Wypożyczalnia samochodów Norwegia

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Norwegia

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Norwegii od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajem samochodów w Norwegia przez nas.

Przewodnik po Norwegii

Bilutleie Norge
Wynajem samochodów Norwegia

Norwegia znajduje się w zachodniej części Półwyspu Skandynawskiego i ma około 4,9 miliona mieszkańców (2011). Archipelag Svalbard i wyspa Jan Mayen na północnym Atlantyku również należy do Norwegii. Jest to Szwecja Finland trzecia część Filmowego Imperium 2016. Norwegia jest otoczona morzami na północy, zachodzie i południu z Morzem Barentsa, Morzem Norweskim, Morzem Północnym i Skagerakem.

Norwegia podzielona jest na pięć regionów – Wschodnią Norwegię, Południową Norwegię, Zachodnią Norwegię, Trøndelag i Północną Norwegię.

Norwegia jest wydłużonym i górzystym krajem o dużych różnicach wysokości – a najwyższym szczytem jest Galdhøpiggen – mierzący 2469 metrów nad poziomem morza. Norwegia ma również wielkie wybrzeże farmy cięcia z licznymi małymi i dużymi wyspami, a w zachodniej Norwegii krajobraz składa się z głębokich fiordów otoczonych stromymi górami. Trøndelag ma bardziej falisty krajobraz, a w północnej Norwegii znajdują się zarówno gospodarstwa tnące, jak i obszary górskie. Na dalekiej północy Finnmark, krajobraz składa się głównie z płaskich równin.

Istnieje 8 miejsc w Norwegii, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i przyciągają wielu turystów. To Bryggen w Bergen (stara hanzeatycka drewniana osada), Kościół Klamy urnes z 1140 roku, miasto Røros,rzeźby skalne w Alta, wyspy Vega w Nordland, Struves Meridianbue w Hammerfest, Geirangerfjord w Møre og Romsdal i Nærøyfjord w Sogn og Fjaneord.

Oslo jest stolicą Norwegii i największym miastem – z około 607.000 mieszkańców (2011). Oslo znajduje się w samym sercu Fiordu w Oslo i oferuje wiele popularnych atrakcji turystycznych , w tym główną ulicę Karl Johans Gate, Pałac Królewski,Frognerparken, Holmenkollen, muzeum statków wikingów, Galerię Narodową i Operę. Vikingskiphuset

Głównym lotniskiem norwegii jest Oslo Airport – Gardermoen, znajduje się 60 km na północny wschód od stolicy. Inne główne międzynarodowe lotniska to Bergen Airport – Flesland, Stavanger Airport – Sola i Trondheim Airport – Værnes.

Jazda w Norwegii

Norwegia jest dużym krajem w zakresie geograficznym, a warunki pogodowe mogą być bardzo zróżnicowane. Ogólnie rzecz biorąc, kierowcy z innych krajów powinni jeździć ostrożniej niż są przyzwyczajeni. Wiele dróg jest wąskich, a na obrzeżach mogą znajdować się zwierzęta w alei (zwierzęta gospodarskie, łosie, renifery, jelenie i tak dalej). Zachowaj szczególną ostrożność na drogach zimowych, zwłaszcza na obszarach górskich. Sprawdź prognozę pogody i warunki jazdy przed jazdą przez przełęcze górskie. W Norwegii większość ludzi jeździ ostrożnie i zgodnie z przepisami i regulacjami. Norwegia jest zatem jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, mierzonym pod względem liczby wypadków, obrażeń i ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym.

Telefonu nie należy używać tak długo, jak silnik pracuje, chyba że używasz zestawu głośnomówiącego. Na obrzeżach można spotkać na zwierząt gospodarskich w jezdni.

Przepisy ruchu drogowego w Norwegii

 • W Norwegii jedź po prawej stronie drogi.
 • Światła drogowe są obowiązkowe w samochodzie przez całą dobę.
 • Korzystanie z telefonu komórkowego jest zabronione, gdy silnik pracuje, z wyjątkiem zestawu głośnomówiącego.
 • Jest to obowiązkowe z pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów.
 • Dzieci o masie ciała poniżej 36 kg lub mniejszej niż 135 cm powinny zawsze korzystać z zatwierdzonych urządzeń przytrzymujących dla dzieci odpowiednich do wzrostu i wagi dziecka.
 • Dzieci nie powinny siedzieć w foteliku dziecięcym skierowanym do tyłu na przednich siedzeniach z poduszką powietrzną.

