Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem samochodów Port Elizabeth

Wypełnij formularz na ulotce i znajdź tanią ofertę wynajmu samochodu w Port Elizabeth. Wynajemsamochodu24.pl umożliwia jednoczesne porównanie cen oferowanych przez kilka firm i znalezienie najlepszej oferty wynajmu auta w Port Elizabeth. Nasza oferta nie uwzględnia żadnych ukrytych kosztów ani opłat z tytułu kart kredytowych.

Port Elizabeth

Wynajem samochodu Port Elizabeth
Wynajem aut Port Elizabeth

Port Elizabeth znajduje się w południowoafrykańskiej prowincji Eastern Cape, szczególnie w Algoa Bay (Ocean Indyjski), w odległości ok. 700 km na wschód od Cape Town.Miasto liczy 1,2 milionów mieszkańców, w tym na przedmieściach (2010).

Port Elizabeth jest jednym z RPA najważniejszych portów morskich, a oprócz przychodów z eksportu, są znaczne, turystyka jest ważnym przemysłem.

Port Elizabeth została założona w 1820 roku przez brytyjskich osadników – a miasto zostało nazwane pierwszą żoną gubernatora, Elizabeth. Brytyjczycy również wcześniej nie było, a już w 1799 r. zbudowano fort na stronie – „Fort Frederick”. To nadal istnieje i jest aktualnie jednym z głównych atrakcji.

To było jednak już ludzie wokół Algoa Bay na setki lat. Europejczycy również był tam pod koniec 1400 – w tym portugalski odkrywca Bartłomiej Diaz i Vasco da Gama.

Jednym z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Port Elizabeth, jest zapraszanie plaże. Trochę poza miastem, możemy znaleźć również słynny Park Narodowy – Addo Elephant National Park. Został założony w 1931 roku jako sanktuarium dla jedenastu pozostałych słoni w okolicy. Park okazał się bardzo wpływowy w wysiłkach, aby zapobiec wyginięciu populacji słoni, a dziś mieści się tu ponad 450 osób – oprócz wielu innych ssaków. Oryginalny Park ten został poszerzony o Cape Woody Rezerwat przyrody, takie jak obejmuje St Croix Island i Bird Island – gdzie jest bogate ptactwo.

Najbliższe lotnisko znajduje się w Port Elizabeth Airport, położony 11 km na południowy wschód od centrum miasta.