Wypożyczalnia samochodów Helsinki

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Helsinki

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Helsinkach od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodów w Helsinki przez nas.

Przewodnik po Helsinkach

Bilutleie Helsinki
Helsinki Wynajem samochodów

Helsinki lub Helsinki, jest stolicą Finlandii i znajduje się na dalekim południu Finlandii nad Zatoką Fińską, ramię Morza Bałtyckiego. W 2012 miejscowość liczyła 604 380 mieszkańców. Zarówno fiński, jak i szwedzki są językami urzędowymi. Helsinki to oryginalna nazwa miasta i to, co nazywa się w języku szwedzkim.

Helsinki została założona w 1550roku, 300 lat po Szwedzi weszli do kraju, przez szwedzkiego króla Gustawa Wazy. Ale było małe populacji w mieście i to się nie zmieniło, dopóki Rosja podbiła Finlandię w 1808 roku i Finlandia weszła pod rosyjskiego cara. Finlandia uzyskała niepodległość w 1917 roku po rewolucji rosyjskiej w tym samym roku.

Atrakcji

Miasto ma reputację dobrego w projektowaniu,a w 2009 roku miasto zostało wybrane na World Design Capital w 2012 roku. Muzeum Sztuki Współczesnej zaprojektowane przez Stevena Holla jest ciekawym przykładem nowoczesnej architektury. Jest to również popularne, aby odwiedzić modny sklep Nokia w Aleksandragatan prawo w centrum miasta.

Wiele scharakteryzować miasto jako „wyzwalająco różne”,jest zrelaksowany z dobrym życiem nocnym, ma dobre możliwości handlowe i wiele muzeów. Sauna i możliwości pływania są również dobre, na przykład w pięknym basenie Yrjönkatu z 1928 roku.

Tuż za miastem na niektórych wyspach znajduje się zamek Sveaborg, który jest jednym z największych na świecie fortów przybrzeżnych i został zapoczątkowany przez Szwedów w 1748 roku. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest popularnym miejscem, zwłaszcza latem.

Wielu charakteryzuje Helsinki jako wyzwalająco różne.

Zwiedzanie Helsinek z wypożyczalnią

Helsinki to ekscytujące miasto do odwiedzenia, ale nie doświadczyłeś Finlandii, dopóki nie zobaczysz archipelagu, lasów, jezior i wielu średniowiecznych miast. Z wypożyczalni samochodów można łatwo dotrzeć do wielu wspaniałych miejsc w pobliżu stolicy. Sieć drogowa jest dobrze rozwinięta, a główne odcinki mają zwykle dobrą autostradę. Oto kilka propozycji tras jazdy, gdy chcesz zwiedzić Suomi.

Średniowieczne miasto Porvoo powstało pod koniec XIV wieku.

Porvoo – Średniowieczne Miasto w pobliżu Helsinek

Średniowieczne miasto Porvoo znajduje się w niewielkiej odległości od Helsinek, na wybrzeżu na wschód od stolicy. Powstała pod koniec XIV wieku,ale zachowana osada, którą dziś widzicie, pochodzi głównie z XVIII i XIX wieku. W centrum pięknego Starego Miasta znajduje się jeden z najlepszych budynków kościelnychw Finlandii, katedra Porvoo z roku 1410. Oprócz idyllicznych małych uliczek i architektury, Porvoo słynie z wielu przyjemnych restauracji i kawiarni, a także kilku ekscytujących muzeów. Jeśli zatrzymasz się, powinieneś spróbować słynnego tortu Runeberg, nazwanego na cześć fińskiego poety narodowego J.L. Runeberga, który tu mieszkał.

  • To jest tylko 51 kilometrów od Helsinek do Porvoo, i jedziesz prawie cały odcinek autostrady. Z wypożyczalnią samochodów, spędzasz około 40 do 45 minut w każdą stronę.
Park Narodowy Nuuksio ma kilka małych jezior i wody, masz szczęście, że możesz zobaczyć latającą wiewiórkę!

