Wypożyczalnia samochodów Florencja

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Florencja

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów we Florencji od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu we Florencji przez nas.

Przewodnik po Florencji

Bilutleie Firenze
Florencja Wynajem samochodów

Florencja znajduje się w północnych Włoszechi jest stolicą zarówno regionu, jak i prowincji Toskania. Miasto ma około 400.000 mieszkańców (2009), i znajduje się po obu stronach rzeki Arno, u podnóża pasma górskiego Appenniene.

Florencja jest jednym z czołowych miast kulturalnych i turystycznych na świecie, a także ważnym ośrodkiem handlowym i finansowym dla regionu. Miasto – wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – słynie ze wspaniałych kolekcji sztuki, zabytków i pięknej późnośredniowiecznej architektury.

Wiele mostów przez rzekę Arno wiąże dzielnice ze sobą, a najbardziej znanym jest „Ponte Vecchio” z 1345 roku – gdzie znajdziesz wiele jubilerskich straganów.

Atrakcji

Jedną z głównych atrakcji Florencji jest słynna katedra „Santa Maria del Fiore” z końca XIII wieku. Kopuła katedry (o wysokości około 100 metrów) pochodzi z 1461 roku. Przed katedrą stoi kopia posągu Michała Anioła „Dawida”,który również warto nadrobić zaległości.

Inne popularne atrakcje turystyczne w mieście to: Marmurowa dzwonnica z 1180 roku, piękne ośmiokątne Baptysterium (kościół baptystyczny) z 3 słynnymi drzwiami z brązu, twierdza Forte di Belvedere, mur miejski z końca XIII wieku i Galeria Uffizi – jedno z najsłynniejszych muzeów sztuki na świecie. Tutaj zwiedzający mogą zobaczyć wystawę prac wykonanych m.in. Giotto, Rafael, Leonardo da Vinci i Michał Anioł.

Okolica Florencji słynie również z pięknej scenerii, a wielu turystów znajduje drogę na wzgórza, z których roztaczają się wspaniałe widoki na miasto.

Most Ponte Vecchio nad rzeką Arno.

Zwiedzanie Florencji z wypożyczalnią

Chociaż Florencja jest warta długiej wizyty sam w sobie, należy skorzystać z okazji, aby zobaczyć również inne części regionu. Poniżej znajdziesz niewielką liczbę propozycji. Należy pamiętać, że wiele miast we Włoszech są całkowicie lub częściowo zamknięte dla prywatnych pojazdów. Na przykład, jeśli chcesz odwiedzić, musisz zaparkować wypożyczony samochód poza Starym Miastem w Sienie. Zazwyczaj nie stanowi to problemu, a wszędzie znajdziesz garaże i miejsca parkingowe.

Całe centrum Sieny jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Siena – najpiękniejsze stare miasto we Włoszech?

Istnieje wiele pięknych miast we Włoszech,ale Siena jest nadal coś specjalnego. Całe centrum miasta jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,co nie jest trudne do zrozumienia, gdy widzisz miasto po raz pierwszy. Tutaj jest bajeczna architektura wszędzie, wspaniałe place,brukowane uliczki i morze zabytków i innych zabytków. Miasto jest również znane ze swoich doskonałych tradycji kulinarnych, wielu muzeów, galerii sztuki i przyjemnej atmosfery. Siena to miasto, na które należy poświęcić trochę czasu, najlepiej dłużej niż jeden dzień. Zarówno dlatego, że w mieście jest wiele do doświadczenia, a ponieważ jest tam wielu turystów, co pozwala na kolejki do zabytków.

  • Najszybsza trasa do Sieny z Florencji znajduje się głównie na autostradzie i wynosi 73 kilometry. Podróż trwa 1 godzinę i 10 minut, jeśli nie zatrzymasz się po drodze.
Krzywa Wieża w Pizie.

Piza – Więcej niż krzywa wieża

Większość ludzi zna Krzywą Wieżę w Pizie,ale miasto ma znacznie więcej niż wieża do zaoferowania. Centrum jest podzielone przez rzekę Arno, która wpływa do morza około 9 kilometrów na zachód. Lokalizacja sprawiła, że Piza jest potężnym i ważnym miastem już w czasach rzymskich. Na Starym Mieście dominuje średniowieczna architektura. W porównaniu na przykład z Sieną większość ludzi uważa Pizę za bardziej monumentalną, a zabytki mają wrażenie, że miasto było bogate i potężne. Oprócz Krzywej Wieży, Piazza dei Miracoli,wiele kościołów i katedr, a kilka pałaców są jednymi z głównych zabytków.

  • Najszybsza trasa między Florencją a Pizą ma około 92 kilometrów długości, z czego dwie trzecie przebiega na autostradzie. Czas jazdy wynosi zwykle 1 godzinę i 10 minut.

Castiglione del Lago – Twierdza Lwa

Castiglione del Lago znajduje się na środku jeziora Trasimeno,na południowy wschód od Florencji. Początkowo miasto znajdowało się na małej wyspie, ale z czasem, a miasto rozrosło się, wyrosło na kontynent. Teraz centrum wygląda bardziej jak cypel. Osada starego miasta otoczona jest średniowiecznym murem twierdzy,z pięknymi małymi domkami na jednym końcu i fortem na końcu, który znajduje się tuż nad morzem. Małe miasteczko słynie nie tylko ze swojej starożytnej historii i wspaniałych budynków, ale także z lokalnych specjałów przy drodze gastronomicznej. Goście mogą zwiedzić je w jednej z wielu dobrych restauracji w mieście.

