Wypożyczalnia samochodów Teneryfa

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Teneryfa

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów na Teneryfie od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wynajmie samochodu na Teneryfie przez nas.

Teneryfa Przewodnik

Teneryfa jest największym z Wysp Kanaryjskich,a także ten z największą liczbą mieszkańców. Podobnie jak na innych wyspach archipelagu Makaronesia, Teneryfa była po raz pierwszy zamieszkana przez rdzennych Los Guanches, ludzi, którzy natknęli się na morze z Afryki Północnej. Po podbojach rzymian i maurów hiszpański konkwistador przejął panowanie na początku V wieku.

Dziś Teneryfa jest jednym z największych miejsc turystycznych w Hiszpanii, a wyspa przyjmuje ponad 5 milionów turystów rocznie. Jest to również główny przemysł wyspy, a następnie rolnictwo i rybołówstwo. Klimat na Teneryfie sprawia, że szczególnie korzystne jest uprawianie bananów, kukurydzy, cebuli, pomidorów, winogron i tytoniu.

Na Wyspach Kanaryjskich przez cały rok panują przyjemne temperatury,co czyni archipelag popularnym miejscem turystycznym zarówno zimą, jak i latem. Większość ludzi podróżuje do jednego z wielu i typowych kurortów, ale na Teneryfie znajdziesz również stosunkowo duże miasta, w tym Santa Cruz de Tenerife (188 000 mieszkańców) i San Cristobal de La Laguna (129 000 mieszkańców). Istnieje również wiele przyjemnych i małych wiosek rybackich na wyspie, które są popularne do odwiedzenia.

Teneryfa przyjmuje ponad 5 milionów turystów rocznie, co jest również głównym przemysłem wyspy,

Atrakcji

Ośrodki i większe miasta mają zwykle dobre możliwości handlowe, a także dość żywą ofertę restauracji i klubów nocnych. Wiele z najlepszych klubów nocnych i barów można znaleźć w Playa de las Américas, w Puerto de la Cruz, w Los Cristianos, w Costa Adeje, a także w największych miastach. Jedzenie w restauracjach jest zazwyczaj hiszpański, ale najlepiej z lokalnym akcentem. Na wyspie serwowane są świeże i wyśmienite owoce morza.

Główne zabytki Teneryfy obejmują wiele zabytków, takich jak katedra San Cristobal de La Laguna, twierdzaw miejscowości San Andrés i Torres de Santa Cruz, który jest najwyższym wieżowcem w Hiszpanii. Na wyspie znajduje się również kilka ekscytujących wykopalisk archeologicznych.

Na Teneryfie znajduje się kilka pięknych obszarów przyrodniczych, a prawie połowa krajobrazu wyspy jest chroniona i uznana za park narodowy.

W playa de las Américas znajduje się wiele najlepszych klubów nocnych i barów.

Zwiedzanie Teneryfy z wypożyczalnią

Chociaż Teneryfa jest dość małą wyspą, posiadanie wypożyczalni samochodów tutaj jest wyraźną zaletą. Ci, którzy po prostu zatrzymują się w pobliżu hotelu i często odwiedzają tę samą plażę, przegapią wiele ekscytujących rzeczy. Wyspa ma wiele pięknych małych wiosek rybackich, które powinny być odwiedzane, a także oferuje unikalne doświadczenia natury. Poniżej kilka propozycji najbardziej popularnych przejażdżek.

Odległości i czas jazdy na Teneryfie

W tym przewodniku nie uwzględniamy odległości i czasu jazdy dla proponowanych wycieczek. Odległości będą zależeć od tego, gdzie i tak rozpoczniesz podróż. Jednak nigdy nie siedzieć w samochodzie na Teneryfie przez długi czas. Na przykład dojazd samochodem z lotniska na południu (lotnisko Teneryfa South) do Santa Cruz de Tenerife na północnym krańcu wyspy zajmuje zaledwie 40 minut. Jazda na całej rundzie wokół Teneryfy jest mało prawdopodobne, aby zająć więcej czasu niż między 2,5 i 3 godzin.

Teide – duża góra wulkanu w środku Teneryfy na solidnym 3718 metrów nad poziomem morza.

Pico del Teide – Wybierz się na wycieczkę na szczyt Hiszpanii

Teide to nazwa dużej wulkanicznej góry w środku Teneryfy. Szczyt góry jest aż 3718 metrów nad poziomem morza,co czyni go najwyższym punktem w Hiszpanii. Na całym świecie Teide jest uważany za trzeci najwyższy wulkan. Wulkan jest również uważany za aktywny, ale ostatnia erupcja miała miejsca ponad 100 lat temu (1909). Teide i park narodowy, który otacza góry są obecnie parkiem narodowym i są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kiedy jesteś na Teneryfie, powinieneś zafundować sobie centrum u podnóża góry lub platformę widokową w pobliżu szczytu. Można tam pojechać, co zajmie Ci około 5 godzin, lub skorzystać z kolejki linowej. Kolejka linowa jest najbardziej popularnym wyborem i zajmuje nie więcej niż 8-9 minut.

