Wypożyczalnia samochodów Sydney

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Sydney

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Sydney od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Sydney przez nas.

Przewodnik po Sydney

Bilutleie Sydney
Sydney Wynajem samochodów

Miasto portowe Sydney znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu Pacyfiku w Australii i jest stolicą stanu Nowa Południowa Walia. Sydney jest największym miastem w kraju z około 4,5 miliona mieszkańców w obszarze metropolitalnym (2010) – mimo Canberra jest stolicą kraju.
Sydney jest nie tylko najpopularniejszym miejscem turystycznym w Australii, ale także najważniejszym centrum przemysłowym, finansowym, kulturalnym i handlowym w kraju.

Atrakcji

Założona w 1788 roku, Sydney jest najstarszym miastem w Australii. Pejzaż miejski jest zdominowany przez wieżowce,a główną atrakcją turystyczną jest 305-metrowa wieża widokowa„Sydney Tower”. Kolejnym punktem orientacyjnym Sydney jest słynna opera z 1959 roku, która w 2007 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sydney Harbour Bridge z 1932 roku jest również dobrze znany na całym świecie.

Sydney to międzynarodowa metropolia z relaksującą atmosferą i oferuje turystom mnóstwo zabytków i atrakcji. Tutaj znajdziesz wspaniałe plaże, tereny rekreacyjne, muzea, galerie sztuki, zróżnicowane życie nocne i doskonałe możliwości handlowe. W mieście znajduje się również park rozrywki,zoo i akwarium.

Sydney Harbour Bridge z 1932 roku na zdjęciu.

Odkryj Sydney z wypożyczalnią

Jeśli podróżujesz do Sydney na wakacjach, jesteś we właściwym miejscu na wycieczki wynajem samochodów. Chociaż odległości mogą być długie w Australii, masz wiele ekscytujących do doświadczenia w Nowej Południowej Walii bez konieczności jazdy za daleko. Oprócz pięknych plaż i nadmorskich kurortów, można odwiedzić jedne z najlepszych winnic w kraju, można uzyskać unikalne doświadczenia przyrody, a nawet można jeździć na nartach. Oto niektóre z najbardziej popularnych przejażdżek z Sydney.

Warto nadrobić zaległości zarówno wschodu, jak i zachodu słońca w Three Sisters.

Błękitne Góry – Zobacz trzy siostry Katoomby

Blue Mountains to górzysty obszar na zachód od Sydney. Znajdziesz tam kilka najbardziej spektakularnych zabytków w stanie Nowa Południowa Walia. Obszar jest ogromny, a większość ludzi, którzy tam podróżują, będzie musiała ustalić priorytety tego, co chcą zobaczyć. Pewnym żądłem jest udać się do Katoomba, małego miasteczka, w którym znajduje się zarząd górzystego obszaru. Następnie jesteś również blisko być może najważniejszej atrakcji w górzystym obszarze, a mianowicie Trzech Sióstr. Są to trzy filary, każdy ponad 900 metrów, które mogą być doświadczane z kilku punktów widokowych wykute w ścianach skalnych. „Siostry” są szczególnie piękne w wschodzie i zachodzie słońca, i są zalane po zmroku. Możesz chodzić bezpieczną trasą, gdzie części szlaku są wykute w górach, z miejscami odpoczynku i punktami widokowymi po drodze. Po zakończeniu podróży w obie strony, można wziąć gondolę z powrotem do punktu wyjścia, lub kolejki linowej, która ma wznoszenia 52 stopni w najbardziej stromych.

  • Z Sydney do Katoomba u podnóża Góry Samotnej, odległość wynosi 102 km, a prawie cała podróż odbywa się autostradą. Czas pracy wynosi zwykle 1 godzinę i 20 minut.

Port Stephens – Cichy nadmorski kurort w pięknej okolicy

Port Stephens to malownicze miasteczko otoczone wspaniałą scenerią. Obszar wokół miasta ma ponad 20 pięknych piaszczystych plaż do zaoferowania, kilka parkównarodowych i bogatą przyrodę. Tutaj ludzie idą się zrelaksować, jeść dobre owoce morza, kąpać się i opalać, surfować, wędrować po przyrodzie i zobaczyć między innymi wieloryby i delfiny. Jednym z najbardziej unikalnych doświadczeń można tu znaleźć jest spacer po jednej z wydm w okolicy. Można je doświadczyć pieszo lub z tyłu wielbłąda. Snowboardy i sanki są również wynajmowane dla tych, którzy chcą jeździć lub sanki w dół stromych wydm. Zatrzymaj się również przez Gan Gan Lookout, jeśli tam jesteś. Jest to punkt widokowy, który ma 160 metrów wysokości i daje piękną panoramę miasta i morza na zewnątrz.

