Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Johannesburg

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Johannesburg od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu w Johannesburgu przez nas.

Przewodnik po Johannesburgu

Bilutleie Johannesburg
Johannesburg Wynajem samochodów

Johannesburg, największe miasto w REPUBLICE POŁUDNIOWEJ AFRYKI, jest stolicą prowincji Gauteng, położonej w północno-wschodniej części kraju. Miasto ma około 3,3 mln mieszkańców (2011 r.) i jest głównym centrum handlu i finansów w kraju, a także węzłem dla ruchu kolejowego i drogowego.

Położenie Johannesburga w regionie górskim Witwatersrand sprawiło, że miasto stało się centrum dużych pól złota w okolicy – a w mieście znajduje się wiele dużych obiektów górniczych. To również złoża złota wstrząsnęły założeniem Johannesburga w 1886 roku.

Atrakcji

Johannesburg słynie z wielu uniwersytetów, uczelni i muzeów. Należą do nich muzeum historii geologicznej, etnologicznej i wojskowej. Johannesburg posiada również własne muzeum kolejowe.
Z zabytków inaczej, zoo i duże planetarium muszą być wymienione.

Centralne dzielnice charakteryzują się regularnym wzorem ulicznym i dużymi budynkami użyteczności publicznej. Główna ulica Eloff Street jest pod tym względem typowa. System apartheidu oznaczał, że te obszary miasta były w dużej mierze zamieszkane przez populację białej mniejszości, podczas gdy czarni i kolorowi ludzie mieszkali we własnych dzielnicach na obrzeżach. Chociaż podział rasowy został zniesiony, ten wzorzec zamieszkania nadal charakteryzuje największe miasto RPA. Największą i najbardziej znaną z czarnych dzielnic jest Soweto.

Istnieje również odrębna dzielnica, która jest w dużej mierze poświęcona działalności kulturalnej – przede wszystkim sztuk scenicznych. Nazywa się Adjacent, a tutaj jest wiele teatrów eksperymentalnych. Niektóre z nich mają korzenie w protestach i ruchach rebeliantów pod rządami apartheidu.

Centralne dzielnice Johannesburga charakteryzują się regularnym wzorem ulicznym i dużymi budynkami użyteczności publicznej.

Zwiedzanie Johannesburga z wypożyczalnią

Johannesburg jest bardzo dobrym punktem wyjścia do wycieczek z wypożyczalni samochodów. Miasto położone jest pomiędzy wieloma ekscytującymi miejscami, zabytkami, zabytkami kultury i parkami narodowymi. Ponadto, masz w niewielkiej odległości do innych miast, które są warte odwiedzenia i można łatwo dojechać samochodem. Oto wybór jednych z najbardziej popularnych przejażdżek z Johannesburga.

Trzy słonie w Kruger Park.

Park Narodowy Krugera – jeden z najlepszych parków safari w Afryce

Kruger Park jest jednym z najbardziej znanych w Afryce, a także jednym z największych i najbardziej popularnych parków safari na kontynencie. Tutaj masz duże szanse, aby zobaczyć wszystkie tak zwane„Five Store”,czyli lew, słoń, nosorożce, lampart i bawoły, a także wiele innych wielkich gatunków zwierząt. Chociaż istnieje możliwość rezerwacji jednodniowych wycieczek począwszy od Johannesburga, zaleca się podróż do parku i rozpoczęcie safari stamtąd. Jedna lub dwie noce przyniosą znacznie większe korzyści, niż krótka wycieczka, podczas której większość czasu idzie do transportu do parku. Kruger Park powinien być doświadczany zarówno rano, kiedy zwierzęta szukają rzeki do picia, a wieczorem, gdy słońce zachodzi w majestatycznym krajobrazie.

