Wypożyczalnia samochodów Lozanna

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Lozanna

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Lozanna. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Lozanna. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Lozanna

Wynajem samochodu Lozanna
Wynajem aut Lozanna

Lozanna znajduje się w południowo-zachodniej Szwajcarii – w pięknej i pagórkowate tereny na północnym brzegu Jeziora Genewskiego (Lake Geneva).Miasto jest stolicą kantonu Vaud. W Lozannie jest domem dla około 120.000 mieszkańców (2010), zaś aglomeracja liczy około 1,2 mln. Prawie cała ludność Lozanna jest francuskojęzyczna.

Lozanna jest centralnym węzłem kolejowym, zarówno w ten sposób – a także ma znaczący napływ turystów. Lozanna jest również ważnym utdanningsby, które zarówno mają własne uniwersytet (założony w 1537 jako Akademia Teologiczna), Politechniki kolegiach, akademiach sztuki i szkoła International Hotel.

Należy również zauważyć, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski z siedzibą w Lozannie, miasto posiada również własne Olympic Museum – gdzie historia sport od starożytności do współczesności są prezentowane.

Wśród zabytków miasta, gotycka katedra „Cathédrale de Notre Dame” z 1275 (z pięcioma wieżami) jest najbardziej znany. Jest uważany za jeden z najpiękniejszych budynków w Szwajcarii od gotyku.

W pobliżu katedry, „Place de la Riponne” jest „Palais de Rumina” – również siedzibą w Lozannie (Musée grodzkim des Beaux-Arts). Tu można zobaczyć prace znanych artystów szwajcarskich i francuskich.

Szczególną atrakcją jest także zamek „Château de Beaulieu Musée de l’Art Brut”. Zamek, który znajduje się w północno-zachodniej części, został wzniesiony w 1756 roku, kolekcja sztuki tutaj poświęcona jest styl, który znany malarz Jean Dubuffet w 1940 roku pod nazwą „Art Brut” – forma psychopatologicznej sztuki stworzonej przez schizofrenię artystów.

Lozanna jest również znana z dwóch dużych corocznych imprez kulturalnych: Prix Lozanna, która jest znana na całym świecie konkurs dla młodych tancerzy (w styczniu i lutym każdego roku) oraz Lozanna Carnival, każdego roku w maju wypełnia ulice karnawałowe poluzowanie, teatr uliczny, koncerty itp.

Najbliższe lotnisko jest Lozanna-Blécherette Airport, położony 4 km na północ od centrum miasta.