, a unikalne zabytki warte odwiedzenia. Oto niektóre z najbardziej popularnych przejażdżek.

Nadmorska droga między Lizboną a Porto

Być może najlepszym napędem można wziąć z wynajmu samochodu w Portugalii biegnie między dwoma największymi miastami kraju, Lizbona i Porto. Możliwe jest, aby prowadzić odcinek w kraju w zaledwie 2 godziny i 30 minut, ale potem okraść się na wiele wspaniałych doświadczeń. Jeśli zaczniesz w Lizbonie, najpierw weź wskazówkę w kierunku Sintry i odkryj tam piękne wille, pałace i parki. Następnie można jechać cabo da Roca, który jest punktem położonym na dalekim zachodzie europejskiego lądu stałego. W drodze na północ w kierunku Porto masz prawie nieskończony wybór malowniczych wiosek zarówno na wybrzeżu, jak i w kraju, plaże, zamki, kościoły i klasztory, a także inne zabytki, którymi można jeździć. Weźmy na przykład kąpiel na plaży Praia Baia w Espinho, zobacz średniowieczne miasto Obidos,zwiedzić ponad 150-milionowe jaskinie Mira de Aire i odwiedzić kościół w Tomar, który był siedzibą templariuszy w XII wieku i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Średniowieczne miasto Obidos ma wiele ekscytującej historii.

Pasmo górskie Serra da Estrala jest najwyższe w Portugalii. Wycieczki z przewodnikiem odbywają się zarówno pieszo, jak i konno.

Serra da Estrela

Serra da Estrela jest najwyższym pasmem górskim w Portugaliii jedynym miejscem w kraju, gdzie można jeździć na nartach w zimie. Park narodowy jest znany jako niezwykle piękny, z wysokimi szczytami, głębokimi dolinami, płynącymi rzekami z wieloma lagunami, które doskonale się kąpią latem. Życie zwierząt i roślin jest zróżnicowane w dziewiczej przyrodzie. Obszar ten jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Portugalii. Istnieje kilka obozów oferujących wycieczki z przewodnikiem po Parku Narodowym,pieszo lub konno,a u podnóża gór znajduje się wiele ładnych wiosek. Odległość do serra de Estrela również nie jest odstraszająca, prawie bez względu na to, gdzie w kraju jesteś. Z Lizbony spędzasz ledwie 3 godziny na wypożyczeniu samochodu.

Costa Vicentina

Obszar na południowo-zachodnim krańcu Portugalii, a także między wioskami Odeceixe i Burgau, nazywa się Costa Vicentina. Wiele z nich należy do Parku Narodowego Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina. Tutaj znajdziesz krajobraz, który jest w większości całkowicie nietknięty i opisany jako niezwykle piękny. Jest to szczególnie wiele plaż, które przyciągają ludzi. Piasek jest czysty i złoty, zwykle jest tam mało ludzi, a plaże są otoczone wapiennymi klifami, które zapewniają schronienie przed wiatrem. Ludzie również podróżują tutaj, aby wędrować lub jeździć konno wzdłużwybrzeża, a także odwiedzić niektóre z cichych i malowniczych wiosek rybackich rozrzuconych na Costa Vicentina. Jeśli jedziesz z Lizbony, podróż trwa nieco ponad kilka godzin, podczas gdy z wybrzeża Algarve odległość jest znacznie krótsza.

Plaża Odeceixe jest idyllicznie położona ze złotym drobnym piaskiem.

Dolina Douro słynie z winnic. Tutaj istnieje możliwość degustacji wina i kursy.

Winnice i wioski doliny Douro

Vale do Douro to dolina, która biegnie tam, gdzie rzeka Douro płynie w drodze do Porto. Obszar ten ma mikroklimat, który sprawia, że jest niezwykle żyzny, a części obszaru są szczególnie dobrze przystosowane do uprawy winorośli. Ta część doliny, Douro Vinhateiro, jest uważana za jeden z najważniejszych regionów winiarskich Portugalii i została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiele gospodarstw posiada zakwaterowanie i restauracje, i oczywiście zorganizować degustację wina i kursy wina. Jest również popularny do jazdy przez wiele wiosek położonych w dolinie, takich jak peso da Régua, gdzie znajdziesz bardzo dobre muzeum wina, Lamego, który jest jednym z najpiękniejszych miast Portugalii, i Pocinho, gdzie można odwiedzić park archeologiczny Vale do Coa. Można tam zobaczyć kilka tysięcy malowideł jaskiniowych, które mają do 24 000 lat i są również uznawane za część naszego Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wybrzeże Algarve

Łatwo jest wybrać się na wycieczki z wypożyczalni samochodów na wybrzeżu Algarve, częściowo dlatego, że ka

Wybrzeże Algarve jest popularnym miejscem na wakacje na plaży.

n szybko dostać się między miejscami na dobrej autostradzie A22, która biegnie wzdłuż większości pasa przybrzeżnego. Nad morzem znajdziesz wszystko, od głównych miejsc wypoczynkowych i miast, takich jak Faro,po malownicze i małe wioski rybackie. Istnieją również piękne plaże z komfortową temperaturą kąpieli,co jest mile widziane, gdy siedzisz w samochodzie od jakiegoś czasu. Jeśli chcesz przekierować się z morza, plaż i nadmorskich kurortów,możesz wybrać krótkie objazdy do wiosek i parków narodowych znajdujących się w górach wzdłuż wybrzeża. Tam życie i zabytki są zupełnie inne i pokazują ładny kontrast do tego, czego w przeciwnym razie doświadczasz w regionie. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, możesz również rozważyć objazd do Hiszpanii– na przykład do miast Kadyks i Sewilla– lub nadmorskich kurortów położonych na pięknych plażach, takich jak Playa de Castilla i Playa de Mazagon.

