Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Gdańsk

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Gdańsk. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Gdańsk. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Gdańsk

Wynajem samochodu Gdańsk
Wynajem aut Gdańsk

Gdańsk (niem. Danzig) znajduje się w północnej Polsce, a dokładniej rzeki Wisła która wpada do Zatoki Gdańskiej.Samo miasto liczy około 457 tysięcy (2010), a wraz z okolicznych miejscowości Gdynia i Sopot, większych miast regionu z ponad 1 mln mieszkańców („Tri-City”).

Gdańsk – razem Gdynia – główny port w Polsce, a porty w dwóch miastach są zarządzane jako całość.

Tradycyjnych gałęzi przemysłu, takich jak przemysł stoczniowy, petrochemiczny, przemyśle chemicznym i spożywczym są nadal ważne, ale od 1990 tam ar poddane istotnej restrukturyzacji innych gałęzi przemysłu, a wśród nowszych branżach wzrostowych są przemysł elektroniczny, technologia komputerowa, telekomunikacja, kosmetyki i farmaceutyki.

Gdańsk omówił po raz pierwszy w roku 980, i był Hanseatic w 1200s. W 1308 został zdobyty przez Krzyżaków. Od 1300 roku, a do 1945 roku miasto jest często określany przez jego niemieckiej nazwy, Danzig. Później miasto jest pod zmiennym regułę, ale od tego czasu 2 II wojna światowa była jednym z polskich miast najbardziej wpływowych.

Gdańsk są również ważnym centrum edukacyjnym i kulturalnym, z uniwersytetów, uczelni, instytutów badawczych, muzeum, opera, zoo itp.

Gdańsk był wcześniej znany z zabytków architektury. Po wielkim zniszczeniu podczas II wojny światowej, w większości dziś przebudowany. Obejmuje to Stare Miasto (Stare Miasto) z jego szczytowych domów od 1500-1700 oraz wąskie, kręte uliczki i piękne i imponujące Starego „Long Market”. Bogato zdobiony kościół Mariacki (zbudowany w latach 1343/02), w dużej części zniszczony w 1945 roku, jest jednym z największych w Europie (długość 105 m, szerokość 66 m, wysokość wieży 78 m). Miasto posiada również wiele innych wspaniałych kościołów. Konkretne struktury są również Krantor od 1411 z muzeum morskie i renesansowy ratusz w 1605, z 82-metrowej wieży.

Główną atrakcją turystyczną jest również stary Żuraw „Zuraw Stary” z 1300 roku, gdzie dziś znajduje się Muzeum Morskie.

Najbliższe lotnisko jest Gdansk Lech Walesa Airport, położony 12 km na północny zachód od miasta.