Wypożyczalnia samochodów Zadar

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Zadar

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Zadar od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodów w Zadar przez nas.

Przewodnik po Zadarze

Bilutleie Zadar
Zadar Wynajem samochodów

Miasto portowe Zadar znajduje się w południowo-zachodniej Chorwacji nad Morzem Adriatyckim – w dalmatyńskim krajobrazie – i ma 75.000 mieszkańców (2011).
Zadar jest gospodarczym i kulturalnym centrum Północnej Dalmacji, a także głównym miastem przemysłowym i turystycznym. Z portu są promy do, między innymi, Split i Rijeka.

Zadar słynie z produkcji likieru wiśniowego „Maraschino”, ale jest chyba najbardziej znany z wielu zabytków z czasów rzymskich. W mieście znajduje się również wiele starożytnych kościołów i pałaców ze średniowiecza.

Atrakcji

Główną atrakcją turystyczną w Zadarze jest XX-wieczny kościół Saint Donato, który jest obecnie muzeum archeologicznym. Kościół św Donato został zbudowany na starożytnym forum rzymskim, a wiele kamieni wewnątrz kościoła pochodzi z tego czasu. Przed kościołem znajdują się pozostałości forum rzymskiego z roku 100 pne. Kr.

Xx-wieczny kościół Saint Donato jest obecnie muzeum archeologicznym.

Inne popularne atrakcje miasta to XIII-wieczna katedra St. Anastasia oraz XII-wieczna Bazylika Mariacka z charakterystyczną dzwonnicą.

Zadar ma skądinąd dobre możliwości pływania, a także wielką morską promenadę, a archipelag „Kornati” jest popularnym miejscem wycieczek dla turystów. Tutaj znajdziesz 89 wysp i wysepek.

Odkryj Zadar z wypożyczalnią

Zadar został uznany za najlepszy ośrodek w Europie w 2016 roku,ale dla większości ludzi wystarczy kilka-trzy dni pobytu w stosunkowo małym miasteczku. Dlatego miasto jest popularnym punktem wyjścia do wycieczek samochodem do innych ekscytujących miejsc i miast w okolicy. Oto kilka propozycji i wskazówek dotyczących przejazdów, które nie wymagają długich etapów transportu i oferują wyjątkowe doświadczenia.

Wyspa ma mało turystów i wiele dziewiczej przyrody.

Dugi Otok – Piękna wyspa z małą turystyką

Dugi Otok oznacza krótką i dobrze „długą wyspę”. Znajduje się na obrzeżach Zadaru i słynie z dziewiczej scenerii,pięknych plaż, drzew oliwnych i figowych, nie wspominając o ciszy i spokoju. Nie ma wielu turystów podróżujących do Dugi Otok, częściowo z powodu braku słodkiej wody tutaj. To z kolei oznacza, że branża hotelarska i turystyczna zatrzymała się z dala od Dugi Otok, a zamiast tego skupiła się na wyspach takich jak Krk, Hvar i Brač. Dla tych, którzy chcą ciszy i spokoju, a piękne plaże i przyjemne wioski dla siebie, jest to tylko zaleta. Ci, którzy podróżują do Dugi Otok, to właśnie ci, którzy szukają czegoś bardziej autentycznego i spokojnego.

  • Istnieją dwie trasy promowe z Zadaru do Dugi Otok. Najszybszy jest ten, który trafia do Sali w Dugi Otok. Ten prom kursuje 3-4 razy dziennie w okresie letnim i spędza od 45 do 60 minut na przeprawie.
  • Można również wziąć prom, który jedzie do Brbinj, z przejściem, które trwa około 1 godziny i 20 minut. Ten prom kursuje 5-6 razy dziennie w okresie letnim.
W Splicie można połączyć zabytki ze słońcem i życiem kąpielowym.

Split – Najlepsze letnie miasto na Adriatyku

Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji,a być może najbardziej livate i ekscytujące miasto na wybrzeżu Adriatyku. Jego centralna lokalizacja sprawiła, że miasto od wieków stało się centrum handlowym,a mieszkańcy skorzystali wyłącznie z ekonomii. Znajduje to odzwierciedlenie w pięknych i imponujących budynkach miasta,zwłaszcza tych, które znajdziesz na Starym Mieście w Splicie. Najbardziej znany jest pałac, który został zbudowany jako rezydencja rzymskiego cesarza Dioklecjana w roku 305. Pałac jest jedną z kilku budowli w mieście, które stoją na Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz zwiedzania pięknych budynków, muzeów, zabytków i innych zabytków, Split to miasto, w którym ludzie chodzą na zakupy, jedzą pyszne Owoce morza w dobrych restauracjach,do kąpieli i opalać się, a także do udziału w tętniącym życiem nocnym miasta.

  • Z Zadaru do Splitu jest to około 158 kilometrów, jeśli zdecydujesz się na jazdę przez E65. Podróż zajmie około 1 godziny i 40 minut.

Mostar – Piękne średniowieczne miasto w Bośni

Mostar jest jednym z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny w 2015 roku, do którego można dojechać z Zadaru, jeśli masz wypożyczony samochód. Dojazd do Mostaru również zabierze Cię obok jednych z najlepszych nadmorskich kurortów w Chorwacji,a podróż może być połączona z kilkoma przystankami po drodze. W Mostarze znajduje się piękne centrum ze średniowiecznymi domami,leżące po obu stronach rzeki Neretwy. Główną atrakcją miasta jest most Stari Most,od którego miasto ma swoją nazwę. Most i wiele innych budynków zostały całkowicie uszkodzone podczas wojny na Bałkanach w 1990 roku,ale na szczęście przywrócone ponownie kilka lat później. Większość ulic jest zamknięta dla ruchu– i pokryta kamieniami we wzorze, które sprawiają, że wszystko wygląda jak dzieła sztuki. Istnieje wiele turystów w Mostarze w lecie, które sklepy i restauracje nosić trochę dotyku. Niemniej jednak jest to miasto warte odwiedzenia. Mieszkańcy są przyjaźni i pomocni, Mostar znajduje się w pięknym krajobrazie i doświadczysz ładnego kontrastu z bardziej nowoczesną Chorwacją.