  • To jest około 120 kilometrów od Florencji do Castiglione del Lago, z których 100 z nich przejść na autostradzie. Zwykle uruchamiasz to w 1 godzinę i 20 minut.
Castiglione del Lago
Greve in Chanti to średniowieczne miasto w regionie winiarskim Chanti.

Greve w Chianti – Piękne średniowieczne miasto w dzielnicy winiarskiej

Chianti jest jednym z najlepszych regionów winiarskich we Włoszech, a także obszarem, który można opisać jako bardzo piękny. Tutaj ludzie podróżują do smaku wina w winnicach, jeść pyszne jedzenie, i cieszyć się wsią. Wielu znanych artystów przez lata spędził długie okresy w Chianti, a inspiracją czerpała nie tylko z natury, ale także z wielu i pięknych małych miasteczek okolicy. Region jest dość duży i obejmuje między innymi miasta Piza, Florencja, Siena i Livorno. Istota regionu daje jednak najlepsze wrażenie w średniowiecznych wioskach,takich jak Greve w Chianti. Jest to uważane za najważniejsze miasto pod względem winiarstwa w regionie i jest otoczone wieloma najsłynniejszymi winnicami.

  • Z centrum Florencji jest 28 km do Greve w Chianti. Jedziesz drogą w kraju, a podróż trwa zwykle 45 minut.

Montalcino – Urocza górska wioska znana z win

Montalcino to starożytna wioska ze średniowiecznymi osadami. Znajduje się na wysokości 564 metrów nad poziomem morza na wzgórzu w Dolinie Val d’Orcia, w pewnej odległości na południe od Sieny. Na szczycie znajduje się twierdza, która została zbudowana w 1361 roku, a druga osada znajduje się tuż poniżej. Tutaj doświadczysz autentycznej włoskiej górskiej wioski, która ma ekscytującą historię, z pięknym widokiem na piękną dolinę. Obszar ten jest również uważany za jeden z najlepszych okręgów winiarskich we Włoszech. Pochodzi stąd jedno z najsłynniejszych win w kraju, Brunello di Montalcino.

  • To jest 107 kilometrów od Florencji do Montalcino, z czego około 70 kilometrów idzie na autostradzie. Trasa jazdy poprowadzi Cię przez Sienę. Bez zatrzymywania się spędzisz około 1 godziny i 50 minut.
Górska wioska Montalcino, tutaj można zobaczyć twierdzę na szczycie wzgórza i wsi poniżej.
W samym centrum Florencji należy zostawić samochód i zamiast korzystać z nóg lub transportu publicznego.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Większość centrum Florencji znajduje się w tak zwanej strefie ZTL (zona a traffico limitato). Oznacza to, że większość ludzi może tu jeździć, z wyjątkiem tych, którzy idą do lub z hotelu. Goście, którzy mają takie zastosowanie, proszeni są o wcześniejszy kontakt z personelem obiektu i poproszenie gości o pomoc w uzyskaniu zgody. Zezwolenie dotyczy zazwyczaj tylko bagażu, a samochód i tak musi być zaparkowany poza strefą, jeśli hotel nie ma własnego parkingu.

Niektóre strefy są takie, że można tam jeździć w określonych godzinach. Nadal należy rozważyć unikanie i jazdy, jak miasto jest zatłoczone i ciasne. Ryzykujesz również błądzenie w strefie, w której i tak nie wolno ci jeździć. Najlepszą rzeczą jest użycie nóg i transportu publicznego. Możesz umieścić na jednym z wielu garaży znajdujących się poza strefą ZTL.

Lotnisko

Lotnisko we Florencji nazywa się Aeroporto di Firenze-Peretolalub lotnisko Amerigo Vespucci. Obsługuje Florencję i cały region Toskanii wraz z lotniskiem w Pizie (Aeroporto Internazionale di Pisa). Rocznie jest około 5,3 miliona pasażerów. Jeśli wylądujesz we Florencji, być może latałeś przez europejskie miasto, ponieważ nie ma tu tak wielu bezpośrednich lotów, jak na przykład Mediolan. Duża część ruchu do Florencji odbywa się przez lotniska w Kopenhadze, Frankfurcie, Brukseli, Rzymie, Monachium i Zurychu.

Wypożyczalnie samochodów są gromadzone na oddzielnym parkingu obok budynku terminalu (Palagio degli Spini). Można tam wsiąść do autobusu, który kursuje co 20 minut. Od dziś znajdziesz Avis, Budget, Europcar, National, Hertz, Thrifty i Sixt tam, a także szereg włoskich firm wynajmu samochodów. Należy pamiętać, że kilka firm ma wspólne liczniki.

  • Odległość od lotniska Amerigo Vespucci do centrum Florencji wynosi około 8 kilometrów. Dojazd zajmuje około 15 do 20 minut.