Wypożyczalnia samochodów Pizie

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Pizie

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Piza z znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu w Pizie przez nas.

Przewodnik po Pizie

Bilutleie Pisa
Wynajem samochodów w Pizie

Piza znajduje się w regionie Toskanii w północnych Włoszechi ma około 90.000 mieszkańców (2010). Miasto jest bardziej położony na rzece Arno – 10 km od ujścia Morza Liguryjskiego.

Piza jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla północnych Włoch, a także ważnym miastem handlowym i morskim. Wielu turystów odwiedza Pizy, a uniwersytet miasta (założony w 1343) ma około 60.000 studentów.

Piza jest znana na całym świecie ze swojej krzywej wieży – „Torre pendente di Pisa” – która została zbudowana w latach 1175 i 1350. Wieża ma 55 metrów wysokości z jednej strony i 56 metrów wysokości z drugiej. Jest to okazja dla publiczności, aby pojawić się w wieży.

Atrakcji

Krzywa Wieża w Pizie stoi na „Piazza del Duomo” (plac katedralny) lub „Piazza del Miracoli” – głównym centrum kulturalnym, religijnym i turystycznym miasta. Obiekt został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tutaj można również zobaczyć katedrę w Pizie „Duomo di Pisa” z XII wieku– okrągłe baptysterium z białego marmuru z 1150 roku, a także cmentarz – który został zbudowany w 1278 roku.

Baptysterium symbolizuje jedną z trzech faz ludzkiego życia – narodziny.

Miasto posiada również kilka ciekawych muzeów – w tym „Museo del Opera del Duomo” – muzeum katedralne z wystawami rzeźb i obrazów.

Miłośnicy sztuki powinni również udać się do „Museo di San Matteo” – muzeum sztuki i historii znajdującego się w klasztorze „San Matteo”.

Odkryj Piza z wypożyczalnią

Istnieje wiele do doświadczenia w Pizie, a nawet więcej, jeśli wziąć kilka wycieczek w tym samym regionie. Z wypożyczalnią samochodów, można łatwo dotrzeć do pięknych i stosunkowo nieznanych wiosek nad morzem i w górach, a także do bardziej znanych miast, takich jak Siena i Florencja. Region jest również mekką dla tych, którzy lubią dobre jedzenie i picie. Oto kilka propozycji jazdy z Pizą jako punktem wyjścia.

Lucca – Piękne średniowieczne miasto

Lucca to piękne miasto z przyjazną i przyjazną atmosferą. Nie jest zbyt daleko od Pizy i jest łatwo dostępny, jeśli masz wypożyczony samochód. Centrum Lukki otoczone jest średniowiecznym murem miejskim, który jest całkowicie nienaruszony. W murach znajdują się piękne stare domy, brukowane uliczki,wspaniałe budynki kościelneoraz wiele ładnych restauracji i kawiarni. Ta dzielnica słynie z produkcji doskonałych win i warzyw, zwłaszcza oliwek. Jeśli szukasz oliwy z oliwek, którą chcesz zabrać do domu, Lucca jest zdecydowanie miejscem do skupienia. Centrum Lukki jest również ozdobiony drzewami oliwnymi, jakby podkreślić punkt.

  • Najszybszą drogą z centrum Pizy do Lukki jest przez San Guiliano Terme, w odległości zaledwie 20 kilometrów. W normalnym ruchu, jazdy zajmie od 25 do 30 minut.
Piazza w Lucca z ładnymi restauracjami i kawiarniami.
Katedra Santa Maria del Fiore na Starym Mieście we Florencji.

Florencja w Perle Toskanii

Nie można odwiedzić Pizy i Toskanii bez jazdy florencją. Miasto jest uważane za kolebkę renesansu i jest jednym z najpiękniejszych we Włoszech. Uzyskanie wszystkich zabytków jest prawie niemożliwe na wycieczkę, a wielu decyduje się na co najmniej jeden nocleg, gdy odwiedzają Florencję. Do najważniejszych atrakcji należą Duomo, największa katedra w mieście,Galeria Uffizi, w której prezentują się dzieła znanych artystów, takich jak Leonardo da Vinci i Michał Anioł, Ogród Boboli, stary most ponte vecchio,plac Piazza della Signoria i Villa Medici, posiadłość, w której znajdowała się rodzina Medici, a także później włoscy królowie.

  • To jest około 85 kilometrów od Pizy do Florencji, jeśli zdecydujesz się na jazdę przez Empoli. Podróż zajmie około 1 godziny i 15 minut.
  • Jadąc przez Lukkę i Pistoia, odległość wynosi około 114 kilometrów, z czasem jazdy 1 godzinę i 30 minut.
Katedra La cattedrale di Santa Maria Assunta e di San Genesio.

San Miniato al Tedesco

San Miniato to małe i zabytkowe miasto położone mniej więcej w połowie drogi między Pizą a Florencją. Tutaj wspaniale jest mieć mały przystanek, jeśli jedziesz z Pizy w tym kierunku. Centrum San Miniato znajduje się w zachowanej ścianie twierdzy, która została zbudowana w XII wieku,a później rozbudowana i ulepszona. Miasto znajdowało się w tym czasie w środku arteria ruchu, który przeszedł między stolicą Cesarstwa Rzymskiego i północnej Europy. Lokalizacja ta oznaczała, że obszar ten był często odwiedzany przez wrogich dowódców, w drodze do wojny lub grabieży. Dziś w San Miniato panuje pokój i oszustwo. Na starym mieście można zobaczyć kilka wielkich placów,katedrę La cattedrale di Santa Maria Assunta e di San Genesio i kilka innych budynków kościelnych, XIV-wieczny ratuszi wiele innych.

