Wypożyczalnia samochodów Monachium

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Monachium

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Monachium od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Monachium przez nas.

Przewodnik po Monachium

Bilutleie München
Monachium Wynajem samochodów

Monachium jest stolicą południowego kraju związkowego Bawaria i jednym z najbardziej wpływowych miast Niemiec. Znajduje się nad rzeką Isar i ma około 1,3 miliona mieszkańców (2010). Monachium jest ważnym węzłem komunikacyjnym , a także ma zróżnicowaną branżę. Tradycyjnie miasto jest znane ze swojej produkcji piwa i bogatego życia kulturalnego. rike kulturliv Turystyka jest dziś ważnym szlakiem biznesowym.

Monachium zostało oficjalnie założone w 1158 roku,ale już od kilkuset lat było zamieszkane przez mnichów z klasztoru Tegernsee. W średniowieczu Monachium umocniło swoją pozycję centrum handlowego, przede wszystkim pod względem obrotów rzemiosła i produktów artystycznych.

Atrakcji

Kilka atrakcji Monachium koncentruje się wokół placu Marienplatz. Znajdziesz tu m.in. Neues Rathaus (nowy ratusz) – zbudowany pod koniec XIX wieku w stylu neogotyckim, a także kolumna Mariensäule. W pobliżu znajduje się również Altes Rathaus (Ratusz Staromiejski) z średniowiecza, z piękną wieżą. W budynku mieści się obecnie muzeum zabawek.

Marienplatz w Monachium, gdzie koncentruje się kilka atrakcji miasta.

Inne atrakcje historyczne to dawny zamek królewski Alt Hof, w którym najstarsze części pochodzą z XIII wieku. Również wymienione w wielkiej Frauenkirche z 1271 roku. Kościół został zbudowany pod koniec 15 wieku z dwoma 99-metrowymi wieżami. W przeciwnym razie można wymienić następujące budynki seeworthy – większość z 17 i 18 wieku: Theatinerkirche i St Johannes-Nepomuk Kirche – jak również zamki Residenz i Nymphenburg. W Monachium znajduje się wiele XIX-wiecznych wspaniałych budynków, w tym Glyptothek, Staatsgalerie i Propylän, które znajdują się na Königsplatz.

Oczywiście, miasto Monachium ma również wiele muzeów, galerii sztuki, teatrów i sal koncertowych do zaoferowania – i wiele ważnych wydarzeń kulturalnych odbywają się również w mieście, w tym miasta.. coroczny, światowej sławy „Oktoberfest”.

Wielu wie, że jeden z najlepszych niemieckich zespołów piłkarskich wszech czasów, FC Bayern Monachium, ma tu swój macierzysty teren. Swoje mecze rozgrywają na nowym „Allianz Arena” – gigantycznym stadionie z miejscami siedzącymi dla 66 000 widzów.

Zwiedzanie Monachium z wypożyczalnią

Bawaria to wspaniały obszar z wieloma pięknymi miastami, jeziorami i lasami, z Alpami jako tłem. Wypożyczalnia samochodów ułatwia dotarcie do pięknych wiosek, zamków i innych zabytków, które warto odwiedzić podczas pobytu w Monachium. Istnieje również wiele miejsc w tym regionie, które mają znaczenie historyczne, zwłaszcza z drugiej wojny światowej. Oto propozycje tras jazdy, które są jednymi z najbardziej popularnych.

Herrenchiemsee – Bawaria odpowiedź na Wersal

Jeden z pięknych ogrodów Herrenchiemsee – odpowiedź Niemiec na Wersal.

Herrenchiemsee to kompleks składający się z dwóch pałaców na wyspie Herreninsel w Chiemsee, największym jeziorze Bawarii (Bodensee jest co prawda większy, ale tylko częściowo znajduje się w Bawarii). Jeden z pałaców został zbudowany przez Ludwika II Bawarskiego, tego samego króla, który również zbudował słynny Schloss Neuschwanstein. Jest inspirowany Wersalem pod Paryżemi stoi na ziemi, gdzie wcześniej znajdował się klasztor. Dziś Herrenchiemsee jest bardzo popularną atrakcją turystyczną. Goście mogą zwiedzić pałace z przewodnikiem i doświadczyć ekstrawaganckiej okolicy bawarskich królów. Zarówno pałace, stary klasztor, jak i piękne ogrody znajdujące się na wyspie to wyjątkowe przeżycie.