  • Istnieje wiele obozów i hoteli safari w sąsiedztwie Krugerparken. Park jest również duży, więc odległości będą się bardzo różnić.
  • Od Johannesburga do obszarów rzeki Malelane i Crocodile, gdzie znajduje się kilka najlepszych hoteli, jest to około 405 kilometrów. Czas jazdy bez zatrzymania zwykle staje się około 4 godzin i 20 minut.

Kolebka ludzkości – Odwiedź Kolebkę Ludzkości

W prowincji Guateng, na północ od Johannesburga, znajduje się obszar wykopalisk, w którym znaleziono wiele śladów niektórych z pierwszych ludzi na Ziemi. Kolebka Ludzkości prawdopodobnie nie jest bardzo dokładny opis, ponieważ istnieją inne odkrycia w Afryce, które są starsze. Niemniej jednak jest to bardzo ciekawe miejsce dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o naszych korzeniach. Znaleziska pochodzą głównie z formacji jaskiniowych w Guateng, takich jak Jaskinie Sterkfontein. Między innymi, skamieniałości gatunku ludzkiego Australopithecus Africanus znajduje się około 2,3 milionów lat. W Sterkfontein znaleziska są wystawiane w oddzielnym centrum, gdzie można również wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem do jaskiń.

  • Od centrum Johannesburga do centrum dla zwiedzających w Sterkfontein jest to około 63 kilometrów. Czas jazdy w normalnym ruchu wynosi około 1 godziny.
Pretoria jest również nazywany Jacaranda City używane na ustach ludowych. Wynika to z faktu, że wszędzie w Pretorii znajdują się piękne krzewy Jacaranda, z fioletowymi kwiatami zdobiącymi ulice.

Pretoria – Stolica Administracyjna Republiki Południowej Afryki

W Republice Południowej Afryki, istnieją technicznie trzy stolice, Kapsztad, Bloemfontein i Pretoria odpowiednio. Ten ostatni służy jako centrum administracyjne kraju. Miasto jest bardzo piękne i jest zdominowane przez imponujące i monumentalne budynki,znacznie umieszczone w zielonej okolicy. Pretoria jest również nazywana Tshwane w językach Bantu, a także miasto Jacaranda używane we wspólnych ustach. Ostatnio, bo wszędzie w Pretorii rosną wspaniałe krzewy Jacaranda– z fioletowymi kwiatami zdobiącymi ulice. W Pretorii znajduje się również wiele ekscytujących zabytków, muzeów, ośrodków kultury i innych zabytków.

  • To jest nie więcej niż około 60 kilometrów między centrum Johannesburga i Pretorii. Większość odcinka biegnie autostradą, a zwykle spędzasz 45 minut na dysku.
W Adventures With Elephants otrzymasz wyjątkowe doświadczenie ze słoniami.

Przygody ze słoniami – Wyjątkowe spotkanie ze słoniami

Jeśli wziąć dość krótką przejażdżkę samochodem na północ od Johannesburga, w kierunku Kruger Park, miniesz miasto Bela-Bela, który słynie z ciepłej wody źródlanej. W tej okolicy znajdziesz również jeden z najlepszych doświadczeń afryki przyrody i zwierząt. Centrum Adventures With Elephants przeszkoliło słonie, które mają problematyczne zachowanie, badania i edukację, która koncentruje się w szczególności na majestatycznym zwierzęciu. Witają gości, którzy mają wyjątkowe spotkanie ze zwierzętami w gospodarstwie. Na przykład, można wziąć kąpiel ze słoniami,można dostać się do karmienia zwierząt, i można dostać się safari na tył jednym ze słoni. W tej samej okolicy znajduje się również wiele obozów i hoteli, które organizują bardziej rozległe safari.

  • To jest około 210 kilometrów od centrum Johannesburga do obozu Adventures With Elephants. Jedziesz przez Pretorię do miasta Bela-Bela, a stamtąd w kierunku Rooiberg. Bez zatrzymywania się, dysk zajmie około 2 godzin i 20 minut.
Sztuczne jezioro Hartbeespoort Dam.

