Wypożyczalnia samochodów Oslo Gardermoen Lotnisko

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Oslo Gardermoen Lotnisko

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Oslo Airport od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu w Oslo Airport przez nas.

Przewodnik po lotnisku w Oslo

Bilutleie Oslo Lufthavn
Wynajem samochodów Oslo Lotnisko

Port lotniczy Oslo, Gardermoen (OSL) jest głównym lotniskiem w Norwegii. Znajduje się w hrabstwie Akershus – w szczególności w pobliżu Jessheim w gminie Ullensaker – 48 km na północ od centrum Oslo.
Lotnisko składa się z jednego terminalu z dwoma skrzydłami: jednego dla ruchu krajowego i jednego dla ruchu zagranicznego. Rocznie obsługuje około 20 milionów pasażerów.

Obszar lotniska był pierwotnie miejscem wystawowym dla kawalerii. Podczas I wojny światowej 2, 2015, II wojna światowa zbudowała tam niemieckie lotnisko wojskowe Wehrmachtu z hangarami i dwoma pasami startowymi. Po wojnie stał się bazą dla norweskich sił powietrznych.
Pod koniec 1980 roku, loty czarterowe i niektóre długie trasy zaczęły przenosić się do Gardermoen, aby odciążyć byłego lotniska w Oslo Fornebu, który miał problemy z przepustowością i które ze względu na jego lokalizację nie mogły zostać rozszerzone. Przebudowa Gardermoen rozpoczęła się 13 września 2014 roku. Dostęp 10 sierpnia 2010. Nowe lotnisko zostało oficjalnie otwarte 8 czerwca 2015 roku. Fornebu zostało zamknięte w 1998 roku. Oslo Airport Gardermoen ma obecnie regularne loty do 153 miejsc w Europie i na całym świecie.

Oslo Airport Gardermoen składa się z terminalu z dwoma skrzydłami.

Udogodnienia

Bardzo dobra infrastruktura na lotnisku. Tutaj jest duży wybór sklepów i dziewięciu punktów gastronomicznych,które razem spełniają większość potrzeb. Goście mogą również korzystać z usług pocztowych i bankowych, a także bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu i sal konferencyjnych.

Aby dostać się z Oslo Airport Gardermoen do centrum Oslo masz kilka możliwości. Najbardziej efektywne jest użycie flytoget,który jest pociągiem dużych prędkości z wyjazdu co 10 lat. Minut. Podróż trwa ok. 20 minut. W przeciwnym razie, można wybrać między autobusem lotniskowym, regularne regularne autobus lub taksówka.
Jeśli chcesz wynająć samochód na lotnisku, wygodnie jest wiedzieć, że kilka z głównych międzynarodowych agencji wynajmu są reprezentowane tutaj – między innymi. Avis, Budget, Europcar, Hertz, Holiday Autos i Sixt.

Na samym lotnisku znajdują się dwa hotele– Radisson Blu Airport Hotel i Park Inn Oslo Airport – oraz dziesiątki hoteli w okolicy.

Zwiedzanie Oslo Airport Gardermoen z wynajem samochodów

Większość ludzi, którzy lecą do Gardermoen Airport mają Oslo jako miejsce docelowe. Napędy, które tutaj proponujemy, są więc równie istotne, jeśli punktem wyjścia jest stolica Norwegii. Należy pamiętać, że jeden z najważniejszych zabytków w kraju znajduje się na północ od lotniska, a to może być świetny początek podróży odkrywczej w Norwegii, a mianowicie eidsvollsbygningen.

Eidsvollsbygningen – Wikipedia, wolna 1

Eidsvoll to mała gmina na północ od Gardermoen i jedno z najbardziej centralnych miejsc w historii Norwegii. W tzw. konstytucji norweskiej przyjętej w dniu 17 czerwca 2015 r. Maj w 1814 roku, przez walne zgromadzenie czasu. W tym samym czasie, książę koronny Danii,Christian Fredrik, został również wybrany królem kraju. Niepodległość Norwegii nie trwała tak długo, a kraj został wkrótce zmuszony do unii ze Szwecją. Unia została rozwiązana w 1905 roku i od tego czasu Norwegia była niepodległym państwem. Eidsvollsbygningen jest uważany za jeden z najważniejszych zabytków w kraju. Dziś w budynkuznajduje się muzeum, a na miejscu znajduje się centrum widowni, centrum demokracji, kawiarnia i park zabaw dla dzieci.

  • Z lotniska Gardermoen do Eidsvoll jest tylko 33 km. Czas wykonywania będzie około 25 minut.

Oslo – stolica Norwegii

Wśród czynników, które sprawiają, że stolica Norwegii jest wyjątkowa jest bliskość natury. Nie jesteś oddalony o kilka minut jazdy od lasów z jednej strony lub fiordu Oslo z wyspami i skałami z drugiej. Weźmy na przykład wycieczkę do ośrodka narciarskiego w Holmenkollen,a następnie do Frognersetra. Może zatrzymasz się w Vigeland Park po drodze na wzgórze. Możesz też zaparkować samochód w Aker Brygge i wsiąść na łódź do museene Bygdøy i tamtejszych muzeów lub do kąpieli w Nakkholmen, Lindøya lub Hovedøya. W Oslo znajdziesz najlepsze kluby nocne w kraju, restauracje, koncerty i wiele ekscytujących zabytków. Wizyta w Norwegii powinna obejmować kilkudniowy pobyt w stolicy.

