Wypożyczalnia samochodów Kraków

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Kraków

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Kraków. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Kraków. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Kraków

Wynajem samochodu Kraków
Wynajem aut Kraków

Kraków leży w południowej Polsce, na rzece Wiśle – i ma około 850.000 mieszkańców (2010).Kraków jest w Polsce drugim największym miastem, i jest uważany w kraju kapitał kulturowy. Jest to również ważne centrum handlu i przemysłu.

Historia Krakowa jako miasta sięga ca. 800 ADKr., Począwszy od potężnej twierdzy. Okres, w średniowieczu był stolicą Polski, ale został całkowicie zniszczony przez Tatarów w 1241 roku. Po zostały odbudowane, to nadal są centralną pozycję polskiej kroningsby.

Kraków ma wiele ważnych instytucji kulturalnych i edukacyjnych – w tym Najstarszy polski uniwersytet (założony w 1364) i wielu innych uczelni i akademii. Wśród miejskich muzeach, znajdziemy Muzeum Czartoryskich (gdzie takie można zobaczyć prace znanych malarzy renesansowych) – i Jagiellońską muzeum (w którym mieści się słynny Kopernika Globus).

Stare Miasto w Krakowie (Stare Miasto) zawiera szereg atrakcji architektonicznych i historycznych, i jest w całości na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiele budynków w stylu renesansowym, ale również gotycka i barokowa jest reprezentowana. Dawnych murów twierdzy i fosy wokół Starego Miasta stanowi podstawę pięknego parku. Dwóch starych wież twierdzy są nienaruszone. W samym sercu zabytkowego centrum miasta, Rynek Starego Miasta z 1300 roku (Market Square), otoczony przez kilka zabytkowych budowli, w tym Kościół Mariacki (zbudowany w 1355). Również duży, sławny Sukiennice Market Hall znajduje się tutaj. Tam też można zobaczyć wystawy sztuki polskiej. Również wielka wieża Hall z 1300 roku wspomniano.

W południowej części starego miasta, wapień urwisko Wawel, gdzie zarówno potężne katedry Kraków i stary pałac królewski (obie z 1300 roku) znajduje się. Katedra jest bardziej starożytnych królów polskich i bohaterów pochowanych, a dziedziniec wokół zamku jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Europie.

Również Kazimierz jest warte odwiedzenia, przede wszystkim dlatego, że stanowi historyczne centrum miasta silnej kultury żydowskiej. Istnieją również znaczne Jewish Museum.

Kraków został wybrany Europejską Stolicą Kultury w 2000 roku.

Najbliższe lotnisko jest KRK Airport, położony 11 km na zachód od centrum miasta.