Wypożyczalnia samochodów Bergen

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Bergen

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Bergen od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Bergen przez nas.

Przewodnik bergenów

Bilutleie Bergen
Wynajem Samochodów Bergen

Bergen znajduje się na zachodnim wybrzeżu Norwegii ijest centrum adminstrativt w hrabstwie Vestland. Bergen jest drugim co do wielkości miastem Norwegii po Oslo. Samo miasto liczy około 261 000 mieszkańców (2011), podczas gdy w regionie metropolitalnym liczy 375 000 mieszkańców.

Została założona przez króla Olav Kyrre w 1070 roku jako Bjørgvin – co oznacza „łąka między fiordami”. Jest uważany za jedno z najstarszych miast Norwegii,a także stolicę Norwegii do 1314 roku. W chwili jej powstania zastąpiła Nidaros(Trondheim)jako stolicę.

Bergen był jednym z najważniejszych miast portowych Niemieckiej Ligi Hanzeatyckiej od ponad czterechset lat, który jest nadal widziany w Bryggen („niemieckie molo”), które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas unii z Danią, Bergen było trzecim co do wielkości miastem w bliźniaczym królestwie. Tylko Kopenhaga i Altona (w Hamburgu)były większe. Do 1830 roku, to było największym miastem Norwegii.

Bergen jest znany z deszczowego klimatu,ale mimo to jest popularnym miejscem zarówno dla turystów norweskich, jak i zagranicznych. Miasto jest tradycją otoczoną siedmioma górami (ale liczba jest kwestią definiowania).

Zaleca się, aby odwiedzić Bryggen w Bergen, a nie tylko targ rybny.

Atrakcji

Wśród zabytków miasta – oprócz Bryggen – znajduje się kilka zabytkowych budynków. Wśród nich najbardziej znana jest złożona twierdza Bergenhus, jak m.in. Håkonshallen z XIII wieku i XVI-wieczna wieża Rosenkrantz. W przeciwnym razie miasto posiada kilka ciekawych średniowiecznych kościołów – przede wszystkim Kościół Mariacki, Kościół Krzyża i Kościół św Olav, wszystkie z 12 wieku. Kościół św Olav jest dziś identyczny z katedrą w Bergen.

Kilka dużych muzeów są również jednymi z najbardziej popularnych pozwów w mieście. Muzeum Bergen składa się z kilku działów, w tym Kolekcji Historii Kultury, Kolekcji Historii Naturalnej i Ogrodu Botanicznego. Miasto wychowało kilku wspaniałych artystów, a w dzielnicy Fana znajduje się „Troldhaugen” kompozytora Edvarda Griega – w sąsiedniej gminie Bergen znajduje się kompozytor i skrzypek Ole Bulla „Lysøen”. Domy obu tych artystów są częścią Kunstmusee w Bergen, która obejmuje również Muzeum Sztuki Bergen i Vestlandske Kunstindustrimuseum. W przeciwnym razie Muzeum Morskie Bergen jest największym tego typu muzeum w Norwegii.

W bezpośrednim sąsiedztwie miasta znajduje się kilka ciekawych ruin klasztoru z XII wieku,w tym Nonneseter i Lysekloster.

Bergen jest jednym z najważniejszych miast kulturalnych Norwegii, gdzie coroczny Festiwal cieszy się międzynarodową pozycją. Większość koncertów odbywa się w „głównym salonie miasta”, Grieghallen – nowoczesnej sali koncertowej, która została otwarta w 1978 roku.

Jeśli potrzebujesz rekreacji o innej przyrodzie, można polecić spektakularną wycieczkę w jedną z siedmiu gór Bergen. Do Fløyen znajduje się „Fløibanen”, czyli kolejka linowa, która została otwarta w 1918 roku – podczas gdy na szczyt Ulriken można dotrzeć hoverpath (otwarty w 1961 roku). W przeciwnym razie wizyta w imponującym akwarium w Nordnes jest absolutnie polecam.

