Wypożyczalnia samochodów Toulon

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Toulon

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Tulon od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Tulon przez nas.

Przewodnik po Tulonie

Bilutleie Toulon
Wynajem Samochodów Toulon

Tulon znajduje się nad Morzem Śródziemnym, a dokładniej w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, gdzie jest stolicą departamentu Var. Odległość na północny zachód od metropolii Marsylii wynosi 65 km. W samym Tulonie mieszka około 162 000 mieszkańców (2010), ale jeśli liczyć na przedmieścia, a także sąsiednie miasto Hyères, liczba ludności wzrasta do ponad pół miliona.

W Tulonie zbudowano pierwszą bazę morską we Francji, a miasto nadal ma ważne znaczenie polityczne jako główny dworzec francuskiej floty śródziemnomorskiej. Miasto posiada również własną akademię morską – i w przeciwnym razie charakteryzuje się zróżnicowaną działalnością przemysłową. Bliskość popularnych kurortów wzdłuż Riwiery Francuskiej sprawia, że przepływ turystów do miasta jest stosunkowo duży.

Atrakcji

Duża część Tulonu została zniszczona podczas II wojny światowej. II wojna światowa, ale część Starego Miasta jest nadal zachowana. Tutaj można poczuć się zdegradowany do średniowiecza podczas spaceru wąskimi uliczkami. Charakterystyczną cechą starego miasta jest wiele pięknych fontann, najstarsza z 1668 roku. Znajduje się tu również piękna katedra Notre Dame (lub katedra w Tulonie). Rozpoczął się w XII wieku, ale nie ukończony aż do XIX wieku.

Fort Saint Louis w Tulonie.

Reszta centrum miasta charakteryzuje się nowoczesną powojenną architekturą. Wiele starszych fortyfikacji znajduje się na wysokości miasta, chociaż w dzielnicy znajdują się również monumentalne XIX-wieczne budynki, często nazywane „Baronem von Haussmannem” (nazwanym na cześć jednego z „ojców współczesnego Tulonu”).

Tulon szczyci się również kilkoma ciekawymi muzeami – w tym wizytą na świecie w 2016 roku. muzeum marynarki wojennej, kilka muzeów historycznych i muzeum sztuki.

Odkryj Tulon z wypożyczalnią

Tulon jest dobrym punktem wyjścia do zwiedzania Prowansji i Riwiery Francuskiej samochodem. Jedną z zalet jest to, że jest tu mniej osób latających w porównaniu do Marsylii i Nicei, oprócz faktu, że miasto jest bardzo centralnie położone. Możesz wybrać się na krótkie przejażdżki do wielu pięknych wiosek, a także nie mieć tak długiej drogi, jeśli chcesz, na przykład, Nicei i Monako. Oto kilka propozycji najbardziej popularnych przejażdżek z Tulonu.

Moustiers znajduje się na nieoficjalnej liście najbardziej malowniczych wiosek we Francji.

Moustiers-Sainte-Marie – Miasto Ceramiki w Prowansji

Moustiers znajduje się na nieoficjalnej liście najbardziej malowniczych wiosek we Francji. Znajduje się on przy wejściu do Gorges du Verdon,który słynie z koryta rzeki i wąwozu uważanego za jeden z najpiękniejszych w europie. Wieś jest szczególnie znana ze swoich tradycji garncarskich. Jest mały strumień wysokiego upadku przez środek, dając garncarzy energii potrzebnej do zasilania małych młynów. Osada w Moustiers pochodzi głównie ze średniowiecza. Domy znajdują się na płaskowyżach wzdłuż skalnej ściany i wydają się szczególnie piękne w zachodzie słońca. Ceramika jest nadal częścią codziennego życia w wiosce, a znajdziesz kilka małych sklepów rzemieślniczych, które zarówno zapasy i sprzedaży swoich towarów. Istnieje również muzeum ceramiki w Moustiers, które warto przyjrzeć.

