Wypożyczalnia samochodów Londynie

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Londyn

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Londyn od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu w Londynie przez nas.

Przewodnik po Londynie

Bilutleie London
Wynajem samochodów w Londynie

Londyn jest stolicą Wielkiej Brytanii, siedzibą królewskiego domu, rządu i parlamentu. Miasto położone jest w południowo-wschodniej Anglii – po obu stronach Tamizy – i ma 7,8 miliona mieszkańców (2010). Jeśli liczyć na obszarze metropolitalnym z przedmieściami, populacja wzrasta do około 14 milionów.

Londyn jest centrum gospodarczym, politycznym i kulturalnym kraju, a także jednym z czołowych centrów bankowych i ubezpieczeniowych na świecie. Miasto ma wiele uniwersytetów, muzeów, teatrów i galerii sztuki i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych na świecie.

Atrakcji

Londyn jest znany jako miasto muzyczne i teatralne– a także ma wiele znanych na całym świecie zabytków – w tym XI-wieczną Wieżę Londynu, London Bridge, Katedrę Świętego Pawła (1675 – 1710), dzwonnicę Big Ben,budynek Parlamentu, Opactwo Westminsterskie, Trafalgar Square, Pałac Buckingham i London Eye.

Londyn z parlamentem i Big Benem.

Inne popularne atrakcje turystyczne i zabytki Londynu to: galeria sztuki Tate Gallery, British Museum, Imperal War Museum, szafka woskowa Madame Tussauds,Hyde Park, londyńskie zoo i ulica handlowa Oxford Street.

Londyn jest gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 i wymienił kompleks sportowy „Olympic Park” – położony w Stratford (we wschodniej części miasta).

Oprócz tego, że jest mekką zakupów dla kupujących, Londyn jest również znany ze swojego zróżnicowanego życia nocnego. W stolicy znajdują się tradycyjne angielskie puby, a miasto ma również niezliczone kluby nocne i sale koncertowe.

Zwiedzanie Londynu z wypożyczalnią

Jeśli jesteś w Londynie i chcesz zobaczyć więcej Anglii, masz wiele ciekawych rzeczy do zrobienia. Nie należy jechać daleko, aby dostać się do zabytków, które były ważne w historii świata. Istnieje również ogromna różnorodność pięknych małych miasteczek, aby zatrzymać się, gdzie życie i atmosfera są zupełnie inne od wewnątrz metropolii świata. Oto kilka propozycji, które są łatwe do wdrożenia z wynajmu samochodów z Londynu.

Stonehenge powstało prawdopodobnie między 4000 a 5000 lat temu.

Stonehenge – Światowej sławy kamienne zabytki

Ten prehistoryczny pomnik zna wszystkich z filmu, zdjęć i książek. Stonehenge powstało prawdopodobnie po raz pierwszy między 4000 a 5000 lat temu. Miejsce to miało oczywiście centralną rolę religijną w życiu ludzi, którzy tu mieszkali, i przez kilka tysięcy lat. Informacje o skale były zmieniane kilka razy i odbudowywane za każdym razem, gdy było to konieczne. Szacuje się, że każdy z wyprostowanych kamieni waży około 25 ton. Nie jest jasne, w jaki sposób ludzie w tym czasie zdołali zbudować pomniki, a istnieje wiele mitów na temat zarówno tego, jak kamienie powstały, jak i o tym, jaką funkcję pełnili. Stonehenge jest najważniejszą ikoną i zabytkiemWielkiej Brytanii i jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  • Znajduje się on 140 km od trafalgar Square w centrum Londynu do Stonehenge. Czas wykonywania wynosi około 1 godziny i 40 minut.
Zamek Windsor jest królową Anglii zamek wakacyjny.