  • Z Sydney do Port Stephens jest to około 205 kilometrów, a większość jezdni biegnie autostradą. Czas jazdy bez zatrzymania wynosi około 2 godzin i 30 minut.
W okolicy znajduje się ponad 20 plaż. Tutaj można doświadczyć spaceru na wielbłądzie z powrotem i na wydmy.
Jeśli jesteś w Australii w miesiącach letnich masz okazję przetestować ośrodki w Górach Śnieżnych.

Góry Śnieżne – Narciarstwo w Australii

Góra Kościuszki jest najwyższą górą w Australii (2228 m n.p.m.) i należy do pasma górskiego Śnieżne Góry. Znajdziesz tam najlepsze ośrodki w kraju. Ponieważ Australia znajduje się na półkuli południowej, jest zima tutaj, gdy osoby mieszkające na półkuli północnej mają lato. Innymi słowy, jeśli jesteś na wakacjach w Australii, masz szansę cieszyć się zimą w tym samym czasie. Wokół Góry Kościuszki zebrano trzy najlepsze i najbardziej znane ośrodki narciarskie.

  • Przełęcz Charlotte – najwyżej położony ośrodek narciarski.
  • Thredbo – Najdłuższe stoki.
  • Perisher – największy ośrodek narciarski.

Zwykle obiekty otwierają się około 20 czerwca, a sezon alpejski trwa do około początku października.

  • Z Sydney do trzech słynnych ośrodków narciarskich jest między 492 i 500 kilometrów. Czas jazdy bez zatrzymania wynosi około 5 godzin i 30 minut.
Z ponad 400 jaskiń, osiem jest otwartych dla zwiedzających.

Jaskinie Jenolan – najstarszy na świecie system jaskiń

Ten system jaskiń znajduje się w pobliżu obszaru górskiego Blue Mountains,w pewnej odległości od Katoomba podczas jazdy od Sydney. W sumie, istnieje 8 różnych jaskiń dostępnych dla zwiedzających, z łącznej liczby ponad 400. Każdy z 8 oferuje wyjątkowe doświadczenia. Uważa się, że jaskinie są najstarsze na świecie, i mówi się, że powstały około 340 milionów lat temu. Większość ludzi decyduje się na wycieczki z przewodnikiem po jaskiniach,chociaż niektóre z nich mogą być doświadczane na własną rękę. Istnieją również dość zabawne wycieczki po jaskiniach, takich jak nocne spacery i spacery duchów,z pokazami i jadalnią po drodze. Jeśli chcesz zatrzymać się w Jaskinie Jenolan znajdziesz kilka dobrych domków i opcji hotelowych, a także kilka doskonałych lokali gastronomicznych.

  • Z centrum Sydney do Jaskiń Jenolan jest 175 kilometrów, jeśli jedziesz najszybszą trasą na autostradach M4 i A32. Ostatni odcinek pojedzie drogą wojechań. W sumie czas jazdy bez zatrzymania wynosi około 2 godzin i 30 minut.

Hunter Valley – Dla miłośników jedzenia i wina

Hunter Valley jest jednym z najlepszych regionów winiarskich w Australii– z winnicami rozrzuconymi w dolinie utworzonej przez rzekę Hunter. Gleba jest bogata, a wiele dopływów rzeki Hunter zapewnia, że większość uprawianych tu smakuje świetnie. Dolina stopniowo stała się magnesem dla turystów, którzy chcą jeść i pić z najwyższej półki. W dolinie znajdziesz wiele dobrych hoteli w luksusowej klasie,ale także bardziej przyjazne dla rodzin i przyjemne gospodarstwa z ofertami zakwaterowania. Kilka restauracji należą do najlepszych w kraju. Nie tylko wina kuszą. W Dolinie Huntera dobre sery i czekoladki są również wśród lokalnych specjałów. Oprócz tego, że podniebienie i żołądek są wspaniałym doświadczeniem, istnieje wiele innych rzeczy do podjęcia w dolinie. Znajdziesz tu pola golfowe, zajęcia dla rodzin, można zobaczyć dolinę z balonów na ogrzane powietrze,a często są festiwale w Dolinie Myśliwskiej.

  • Od Sydney do Pokolbin, jednego z najbardziej urokliwych obszarów Doliny Myśliwskiej, gdzie znajdziesz również kilka najlepszych winnic, to około 165 kilometrów. Przejazd bez zatrzymywania się zajmie około 2 godzin.
Dzielnica winiarska Hunter Valley oferuje znakomite wina.
Centrum Sydney jest podzielone na trzy strefy parkowania ulicznego.

