Wypożyczalnia samochodów Holandia

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Holandia

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Holandia od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu w Holandii przez nas.

Przewodnik po Holandii

Bilutleie Nederland
Holland Wynajem samochodów

Holandia jest monarchią w północno-zachodniej Europie graniczącej z Niemcami i na południu z Belgią. Na północy i zachodzie, kraj ma wybrzeża w kierunku Morza Północnego. Holandia, o powierzchni 41 526 km², jest nieco mniejsza od Danii– ale ma prawie cztery razy więcej mieszkańców – co czyni ją jednym z najgęściej zaludnionych krajów na świecie. Populacja wynosi obecnie około 16,8 mln (2010).

Formalną stolicą Holandii jest Amsterdam (762.000 innb.), który jest również największym miastem w kraju – podczas gdy rząd i parlament mają siedzibę w Hadze (486.000 inb.). Wraz z bardzo ważnym miastem portowym Rotterdam, Haga stanowi obszar metropolitalny z ponad 3 milionami mieszkańców. Inne duże miasta to Utrecht i Eindhoven.

Holandia jest bardzo płaska i jednym z najniżej położonych krajówna świecie. Duża część kraju znajduje się w rzeczywistości poniżej poziomu morza– ale rozbudowany system, tamy i wydmy służy jako ochrona przed powodziami. Charakter Holandii jest w przeciwnym razie zdominowany przez duże obszary delta ukształtowane przez rzeki Waal, Maas i IJssel – wszystkie z nich są „bronią” Renu.

Holandia jest tradycyjnie szczególnie znana z wielu wiatraków i tulipanów, drewniaków i produkcji sera (gouda i edamer). Jednak Holandia jest również ojczyzną wielu największych europejskich malarzy i filozofów, a kraj ten ma w związku z tym wiele ekscytujących muzeów do zaprezentowania. W przeciwnym razie architektura Amsterdamu i wszystkie kanały są bardzo popularnym miejscem turystycznym.

Międzynarodowe lotnisko Schiphol w Amsterdamie jest największym w Holandii, a 4 co do wielkości lotnisko w Europie jest największym na świecie. największe lotnisko. Inne ważne lotniska w Holandii to Eindhoven International Airport i Groningen Airport Eelde.

Duże pole pełne użądleń, z charakterystycznym wiatrakiem w tle

Jazda w Holandii

To głównie przyjemność jeździć w Holandii. Drogi są zwykle w bardzo dobrym stanie, kierowcy jeżdżą bezpiecznie i przyjaźnie, a oznakowanie jest jasne. Oznacza to, że Holandia jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie do podróży samochodem, wraz z, między innymi, krajów skandynawskich. W całym kraju, a zwłaszcza w miastach, jest wielu rowerzystów i pieszych.

Światła jazdy są obowiązkowe w samochodzie poza miastami, a także przez ograniczoną widoczność w ciągu dnia.

Przepisy ruchu drogowego w Holandii

 • W Holandii jedź po prawej stronie drogi.
 • Światła jazdy są obowiązkowe w samochodzie poza miastami, a także przez ograniczoną widoczność w ciągu dnia.
 • Jest to obowiązkowe ze światłami do jazdy dziennej po zmroku i w tunelach.
 • Korzystanie z telefonu komórkowego jest zabronione, gdy silnik pracuje, z wyjątkiem zestawu głośnomówiącego.
 • Jest to obowiązkowe z pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów.
 • Dzieci w wieku poniżej 5 lat muszą siedzieć w zatwierdzonym foteliku dziecięcym.
 • Dzieci w wieku poniżej 135 cm powinny zawsze korzystać z zatwierdzonych urządzeń przytrzymujących dla dzieci odpowiednich do wzrostu i wagi dziecka.
 • Jeśli fotelik znajduje się na siedzeniu pasażera (z przodu), poduszka powietrzna musi być wyłączona.
 • Dzieci poniżej 13 kg powinny siedzieć z plecami skierowanymi w kierunku podróży.
Należy pamiętać, że ograniczenia prędkości w obszarach mieszkalnych można ustawić na 30 kilometrów na godzinę.