Zamek Windsor – Zamek Królewski

Zamek Windsor jest największym zamkiem na świecie wciąż zamieszkanym. Tutaj obecna królowa Anglii odbywa się, gdy jest weekend, a Windsor jest również używany w oficjalnych kontekstach, takich jak wizyty państwowe. Po raz pierwszy została zapoczątkowana w XI wieku przez Wilhelma I Anglii (Wilhelm Zdobywca). Od tego czasu zamek jest własnością i jest używany przez 39 angielskich regentów, z królową Elżbietą II jako ostatnim. Goście mogą zwiedzić duże części zamku,słynną kaplicę Kaplicy Świętego Jerzego, a także wspaniałe ogrody otaczające zamek Windsor. Z Londynu samochodem, jest to jeden z najprostszych i najbardziej popularnych sposobów jazdy. Zamek znajduje się niedaleko Heathrow, a wizytę można tu połączyć z wycieczkami, takimi jak Frogmore House & Gardens,Legoland Windsor i słynny tor wyścigowy Ascot i Eton College.

  • Najkrótsza droga z centrum Londynu do zamku Windsor ma około 36 kilometrów. Czas jazdy wynosi wtedy około 45 minut.

Dover – Brama Anglii

Wybrzeże na południe od Londynu oferuje wiele wspaniałych nadmorskich kurortów, ładne plaże, doświadczenia przyrodniczei inne zabytki. Nie jest tak łatwo wybrać ze wszystkich możliwości na wybrzeżu, ale pewnym wyborem jest podjęcie jazdy do Dover. Następnie można również nadrobić zaległości, na przykład, piękne historyczne miasto Canterbury,ze słynną katedrą lub zamkiem Leeds, który znajduje się również wzdłuż trasy. W Dover można zobaczyć wiele zabytkowych budynków o imponującej architekturze,a także zamek Dover, który ma ponad 2000 lat. Miasto ma kilka dobrych muzeów, a także słynie z białych klifów położonych wzdłuż tej części wybrzeża. Będzie też prom z Dover do Calais, jeśli podróż do Francji jest również kusząca.

  • Od centrum Londynu do nadmorskiego miasta Dover jest to około 123 kilometrów. Czas jazdy bez zatrzymania wynosi około 1 godziny i 50 minut.
Dover – brama do Anglii.
Światowej sławy Uniwersytet Oksfordzki.

Oxford – najpiękniejsze miasto uniwersyteckie na świecie

Miasto Oxford jest chyba najbardziej znany ze swojej uczelni. Oto dowody, że uczono go na poziomie dorosłym już w 1096 roku. Uniwersytet miasta jest uważany za drugi najstarszy naświecie, a najstarszy w anglojęzycznej części świata. Budynki w centrum miasta, a także na terenie kampusu, prezentują wszystkie style architektoniczne, które istniały w Anglii do dziś. Oprócz tego, że jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast w Anglii, Oxford szczyci się najlepszymi muzeami, najstarszymi pubami oraz relaksującą i przyjazną atmosferą. Warto poświęcić czas na jednodniową wycieczkę z Londynu samochodem, ale najlepszą rzeczą jest złapanie co najmniej jednego noclegu w tym mieście.

  • Odległość od centrum Londynu do Oksfordu wynosi 90 kilometrów. W normalnym ruchu, jazdy zajmie około 1 godziny i 25 minut.
Łaźnia rzymska w Bath, – jedyne miejsce w Anglii znajdziesz gorące źródła można kąpać się w.

Bath – rzymski nadmorski kurort w środku Anglii

Obiekt Bath znajduje się w Somerset, na zachód od Londynu. Nazwa odzwierciedla fakt, że w ziemi znajdują się tu gorące źródła. Kiedy Rzymianie rządzili większością Europy, w tym na dużej części Wysp Brytyjskich, nazwali miasto Aquae Sulis. Zbudowali szereg uzdrowisk, z których pozostałości kilku pozostają. Pływanie i uzdrowiska są nadal ważnym składnikiem miejskiego życia w Bath. Jest to jedyne miejsce w Anglii, gdzie znajdziesz gorące źródła, w których można się zanurzyć. Oprócz rzymskich budynków,miasto ma wiele starożytnej i wspaniałej architektury z późniejszych wieków. Bath jest zatem jedną z głównych atrakcji turystycznych Anglii. Tutaj mieszkańcy są przyjemni i pomocni, wszędzie znajdziesz dobre lokale gastronomiczne, a masz ogromną różnorodność muzeów, galerii, zabytków i innych atrakcji.