  • Z Monachium do Prien am Chiemsee jest to 87 kilometrów, jeśli wybierzesz najkrótszą drogę z autostradą A8. Dojazd samochodem zajmuje około 1 godziny.
  • W Prien am Chiemsee znajduje się duże miejsce parkingowe tuż obok miejsca, w którym łódź do Herrenchiemsee odchodzi.
  • Łódź biegnie w sposób ciągły, a podróż na wyspę trwa tylko kilka minut.
Niemiecki zamek Neuschwanstein Schloss.

Neuschwanstein Schloss – Najpiękniejszy zamek w Niemczech

Prawdopodobnie widziałeś ten zamek na filmie. Na przykład zamek w disneyowskiej wersji Kopciuszka jest inspirowany Neuschwanstein Schloss. Jest to prawdopodobnie najbardziej znany zamek w całych Niemczech, a wielu uważa, że jest również najpiękniejszy. Został zbudowany pod koniec XIX wieku przez Ludwika II Bawarskiegoi miał stać się jego stałym domem. Jednak biedny Ludwig został uznany za szalonego, a wkrótce potem utonął w tajemniczych okolicznościach, tuż przed zakończeniem zamku. Dziś Neuschwanstein jest jednym z najbardziej popularnych zabytków w Bawarii. Pamiętaj, że wycieczka musi być zarezerwowana z wyprzedzeniemi musisz podejść do zamku z wioski poniżej. Wycieczka przebiega przez piękne krajobrazy i trwa około 40 minut.

  • Od centrum Monachium do Neuschwanstein Schloss, to jest około 108 kilometrów, jeśli zdecydujesz się na najkrótszą drogę przez Starnberg nad jeziorem Starnberger See. Po mijucie Starnbergu samochodem można dojechać głównie drogą w kraju, która zajmuje około 1 godziny i 30 minut.
Ze starego miasta w Norymberdze – miasta, które wcześniej było uważane za jedno z najpiękniejszych w Niemczech.

Norymberga – piękny młodszy brat Monachium

Przed II wojną światową Norymberga była uważana za jedno z najpiękniejszych miast Niemiec i Bawarii. Większość centrum miasta została jednak zniszczona przez bombardowanie, ale na szczęście odbudowana po wojnie. Stare miasto, pałac, mury miejskie i mosty wyglądają dziś mniej więcej tak samo, jak wtedy, gdy zostały zbudowane w średniowieczu. Kaiserburg, który wznosi się na Stare Miasto, jest główną atrakcją, ale jest więcej niż wystarczająco dużo, aby spojrzeć na to miasto. Jeśli jesteś zainteresowany historią wojny, masz wiele muzeów do odwiedzenia w Norymberdze, w tym Pałac Sprawiedliwości, gdzie norymberskie procesy odbyły.

  • Jedziesz autostradą aż do Monachium i Norymbergi, w kierunku prawie prosto na północ. Odległość wynosi około 168 kilometrów, z czasem jazdy około 2 godzin.

Dachau – Pierwszy obóz koncentracyjny II wojny światowej

Dachau jest miastem na obrzeżach Monachium, dziś z około 47.000 mieszkańców. Miejsce to jest najbardziej znane ze swojej nieludzkiej roli podczas II wojny światowej. Na obrzeżach malowniczego centrum, obóz koncentracyjny KZ Dachau został zbudowany w 1933 roku. Dziesiątki tysięcy więźniów zostało straconych i torturowanych, dopóki siły amerykańskie nie przejęły tego obszaru 29 maja 1945 roku. Dostęp 10 kwietnia 2010. Oprócz zwiedzania obozu, który dziś jest muzeum i miejscem pamięci,należy nadrobić zaległości w centrum miasta. Znajdziesz tam między innymi Schloss Dachaui wiele pięknych budynków o znaczeniu historycznym.

  • Najszybszą drogą z centrum Monachium do Dachau jest zwykle jechać na północ, aż do Allianz Arena, a następnie zjechać na zachód do Dachau. Odcinek jest wtedy około 30 kilometrów, a zwykle używasz 25 do 30 minut samochodem.
  • Aby móc odwiedzić obóz koncentracyjny, co najmniej 14 lat musi mieć co najmniej 14 lat.
Na obrzeżach malowniczego centrum Dachau znajduje się obóz koncentracyjny z okresu II wojny światowej.
Berchtesgaden – wizyta nigdy nie zapomnę.