Firmy, z których można wynająć samochód w Portugalii

W Portugalii znajdziesz wiele lokalnych i krajowych firm, które oferują wynajem samochodów i które nigdy nie słyszałeś. Wśród największych graczy krajowych są, na przykład, Portugalrent, Auto Rent Algarve, Realcar i Amoita Car Rental. Na lotniskach, w miastach i w miejscach, które mają najwięcej turystów, prawie zawsze znajdziesz największe i najbardziej znane międzynarodowe firmy. Obejmuje to Hertz, Sixt, Avis, Budget, Europcar, National i Thrifty.

7 często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodów w Portugalia

Jakich polis ubezpieczeniowych potrzebuję w Portugalii?

Przy wynajmie samochodu przez GoAutos, obowiązkowe ubezpieczenia są zawsze wliczone w cenę. Jest to ubezpieczenie od kolizji, ubezpieczenie od kradzieży i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ponadto zwykle nie potrzebujesz żadnego dodatkowego ubezpieczenia, pod warunkiem, że masz odpowiednie ubezpieczenie podróżne z ubezpieczeniem od obrażeń ciała. Jednak wielu decyduje się na ubezpieczenie podlegające odliczeniu. Możesz zarobić za darmo, płacąc kilkoma kartami kredytowymi lub poprzez ubezpieczenie podróżne. Należy pamiętać, że rysunek dodatkowe ubezpieczenie bez recepty, gdy odebrać samochód jest zwykle najdroższym rozwiązaniem.

Czy muszę dostarczyć samochód w tym samym miejscu, w które go wynajmuję?

Wynajem w jedną stronę są zwykle akceptowane przez wszystkie wypożyczalnie samochodów, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Zazwyczaj to zależy od wypożyczalni samochodów jest reprezentowana w obu lokalizacjach. Wymagana jest opłata za wynajem w jedną stronę. Wielkość opłaty może się znacznie różnić, zarówno od firmy do firmy, jak i pod względem tego, gdzie chcesz zwrócić samochód. Zwykle wynajem w jedną stronę jest bardziej przystępny niż dostarczanie samochodu w innym kraju. Koszt zostanie wyświetlony po wypełnieniu formularza zamówienia.

Czy mogę zabrać wypożyczony samochód na przykład do Hiszpanii?

Zwykle dobrze jest prowadzić wynajem samochodu do innych krajów w UE i EOG, z wyjątkiem niektórych państw w Europie Wschodniej. Mogą jednak istnieć ograniczenia w odniesieniu do kategorii danego samochodu. Zawsze pytaj firmę, którą wynajmujesz z wyprzedzeniem.

Jaki jest wiek dla wynajmu samochodów w Portugalia?

W Portugalii, niektóre firmy wynajem samochodów mają 21-letni limit wieku, podczas gdy inne mają najniższy limit. Wypożyczalnie samochodów mogą również wymagać, aby kierowca miał prawo jazdy przez określony czas, zwykle co najmniej 1 rok. Kierowcy w wieku poniżej 25 lat zazwyczaj pobierają dodatkową opłatę za dzień. Dokładny koszt tej opłaty otrzymasz w formularzu zamówienia.

Jaki rodzaj samochodu należy wynająć w Portugalia?

W Portugalii, to małe sprawy, jaki rodzaj samochodu wybrać. Drogi są dobre, i to jest bardzo rzadkie, aby jechać na ogłębonych lub zaśnieżonych drogach w tym kraju. Wybierz swój samochód pod względem potrzeby miejsca, a najlepiej z dobrym urządzeniem klimatyzacyjnym, jeśli jesteś w Portugalii w lecie.

Czy w Portugalii jest to powszechne w przypadku punktów poboru opłat?

W Portugalii wiele autostrad jest bezpłatnych. Na niektórych z nich można zapłacić kartą lub gotówką. W ostatnich latach wiele autostrad otrzymało elektroniczne przejazdy poboru opłat, a krótkie i gotówkowe nie wchodzi w grę. Istnieje kilka rozwiązań do płatności na drogach z elektronicznym przejazdem drogowym odpowiednim dla gości z wypożyczalni samochodów. Większość firm oferuje kontrolery do przejazdu, gdzie suma jest dodawana do rachunku za najem. Alternatywą jest uiszczenie opłat drogowych z góry, co można zrobić w urzędach pocztowych w całym kraju.

Z kim mam się skontaktować, jeśli wypadnę na wypadek wynajmu samochodu w Portugalii?

Numer alarmowy w Portugalii dla pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji to 112. Należy to nazwać tylko wtedy, gdy brałeś udział w wypadku, w którym doszło do obrażeń ciała, w przypadku pożaru lub w innych poważnych przypadkach i nagłych wypadkach. Należy również skontaktować się z wypożyczalnią samochodów i / lub firmą ubezpieczeniową, z której korzystasz.

Miejsc