Wypożyczalnia samochodów Seattle

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Seattle

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Seattle od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu w Seattle przez nas.

Przewodnik po Seattle

Bilutleie Seattle
Seattle Wynajem samochodów

Seattle jest największym miastem w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonychi znajduje się na stosunkowo wąskim pasie ziemi między Cieśniną Puget i Jeziorem Waszyngton na Oceanie Spokojnym. Miasto znajduje się w amerykańskim stanie Waszyngton – 155 km na południe od granicy z Kanadą. Samo miasto ma około 600.000 mieszkańców (2010), ale jeśli przyniesiesz cały obszar metropolitalny, zwiększenie populacji do około. 3,3 mln.

W całej historii miasta gospodarka Seattle jest powiązana z przemysłem rybackim i nadal jest jednym z najważniejszych portów rybackich w Ameryce. Ponadto Seattle prowadzi wiele rodzajów działalności przemysłowej, takich jak obejmuje stocznie i produkcję samolotów. Ponadto znajduje się tutaj siedziba firmy Microsoft.

Seattle zostało założone w 1853 roku i doświadczyło silnego odrodzenia pod koniec wieku – głównie dlatego, że miasto miało wtedy własną kolej, a także ze względu na wielkie znaleziska złota na Alasce. Miasto zostało nazwane na cześć indyjskiego wodza Seathla,który urodził się w tym rejonie pod koniec XVIII wieku. Seattle jest również jednym z amerykańskich miast, w których osiedliło się wielu norweskich imigrantów. Znajduje się to w „Nordic Heritage Museum„, znajdującym się w północnej części miasta.

Atrakcji

Seattle ma bogate i zróżnicowane życie kulturalne, a kilka gatunków muzycznych są połączone z miastem. Między innymi powstała tu tak zwana „grunge” muzyka, która jest związana ze znanymi na całym świecie zespołami seattle, takimi jak Nirvana,Pearl Jam, Soundgarden i Alice in Chains. Legenda rocka Jimi Hendrix urodził się w Seattle.

Najsłynniejszym gmachem miasta – i punktem orientacyjnym – jest Igła Kosmiczna Wieża,która została zbudowana na Światowych Targach w 1962 roku. Space Needle jest jednym z najwyższych budynków w Seattle na 185 metrów, i obejmuje, między innymi, Space Needle. popularną platformę widokową i obrotową restaurację. Popularny tor jednotorowy w Seattle został również zbudowany na Światowe Targi.

Kolejną główną atrakcją miasta jest Pike Place Market, który co roku odwiedza ponad 10 milionów ludzi. Są tu stragany, na których znajdują się m.in. sprzedawane rękodzieło, ryby, warzywa, chleb i mięso – i, co nie mniej ważne, pamiątki.

Popularny tor jednotorowy w Seattle został zbudowany na Światowe Targi.

Poznaj Seattle z wypożyczalnią

Nie jesteś daleko od wielkiej przyrody i przytulnych małych miasteczek, jeśli masz wynajem samochodów w Seattle. W okolicy znajduje się również wiele wysp, do których można łatwo dotrzeć samochodem lub łodzią, gdzie życie nad morzem jest centralne. W głębi lądu znajdziesz jedne z najbardziej majestatycznych gór w Stanach Zjednoczonych, w otoczeniu dzikich i pięknych lasów. Oto kilka propozycji tras jazdy, w tym podróż, która udaje się do sąsiedniej Kanady.

Małe miasteczko Port Townsend ma historię rybołówstwa i żeglugi.

Port Townsend – Idylliczne miasteczko z wiktoriańską osadą

Port Townsend w stanie Waszyngton znajduje się na cyplu na północny zachód od Seattle, tuż przy wejściu do cieśniny Puget Sound. Małe miasteczko ma ekscytującą historię związaną z rybołówstwem i żeglugą. W centrum miasta znajduje się wiele domów w stylu wiktoriańskim zbudowanych w XIX wieku. Ulice są ciche i spokojne, z przytulnymi restauracjami, barami, kawiarniami, małymi sklepami i kilkoma muzeami wartymi obejrzenia. Miasto jest doskonałym punktem wyjścia, jeśli chcesz uzyskać wyjątkowe doświadczenia przyrody podczas wizyty w tej okolicy. Tuż w fiordzie znajduje się bogata przyroda, a prawie masz gwarancję, że zobaczysz zabójcze wieloryby i inne gatunki wielorybów, jeśli wybierzesz się na przejażdżkę łodzią z Port Townsend.

