Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Kimberley

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Kimberley. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Kimberley. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Kimberley

Wynajem samochodu Kimberley
Wynajem aut Kimberley

Kimberley jest stolicą południowoafrykańskiej prowincji Northern Cape, znajduje się około 450 km na południowy zachód od Johannesburga.Miasto ma około 210.000 mieszkańców (2011), i są często określane jako „światowej stolicy diamentów”.

Kimberley został założony jako miasto górnicze w 1871 roku – po stwierdzono dwa olbrzymie diamenty w okolicy. Nie było wtedy diamond rush, ponieważ liczba awanturników przybywali do. Brytyjczycy szybko załączniku okolicy, a oni tworzą brytyjską kolonię Griqualand Zachodzie – ku rozgoryczeniu Burów, którzy żyli tam przez kilka pokoleń.

Diamond rush trwała do 1914 roku i na przestrzeni lat, że myśliwi diamentowe wykopali najgłębszy szyb kopalni – Big Hole. Głębokość głównego wątku jest 400 metrów.

Mimo pośpiechu więc są już dawno za nami, to nadal trwa produkcji diamentów w Kimberley – i to jest historia związana z historią górnictwa w tym mieście premier atrakcją.

Mines obecnie ma status muzeum – w stosunku do Big Hole jest odrestaurowany koszary z czasów pionierskich i kowala De Beers dom. Możliwe jest również – większość z bibelotami i emocji – na zakup licencji do kopania do starej kopalni. Może można, jeśli masz szczęście, wciąż znaleźć mały diament.

Najbliższe lotnisko jest Kimberley lotniska, w odległości 9 km na południe od centrum miasta.