W mieście Güímar znajduje się zbiór piramid, zbudowanych z kamienia lawowego.

Pirámides de Güímar – Zobacz piramidy na Teneryfie

W małym miasteczku Güímar na wschodnim wybrzeżu Teneryfy, znajdziesz dziwne zjawisko, jeśli chodzi o sztukę budowlaną. W tym, co jest obecnie uważane za park etnograficzny znajduje się zbiór piramid, zbudowany w kamieniu lawy, które można znaleźć wszędzie na wulkanicznej wyspie. Początkowo było 9 z tych piramid, ale tylko 6 z nich pozostaje do dziś. Istnieje kilka teorii na temat powodu budowy piramid. Jeden z nich sugeruje, że piramidy są przypadkowym produktem ubocznym normalnej aktywności w gospodarstwach rolnych w okolicy, podczas gdy inny sugeruje, że zjawisko to jest związane z podobnymi zjawiskami, które można znaleźć między innymi na Sycylii,w Meksyku i Peru. Niezależnie od prawdy, Pirámides de Güímar jest wart odwiedzenia, gdy jesteś na Teneryfie. W parku znajduje się również muzeum,audytorium i piękne ogrody botaniczne.

Siam Park – jeden z największych parków wodnych w Europie

Siam Park to 10-minutowy park wodny położony na wybrzeżu Costa Adeje na południowym krańcu Teneryfy. Park jest jednym z najbardziej wyszukanych w Europie i został zainaugurowany przez samą księżniczkę Tajlandii. Siam jest znany jako stara nazwa Tajlandii. Oprócz niekończących się możliwości pływania, w parku znajduje się około 15 różnych atrakcji. Niektóre z nich są przeznaczone dla dzieci, podczas gdy inne nadają się, aby dać ci trochę adrenaliny. Zgodnie z oczekiwaniami cały temat parku jest związany z Tajlandią. W sumie znajduje się tu 25 budynków, z których większość to restauracje i kawiarnie, które są replikami typowych domów, które znajdziesz w starożytnym Syjamu. Park wodny jest otwarty przez cały rok, co czyni go idealnym miejscem do ochłodzenia, gdy Ocean Atlantycki i plaże Teneryfy nie kuszą.

Candelaria – Ważna część historii Wysp Kanaryjskich

Małe miasteczko Candelaria znajduje się na wschodnim wybrzeżu wyspy, na południe od Santa Cruz de Tenerife. Miasto jest przede wszystkim centrum religijnym dla całej wyspy. W bazylice kandelarias znajduje się postać Madonny, która zatrzymuje się na pielgrzymce, która biegnie po całej Teneryfie, a miasto jest miejscem corocznej fiesty w tym kontekście. Figura Madonny mówi się, że zostały znalezione przez Guanchefolk. Były to urny na Wyspie, które żyły na Teneryfie, gdy hiszpańscy konkwistadorzy przejęli Wyspy Kanaryjskie w XV wieku. Konkwistadorzy zinterpretowali postać, którą reprezentuje madonna i zbudowali małą pustelnię, aby umieścić postać. Pustelnia została później przekształcona w bazylikę, która stoi tam dzisiaj. Candelaria jest popularną małą wioską rybacką wśród tych, którzy odwiedzają Teneryfę również ze względu na doskonałe restauracje. Okolica jest również doskonałym terenem do chodzenia. Miniesz między innymi kilka prehistorycznych jaskiń, w których urny zostały pochowane i zmumifikowane.

W bazylice kandelarias znajduje się figura Madonny, która zatrzymuje się na pielgrzymce, która biegnie po całej Teneryfie
Piasek w Tejita jest mieszany popiół wulkaniczny.

Playa de El Médano i Playa de la Tejita

Te dwie plaże są uważane za jedne z najlepszych na Teneryfiei są blisko siebie. Plaże są oddzielone cygem, na którym znajduje się La Montaña Roja, mały wulkaniczny szczyt górski, który jest jedną z atrakcji turystycznych wyspy. Tejita Beach to miejsce, na które warto się osiedlić, jeśli chcesz pływać i opalać się w pięknej okolicy. Piasek tutaj jest mieszany popiół wulkaniczny,i jest miękki i wygodny. Plaża El Médano jest popularna wśród tych, którzy lubią być aktywni, gdy są na brzegu wody. Tutaj też jest miękki i przyjemny piasek, ale plaża ma więcej fal i wiatru niż Tejita. Dlatego zobaczysz wiele spreadów, takich jak windsurfer i kiting w El Médano. Nazwa jest przy okazji, tak samo jak wioska rybacka, przy czym znajduje się plaża. Znajdziesz tam przyjemną atmosferę i wiele dobrych restauracji.

