Wypożyczalnia samochodów Katowice

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Katowice

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Katowice. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Katowice. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Katowice

Wynajem samochodu Katowice
Wynajem aut Katowice

Katowice (niem.: Kattowitz) na południe, w Polsce, w województwie śląskim – i to miasto z około 320.000 mieszkańców (2010).Leży w większego obszaru miejskiego – gdzie łączna pobyt około 3,5 mln osób. Katowice to przede wszystkim ważne miasto przemysłowe – ale jest również okolicznych niekwestionowanym centrum kultury i edukacji.

Katowice został założony około roku 1600, ale nie stanie do 1865 roku. Wpływy niemieckie w Katowicach są historycznie znaczące, ale od 1921 r. miasto należało do Polski – choć większość mieszkańców w tym czasie wolał być „niemiecki”.

Istnieje wiele znaczących instytucji kulturalnych w Katowicach – w tym kilku teatrów i muzeów. Dużo kultury miasta jest poświęcona śląskiej tradycji. Miasta głównym teatrem (założony 1907) jest Teatr Śląski – jednocześnie największym i najbardziej znanym muzeum jest Muzeum Śląskie. Ta ostatnia mieści się w starej, okazałym budynku hotelu – i domy liczba obiektów etnograficznych i archeologicznych – w uzupełnieniu do wielu śląskiej sztuki.

Wśród innych muzeów musi szczególnie ciekawe muzeum polskiej scenografii wymienione.

Centralny kościół w Katowicach, Katedra Chrystusa, jest stosunkowo nowy – zbudowany w latach 1927-1955 w stylu klasycystycznym. Przylega do niej jest wspaniałego, Pałac Arcybiskupi w pięknym parku. Parker jest inaczej wielu z Katowic – i największy i najbardziej popularny jest Wojewódzki Park kulturalne i rekreacyjne, takie jak zawiera zoo, planetarium, park wodny oraz park rozrywki.

Lotnisko Katowice Airport jest położony 40 km na północ od miasta.