Wypożyczalnia samochodów Ryga

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Rydze

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Rydze od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu w Rydze przez nas.

Przewodnik po Rydze

Bilutleie Ryga
Ryga Wynajem samochodów

Ryga jest stolicą Łotwyi znajduje się nad rzeką Dźwiną – 15 km na południe od wylotu w Zatoce Ryskiej nad Morzem Bałtyckim. Miasto ma około 700.000 mieszkańców (2011), i jest centrum gospodarczym i kulturalnym Łotwy. Ponadto miasto jest węzłem komunikacyjnym i ma jeden z najważniejszych portów Morza Bałtyckiego.
Stąd są promy do Sztokholmu,Kilonii i Lubeki.

Ryga ma bogate życie kulturalne z teatrami, operą, galeriami sztuki, muzeami, a także stałym cyrkiem (otwartym w 1888 roku). Istnieje również szereg corocznych festiwali muzycznych w mieście.

Atrakcji

Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto w Rydze znajduje się na wschodnim brzegu rzeki. Dzielnica słynie z jednej z najlepszych w Europie kolekcji secesji.
Wśród najpopularniejszych zabytków znajduje się opera z 1863 roku, Pomnik Wolności z 1935 roku, Twierdza Rydze z 1340roku, budynek parlamentu z 1860 roku, katedra z 1220 roku i Bazylika Świętego Piotra (pochodząca z 1300 roku) z 135-metrową wieżą.

Ryga ma około 50 dużych i małych muzeów– niektóre z najczęściej odwiedzanych jest „Łotwa Narodowe Muzeum Historyczne” – z wystawami na temat historii kraju od epoki lodowcowej do dnia dzisiejszego, Muzeum Miasta i Morza, Muzeum Okupacji, Muzeum Ludowe i dwóch muzeów sztuki miasta.

Stare Miasto w Rydze ma najlepsze w Europie kolekcje secesji.

Zwiedzanie Rygi z wypożyczalnią

Staje się coraz bardziej popularne, aby uzyskać wynajem samochodów podczas podróży do Rygi na Łotwie. Nie należy jechać bardzo daleko, dopóki nie spotkasz się w małych miasteczkach ze średniowiecznymi osadami, pięknymi zamkami, pięknymi lasami i, co nie mniej ważne, przyjaznymi plażami. Krótkie odległości pozwalają złapać znacznie więcej niż życie miasta, nawet jeśli podróż do Rygi trwa tylko kilka dni. Poniżej znajdują się sugestie dotyczące niektórych z najbardziej popularnych przejażdżek.

Zamek w Cesis został zapoczątkowany już w 1209 roku.

Cēsis – Piękne średniowieczne miasto w pobliżu Rygi

Do wspaniałego miasta Cēsis znajduje się na północny wschód od Rygi i można do niego dojechać samochodem. Miasto znajduje się na terenie parku narodowego o nazwie Gauja. Jest uważany za jeden z najpiękniejszych na Łotwie. Główną atrakcją miasta jest zamek, który po raz pierwszy rozpoczął się w roku 1209, ale który został rozbudowany i zmieniony kilka razy później. W centrum miasta dominują piękne domy ze średniowiecza,imponujący XIII-wieczny kościół,przyjemny plac i przyjazna atmosfera. Tutaj jest relaksujący spacer brukowanymi uliczkami, a jednocześnie poznawanie łotewskiej kultury i historii.

  • Z Rygi do Cēsis jest to około 89 kilometrów, jeśli wybierzesz najszybszą trasę jazdy, która biegnie autostradą A2. Następnie przejeżdżasz obok, między innymi, Sigulda, która również jest warta zatrzymania. Czas przejazdu bezpośrednio do Cēsis wynosi około 1 godziny i 15 minut.

