Wypożyczalnia samochodów Zagrzeb

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Zagrzeb

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Zagrzebiu od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Zagrzebiu przez nas.

Przewodnik po Zagrzebiu

Bilutleie Zagreb
Zagrzeb Wynajem samochodów

Zagrzeb jest stolicą Chorwacji i największym miastem – z około 800.000 mieszkańców (2011). Miasto znajduje się w północnej części kraju – po obu stronach rzeki Sawy.
Zagrzeb jest politycznym, administracyjnym, gospodarczym, naukowym i kulturalnym ośrodkiem w kraju, a także ważnym węzłem komunikacyjnym. Miasto ma własną uczelnię, która została założona w 1669.

Atrakcji

Zagrzeb posiada około 50 muzeów i galerii sztuki,20 teatrów i lokali muzycznych, opery, ogrodów botanicznych i zoologicznych, a także szereg parków i terenów zielonych.

Stare Miasto (Górne Miasto) w Zagrzebiu – „Gorny Grad” – znajduje się na wzgórzu, a tutaj znajdziesz wiele zabytków. Można m.in. Odwiedź tu katedrę w Zagrzebiu z 1217roku, kościół świętego Marka z XIII wieku lub pałac archidiecezjalny z 1748 roku. Parlament również tu jest. Stare Miasto jest strefą wolną od samochodów w Zagrzebiu, a do hotelu można dostać się schodami lub kolejką linową.

Dolna część miasta „Donji Grad” to bardziej nowoczesna dzielnica, w której budynki zostały zbudowane po 1800 roku. Znajdziesz tu m.in. muzeum, a także Teatr Narodowy z 1895 roku.

Muzeum Mimara w Zagrzebiu jest również zalecane do odwiedzenia. Jest to muzeum sztuki, które posiada również dział archeologiczny. Zwiedzający mogą zobaczyć wystawy zarówno dzieł sztuki, jak i rzemiosła od czasów prehistorycznych do lat 20.

Kościół świętego Marka z XIII wieku.

Poznaj Zagrzeb z wypożyczalnią

Zagrzeb jest bardzo centralnie położony, jeśli chcesz odwiedzić sąsiednie węgry, Słowenię i Austrię, choćby na dzień lub dwa. Masz również wiele pięknych wiosek i zamków w pobliżu stolicy Chorwacji, a jednocześnie stosunkowo niewielkiej odległości od Riwiery Chorwackiej. Drogi w Chorwacji są dobre, a z wypożyczalni samochodów można osiągnąć ekscytujące doświadczenia w krótkim czasie. Oto kilka wydawców na wycieczki z Zagrzeb jako punkt wyjścia.

W Samoborze znajduje się kilka barokowych domów.

Samobor – średniowieczne miasto znane z rękodzieła

Samobor jest klejnotem wśród chorwackich małych miasteczek. Słynie z pięknych średniowiecznych osad, mieszanych barokowychdomów i wielu ekscytujących zabytków. Miasto ma również wieloletnie tradycje w gotowaniu, ręcznie robionych kryształach, winiarstwie i muzyce. W tym małym miasteczku znajdziesz ludzi, którzy, na przykład, mają profesjonalny termin ekspres do herbatników, i którzy pochodzą z rodzin, które specjalizują się w takich niszach od pokoleń. Oprócz spacerów po starym mieście Samobor, degustacji przysmaków i produktów rzemieślniczych, ludzie podróżują tutaj, aby wybrać się na spacer po pięknej okolicy miastai wybrać się na festiwale. Znajduje się niedaleko Zagrzebia i znajduje się w okolicy, w której warto odwiedzić kilka innych małych miasteczek.

  • Od centrum Zagrzebia do Samoboru jest tylko 25 kilometrów. Dojazd samochodem trwa około 30 minut w normalnym ruchu.