Ograniczenia prędkości w Holandii

Należy pamiętać, że ograniczenia prędkości w obszarach mieszkalnych można ustawić na 30 kilometrów na godzinę. Jeśli nie określono inaczej, obowiązują następujące limity:

 • Miasta i miasteczka: 50 km/h
 • Drogi krajowe: 80 km/h (wiele tras jest ograniczonych do 80 kilometrów/h)
 • Czteropasmowe drogi w obszarach miejskich: 100 km/h (wiele odcinków jest ograniczonych do 80 kilometrów/h)
 • Autostrady: 130 km/h (wiele tras jest ograniczonych do 80 kilometrów/h)

W Holandii w godzinach 06:00–19:00 na drogach często obowiązuje ograniczenie prędkości. Jest to oznaczone znakami.

Limit alkoholu w Holandii

W Holandii prowadzenie pojazdu nie jest dozwolone, jeśli stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5° (0,5 g/l).

Dla kierowców, którzy mieli prawo jazdy krócej niż 5 lat, jazda nie jest dozwolona, jeśli poziom alkoholu we krwi jest powyżej 0,20.

Polecane wypożyczalnie samochodów w wypożyczalniach samochodów

Holandia jest bardzo łatwym obszarem do zwiedzania przez wynajem samochodów. Kraj jest tak mały w stopniu geograficznym, że można zrobić to bardzo dużo w krótkim czasie. Istnieje również wiele różnych rzeczy do zobaczenia, takich jak piękne plaże i miejsca wypoczynku, stare i czcigodne miasta, zamki, ogrody tulipanów, wiatraki i archipelag Fryzji. Oto kilka propozycji jazdy.

Prowincja Fryzji znajduje się w północnej części kraju i jest bardzo różną i unikalną częścią Holandii.

Fryz na północy

Friesland – prowincja położona w północnej części Holandii, obejmująca tak zwane Wschodnie Wyspy Fryzjańskie i Zachodnie. Podłużne wyspy można dotrzeć samochodem i promem, i są jednymi z najlepszych miejsc wakacyjnych w kraju. Jest to dość wyjątkowa i inna część Holandii,która jest odzwierciedlona Fryzy ma swój własny język. Z kilku dialektów większość mówi po zachodniofryzyjskim języku bardziej zbliżonym do starego języka angielskiego niż współczesnego języka niderlandzkiego. Jeśli jedziesz do tej prowincji, powinieneś również nadrobić zaległości z dziesiątkami zamków i rezydencji znajdujących się tutaj.

Den Haag

Haga jest administracyjnie najważniejszym miastem w Holandii, chociaż Amsterdam jest oficjalną stolicą. To właśnie w Hadze znajdują się rząd i parlament, a rodzina królewska ma swoją oficjalną siedzibę. W mieście znajdują się również dwa międzynarodowe sądy,a także siedziba wielu organizacji międzynarodowych. Miasto ma piękne centrum, z pięknymi budynkami z wczesnego średniowiecza. Istnieje również wiele ciekawych muzeów w Den Haag, które są warte odwiedzenia.

Parlament i rząd mają siedzibę w Den Haag. Miasto jest administracyjnie najważniejszym miastem w Holandii.

Na targu serowym w Alkmaar sprzedawcy ustawiają się w tradycyjnych garniturach.

Targ sera Alkmaar

Miasto Alkmaar jest warte odwiedzenia samo w sobie, ale największą łatką fabularną jest tu prawdopodobnie targ serowy, który odbywa się w każdy piątek w sezonie letnim. Mówi się, że rynek istnieje od 1365 rokui odbywa się poza jednym z najpiękniejszych budynków w mieście, De Waag (waga). Tutaj serorzy pochodzą z całego kraju, aby licytować swoje produkty. Rzeczywista implementacja odbywa się w starym stylu. Każdy, kto bierze udział w spotkaniu, nosi tradycyjne stroje, a całe wydarzenie jest bardziej przypominające niż festiwal, niż rynek.