  • W odległości 120 km od Tulonu do Moustiers-Sainte-Marie przebiega najszybsza trasa autostradą A57. Dojazd samochodem zajmuje około 1 godziny i 50 minut.

Rayol-Canadel-sur-Mer – Spokojna okolica w pobliżu St. Tropez

Rayol-Canadel-sur-Mer to mała gmina z dwoma małymi wioskami blisko siebie, niezbyt daleko od bardziej znanego St. Tropez. W wioskach słynie wiele pięknych ogrodów, poza tym, że jest to spokojna okolica z relaksującą atmosferą. Największym ogrodem jest własny ogród botaniczny gminy. Tam drzewa i rośliny są uprawiane z całego Morza Śródziemnego, a także z miejsc takich jak Kalifornia, Australia,Afryka i Ameryka Południowa. Obie wioski mają własną plażę, gdzie rzadko jest zatłoczona turystami. To samo dotyczy kilku, ale dobrych restauracji, które znajdziesz w obu wioskach. Jeśli chcesz doświadczyć nieco mniej ohydnej części Riwiery, obszar ten ma się zatrzymać.

  • Odległość pomiędzy Tulonem a Le Rayol-Canadel wynosi około 52 kilometrów. Dojazd samochodem do normalnego ruchu zajmuje około 1 godziny i 5 minut.

Les Baux-de-Provence – jedna z najpiękniejszych górskich wiosek we Francji

Les Baux-de-Provence jest również jednym z najpiękniejszych górskich wiosek w Prowansji. Znajduje się na skalistym wzgórzu w małym paśmie górskim zwanym Alpilles. Sama wioska składa się z pięknych średniowiecznych małych domów. Zdecydowana większość budynków została odrestaurowana i wygląda podobnie jak w przypadku ich budowy przed wiekami. Największy stan budynków w Les Baux to ruiny twierdzy położonej na najwyższym szczycie. Stamtąd widok jest najlepszy, a jeśli pogoda pozwala spojrzeć aż do Morza Śródziemnego. Widzisz większe miasta Awinion, Nimes i Arles stąd. Turystyka jest najważniejszą branżą w Les Baux-de-Provence, a rocznie odwiedza tu ponad 1,5 miliona turystów. W małym miasteczku znajduje się wiele dobrych lokali gastronomicznych, w których menu charakteryzują się przysmakami z gospodarstw w okolicy.

  • Z Tulonu do Les Baux-de-Provence jest to około 153 kilometrów. Trasa przebiega między innymi przez Aix-en-Provence. Bez przystanków po drodze, spędzisz około 1 godzinę i 40 minut.
Górska wioska Les Baux-de-Provence położona jest na wzgórzu w małym paśmie górskim Alpilles.
Arles było centralnym miastem w Cesarstwie Rzymskim, które śledzi dziś, takich jak Teatr Rzymski.

Arles – Miasto Artysty Prowansji

Arles jest jednym z najważniejszych miast w Prowansji. Prawdopodobnie po raz pierwszy powstał około 800 lat f.Kr,a później stał się centralnym miastem w Cesarstwie Rzymskim. Zobaczysz ślady tego jeszcze. Między innymi, są ruiny w mieście z rzymskiego amfiteatru,łaźni rzymskiej, kilka akweduktów i młyn wodny, a także związane z nimi budynki. W czasach nowożytnych Arles jest znany jako miejsce, w którym znajdowali się wielcy artyści– w tym holenderski malarz Vincent van Goghi francuski przyjaciel artysty van Gogha Paul Gaugin. W Arles znajdziesz relaksującą atmosferę, wiele przyjemnych restauracji i więcej zabytków, niż można nadrobić zaległości, chyba że osiedlasz się tutaj na stałe.

  • Z Tulonu do Arles jest to 156 kilometrów. Czas wykonywania wynosi około 1 godziny i 40 minut.
W Cannes znajdziesz jedne z najlepszych plaż Riwiery ze złotym piaskiem i azurblue morza.