Ograniczenia prędkości w Norwegii

Ograniczenia prędkości na drogach krajowych w Norwegii są zwykle 60 km /h.

W Norwegii ograniczenia prędkości często nie są widoczne na znakach. Są to główne zasady:

 • Miasta i miasteczka: 50 km/h.
 • Drogi krajowe: 80 km/h.

Jeśli powyższe ograniczenia prędkości nie mają zastosowania, ograniczenie prędkości będzie oznaczone znakami:

 • W dzielnicach mieszkalnych i bliskich szkołach ograniczenie prędkości jest zwykle zmniejszane do 30 kilometrów na godzinę, ale limit może być również niższy.
 • Na drogach krajowych często obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 lub 70 kilometrów/h.
 • Wysokiej jakości główne drogi mogą mieć ograniczenie prędkości do 90 kilometrów na godzinę.
 • Na autostradach czteropasmowych obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 lub 110 kilometrów/h.

Limit alkoholu we krwi w Norwegii

W Norwegii prowadzenie pojazdu nie jest dozwolone, jeśli stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,2 stopnia (0,2 g/l). Jeśli masz poziom alkoholu powyżej 0,2, spowoduje to grzywny i ryzykujesz konfiskatę prawa jazdy.

Polecana wypożyczalnia samochodów Norwegia

Norwegia jest bardzo piękny kraj do zwiedzania przez wynajem samochodów. Prawie gdziekolwiek jesteś w kraju doświadczysz olśniewającej pięknej scenerii z wielkimi odmianami. Wielu decyduje się zająć jednym z 18 krajowych szlaków turystycznych. Są to trasy, które przechodzą przez wspaniałe krajobrazy, a często na drogach, które są zwykle nie zatłoczone. Wzdłuż miejsc do jazdy znajdują się miejsca odpoczynku i toalety, a zazwyczaj znajdują się one w miejscach z pięknym widokiem. Wzdłuż krajowych dróg turystycznych mogą pojawić się góry, fiordy, małe miasteczka, zabytki, atrakcje i wiele innych wartych nadrobienia zaległości. Oto niektóre z najbardziej popularnych miejsc jazdy w Norwegii.

Hardangervidda to największy płaskowyż górski w Europie i doskonały obszar do uprawiania turystyki pieszej.

Hardangervidda

Ten płaskowyż jest największym płaskowyżem górskim w Europie i znajduje się w czterech hrabstwach kraju. Jedziesz przez płaskowyż Hardangervidda, jeśli podróżujesz między Oslo i Bergen, a linia kolejowa Bergen również biegnie tutaj. Wzdłuż drogi krajowej (RV7) można zwiedzać najpiękniejsze doświadczenia przyrodnicze, miejsca i zabytki w Norwegii, takie jak Vøringsfossen, Gaustatoppen, Rjukan, Haukelifjell, Heddal Stavkirke i Hardangerjøkulen.

Lofoten

Jeśli lecisz na przykład na lotnisko Bodø lub Harstad/Narviki odbierzesz tam wypożyczony samochód, jest to stosunkowo niemówiona odległość do Lofotów. Następnie można doświadczyć jednego z najpiękniejszych krajobrazów w Norwegii na drodze do popularnego archipelagu. Lofot słynie z pięknych szczytów i gór, morza i fiordów, małych wiosek rybackich,wielu zabytków i niepowtarzalnej atmosfery. Na przykład, zatrzymać się w rorbu w pięknym Henningsvær, jechać do Å zewnętrznych Lofotów, łowić ryby i obserwowanie wielorybów, i cieszyć się słońcem północy w lecie, lub zorzy polarnej w zimie.

Lofot jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Norwegii ze wspaniałą scenerią.

Trollstigen ma 11 skręcania zakrętów.