Blejsko Jezero – Piękne jezioro w sąsiedniej Słowenii

Blejsko to jezioro położone w Słowenii,ale nie dalej od Zagrzebia, niż można tam wybrać się na jednodniową wycieczkę. Woda w morzu pochodzi z lodowców, które topnieją w Alpach Julijskich, paśmie górskim rozciągającym się od Włoch po Słowenię. Jest to jedno z najlepszych miejsc w tej części Europy, aby wybrać się na jednodniową wycieczkę, jeśli cenisz piękną scenerię. Jednym z najbardziej popularnych działań jest wynajem łodzi wiosłowej. Następnie można łatwo dostać się na małą wyspę Blejski otok,gdzie znajduje się piękny mały kościółek. Możesz nawet zadzwonić do dzwonka kościelnego, który jest na zewnątrz, a następnie otrzymasz życzenie. Na klifie tuż nad jeziorem znajduje się najstarszy zamek w Słowenii, datowany na rok 1011. Są szlaki, a z zamku można uzyskać najlepszy widok na jezioro. Zatrzymaj się również przy miejscowości Bled, położonej na jednym końcu jeziora. Tam tradycją jest zjeść własne ciasto śmietankowe w jednej z wielu przyjemnych kawiarni i restauracji.

  • Od Zagrzebia do miejscowości Bled nad jeziorem, oddalone jest od obiektu o około 200 km. Przejazd trwa zwykle 2 godziny i 10 minut.
Na małej wyspie Bleshki otok znajduje się kościół. Możesz nawet zadzwonić do dzwonka kościelnego i życzyć ci czegoś, wtedy życzenie powinno się spełnić.
Zamek został zbudowany w XIII wieku i jest dziś muzeum.

Veliki Tabor i Trakošćan w Hrvatsko Zagorje

Hrvatsko Zagorje to obszar na północ od Zagrzebia w Chorwacji, w kierunku granicy ze Słowenią, która słynie z pięknego krajobrazu i dużej gęstości zamków i twierdz. Istnieje również wiele ładnych małych miasteczek i wiosek, ale zamki są zdecydowanie największe drawcards dla zwiedzających. Wśród nich najbardziej znane są zamki Veliki Tabor i Trakošćan.

Veliki Tabor, co oznacza „Wielki Obóz”, został zbudowany w połowie 15 wieku, ale dzisiejsza wersja wydaje się tak, jak to wyglądało od 16 wieku po kompleksowej przebudowie. Dziś zamek jest muzeum, które jest otwarte przez cały roki daje dobry wgląd w życie w tej części Europy w średniowieczu. Trakošćan jest nieco starszy niż Veliki Tabor i uważa się, że został zbudowany w XIII wieku. Ten zamek również wygląda zupełnie inaczej dzisiaj, po całkowitej przebudowie w 19 wieku. Podobnie jak Veliki Tabor, Trakošćan jest muzeum, które można zwiedzać przez cały rok.

  • Odległość do zamku veliki tabor od Zagrzebia wynosi 69 kilometrów. Dojazd samochodem zajmuje około 1 godziny i 5 minut.
  • Odległość do zamku Trakošćan od Zagrzebia wynosi 81 kilometrów. Dojazd samochodem zajmuje około 1 godziny i 5 minut.
  • Odległość między dwoma słynnymi zamkami wynosi około 40 kilometrów, z czasem jazdy około 50 minut.
Graz ma wiele unikalnych i specjalnych budynków, takich jak Kunsthaus Art Center.

Graz – Wybierz się na wycieczkę do Austrii z Zagrzebia

Graz jest drugim co do wielkości miastem w Austrii, po Wiedniu. Jest uważany za jedno z najlepiej zachowanych historycznych miast na kontynencie. Graz został uznany za europejską stolicę kultury (2003) i stolicę designu (2009). Stąd miasto ma wiele ekscytujących i charakterystycznych budynków do zaprezentowania. Być może najdziwniejsze jest centrum sztuki miasta o nazwie „Kunsthaus”– który wygląda jak statek z innej planety. Takie dziwactwa można znaleźć kilka, czasami piękne osady ze średniowiecza i innych epok. Niektóre z atrakcji są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, takich jak barokowy zamek Schloss Eggenberg. To samo dotyczy pięknego Starego Miasta (Altstadt von Graz), gdzie co roku co roku odbywa się jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych. Stosunkowo niemówiena odległość od Zagrzebia umożliwia jednodniową wycieczkę do Grazu, jeśli masz wypożyczony samochód, ale nie krępuj się wziąć na nocleg, jeśli masz czas. Nie będziesz tego żałować, ponieważ Graz jest jednym z najbardziej ekscytujących miast w tym regionie.

  • Z Zagrzebia do Grazu w Austrii jest to około 183 kilometrów, jeśli jedziesz autostradą E39. Zwykle spędzasz na dysku około 2 godzin i 10 minut.