Kolkasrags – najlepsze miejsce do oglądania zachodu słońca

Kolkasrags to nazwa spiczastego przygwierzenia na północny zachód od Rygi, gdzie Morze Bałtyckie spotyka się z Zatoką Rygą. Tutaj ludzie podróżują do kąpieli, opalają się na uroczych plażach, patrzą na ptaki gniazdujące w okolicy, wędrują po lesie i cieszą się cichą przyrodą. Tuż przy uwywiecie znajduje się wioska Kolka, którą jedziesz w drodze na parking. W Kolce znajduje się kilka pięknych budynków, w tym trzy słynne kościoły. Miasto posiada również ekscytujące centrum kulturalne i muzeum, które warto odwiedzić. Najlepszą rzeczą, jaką możesz tam zrobić, jest jednak posiłek w jednej z ładnych restauracji. Goście mogą delektować się świeżymi owocami morza, które serwowane są przez rybaków z wioski.

  • Z Rygi do Kolkasrags jest to około 157 kilometrów. Cała podróż biegnie wzdłuż wybrzeża i zajmie około 2 godzin i 15 minut, jeśli jedziesz bez zatrzymywania się.
Zachód słońca nad Kolką. Tutaj ludzie podróżują do kąpieli i opalać się na uroczych plażach.
Przez wieki artyści i pisarze podróżowali do Siguldy, aby zainspirować się piękną przyrodą.

Sigulda – piękne miasto sportów ekstremalnych na Łotwie

Mijasz piękne miasto Sigulda, jeśli jedziesz do Cēsis. Podczas gdy oba są uważane za jedne z najpiękniejszych w kraju, krajobraz, który otacza Sigulda jest nieco bardziej fascynujące. Tutaj artyści i pisarze podróżowali od wieków, aby być zainspirowanym. Miasto jest opisane jako brama do Parku Narodowego Gaujai jest podzielone na dwie rzeki o tej samej nazwie. Tutaj znajdziesz kilka wspaniałych zamków i twierdz z różnych epok. Niektóre z nich są odrestaurowane i służą jako muzea, podczas gdy inne są starożytnymi ruinami, które leżą starannie w terenie. Sigulda jest również znany jako miejsce dla tych, którzy lubią kwestionować swoje nerwy. Tutaj można uruchomić bobsleje,skakać na bungee z dużych wysokości, latać w tunelach aerodynamicznym, wspinać się wysokie drzewa i wiele więcej.

  • Od centrum Rygi do małej wioski Sigulda jest to około 54 kilometrów. Większość podróży odbywa się autostradą A2 (E77), z czasem jazdy około 50 minut.
Pałac Rundāles został zbudowany w połowie XVIII wieku.

Rundāles Pils – Wersal krajów bałtyckich

Pałac ten jest często związany z Wersalem pod Paryżem, zarówno ze względu na architekturę, jak i piękne ogrody otaczające budynek. arkitekturen og de vakre hagene Został zbudowany w połowie 18 wieku,kiedy to, co jest dzisiaj Łotwa była zarządzana przez Księstwo Kurland i Semgallen. W 1795 roku Księstwo stało się częścią Imperium Rosyjskiego, a Katarzyna II Rosji zdecydowała, że Rundāles Pils powinien otrzymać w prezencie młodszego brata swojego kochanka, hrabiego Waleriana Zubowa. Ponownie użył wspaniałego pałacu jako letniej rezydencji, aż pałac zyskał nowych właścicieli po śmierci Zugowa. Później Rundāles Pils służył jako szpital polowy dla armii Napoleona, szkoły,rezydencji wojskowej i muzeum. Dziś jest to jeden z najważniejszych zabytków Łotwy, oprócz pałacu używanego w oficjalnych kontekstach.

  • Obiekt Rundāles Pils położony jest około 60 km na południe od Rygi. Najlepszym sposobem jest Droga Europejska 67 (E67). Czas jazdy wyniesie około 1 godziny i 5 minut.
Możesz cieszyć się dużo czasu w Tallinie nawet na wycieczkę z Rygi.