Cannes i Nicea – Glamour na Riwierze Francuskiej

Jeśli masz dość małych, malowniczych wiosek podczas zwiedzania Prowansji, być może Cannes i Nicea są właściwym lekarstwem. Dwa kultowe miasta są stosunkowo blisko siebie i można do niego łatwo dojechać wypożyczonym samochodem z Tulonu. Cannes jest najmniejszym miastem, znanym między innymi z wielkiego festiwalu filmowego. Można tam spotkać tętniące życiem i miejskie życie,a jednocześnie jedne z najlepszych plaż na Riwierze. W Nicei znajdziesz jeszcze więcej metropolitalnych akcentów. Tutaj ludzie podróżują do sklepu, chodzą do barów i klubów nocnych,jedzą ekskluzywne restauracje i odwiedzają wiele muzeów i galerii w mieście. Chociaż plaże Nicei są bardziej skaliste niż w Cannes, miło jest pływać i opalać się tutaj.

  • Z Tulonu do Cannes jest to 125 kilometrów, z czasem jazdy około 1 godziny i 20 minut.
  • Z Tulonu do Nicei jest to 149 kilometrów, a czas jazdy około 1 godziny i 40 minut.
Jest najbardziej gęsty ruch w obszarze portu, gdzie są promy do Sardynii i Korsyki.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

W Tulonie zwykle nie jest trudno znaleźć miejsce parkingowe na ulicach oznaczonych miejsc. Miej oko na znaki, jak wiele obszarów mają specjalne ograniczenia. Zazwyczaj opłatę należy uiścić w godzinach 07:00–19:00 w dni powszednie. W niektórych miejscach trzeba będzie uiścić opłatę 24-godzinną, ale po godzinie 19:00 do 07:00. W centrum miasta znajduje się kilka miejsc parkingowych, z których można korzystać, a także garaże niektórych z największych hoteli.

Jazda w Tulonie i okolicach zwykle nie stwarza żadnych problemów. Drogi są dobre, a ulice są w porządku i ładne w większości miejsc, z wyjątkiem starego miasta w Tulonie. Najgęstszy ruch jest zwykle w pobliżu portu, gdzie promy idą na Korsykę i Sardynię. Ruch w mieście, a w przeciwnym razie na wybrzeżu Morza Śródziemnego we Francji, jest również znacznie gęstsza w lecie, a zwłaszcza, gdy jest czas wakacji w kraju.

Lotnisko

Oficjalna nazwa lotniska w Tulonie jest Toulon-Hyères Airport, ale lokalnie jest również określany jako Hyères Le Palyvestre Airport. Lotnisko znajduje się prawie 20 kilometrów od Tulonu,a na obrzeżach mniejszego miasta Hyères w kierunku Nicei i Cannes. Większość ludzi uda się do południowej Francji i Prowansji mają przyjazdu i wyjazdu z lotniska w Nicei, lub w Marsylii. Niewielki wybór linii lotniczych korzysta z Tulonu-Hyères, preferencyjnie latając w kraju z Air France, Transavia lub TUI. Ponadto niektóre loty czarterowe przybywają na to lotnisko.

Firmy oferujące wynajem samochodów na lotnisku Tulon-Hyères znajdują się w oddzielnej części tuż obok parkingu (P3). Od dziś możesz wynająć samochód z Hertz, Thrifty, Avis, Budget, Europcar, Enterprise, Sixt i Virtuo na lotnisku poza Tulonem.

  • Z lotniska Tulon-Hyères do centrum Tulonu jest to 24 km, a czas jazdy około 25 do 30 minut.
  • Z lotniska Tulon-Hyères do centrum Marsylii jest to 89 kilometrów, a czas jazdy około 1 godziny i 10 minut.
  • Z lotniska Tulon-Hyères do Sainte-Maxime jest to 55 kilometrów, a czas jazdy około 1 godziny.
  • Z lotniska Tulon-Hyères do centrum Cannes jest to 130 kilometrów, a czas jazdy około 1 godziny i 30 minut.