Kasteel de Haar

Nadmorskie kurorty na zachód od Amsterdamu

Holendrzy mogą pochwalić się jednymi z najlepszych plaż w Europie. Większość wybrzeża na zachodzie jest pokryta drobnym i złotym piaskiem,a od czasu do czasu dobrze zarządzane nadmorskie kurorty. Trzy najbardziej znane nadmorskie kurorty to Noordwijk Aan Zee, Katwijk Aan Zee i Zandvoort, wszystkie w odległości krótkiej przejażdżki od Amsterdamu lub Den Haag. Tam wszystko jest ułożone tak, aby goście mogli mieć miły i komfortowy dzień na plaży.

Maastricht jest uważane za najstarsze miasto w kraju i ma kilka bardzo unikalnych kościołów.

Maastricht

Maastricht znajduje się w południowej części Holandii, w pobliżu granicy z Belgią. Miasto jest uważane za najstarsze w kraju, a dziś jest znane jako miejsce, w którym powstała Unia Europejska (UE) (traktat z Maastricht). Centrum Maastricht składa się ze średniowiecznych budynków,pięknych placów, kilku unikalnych kościołów i jest jednym z najpiękniejszych starówek w Holandii.

Ogrody tulipanów w Keukenhof

Keukenhof jest jednym z największych ogrodów kwiatowych na świeciei znajduje się na obrzeżach miasta Lisse, na południowy zachód od Amsterdamu. Tak dobrze cała roślina składa się z tulipanów, a w sumie ponad 7 milionów jest tu sadzonych każdego roku. Jeśli jesteś w Holandii od połowy marca do połowy maja,możesz odwiedzić keukenhof, gdy tulipany kwitną. Zobacz także zamek Keukenhof, który został zbudowany w XVIII wieku.

Keukenhof

Kasteel de Haar wygląda jak bajkowy zamek i jest malowniczo otoczony pięknym ogrodem.

Kasteel de Haar

Zamek ten został prawdopodobnie zbudowany po raz pierwszy w XIV wieku,ale od tego czasu został kilkakrotnie zniszczony i przebudowany. To, co widzicie dzisiaj, jest wynikiem renowacji, która miała miejsce w latach 1892-1912. Zamek był wówczas rezydencją barona Etienne van Zügeln i jego żony Hélène de Rothschild, która w tym czasie należała do najbogatszych w Europie. Kasteel de Haar jest uważany za jeden z największych i najpiękniejszych zamków w Holandii i otoczony jest równie pięknym ogrodem różanym.

Wiatraki w Kinderdijk

Wioska Kinderdijk jest najlepszym miejscem, aby zobaczyć tradycyjne holenderskie wiatraki. W tej okolicy znajdziesz 19 z, a wszystkie zostały zbudowane kiedyś w 18 wieku. Były one pierwotnie wykorzystywane do pompowania wody z dala od pól i pól, ale dziś są przede wszystkim zabytki i zabytki dziedzictwa kulturowego. Niektóre wiatraki są zamieszkane, a kilka służy jako kawiarnie i muzea.

Wiatraki w miejscowości Kinderdijk zostały zbudowane kiedyś w XVIII wieku.

Firmy, z których można wynająć samochód w Holandii

W Holandii są to największe międzynarodowe wypożyczalnie samochodów, które dominują na rynku. Praktycznie wszędzie znajdziesz firmy takie jak Hertz, Enterprise, Sixt, Avis, Budget i Europcar, a często Alamo, National i Goldcar. Lokalne firmy są tu mniej rozpowszechnione niż na przykład we Włoszech i Hiszpanii.