  • Z lotniska Gardermoen do centrum Oslo jest to około 47 kilometrów. Czas jazdy w normalnym ruchu będzie około 35 do 40 minut.
Ośrodek narciarski w Holmenkollen ze słynnym Holmenkollsbakken.
W Skansenie Maihaugen można doświadczyć kościoła Garmo Stave.

Lillehammer

Lillehammer został umieszczony na mapie świata, gdy miasto było gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1994 roku. Wcześniej miasto było znane jako najstarszy ośrodek narciarski w Norwegii. Centrum Lillehammer jest kameralne i schludne, ze starymi drewnianymi budynkami, w których znajdują się przytulne kawiarnie, restauracje i małe sklepy. Połączenie z narciarstwem jest główną cechą miasta. Tutaj można odwiedzić arenę skoków narciarskich w Parku Olimpijskim,a jeśli chcesz, możesz dostać się do wieży skoków narciarskich. Można również spróbować olimpijskich bobsleje lub toboge linii,zarówno latem, jak i zimą. Jeśli zimą odwiedzisz Lillehammer i chcesz jeździć na nartach, w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajduje się ośrodek narciarski Hafjell. Zatrzymaj się również przy Maihaugen, gdzie stoi Kościół Garmo Stave i który jest jednym z wielu muzeów w mieście.

  • Z lotniska Gardermoen do Lillehammer jest 145 kilometrów. Bez postojów po drodze, czas jazdy będzie około 1 godziny i 45 minut.

Koniec świata

Na wyspie Tjøme w vestfold i hrabstwie Telemark, w rozróżnieniu między fiordem w Oslo a fiordem tønsbergfjord,znajduje się skała, która potocznie nazywana jest Verdens Ende. Obszar ten należy do Parku Narodowego Færderi jest popularnym miejscem dla osób mieszkających w regionie. Widok z Verdens Ende jest wspaniały, można tu pływać w lecie, a wiele przynosić jedzenie i robić pikniki na brzegu. W pobliżu znajduje się centrum dla zwiedzających parku narodowego z kilkoma ciekawymi wystawami, znajduje się ładna restauracja przy verdens ende, a tuż obok parkingu znajduje się małe stoisko zoo,gdzie można jeździć konno lub wypożyczyć bryczkę. Okolica jest bardzo piękna i daje dobry wgląd w życie nad morzem w fiordzie Oslo.

  • Z lotniska Gardermoen do Parku Narodowego Færder i Verdens Ende jest około 175 kilometrów. Czas jazdy wyniesie około 2 godzin i 10 minut.
Koniec świata na wyspie Tjøme jest popularnym miejscem, zwłaszcza w miesiącach letnich.

Syn

Son to małe i malownicze miasteczko położone nieco na południe od Oslo, po wschodniej stronie fiordu Oslo. Słynie z pięknych budynków w centrum miasta, które składają się głównie z małych, pomalowanych na biało drewnianych domów. Jest to styl budynku, który jest najbardziej związany z norweską południową Norwegią. Dlatego Syn jest często nazywany „najbardziej wysuniętą na północ południową wioską”. W dawnych czasach Son był ważnym ośrodkiem handlu morskiego między Norwegią a kontynentem. Dziś miasto jest jak otwarte muzeum, z przyjemnymi ulicami, muzeami,galeriami, restauracjami i kawiarniami. W okolicy znajdziesz wspaniałe kąpieliska w lecie, a przejażdżkę tutaj z wypożyczalni samochodów można połączyć z wizytami, na przykład, park rozrywki Tusenfryd,Drøbak i twierdzy Oscarsborg, lub do miast takich jak Fredrikstad i Halden.

  • Z lotniska Gardermoen do Syna jest to około 95 kilometrów. Czas jazdy wyniesie około 1 godziny i 5 minut.
Kierowcy w Oslo zazwyczaj biorą pod uwagę innych użytkowników dróg.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

W Oslo w ostatnich latach znacznie trudniej było znaleźć miejsca parkingowe na ulicach. Miasto powinno być bardziej ekologiczne ze względów środowiskowych,co utrudnia kierowcom podróżowanie tam. Jako turysta, jest to naprawdę tylko zaleta. Goście mogą wypożyczyć samochód w hotelu lub w jednym z garażyw centrum miasta i wybrać się na wycieczkę do Oslo pieszo, rowerem, skuterem, tramwajem lub metrem. Jeśli parkujesz w centrum miasta, należy pamiętać, że ceny za parkowanie w Norwegii w ogóle, a w Oslo w szczególności, są wysokie. Na obrzeżach centrum miasta można zwykle bezpłatnie parkować w oznaczonych miejscach, ale wiele miejsc parkingowych jest zarezerwowanych dla mieszkańców.

Ruch w Oslo jest stosunkowo wygodny, jeśli porównamy się z innymi stolicami w Europie, a poza godzinami szczytu trudno będzie doświadczyć konieczności stania w kolejce. Jest tu również znacznie mniej agresywnych kierowców niż w wielu innych miejscach. Kierowcy zazwyczaj biorą pod uwagę innych użytkowników dróg. Pamiętaj, że w Norwegii prawie wszystkie przystanki dla pieszych i rowerzystów, którzy mają zamiar przejść przez drogi. Niezatrzymanie się na przejściach dla pieszych może skutkować wysokimi grzywnami.