Zapora Hartbeespoort – kurort u podnóża Gór Magaliesburg

Ten ośrodek wypoczynkowy jest jednym z kilku małych miast położonych wokół sztucznego jeziora Hartbeespoort. W okolicy znajduje się wiele dobrych hoteli i innych rozwiązań noclegowych, a także wiele ekscytujących doświadczeń. Znajdziesz tu kilka pól golfowych, można wynająć łódź i wybrać się na wycieczkę po stawie, istnieje kilka ośrodków z dzikimi zwierzętami, które można przywitać, a jest tu szczególnie wiele atrakcji, które są przeznaczone dla rodzin. Wśród najbardziej popularnych działań są safari wycieczki konne,wizyty w parku węży, wizyty w centrum słoni i wizyty w centrum, gdzie dbać o osieroconych małp.

  • Z Johannesburga do Zapory Hartbeespoort jest to około 85 kilometrów. Jedziesz głównie drogą w kraju, a podróż zajmie około 1 godziny i 20 minut.
Miejsca parkingowe na ulicach są oznakowane, ale zaleca się parkowanie na parkingach z ochroną.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

W centrum Johannesburga znajduje się wiele sejfów parkingowych i miejsc parkingowych na świeżym powietrzu. Większość z nich ma dobre bezpieczeństwo, ale jest tu coś więcej do zaparkowania niż wzdłuż ulic. Miejsca parkingowe na ulicach są oznakowane, ale tutaj nie wszystkie miejsca są równie bezpieczne. Poszukaj miejsc parkingowych z ochroną. Większość centrów handlowych są również dobre opcje, aby umieścić wynajem samochodu na. W centrach handlowych goście mogą bezpłatnie korzystać z paragonu, który w centrum znajduje się w sklepie.

Ulice Johannesburga są uważane za jedne z najbardziej zatłoczonych na świecie,omijane tylko przez Kair i Kapsztad. Niemniej jednak, zwykle miło jest dostać się tam poza godzinami szczytu. Kiedy ludzie idą do i z pracy często są długie kolejki, a następnie zazwyczaj najlepiej jest unikać wchodzenia w ruch.

Zaleca się, aby zachować szczególną ostrożność podczas jazdy w Republice Południowej Afryki, chociaż zdecydowana większość nie doświadcza niczego nieprzyjemnego. Drzwi samochodu powinny być zamknięte, a okna zamknięte, zwłaszcza w miastach. Ponadto, zrozumieć, które obszary i płaszcze należy unikać.

Lotnisko

Główne lotnisko w Johannesburgu nazywa się O.R. Tambo International Airport. Jest to zarówno kontynent Afryki, jak i kraj największej w REPUBLICE POŁUDNIOWEJ AFRYKI, z ponad 21 milionami pasażerów rocznie. Ponieważ lotnisko znajduje się 1700 metrów nad poziomem morza,a jego powietrze jest cieńsze niż na nizinach, lotnisko O.R. Tambo ma jeden z najdłuższych pasów startowych na świecie. Na lotnisku znajduje się sześć terminali. Dwa z nich obsługują loty międzynarodowe (A1 i A2), a miejsce, w którym się znajdujesz, zależy od tego, z którą linią lotniczą przyjedziesz.

Liczniki wypożyczalni samochodów są zebrane w oddzielnej strefie w pobliżu garażu,na parterze głównego terminalu. Od dziś znajdziesz tu największe międzynarodowe firmy, takie jak Hertz, Avis, Thrifty i Europcar, a także 5-6 lokalnych i regionalnych graczy. Wszystkie liczniki są otwarte 24 godziny na dobę.

  • Międzynarodowe lotnisko O.R. Tambo znajduje się w granicach Johannesburga i około 20 km od centrum miasta. W normalnym ruchu czas jazdy wynosi około 25 minut.
Lotnisko O.R. Tambo ma jeden z najdłuższych pasów startowych na świecie!