Nuuksio – Park Narodowy z latającymi ziarnami i wilkami

Park Narodowy Nuuksio prezentuje jedne z najpiękniejszych rzeczy o fińskiej przyrodzie. Jest również bardzo blisko Helsinek,a zatem jest idealnym miejscem, aby zatrzymać się, jeśli chcesz trochę z dala od życia miasta. W Nuuksio masz tendencję do wędrówek w lasach, które biegną przez doliny i suka, które powstały podczas ostatniej epoki lodowcowej. Drzewa są starożytne i bajkowe– jest tam wiele małych jezior i wody, a jeśli masz szczęście, zobaczysz niektóre zwierzęta, które żyją w Parku Narodowym. Oprócz wilków, lisów i łosi, w Nuuksio znajdują się również latające wiewiórki. Goście zatrzymujący się przy parku narodowym warto odwiedzić centrum przyrody Haltia. Istnieją ciekawe wystawy, które opisują życie w parku, a ładne kawiarni i restauracji.

  • Z Helsinek do Centrum Przyrody Haltia w Parku Narodowym Nuuksio, jest 32 km. Podróż samochodem prowadzi do sąsiedniego miasta Esbo i trwa około 1 godziny i 5 minut.
Park Wodny Sapokka w Kotce.

Kotka – Ważne miasto w historii Finlandii

W niewielkiej odległości od Porvoo i na wschód od Helsinek leży nadmorskie miasto Kotka. Tradycyjnie Kotka jest uważana za jeden z najważniejszych ośrodków żeglugi i handlu w kraju, a także jako ważne miejsce w obronie. Obecnie edukacja i kultura znajdują się w bardziej centralnej sytuacji. Tutaj znajdziesz wiele ekscytujących muzeów,najbardziej koncentruje się na historii wojskowej i morskiej. Miasto jest również dość piękne. Nie tak stare i czcigodne jak Porvoo, ale z przyjemnymi dzielnicami, w których znajdziesz ładne kawiarnie, na których można się osiąść. Odwiedź jeden lub więcej słynnych parków miasta, jeśli odwiedzisz Kotka, takich jak Park Wodny Sapokka,Sibelius Park, lub katariina park nad ruinami twierdzy zamku cieśniny Szwedzkiej.

  • Z Helsinek do Kotka jest to 133 km, a ty jedziesz prawie cały odcinek autostrady. Podróż trwa około 1 godziny i 45 minut w każdą stronę.

Hämeenlinna – słynna twierdza i miejsce urodzenia Sibeliusa

Hämeenlinna – miasto w Szwecji, w języku szwedzkim, na północ od Helsinek. Jest uważany za jedno z najważniejszych miast w kraju na kilka sposobów. Jest również jednym z najstarszych i był ośrodkiem już w epoce wikingów. Kiedy Szwedzi rządzili Finlandią w średniowieczu, zbudowali imponującą twierdzę na wyspie w pobliżu Tavastehus. W języku fińskim twierdza nazywa się Hämen Linna, stąd nazwa miasta. Twierdza została później przeniesiona do jeziora Vanajavesi, które znajduje się na północ od miasta. Twierdza jest uważana za jedną z najlepszych atrakcji kraju. Obok twierdzy znajduje się wspaniały park, z możliwościami pływania i zajęciami odpowiednimi dla osób w każdym wieku. Hämeenlinna jest również znana jako miejsce narodzin wielkiego fińskiego kompozytora Jeana Sibeliusa i oczywiście miasto ma dobre muzeum dla miłośników muzyki.

  • Aby dostać się z Helsinek do Hämeenlinna, jedź prosto na północ autostradą E12. Trasa ma około 100 kilometrów długości, a podróż trwa zwykle 1 godzinę i 5 minut samochodem.
Twierdza Hämen Linna – stąd nazwa miasta.
Turku było dawniej stolicą Finlandii.