Parking w Sydney

Centrum Sydney jest podzielone na trzy strefy pod względem ceny parkingu ulicznego. Najdroższa strefa jest w dół przez port, a następnie robi się taniej dalej od tam można jechać. Poza tymi trzema strefami, zwykle można zostawić samochód w oznaczonych miejscach. Cena zmienia się w zależności od czasu i jest najdroższa, gdy centrum miasta jest najbardziej ruchliwe. Płacisz na automatach, które są na chodnikach i muszą zostawić paragon wyraźnie widoczny w przedniej szybie samochodu.

Na kilku ulicach głównych dzielnic handlowych Sydney parking jest bezpłatny przez maksymalnie 15 minut. Musisz zostawić pokwitowanie w oknie tak, ale nie trzeba nic płacić, jeśli wybierzesz przycisk oznaczony „1/4 P Free With Ticket”.

W centrum miasta znajduje się również kilka garaży, z których dwa są prowadzone przez administrację miasta. Te dwa są zwykle najbardziej przystępne, a znajdziesz je w Goulburn Street i Elizabeth Bay Road odpowiednio. Prywatne parkingi można znaleźć mniej więcej wszędzie w centrum miasta, a adresy pojawią się w systemie nawigacji wypożyczalni samochodów.

Zaleca się, aby mieć system nawigacji w wynajętym samochodzie, dzięki czemu można skupić się na ruchu.

Ruch w Sydney i poza jego terenem

Największym wyzwaniem dla większości turystów, którzy jeżdżą wypożyczonym samochodem w Sydney i Australii, jest jazda po lewej stronie drogi– tak jak w Wielkiej Brytanii. W dużych miastach, takich jak Sydney, występuje również duży ruch, szczególnie w godzinach szczytu. Połączenie niezaznajomionych z jazdy po lewej stronie i gorączkowy ruchu sprawia, że zaleca się nawigację w wynajętym samochodzie. Pomaga przypomnieć o kierunku podróży i nie musisz poświęcać uwagi na czytanie map.

Poza Sydney i innymi dużymi miastami, główne odcinki mają stosunkowo dobre autostrady. Największymi wyzwaniami na drogach krajowych są odległości i potencjalne zwierzęta na drodze. W Australii, nie jest rzadkością, aby dysk do punktu orientacyjnego trwać pół dnia lub więcej, a jako kierowca zmęczysz się po drodze. Ruć przerwy, i pamiętaj, aby być niewątpliwym. Zwróć szczególną uwagę na obszary o dużej ilości rolnictwa i obszary, na których dzikie zwierzęta mogą wydostać się na drogę, zwłaszcza po zmroku.

Lotnisko w Sydney obsługuje około 43 milionów pasażerów rocznie.

Lotnisko

Lotnisko w Sydney jest również nazywane Kingsford Smith Airport i lokalnie używane dodatkowo Mascot Airport. Lotnisko jest zdecydowanie największym w Australii,z około 43 milionów pasażerów rocznie. Na lotnisku w Sydney znajdują się 3 terminale,z których terminale 2 i 3 obsługują cały ruch regionalny i krajowy. Wszystkie trasy międzynarodowe korzystają z terminala 1. Z Terminali 2 i 3 do terminalu międzynarodowego nie ma możliwości chodzenia pieszo. Tutaj musisz wsiąść do autobusu, pociągu lub taksówki. Autobusy kursują z zewnątrz budynków terminalu w sposób ciągły, a nie trzeba dostać się do rozkładu jazdy.

W Terminalu 1 (loty międzynarodowe) znajdziesz każdego, kto oferuje wynajem samochodów w oddzielnej części hali przylotów. Na dzień dzisiejszy Avis, Hertz, Enterprise, Thrifty, Budget i Europcar mają biura i wynajem samochodów na lotnisku w Sydney. Samochody znajdują się na parkingu oznaczonym P7,tuż za wyjściem do budynku terminalu. Jeśli chcesz odebrać lub dostarczyć wypożyczony samochód w Terminalach 2 i 3 (loty krajowe), musisz postępować zgodnie ze znakami każdej firmy w hali przylotów.

  • To jest tylko 8 km od lotniska w Sydney do centrum miasta, jeśli jedziesz najkrótszą drogą przez Elizabeth Street i O’Riordan Street. Środowisko wykonawcze wynosi wtedy około 20 minut.
  • Jednak najczęściej używaną trasą jest autostrada M1. Trasa wynosi wtedy 12 kilometrów, a czas jazdy około 15 minut.