  • Jeśli chcesz jechać na solidnym gruncie aż do Port Townsend, musisz najpierw zatrzymać się przez Tacoma na południu. Można tam przejść przez cieśninę przez most Tacoma Narrows, a następnie wyruszyć na północ i przejść przez Most Kanału Hooda. Trasa ma wtedy około 180 kilometrów, z czasem jazdy około 2 godzin i 15 minut. Nb! Hood Canal Bridge może być zamknięty, jeśli pogoda jest szorstka.
  • Najszybszą trasą jest prom z centrum Seattle (prom odpływa z Colman Dock) do Bainbridge Island, i jechać stamtąd. Trasa liczy wówczas ponad 90 kilometrów. Czas to zajmie, podróż promem wliczone, będzie wtedy około 2 godzin.

Mount Rainier – Spacer po wulkanie

Mount Rainier jest najwyższą górą w stanie Waszyngton (4392 metrów), a także aktywnym wulkanem. Wulkan nie jest uważany za całkowicie bezpieczny, częściowo ze względu na 26 lodowców. Powoduje to, że każda erupcja jest szczególnie niszczycielska. Niemniej jednak, szanse na wybuch dzieje się tylko wtedy, gdy jesteś są stosunkowo niskie (ostatnia erupcja była w 1894). Jednak sąsiednia góra, Mount St. Helens, wybuchła jeszcze w 1980 roku.

Mount Rainier jest również doskonałym widokiem w oddali i jest popularny do jazdy po całej górze. Następnie mijasz cztery wejścia do parku narodowego, w którego znajduje się góra, i masz wiele okazji, aby odpocząć. Goście mogą również korzystać z kilku atrakcji. na przykład wodospady Skookum Falls i Martha Falls. Punktem kulminacyjnym wycieczki jest dla większości ludzi wycieczka do Sunrise – najwyższy punkt można dotrzeć samochodem.

  • Jeśli chcesz po prostu jechać z Seattle do Sunrise Visitor Center, odległość wynosi około 95 mil. Dojazd do 2 godzin i 10 minut.
  • Jeśli chcesz przejechać całą górę, odległość wynosi około 236 kilometrów. Podróż, w tym kilka przystanków po drodze, trwa zwykle około 6 godzin.
Mount Rainier to wspaniały widok z daleka. Tutaj można jeździć po całej górze z wypożyczalni samochodów.
Miasto Vancouver oferuje zarówno wspaniałe doświadczenia natury, jak i życie metropolitalne.

Vancouver – Odwiedź Kanadę w tym samym policzek

Seattle znajduje się zaledwie kilka godzin od granicy kanadyjskiej, a po drugiej stronie znajdziesz najmniej równie ekscytujące miasto Vancouver. Ta kanadyjska metropolia słynie z pięknej okolicy, z majestatycznymi górami z jednej strony i fiordem Cieśniny Gruzińskiej z drugiej. Samo miasto jest bardzo nowoczesne, z mieszkańcami, którzy są mili i przyjaźni. W centrum miasta znajduje się wszystko, czego można oczekiwać od dużego miasta, ale jednocześnie jest uważane za bardzo bezpieczne. Jesteś również nie daleko od wielkich doświadczeń przyrody, i potrzebują zaledwie 30 minut, aby dostać się do wielkich kurortów,pięknych lasów i gór, które można wspiąć.

  • Podczas podróży z Seattle do Vancouver samochodem, jest to najszybszy do jazdy I-5 N (Interstate-5 North). Trasa będzie wtedy około 228 kilometrów, a bez zatrzymywania się dysk zajmie około 2 godzin i 35 minut.
  • Pamiętaj, aby zapytać firmę wynajmującej samochód, gdy odbierzesz swój pojazd o to, jakie są zasady przekraczania granic. Większość ludzi to akceptuje, ale zwykle musisz ujawnić, gdzie w Kanadzie planujesz jeździć, a także czasy.
W centrum Leavenworth znajdują się domy w stylu bawarskim, a w miasteczku odbywa się październikowy festiwal.