  • Odległość pomiędzy Piza i San Miniato wynosi około 48 kilometrów. Czas jazdy w normalnym ruchu będzie około 40 do 50 minut.

Monte Cimone – Miejsce narciarskie, które latem jest równie wspaniałe

Monte Cimone jest najwyższą górą w rejonie Alp zwanych Apeninami, o wysokości 2165 metrów nad poziomem morza. Wokół góry znajduje się kilka pięknych wiosek, a tutaj wiele podróży, aby cieszyć się naturą. Zimą monte Cimone jest popularnym miejscem narciarskim zdobrymi szlakami i dobrze prowadzonymi wyciągami narciarskimi. Latem goście mogą wybrać się na pieszą wycieczkę na szczyt, podziwiać widoki na piękną okolicę. Najbardziej wyjątkową rzeczą w górach jest to, że włoskie siły zbrojne miały instalacje wojskowe wewnątrz skały na szczycie góry, a obszar został zamknięty dla cywilów podczas zimnej wojny. Jeśli chcesz doświadczyć pięknej scenerii, wioska Sestola jest dobrym punktem wyjścia. Znajdziesz tam dobre lokale gastronomiczne i przyjemną atmosferę, a miasto jest centrum wyciągów krzesełkowych i kolejek linowych, które sięgają na szczyt Monte Cimone.

  • Z Pizy do Sestoli po północnej stronie Monte Cimone jest to około 140 kilometrów. Czas jazdy bez zatrzymania wyniesie około 2 godzin i 20 minut.
Monte Cimone jest najwyższą górą w regionie Alp zwanym Apeninami.
Port w wiosce rybackiej Porto Venere.

Porto Venere – Młodszy Brat Cinque Terre

Porto Venere jest często porównywany do bardziej znanego regionu Cinque Terre i znajduje się w pobliżu. Oba obszary są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,a oba obejmują kilka wiosek. Ze strony Porto Venere dotyczy to Fezzano, La Grazie i wioski rybackiej zwanej taką samą jak dzielnica. Tutaj znajdziesz malownicze osady w pięknym krajobrazie, tuż nad morzem ibardziej odprężającą atmosferę niż w Cinque Terre. Porto Venere po prostu oferuje wiele tego samego, ale z mniejszą liczbą turystów. Pisarze, poeci, artyści i artyści różnego rodzaju mieli ten obszar jako ulubiony przez wiele dziesięcioleci, a zobaczysz, dlaczego, jeśli się zatrzymać.

  • To jest około 90 kilometrów od Pizy do Porto Venere. Z wypożyczalni samochodów, jazdy zajmie około 1 godziny i 20 minut.
  • Jeśli chcesz kontynuować do prowincji cinque terre to tylko 44 km. Jednak droga jest dość kręta, a dojazd z Porto Venere może trwać prawie 1 godzinę i 20 minut.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Obszar w średniowiecznym murze, który otacza centrum Pizy, jest tak zwaną strefą ZTL (Zona Traffico Limitato). Oznacza to, że nie możesz tu prowadzić samochodu, chyba że uzyskasz wcześniej pozwolenie. Parking na ulicach musi być zatem prowadzony poza murami miasta. Większość zabytków, w tym słynna krzywa wieża, ma własne miejsca parkingowe, z których można korzystać za dodatkową opłatą. Na zewnątrz murów miejskich znajduje się kilka bezpłatnych miejsc parkingowych,a także parking.

Jazda poza strefą ZTL w Pizie jest łatwa i prosta. W godzinach szczytu mogą występować korki, ale w porównaniu do wielu innych włoskich miast nie ma co opóźniać ruchu w tym mieście. Piza nie jest również szczególnie dużym miastem i łatwo jest dostać się i wysiąść z centrum miasta, gdy wybierasz się do innych ekscytujących miejsc w Toskanii.

Obszar w średniowiecznym murze, który otacza centrum Pizy, jest tak zwaną strefą ZTL, co oznacza, że nie można tu jeździć. Parking na ulicach musi być zatem prowadzony poza murami miasta.
Lotnisko w Pizie jest głównym lotniskiem w regionie Toskanii.

Lotnisko

Lotnisko w Pizie jest nazywany we włoskim Aeroporto Internazionale di Pisa, Piza International Airport w języku angielskim, ale jest również nazywany Galileo Galilei Airport lokalnie. Jest to główne lotnisko w regionie Toskanii. W sumie, około 5,5 miliona pasażerów roczniesą obsługiwane. Chociaż ta część Włoch ma wiele popularnych miejsc, nie wiele z głównych firm ma bezpośrednie loty do Pizy. Jednak wiele tanich linii lotniczych lata tutaj, a zwłaszcza Ryanair.

Wypożyczalnie samochodów gromadzą się w oddzielnym centrum na parkingu P5, zaledwie 500 metrów od budynku terminalu. Można się tam dostać autobusem wahadłowym, który zatrzymuje się tuż przed głównym wejściem do hali przylotów lub można chodzić. Od dziś znajdziesz tu międzynarodowych graczy, takich jak Hertz, Sixt, Avis, Budget, Goldcar i Europcar, a także około 10 włoskich i mniejszych wypożyczalni samochodów.

  • Od Aeroporto Internazionale di Pisa do centrum Pizy to tylko 4 kilometry. Czas jazdy w normalnym ruchu wynosi zwykle od 5 do 10 minut.