Geiranger i Trollstigen

Ta krajowa droga turystyczna ma geirangerfjord i Trollstigen jako jedną z atrakcji, a także wiele gór i wodospadów. Droga o nazwie Trollstigen biegnie między Valldal i Åndalsnes. Jest to chyba najbardziej znana i wymagająca droga, którą można prowadzić w kraju. Trollstigen ma 11 skręcania zakrętów i wzrost średnio o 8,3%. Goście mogą zatrzymać się w centrum turystycznym położonym na szczycie Trollstigen i podziwiać widoki na okoliczne góry. Miasta Molde i Ålesund są dobrymi punktami wyjścia, jeśli chcesz jeździć tym odcinkiem.

Atlantic Road to imponująca trasa otoczona wyjątkowym nadmorskim krajobrazem.

Droga Atlantycka

Atlantic Road jest jednym z najpiękniejszych szlaków na świecie, zgodnie z The Guardian. W Norwegii, droga jest uważana za najpiękniejszy gmach zbudowany w kraju w tym stuleciu. Odcinek biegnie między Kårvåg i Bud w Møre og Romsdal, w otoczeniu wyjątkowego krajobrazu przybrzeżnego. Przejeżdżasz przez kilka mostów, gdzie storsteinsundbrua i most Myrbærholm należą do najbardziej znanych. Wzdłuż drogi znajduje się wiele pięknych małych wiosek i małych miasteczek, w których powinieneś się zatrzymać i zjeść lub dłużej. Rozważ zabranie łodzi na wolną od samochodów wyspę Grip, jeśli latem pojedziesz Drogą Atlantycką.

Jæren –

Jeśli jesteś w obszarze Stavanger, należy zafundować sobie przejażdżkę tą drogą turystyczną, która biegnie przez Jæren w Rogaland. To zabierze Cię obok jednych z najpiękniejszych plaż w Norwegii,malownicze latarnie morskie, tysiące lat wspomnienia,i wiele przyjemnych małych miasteczek i portów rybackich z możliwością przerw na posiłki lub zakwaterowanie.

Wzdłuż wybrzeża Jæren znajduje się wiele pięknych plaż, tutaj od plaży Hellestø.

Viking road koncentruje się na obiektach dziedzictwa kulturowego z epoki wikingów.

Viking Road w mieście Vestfold

Jeśli jesteś w Oslo i masz wynajem samochodów, należy rozważyć jazdę tak zwaną drogą Viking, która biegnie przez Vestfold i powiatu Telemark. Nie jest wśród krajowych szlaków turystycznych, ale zamiast koncentruje się na zabytkach kultury z epoki wikingów znajdujących się między miastami i miejscami w powiecie. Będziesz jeździć przez Tønsberg,Stavern, Larvik i Sandefjord,gdzie znajdziesz więcej niż wystarczająco przyjemne hotele i restauracje. Wśród atrakcji można doświadczyć na Vikingveien są Oseberghaugen, Midgard Viking Centre,ruiny zamku w Slottsfjellet i Gokstadhaugen.

Villmarksveien kończy w Halden z fortecą Fredrikstena.

Villmarksveien

Villmarksveien jest jedną z najbardziej popularnych tras dla osób odwiedzających Oslo lub innych miast we wschodniej Norwegii. Trasa rozpoczyna się w Skedsmo na obrzeżach stolicy i kończy się w Halden, gdzie można zobaczyć Twierdzę Fredriksten. Między tymi dwoma miejscami jeździsz po lasach wzdłuż granicy szwedzkiej,obok jezior, wody i rzek i masz wiele okazji, aby doświadczyć pięknej scenerii. W drodze powrotną do Oslo można zatrzymać się, na przykład, Fredrikstad i piękne Drøbak.

Firmy, z których można wynająć samochód w Norwegii

W Norwegii, to głównie tylko znane na całym świecie firmy, które oferują wynajem samochodów. Istnieją lokalni gracze w miastach takich jak Oslo, Bergen i Trondheim, ale oferty są zwykle nigdzie w pobliżu tego, co znajdziesz w znanych firmach. Właściciele jak Avis, Hertz, Budget, Sixt i Europcar można znaleźć wszędzie, i prawie tak samo jak Alamo, Enterprise i National.