Leavenworth – Mały kawałek Bawarii

To małe górskie miasteczko zostało założone pod koniec XIX wieku, w związku z budową linii kolejowej Wielka Kolej Północna. W końcu stał się ośrodkiem pozyskiwania drewna,ale szybko przeniósł się do turystyki. Już w 1920 roku mieszkańcy zrozumieli, że miejsce to ma wyjątkową i piękną lokalizację, która przyciągnie turystów poszukujących doświadczeń przyrodniczych. To z kolei doprowadziło do tego, że domy w mieście zostały zbudowane w stylu bawarskim. W Leavenworth można więc odnieść wrażenie, że jesteś gdzieś w południowych Niemczech, z których niektóre podkreślają fakt, że organizują Oktoberfest również tutaj. Tutaj ludzie idą do jazdy na sankach i jazdy na nartach w zimie, rafting i wędkarstwo w lecie,i cieszyć się górskim powietrzem. Nawiasem mówiąc, Leavenworth ma jedno z najdziwniejszych muzeów w Stanach Zjednoczonych. Tutaj zebrali ponad 5000 różnych dziadek do orzechów,z których najstarsze datuje się na czasy prehistoryczne.

  • Z Seattle do Leavenworth, to około 120 mil, jeśli jedziesz najkrótszą drogą przez Monroe (US-2). Czas jazdy wyniesie około 2 godzin i 10 minut.
Kierowcy w Seattle najczęściej jeżdżą ładnie i zatrzymują się dla pieszych.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

W centrum Seattle (Downtown) jest to zwykle dość łatwe do znalezienia parkingu na ulicach. Płacisz na automatach, które znajdują się na chodnikach, lub za pomocą aplikacji PayByPhone (wymaga numeru karty kredytowej) na smartfonie. Władze lokalne obsługują również szereg garaży w centrum miasta,gdzie ceny za godzinę są stosunkowo niskie. Ponadto, istnieje kilka prywatnych firm parkingowych z garażami wokół centrum miasta.

Należy pamiętać, że Seattle ma kilka tak zwanych stref ograniczonego parkowania. Są to strefy na obszarach, które mają szczególne znaczenie, takich jak szpitale. Parking w tych strefach jest zarezerwowany dla gości, którzy mieszkają w okolicy i mają własne zezwolenie RPZ na parkowanie. Wynajem samochodu można zaparkować w dedykowanych miejscach wstrefie , ale potem z limitem czasu, jak długo może tam stać. Jest to dobrze oznakowane w odpowiednich obszarach.

Ruch w Seattle może być napięty w pewnych momentach, ale nadal jest to jedno z najłatwiejszych dużych miast w Stanach Zjednoczonych do jazdy. Mieszkańcy miasta mają słowa, aby być przyjaznym i pomocnym, co dotyczy również podczas jazdy samochodem. W przeciwieństwie do wielu innych miejsc, samochody zatrzymują się dla pieszych w Seattle. Zdecydowana większość przestrzega przepisów ruchu drogowego, nawet jeśli chodzi o ograniczenia prędkości.

Lotnisko obsługuje ponad 50 milionów pasażerów rocznie.

Lotnisko

Głównym lotniskiem w Seattle jest międzynarodowy port lotniczy Seattle-Tacoma. Nazwa Tacoma jest wliczone, ponieważ lotnisko znajduje się między stolicą stanu Waszyngton,a miastem portowym Tacoma. Stąd są loty do około 100 innych miast w Stanach Zjednoczonych, a także około 30 międzynarodowych miejsc docelowych w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Seattle-Tacoma jest jednym z największych lotnisk w Stanach Zjednoczonych (8 od 2020 roku), z ponad 50 milionami pasażerów rocznie. Lotnisko ma jeden główny terminal, oprócz dwóch mniejszych budynków terminalowych, które mogą obsłużyć w sumie 80 samolotów w tym samym czasie.

Chociaż Seattle-Tacoma obsługuje bardzo dużą liczbę pasażerów, łatwo i łatwo jest odebrać lub dostarczyć wynajem samochodów tutaj. Wszystkie wypożyczalnie samochodów znajdują się w oddzielnym centrum po północnej stronie obszaru. Można tam dostać się autobusem wahadłowym zarówno z głównego terminalu, jak i z dwóch małych satelitów. Autobusy kursują nieprzerwanie 24 godziny na dobęi nie trzeba wchodzić w rozkład jazdy. Na dzień dzisiejszy, masz wynajem samochodów w Seattle-Tacoma z 12 różnych firm,w tym Hertz, Avis, Alamo, Thrifty, Sixt i Enterprise.

  • Najszybsza trasa z Seattle-Tacoma do centrum Seattle biegnie autostradą I-5 S, z odległości około 22 kilometrów. Czas jazdy w normalnym ruchu będzie od 15 do 20 minut.