Krk – największa wyspa Adriatyku

Krk to nazwa największej wyspy na Morzu Adriatyckim,a także największego miasta na wyspie. Znajduje się on w pobliżu lądu, z mostem otwartym przez cały rok. Krk jest przede wszystkim doskonałym miejscem, aby przejść do tego, czy chcesz się opalać i kąpać. Istnieje również kilka pięknych miast i wsi tam, z „kapitału” Krk jako najlepszy przykład. Na tej wyspie znajdziesz miejsca z tętniącym życiem nocnym, jeśli jesteś zainteresowany takimi, lub najbardziej ciche i najprzyjemniejsze wioski rybackie, jeśli jest to bardziej twoje preferencje. Wybrzeże jest olśniewająco piękne, a morze wita latem. W głębi lądu na wyspie znajdziesz ciche lasy, które są popularne na spacery lub przejażdżki rowerowe.

  • Z Zagrzebia do miasta Krk na wyspie o tej samej nazwie, to jest 182 kilometrów. Dysk tam zwykle trwa około 3 godzin, jeśli jedziesz bez zatrzymania po drodze.
Większość ludzi idzie do Krk, aby cieszyć się plażami i pływać.
O wiele łatwiej jest jeździć poza miastem, a drogi są dobre.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Nie zawsze jest łatwo znaleźć parking na ulicach Zagrzebia, zarówno dlatego, że ulice są wąskie i mają mało miejsc parkingowych, a ponieważ konkurencja o miejsca parkingowe jest świetna. Jeśli znajdziesz miejsce parkingowe na ulicy będziesz musiał uiścić opłatę w różnych strefach. Na znakach zostanie podany czas, przez jaki samochód może stać i o której godzinie wymagana jest opłata. Miasto ma trzy różne strefy – czerwony, żółty i zielony – gdzie czerwona strefa jest najdroższa. Zwykle łatwiej jest postawić na jeden z wielu garaży, chociaż ceny są nieco wyższe. Jednak jest to niedrogie, aby zaparkować w Zagrzebiu w porównaniu do większości stolic europejskich.

Centrum Zagrzebia nie jest bardzo łatwe do znalezienia z wypożyczalni samochodów. Stare Miasto, Gradec lub Gornji Grad w języku chorwackim, są zamknięte dla ruchu i zarezerwowane tylko dla pieszych. Ulice wokół starego miasta są często wąskie i jednokierunkowe. Większość ludzi decyduje się więc na pozostawienie zaparkowanych samochodów, a zamiast tego stara się chodzić lub tramwaj.

W godzinach szczytu może upłynąć trochę czasu, aby wydostać się z centrum miasta, jeśli masz zamiar wybrać się na wycieczkę do innych miejsc w Chorwacji. Poza miastem jest o wiele łatwiej jeździć, a zwłaszcza na odcinkach, które mają autostrady. Standard drogi w Chorwacji jest konsekwentnie dobry, ale nadal jeździć ostrożnie. Wielu kierowców jedzie szybko, a drogi krajowe mogą być nieco niejasne tu i tam.

Lotnisko w Zagrzebiu ma duży budynek terminalu.

Lotnisko

Lotnisko w Zagrzebiu Franjo Tuđman jest największym lotniskiem w Chorwacji. Obsługiwanych jest tu około 3,5 miliona pasażerów rocznie. Możesz latać bezpośrednio do Zagrzebia z jednych z największych miast w Europie, ale wiele tras lotów jest sezonowych. Istnieją również przerywane loty między Zagrzeb i miejsc w Izraelu, Tajlandii, Emiratach i Kanadzie. Lotnisko ma stosunkowo duży budynek terminalu, ale wszystko można znaleźć pod tym samym dachem.

Wypożyczalnie samochodów są zbierane w hali przylotów,w pobliżu miejsca, gdzie można odebrać swój bagaż. Wypożyczony samochód znajduje się w oddzielnej części pobliskiego parkingu. Na dzień dzisiejszy, istnieje 22 wypożyczalnie samochodów na lotnisku w Zagrzebiu, wtym Hertz, Alamo, National, Enterprise, Europcar, Dollar Car Rental, Thrifty, Sixt, Avis i Budget.

  • Odległość między centrum Zagrzebia a lotniskiem w Zagrzebiu wynosi tylko 15 kilometrów. Czas jazdy w normalnym ruchu wynosi od 15 do 20 minut.