7 do wynajęcia zwierząt w Norwegia

Czy samochód ma opony zimowe, jeśli wynajmę samochód w Norwegia w zimie?

Wszystkie wypożyczalnie samochodów w Norwegii mają opony zgodnie z norweskim ustawodawstwem. Zasady, kiedy samochody będą zmieniać opony różnią się w zależności od tego, gdzie w kraju jest, ale to nie musi być najemcą myśleć. Twój samochód będzie miał odpowiedni typ opony i z zatwierdzoną głębokością bieżnika, gdy go podniesiesz.

Co muszę zabrać przy odbiorze, gdy odbiorę samochód?

Po odebraniu samochodu należy okazać ważne prawo jazdy, ważną kartę kredytową na nazwisko najemcy, międzynarodowy dowód tożsamości (paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy ze zdjęciem), a także wszelkie certyfikaty rabatowe. Należy również dołączyć voucher/e-mail z potwierdzeniem, które otrzymasz podczas rezerwacji online.

Jakie karty kredytowe są akceptowane w Norwegii do płatności za wynajem samochodu?

Wszystkie wypożyczalnie samochodów w Norwegia akceptują karty kredytowe Visa i Mastercard. Większość z tych opcji akceptuje również restauracje Diners i American Express. W Norwegii często przyjmuje się karty debetowe jako płatność, która ma miejsce po dostarczeniu samochodu. W momencie odbioru samochodu należy okazać ważną kartę kredytową. Karta kredytowa musi mieć taką samą nazwę jak dzierżawca.

Ile lat muszę mieć, aby wynająć samochód w Norwegia?

Większość usług wynajmu samochodów w Norwegia mają minimalny limit wieku 19 lat. Ponadto zwykle wymagane jest, aby kierowca miał prawo jazdy przez co najmniej 1 rok. Dotyczy to najbardziej przystępnych cenowo kategorii samochodów. Wypożyczalnie samochodów mają zazwyczaj wyższy limit wieku dla większych lub droższych samochodów, takich jak samochody dostawcze i samochody w kategoriach luksusowych. Jest to również normalne dla wypożyczalni samochodów, aby pobierać opłatę dla kierowców poniżej 25 roku życia.

Jaki rodzaj wypożyczalni samochodów powinienem mieć w Norwegia?

Jeśli jesteś w Norwegii w miesiącach letnich, nie ma znaczenia, jaki rodzaj samochodu można wynająć. Wybierz w odniesieniu do potrzeby liczby pasażerów i przestrzeni bagażowej. W zimie, może zapłacić za wynajem SUV, lub inny samochód z napędem na cztery koła, jeśli wybierasz się do ośrodka narciarskiego lub jazdy przełęczy górskich, na przykład.

Czy w Norwegii jest to powszechne w przypadku punktów poboru opłat?

W Norwegii powszechne jest finansowanie nowszych dróg, tuneli i mostów z odrębnej opłaty. Jest to również powszechne, że trzeba zapłacić własną opłatę za jazdę w kilku największych miastach. Cena jest zróżnicowana i ustalona lokalnie. Większość punktów poboru opłat drogowych jest nienadzorowana i podłączona do krajowego systemu AutoPass. Na szczęście zdecydowana większość wypożyczalni samochodów ma chipy AutoPass w swoich samochodach. W niektórych firmach koszt opłat drogowych jest wliczony w cenę wynajmu do określonej kwoty. W każdej firmie, można również wybrać do zapłaty przy zwrocie wynajętego samochodu.

Z kim mam się skontaktować, jeśli wypadnę na wypadek wynajmu samochodu w Norwegii?

Numer alarmowy w Norwegii to 112. Jest to numer centrum operacyjnego policji i powinny być używane tylko wtedy, gdy brałeś udział w wypadku, w którym doszło do obrażeń ciała, w przypadku pożaru lub w innych poważnych przypadkach i nagłych wypadkach. Należy również skontaktować się z wypożyczalnią samochodów i / lub firmą ubezpieczeniową, z której korzystasz.. Numer ten powinien być używany tylko w sytuacjach awaryjnych.

Drugi numer:

 • Policja – (+47) 02800

Miejsc