Turku – najbardziej tętniące życiem miasto Finlandii

Turku nazywa się w szwedzkim Turku, a dawniej stolicą Finlandii. Miasto jest również najstarszym w kraju. Prawdopodobnie zyskał status miasta kiedyś w 13 wieku, w czasie, gdy ta część kraju była rzucanie piłkę między wielkimi mocarstwami Szwecji i Rosji. Miasto jest znane zarówno piękne i ekscytujące. Duża część architektury centrum miasta pochodzi ze średniowiecza,jest tu wielka katedra, a w Turku jest bardzo wiele festiwali,koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Oprócz zwiedzania wielu muzeów,zabytków i dobrych restauracji, można spojrzeć na piękną okolicę, parki i archipelag. Jeśli masz dzieci z tobą, Mumilandet powinny być odwiedzane, eldorado dla każdego, kto lubi książki tove Janson dla dzieci.

  • To jest 167 kilometrów od Helsinek do Turku. Jedziesz praktycznie na całym odcinku autostrady i zwykle spędzasz około 2 godzin na podróży.
W Helsinkach rzadko dochodzi do gwałtownych kolejek.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Stosunkowo duże miasta, takie jak Helsinki, zwykle nie są najłatwiejsze do znalezienia parkingu ulicznego. Miasto posiada trzy strefy parkowania,gdzie strefy 1 i 2 znajdują się w centrum miasta. Cena parkingu jest najdroższa w strefie 1 i jest obniżona, gdy oddajesz się od centrum miasta. Podobnie jak w większości innych krajów i miast, dozwolone jest parkowanie tylko w oznaczonych miejscach. Jest dobre oznakowanie, które informuje, które godziny dotyczą bezpłatnego parkingu. Płacisz albo w automatach, które znajdują się na chodnikach, albo za pomocą telefonu komórkowego. Dzięki płatności mobilnej musisz najpierw zarejestrować się w jednej z firm oferujących to rozwiązanie (EasyPark, eParking, Parkman lub Spottery).

Jazda w centrum Helsinek jest stosunkowo łatwa. Rzadko zdarzają się gwałtowne kolejki, ale oczywiście bardziej gęsty ruch, gdy ludzie idą do i z pracy. Ulice są dobrze oznakowane, ale istnieje wiele tras jednokierunkowych tutaj, i zaleca się, aby nawigacja w wynajętym samochodzie.

Lotnisko

Międzynarodowy Port Lotniczy Helsinki-Vantaa znajduje się na północ od centrum stolicy Finlandii. Jest to zdecydowanie najbardziej zatłoczone lotnisko w kraju, z ponad 20 razy więcej pasażerów niż lotnisko w Oulo, który jest następny na liście. Z większości dużych miast w Europie są bezpośrednie loty do stolicy Finlandii. Helsinki-Vantaa to dobrze zarządzane i jasne lotnisko. Jest wielokrotnie wybierany jako jeden z najlepszych i najbardziej przyjaznych dla użytkownika w Europie.

Istnieje również zamówienie w biurkach i biurach wypożyczalni samochodów. Hertz, Alamo, Budget, Enterprise, Avis, Sixt, National i Europcar są zebrane w tym samym obszarze korytarza między Terminalem 1 a Terminalem 2. To sprawia, że łatwo zarówno dla tych, którzy będą dostarczanie wynajem samochodów, i tych, którzy odbiorą samochód po przyjeździe w Helsinkach. Wyjątkiem jest tani przewoźnik Rental Cars, który ma licznik w związku z parkingiem lotniska.

  • Z centrum Helsinek na lotnisko jest to około 21 kilometrów. Najszybszą trasą jest trasa europejska nr 12, gdy tylko wysiądziesz z ulic centrum miasta. Czas będzie wtedy około 40 minut.
Helsinki-Vantaa International Airport – samolot zejść do lądowania.