Weź gondolę do Ulriken – najwyższej z „Siedmiu Gór”.

Odkryj Bergen z wypożyczalnią

Hordaland jest piękną częścią Norwegii, z wieloma wspaniałymi miejscami na wycieczkę. Tutaj są fiordy, góry i wyspy, gdziekolwiek się skręcisz, wodospady, klify, piękne małe wioski i wyjątkowe doświadczenia natury. Poniżej masz kilka propozycji, które są łatwe do wdrożenia przez wynajem samochodów.

Aby dostać się do Lysøen, należy skorzystać z transferu z Lysekloster.

Ole Bull’s villa w: Lysøen

Kompozytor i skrzypek Ole Bull urodził się w Bergen, ale ostatnie lata spędził na wyspie Lysøen, na południe od miasta. W międzyczasie przebywał we Francji i Niemczech,a także założył kolonię norweską w stanach zjednoczonych. Ole Bull’s Villa w Lysøen pochodzi z 1872 roku i ma bardzo charakterystyczny wygląd. Główny budynek jest rodzajem połączenia szwajcarskiej i arabskiej architektury,z obfitymi rzeźbami i pięknymi detalami. Tutaj znajdziesz muzeum poświęcone muzykowi, przyjemną kawiarnię, a latem często odbywają się koncerty na terenie obiektu. Zaparkować samochód w Lysekloster i wziąć stamtąd łodzią (rejs trwa 6 minut). Willa czynna jest od maja do września, ale wizyty można zarezerwować poza sezonem.

  • To jest około 24 km od centrum Bergen do Lysekloster, z czasem jazdy około 35 minut.
Barona Rosendal ze wspaniałym renesansowym ogrodem na pierwszym planie.

Baron z Rosendal

Rosendal – wieś w Kvinnherad, w gminie Kvinnherad, w gminie Kvinnherad. Oto, co było kiedyś jedynym baronem Norwegii. Duński szlachcic Ludvig Rosenkrantz przeniósł się tutaj w związku z małżeństwem Karen Mowat, a gospodarstwo w Kvinnherad było prezentem ślubnym. W końcu po tytuł barona. Zamek we wsi został zbudowany w 1665 rokui jest prawdopodobnie uważany za jeden z najmniejszych w Europie. Dziś znajduje się tu muzeum, które opowiada historię barony. Na farmie znajduje się również wielki renesansowy ogród, który jest uważany za najstarszy w Norwegii w swoim rodzaju. Można spędzić noc w baronach, nie w samym zamku, ale w powiązanej farmie znajdującej się obok ogrodu.

  • To jest 118 kilometrów, jeśli wziąć najkrótszą drogę z Bergen do Rosendal. Trasa ta przebiega przez Gjermundshamn, gdzie trzeba wziąć prom do Årsnes. Jeśli nie musisz długo czekać na prom, podróż zajmie około 2 godzin i 40 minut.

Kolej Flåm i Flåm

W małej miejscowości Flåm można wybrać się na jedną z najpiękniejszych podróży pociągiem na świecie. Kolejką Flåm prowadzi od Flåm, położonego na dnie Aurlandsfjord, aż do stacji górskiej Myrdal. Lokomotywa przepracowała prawie 900 metrów w około 50 minut, dając pasażerom wyjątkowy pociąg i doświadczenie natury. Istnieje kilka innych dobrych powodów, aby odwiedzić Flåm, w tym punkt widokowy w Stegastein,podwórko w Otternes i fantastyczne doświadczenia natury przez cały rok.

  • To jest 166 km od centrum Bergen do miejscowości Flåm. Przejazd prowadzi przez piękny krajobraz i zatrzymuje się między innymi przez voss. Bez zatrzymywania się, spodziewać się spędzić około 3 godzin na całym odcinku.
Inna i piękna przejażdżka pociągiem kolejką Flåm.
Pod wodospadem Steindalsfossen można wybrać się na spacer po zbudowanym szlaku turystycznym.