  • Z Zadaru do Mostaru w Bośni i Hercegowinie jest to około 287 kilometrów, jeśli jedziesz E65 do granicy lądowej, a na A1 do Mostaru. Czas jazdy wyniesie około 3 godzin.
  • Pamiętaj, aby zbadać, jakie są zasady przekraczania granic z wynajętym samochodem. Jest to podane w momencie dokonywania rezerwacji, a także możesz poprosić firmę, od której wynajmujesz.
Najbardziej znaną atrakcją jest Most Stari Most przez Rzekę Nereczkę na Starym Mieście w Mostarze.
Kunstpavilliongen to galeria sztuki współczesnej w Zagrzebiu.

Zagrzeb – Stolica Chorwacji

Większość turystów, którzy podróżują do Chorwacji, szukać drogi do wybrzeża i wielu i pięknych miast letnich znajduje się tam. Stolica Zagrzebia jest zatem często pomijane, pomimo faktu, że miasto jest piękne, bogate w historię, i jest uważany za jeden z najbardziej przyjaznych i przychylnych w Europie. Jeśli jesteś na wakacjach na wybrzeżu i chcesz doświadczyć czegoś innego i bardziej kosmopolitycznego, zafunduj sobie Zagrzeb. Zadar nie jest dalej niż, że można wybrać się na jednodniową wycieczkę, ale Zagrzeb zasługuje na nocleg lub dwa, jeśli masz wystarczająco dużo czasu. Co najmniej, należy zatrzymać się w zabytkowym centrum miasta, ponieważ jest to miejsce,gdzie znajduje się wiele z najlepszych budynków i zabytków. Warto również odwiedzić niektóre z wielu ekscytujących muzeów i galerii sztuki w mieście. Zagrzeb jest również dobrym miejscem, jeśli zakupy są na liście życzeń, a miasto słynie z wielu dobrych restauracji. Jeśli jesteś w Chorwacji w okresie przedświątecznym, zafunduj sobie wizytę na jarmarku bożonarodzeniowym w Zagrzebiu. Trzy lata z rzędu został uznany za najlepszy w Europie (2016, 2017 i 2018).

  • To jest 288 kilometrów od Zadaru do stolicy Zagrzebia Chorwacji. Przejazd bez zatrzymywania się zajmie około 3 godzin.
Drogi wzdłuż kystein mogą być bardzo pagórkowate z wieloma skręcającymi zakrętami.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Istnieje kilka dużych miejsc parkingowych w pobliżu starego miasta w Zadarze, gdzie uzasadnione jest odłogowanie samochodu. W centrum miasta znajduje się również parking uliczny,z różnymi rozmiarami opłaty parkingowej w stosunku do danej strefy. Należy pamiętać, że ceny parkingowe są zwykle nieco wyższe w lecie niż w pozostałej części roku, ale nadal istnieją stosunkowo rozsądne opłaty w Chorwacji.

Jazda w stosunkowo małym miasteczku Zadar jest zwykle całkowicie bezproblemowa i łatwo jest znaleźć drogę. Wyjątkiem jest stare miasto, które jest zamknięte dla ruchu samochodowego. Kiedy idziesz na wycieczki lub kontynuować wynajem samochodów do innych miejsc w Chorwacji, można wydostać się z centrum Zadaru w około 5 minut. Drogi w innych częściach Chorwacji można określić jako konsekwentnie dobre, ale ruch drogowy może być jednocześnie postrzegany jako coś intensywnego tu i tam. Wielu kierowców jeździ szybciej niż pozwalają na ograniczenie prędkości, pomimo faktu, że ograniczenia prędkości w Chorwacji są dość wysokie. Zwróć szczególną uwagę na małe drogi wzdłuż wybrzeża. Mogą być bardzo pagórkowate i z wieloma skręcającymi zakrętami.

Lotnisko

Lotnisko Zadar nazywa się Zračna luka Zadar w języku chorwackim i znajduje się na wschód od centrum miasta. Chociaż jest to czwarte co do wielkości lotnisko w kraju, obsługuje nie więcej niż około 800.000 pasażerów rocznie. Wiele z nich to letni turyści zwiedzający piękny pas wybrzeża Chorwacji. Dlatego stało się to jednym z najważniejszych miejsc docelowych, między innymi, tanich linii lotniczych Ryanair. Możesz również latać bezpośrednio do Zadaru z wieloma innymi europejskimi liniami lotniczymi, ale zdecydowana większość ma trasy, które kursują tylko w sezonie turystycznym.

Firmy oferujące wynajem samochodów na lotnisku w Zadarze znajdują się w hali przylotów budynku terminalu. Na dzień dzisiejszy, istnieje 15 wypożyczalni samochodów tutaj, w tym międzynarodowych graczy, takich jak Hertz, Sixt, Avis, Enterprise, Budget i Thrifty. Ponadto, znajdziesz całą gamę chorwackich firm wynajmu samochodów na lotnisku.

  • Z lotniska Zadar do centrum miasta jest to około 13 kilometrów. Czas jazdy wyniesie około 15 do 20 minut.
Lotnisko Zadar znajduje się na wschód od centrum Zadaru.