Tallinn – Jedź przez Estonię z wynajem samochodów

Stolica Estonii nie jest tak daleko od Rygi, a ty dotrzesz tam w ciągu kilku godzin samochodem. Ponieważ oba kraje znajdują się w strefie Schengen, zazwyczaj bezproblemowe jest przekraczanie granic krajowych z wynajętym samochodem, ale najpierw poproś firmę wynajmującej samochód, aby się upewnić. Centrum Tallina jest bardzo dobrze zachowane, a całe średniowieczne Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto również nie jest zbyt duże i można dogonić siebie na jednodniową wycieczkę z Rygi. Niemniej jednak, należy rozważyć podjęcie noc lub dwa. Zwiedzanie Tallina stanowi miły kontrast do stolicy Lativa. Podczas gdy Ryga może być opisana jako żywa i kosmopolityczna, Tallin jest bardziej uroczy i intymny.

  • To jest około 310 kilometrów od Rygi do Tallina, a zdecydowana większość podróży będzie na autostradzie. Bez przerwy, to zajmie około 4 godzin, aby dojechać do stolicy Estonii.
Wewnątrz centrum Rygi rzadko jest kolejka, nawet w godzinach szczytu.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Na Starym Mieście w Rydze jest to w większości bardzo trudne do znalezienia miejsca parkingowego i należy zostawić wynajem samochodu poza tym obszarze. Kilka miejsc parkingowych na ulicach, które znajdują się w pobliżu Starego Miasta są zarezerwowane dla osób, które tam mieszkają, a bez ważnego dowodu zamieszkania w oknie samochodu istnieje ryzyko, że twój wynajęty samochód zostanie odholowany. Jeśli tak, jest to oznaczone znakami. Kiedy znajdziesz bezpłatny parking, musisz zapłacić w automatach, które stoją na chodnikach. Paragon powinien być wyraźnie widoczny na desce rozdzielczej samochodu. W centrum miasta znajduje się wiele miejsc parkingowych, wtym obsługiwanych przez Europark. Możliwe jest również pozostawienie samochodu w kilku największych hotelach.

Wewnątrz centrum Rygi w większości nie ma problemów z jazdą z wynajętym samochodem. Rzadko jest kolejka, nawet w godzinach szczytu. Na drogach krajowych, gdy wychodzisz z miasta należy zwrócić szczególną uwagę. Niestety, Łotwa jest dość daleko w statystykach wypadków w Europie, głównie ze względu na nieostrożnych kierowców. Zwróć szczególną uwagę na nadjeżdżające pojazdy na zakrętach, ponieważ są chwile, kiedy ludzie ryzykują i przejeżdżają obok. Jakość niektórych dróg nie jest również najlepsza na obrzeżach, podczas gdy główne drogi między największymi miastami mają przyzwoity standard.

Międzynarodowy Port Lotniczy Ryga jest największym lotniskiem w krajach bałtyckich.

Lotnisko

Międzynarodowy Port Lotniczy Ryga jest największym lotniskiem w krajach bałtyckich. Na dzień dzisiejszy ma połączenia międzynarodowe do prawie 80 miejsc docelowych, głównie w Europie. Liczba pasażerów rocznie wynosi prawie 8 milionów, z których większość pochodzi z Anglii, Rosji i krajów skandynawskich. Lotnisko nie jest tak duży zakres, a wszystko jest zbierane w dwóch piętrach w tym samym budynku terminalu.

W hali przylotów znajdują się liczniki wypożyczalni samochodów. Na dzień dzisiejszy Avis, Budget, Sixt, Hertz, Europcar, Toprent i Greenmotion są dostępne na międzynarodowym lotnisku w Rydze. W pobliżu obiektu znajduje się wypożyczalnia samochodów, a goście nie będą potrzebować transferu na lub z parkingu.

  • Lotnisko w Rydze znajduje się na obrzeżach centrum miasta, w odległości zaledwie 11 kilometrów. Dojazd do miasta zajmuje około 15 minut.