7 często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodów w Netherlands

Jaki jest wiek dla wynajmu samochodów w Holandia?

W Holandii, nie jest rzadkością dla firm wynajmu samochodów, aby mieć 19-letni limit wieku, ale znajdziesz również te, które wymagają kierowcy do 21 lat. Najemca i kierowca (w tym dodatkowych kierowców) musi we wszystkich przypadkach mieć prawo jazdy na 1 lub 2 lata, w zależności od tego, kto wynająć samochód od. W przypadku obrażeń od 25 lat mogą wystąpić ograniczenia dotyczące rodzaju samochodu, który możesz wynająć. Najemcy poniżej 25 roku życia zwykle muszą uiścić dodatkową opłatę na pokrycie kosztów ubezpieczenia dla młodych kierowców.

Jaką dokumentację muszę dołączyć podczas odbioru samochodu?

Najemca musi przedstawić ważną kartę kredytową, prawo jazdy i dowód tożsamości (paszport jest najlepszy), gdy samochód jest odbierany. Wszyscy dodatkowi kierowcy muszą również przedstawić dowód tożsamości i prawo jazdy. Goście proszeni są również o dołączenie potwierdzenia zamówienia przy odbiorze samochodu.

Czy podczas jazdy w Holandii potrzebuję nawigacji w samochodzie?

Chociaż jazda w Holandii jest łatwa i prosta, nawigacja GPS jest zaletą w samochodzie. Dzięki nawigacji łatwiej jest skupić się na samej jeździe. Jeśli nie jesteś znany w miastach, nawigacja będzie również wielką zaletą.

Czy ruch w Holandii jest bezpieczny?

Holandia jest jednym z krajów w Europie z najmniejszą licznymi wypadkami samochodowymi. Kierowcy w kraju w większości przestrzegają ograniczeń prędkości, a w ostatnich latach również zostały one zmniejszone ze względu na wymogi środowiskowe. Jedź jeszcze ostrożnie, a zwłaszcza w większych miastach, gdzie jest dużo ruchu, wielu pieszych i rowerzystów, a często tramwaje na ulicach.

Czy mogę zatrzymać się przy sąsiedniej Holandii wypożyczonym samochodem?

Wszystkie kraje położone wokół Holandii są członkami współpracy UE i EOG, a przekraczanie granic z wynajmem samochodów nie stanowi problemu. Ponieważ Holandia jest dość mała geograficznie, łatwo jest odwiedzić Belgię, Niemcy i północną Francję. Nadal powinieneś informować firmę wynajmującej samochód o swoich planach podróży. W niektórych przypadkach może do zostać naliczona dodatkowa opłata, w zależności od kategorii zarezerwowanego samochodu.

Czy w Holandii jest to powszechne w przypadku punktów poboru opłat?

W Holandii nie musisz się martwić o budki poboru opłat, chyba że masz zamiar przejechać przez dwa tunele w kraju. Jednym z nich jest tunel Westerschelde, który ma 6,6 km długości i gdzie cena wynosi 5 euro. Drugi to kil tunnel na 22,8 km, a gdzie cena wynosi 2 Euro. Oba tunele znajdują się w południowej części Holandii, na granicy z Belgią (Westerschelde) i Niemcami (Kil).

Z kim mam się skontaktować w przypadku wypadku samochodowego w Holandii?

Numer alarmowy w Holandii dla pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji to 112. Należy to nazwać tylko wtedy, gdy brałeś udział w wypadku, w którym doszło do obrażeń ciała, w przypadku pożaru lub w innych poważnych przypadkach i nagłych wypadkach. Należy również skontaktować się z wypożyczalnią samochodów i / lub firmą ubezpieczeniową, z której korzystasz.

Drugi numer:

 • Policja – 0900 8844 / (+31) 34 357 88 44
 • Pomoc medyczna – (+31) 20 592 34 34

Miejsc