Berchtesgaden i Kehlsteinhaus – Odwiedź Orle Gniazdo

Podobnie jak wiele innych miejsc w południowych Niemczech, Berchtesgaden ma mroczną historię z czasów II wojny światowej. Piękna wioska znajduje się u podnóża góry Kehlstein, gdzie naziści zbudowali Kehlsteinhaus w 1938 roku. Budynek, który najwyżsi przywódcy Partii Nazistowskiej mieli jako miejsce spotkań, znajduje się na jednym ze szczytów górskich i jest najbardziej znany pod nazwą „Eagle’s Nest”. Wioska Berchtesgaden jest klejnotem, z pięknymi domami i przytulnymi uliczkami, a także z jeziorem Königssee w pobliżu. Wizyta tutaj jest prawie coś będziesz żałować. W tym samym czasie udaj się do zabytkowego budynku na szczycie wsi, zarówno ze względów historycznych, i aby nadrobić niesamowite widoki na Obersalzberg. Rozważ również wycieczkę do Salzburga w tym samym policzek, ponieważ nadal przechodzą na obrzeżach miasta, gdy pochodzisz z Monachium.

  • Najkrótsza droga między Monachium a Berchtesgaden jest, jeśli jedziesz autostradą A8 przez Rosenheim. Odległość wynosi wtedy około 155 kilometrów, a na dysku spędzisz około 1 godziny i 45 minut.
Jest to stosunkowo łatwe do jazdy w Monachium.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Jest to stosunkowo łatwe do znalezienia miejsca parkingowego,również na ulicach, gdy jesteś w Monachium. Miejsca oznaczone zielonymi paskami są zarezerwowane dla mieszkańców miasta i wymagają zarejestrowania samochodu w towarzyszącej mu bazie danych. Wszyscy inni powinni parkować na niebieskich siedzeniach. W ciągu dnia należy uiścić opłatę za automaty stojące wzdłuż ulic, a cena będzie się różnić w zależności od lokalizacji centralnego parkingu. Ceny nie są szczególnie wysokie w porównaniu z tym, co płaci się w wielu innych miastach europejskich. W centrum miasta znajduje się wiele miejsc parkingowych. Te można zwykle znaleźć łatwo z nawigacji wypożyczonego samochodu, lub ze smartfonem z nawigacją.

Poruszanie się z wynajętym samochodem w centrum Monachium jest stosunkowo łatwe, ale najlepszą rzeczą jest korzystanie z nawigacji, jeśli nie jesteś zaznajomiony. W niektórych obszarach ulice są wąskie, a jest tu wiele ulic jednokierunkowych. Jednak ruch może być dość gęsty w czasach. Kiedy wybierasz się do miasta i poza nim, jest to o wiele łatwiejsze. Autostrady w Niemczech są zwykle bardzo dobre, a kierowcy jeżdżą rozważnie, chociaż wiele z nich jest na dużych prędkościach.

Lotnisko

Niemiecka nazwa międzynarodowego lotniska w Monachium jest Flughafen München. Jest to drugie najbardziej ruchliwe lotnisko w Niemczech, tylko ominięty przez Flughafen Frankfurt nad Menem. Całkowita liczba pasażerów rocznie wynosi ponad 48 milionów osób. Flughafen München posiada dwa główne terminale. Terminal 1 jest najstarszym i w większości obsługuje tanie linie lotnicze i linie lotnicze, które nie należą do Star Alliance. Terminal 2 obsługuje wszystkie loty do Lufthansy, a większość samolotów związanych z Star Alliance. Jednak terminal mieści się w dwóch różnych budynkach, z parkingiem powietrznym między sobą.

Wypożyczalnie samochodów znajdują się w oddzielnym centrum w środku lotniska,a poza terminalami. Znajduje się on tuż obok parkingu w garażu, w którym samochody zostaną odebrane i dostarczone. Dostawa wynajmu samochodów jest przy okazji bardzo łatwe na lotnisku w Monachium. Wszystkie firmy korzystają z tego samego centrum serwisowego. Na dzień dzisiejszy Sixt, Avis, Budget, Europcar, Alamo, Enterprise, National i Flizzr reprezentowane na lotnisku w Monachium.

  • Z lotniska poza Monachium do centrum miasta jest to około 35 kilometrów, jeśli wybierzesz najszybszą trasę. Czas jazdy wynosi około 30 minut.
Lotnisko w Monachium w nocy.