Parking na Teneryfie

W miastach Teneryfa, można zaparkować za darmo na ulicach w większości miejsc, ale zwykle tylko w oznaczonych miejscach. Żółte linie i białe linie oznaczają, że zostaniesz ukarany grzywną, jeśli zostawisz tam swój samochód. W najgorszym przypadku samochód jest odholowany. Niebieskie linie oznaczają, że jest czasowy parking i trzeba uiścić opłatę.

Najlepszym rozwiązaniem w miastach jest zwykle korzystanie z parkingów lub miejsc parkingowych związanych z hotelami. Musisz uiścić opłatę, ale na Teneryfie ceny za parkowanie są niskie w porównaniu do większości Europy.

Ruch na Teneryfie

Jazda w małych miasteczkach i miasteczkach Teneryfy jest łatwa, a zwykle nie ma tam długich kolejek. Poza miastami drogi są na ogół w dobrym stanie. Jest autostrada z Las Machas po zachodniej stronie wyspy, aż do południowego krańca wyspy, aż do Santa Cruz de Tenerife na północnej stronie wyspy. Stamtąd znajduje się autostrada do północnej strony wyspy, a dalej wzdłuż wybrzeża do Los Realejos. To głównie tylko wtedy, gdy idziesz poza główne arterii i do miast i miasteczek, że trzeba jeździć nieco gorsze drogi krajowe.

Pamiętaj, że w Hiszpanii, w tym na Wyspach Kanaryjskich, możesz zostać ukarany grzywną za jazdę z nagim tułem (i dolną łazem). Nawet jeśli jest gorąco i po prostu pochodzisz z plaży, załóż koszulę lub tym podobne! Należy również unikać podejmowania działań, które mogą rozpraszać Cię podczas jazdy. Na przykład, może być ukarany grzywną, jeśli jeść lub pić, gdy silnik jest uruchomiony.

Jazda w małych miasteczkach i miasteczkach Teneryfy jest łatwa, a zwykle nie ma tam długich kolejek. Poza miastami drogi są na ogół w dobrym stanie.

Lotnisko

Istnieją dwa lotniska na Teneryfie, które obsługują loty międzynarodowe. Największy znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy, a zatem nazywa się Tenerife South Airportlub Aeropuerto de Tenerife Sur w języku hiszpańskim. Nazwa lotniska Reina Sofía jest również używana lokalnie. Tutaj, około 11 milionów pasażerów rocznie są obsługiwane. Lotnisko jest zatem drugim co do wielkości na Wyspach Kanaryjskich, po lotnisku Gran Canaria. Istnieją regularne loty tutaj przez cały rok z większości dużych miast w Europie. Ponadto, istnieje bardzo duży ruch w najbardziej ruchliwych sezonach, zwłaszcza lotów czarterowych.

Najmniejszy, Teneryfa North Airport,naturalnie znajduje się w północnej części wyspy, tuż obok miasta San Cristóbal de La Laguna. Rocznie obsługiwanych jest około 3,7 miliona pasażerów. Z tego lotniska są loty wewnętrznie między Wyspami Kanaryjskimi, a do wielu miast hiszpańskich i europejskich.

Największe lotnisko na Teneryfie znajduje się na południowym wybrzeżu i dlatego nazywa się Tenerife South Airport.

Wynajem samochodu na lotnisku Tenerife South

Na teneryfie South Airport, wypożyczalnie samochodów mają dwa obszary. Niektóre z nich mają swoje liczniki na parterze w hali przylotów, a niektóre mają swoje biurka w hali na piętrze powyżej. Obecnie firmy są Hertz, Europcar, Sixt, Goldcar, Interrent, TopCar, Cicar i Auto Reisen. Wypożyczalnie samochodów są zaparkowane w wydzielonej okolicy, w pobliżu budynku terminalu.

Wynajem samochodu na lotnisku Tenerife North

To lotnisko jest małe i jasne, a znajdziesz wszystkie liczniki wypożyczalni samochodów w hali przylotów. Obecnie Cicar, Auto Reisen, Europcar, Goldcar, Budget, Hertz i Avis są dostępne na lotnisku Teneryfa Północna.