  • Z centrum Londynu do Bath jest to około 185 kilometrów. Czas jazdy bez zatrzymania wyniesie około 2 godzin i 20 minut.
Ruch w centrum Londynu ze słynnymi taksówkami.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Zazwyczaj trudno jest znaleźć parking wzdłuż ulic centrum Londynu. Parking uliczny jest płatny w automatach, a zazwyczaj parking podlega opłacie w godzinach 08:30–18:30 od poniedziałku do soboty. W przeciwnym razie, zwykle można zaparkować za darmo. Zwykle lepiej jest postawić na hotelowy parking lub garaże. W mieście znajduje się parking z parkingiem. Firma NCP ma ponad 100 z nich, podczas gdy Q-park ma około 20 dużych obiektów w centrum miasta.

Ruch w stolicy Anglii może być dość stresujące. Jeśli nie musisz korzystać z samochodu, powinieneś wybrać metro lub autobus, gdy jedziesz po centrum miasta. Ruch jest gęsty, zwłaszcza w godzinach szczytu, a godziny szczytu trwają przez długi czas w Londynie. Poza Londynem, oczywiście, ruch jest znacznie bardziej komfortowe. Anglia jest bezpiecznym krajem do jazdy i w wielu miejscach jest wiele wspaniałych do zobaczenia wzdłuż dróg.

  • Pamiętaj, że w Anglii jedziesz po lewej stronie drogi. Jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony, powinieneś mieć zwyczaj obserwowania ruchu przez kilka sekund przed wprowadzeniem samochodu do biegu. Wtedy istnieje mniejsze ryzyko, że będziesz na niewłaściwym pasie.

Lotnisko

Istnieje sześć lotnisk obsługujących Londyn, ale tylko trzy z nich są istotne dla większości osób podróżujących tam. Heathrow jest głównym lotniskiem, z około 80 milionów pasażerów rocznie. Gatwick podąża za około 45 milionami pasażerów, a Stansted z około 28 milionami pasażerów rocznie.

Terminal 3 na lotnisku Heathrow.

Ratuj się heathrow

Jeśli masz zamiar odebrać lub dostarczyć samochód na Heathrow, należy sprawdzić z wyprzedzeniem, gdzie jest biurko wypożyczalni samochodów. Lotnisko jest duże i nie szczególnie proste, jeśli jesteś tam po raz pierwszy. Biurka wypożyczalni dla osób, które odbierają samochód, znajdują się w Terminalach 2, 3, 4 i 5. Dla Twojej wygody należy zatem poprosić o odebranie samochodu w terminalu, do którego również przyjedziesz po wylądowaniu. To samo dotyczy zwrotu wypożyczonego samochodu. Od dziś znajdziesz Alamo, Enterprise, Europcar, Avis, Budget, Hertz, National i Sixt na Heathrow.

  • Z Heathrow do Trafalgar Square w centrum Londynu jest to 26 kilometrów, a czas jazdy około 30 minut.

Gatwick – wypożyczenie samochodu

Odbiór i dostawa samochodów w Gatwick jest nieco łatwiejsze niż dla tych, którzy lądują na Heathrow. Gatwick ma dwa jasne terminale (północ i południe), a wypożyczalnie samochodów mają liczniki w obu. Na dzień dzisiejszy, Hertz, Alamo, Budget, Enterprise, Europcar, Avis, Sixt i National znajdują się w Gatwick.

  • Z Gatwick do Trafalgar Square jest to 45 kilometrów, a czas jazdy 1 godzinę i 15 minut.

Stansted – wypożyczenie samochodu

W Stansted wszystkie biura wypożyczalni samochodów znajdują się w oddzielnym centrum przed budynkiem terminalu (Car Rental Village). Można tam dostać oddzielny autobus, który zatrzymuje się przed budynkiem terminalu co dziesięć minut. Wypożyczalnie samochodów można znaleźć w Stansted są obecnie Alamo, Enterprise, Europcar, Avis, Budżet, Hertz, National i Sixt.

  • Z Stansted do Trafalgar Square jest to 63 km, a czas jazdy 55 minut.