Wodospad Steinsdalsfossen w Norheimsund

Norheimsund znajduje się w samym poł. verdens fjerde lengste fjord Cały obszar jest naturalnym klejnotem i oferuje wiele pięknych zabytków i doświadczeń. Jednym z najłatwiejszych do osiągnięcia z Bergen jest wodospad Steinsdalsfossen w Norheimsund. Ten ma upadek 50 metrów, i można chodzić pod nim na ładnie zbudowany szlak turystyczny. Norheimsund to piękna mała wioska, która i tak jest przyjemna, a tuż przy wodospadzie znajduje się ładny sklep i kawiarnia. Na przykład, jeśli chcesz zobaczyć więcej pięknych wodospadów w tym regionie, możesz jechać do wodospadu Vøringsfossen, który znajduje się na samym dole Hardangerfjord, lub do Låtefossen tuż obok Odda. Następnie jesteś również w pobliżu słynnej Trolltunga.

  • Z Bergen do Norheimsund jest to prawie 81 kilometrów, a dojazd samochodem zajmuje około 1 godziny i 30 minut.
Na wyspach øygarden można wynająć kabinę lub domek rybacki.

Øygarden i Muzeum Wybrzeża

Gmina Øygarden składa się z około 450 małych i dużych wyspi znajduje się na zachód od Bergen, tuż nad morzem. W tej okolicy jest wielu, którzy mają kabinę, a Øygarden jest popularnym miejscem dla Bergens podczas kąpieli i wędkowania. W wielu miejscach znajdziesz kabiny rybackie lub kabiny, które są do wynajęcia,centra wszelkiego rodzaju rejsów statkiem i doświadczeń oceanicznych,i wiele więcej. W Rong, małym miejscu na jednej z najbardziej oddalonych i najbardziej wysuniętych na północ wysp, jest muzeum, które powinieneś sprawdzić, czy jesteś w okolicy. Muzeum Wybrzeża w Øygarden opowiada zarówno o tradycyjnym przemyśle akwakultury, jak i o przygodzie naftowej.

  • To jest 41 km od centrum Bergen do małego placu Rong w gminie Øygarden. Czas jazdy wynosi ledwie 40 minut.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Zwykle dość łatwo jest znaleźć miejsce parkingowe w centrum Bergen. Oznaczone przestrzenie na ulicach rzadko są pełne, ale tutaj często są limity czasowe na to, jak długo samochód może stać. Jeśli potrzebujesz długoterminowego parkingu, jeden z garaży jest lepszym rozwiązaniem. Pod względem kosztów garaże nie muszą być droższe niż w przypadku parkowania samochodu na ulicach. Jeśli jesteś na jednodniową wycieczkę i po prostu chcesz spacerować trochę w centrum miasta lub wzdłuż nabrzeży w Vågen, klostergarasjen jest najlepszym rozwiązaniem.

Ogólnie jest to łatwe do jazdy w norweskich miastach, w tym w Bergen. Niemniej jednak należy pamiętać, że centrum miasta jest dość zwarte, z dużą ilością wąskich uliczek, ulic jednokierunkowych i ulic, z których można korzystać tylko tramwajem i autobusem.

Z autostrady do Bergen.

Lotnisko

Bergen Airport jest również nazywany Flesland, i jest największym lotniskiem w Norwegii po Oslo Airport Gardermoen. Obecnie istnieje 15 krajowych bezpośrednich lotów na lotnisko Bergen. Ponadto trasy lotnicze do ponad 40 miast europejskich. Lotnisko jest zatem dobrze handlu, z około 6,5 miliona pasażerów rocznie.

Obecnie istnieje 5 wypożyczalni samochodów, które mają biura i wynajem samochodów na lotnisku. Są to Budget, Avis, Europcar, Sixt i Hertz.

  • Lotnisko znajduje się niecałe 20 kilometrów od centrum Bergen. Jedziesz na czteropasmowej drodze prawie cały odcinek, a zwykle przejazd trwa około 25 minut.