Wypożyczalnia samochodów Faro

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Faro

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Faro z znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Faro przez nas.

Przewodnik po Faro

Bilutleie Faro
Wynajem Faro

Faro jest miastem portowym w południowej Portugalii, a dokładniej na wybrzeżu Algarve. Ma około 50.000 mieszkańców (2010), i jest często uważany za „stolicę” Algarve.

Oprócz turystyki, która jest dominującym szlakiem przemysłowym w Faro, znaczną rolę odgrywają również rybołówstwo i eksport owoców. W mieście znajduje się duży port rybacki.

Większość zabytków znajduje się na Starym Mieście, ale najstarsze budynki zostały w większości złożone w ruinach podczas poważnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten obszar w 1755 roku.

Atrakcji

Wśród atrakcji Faro są duży rezerwat przyrody Ria Formosa (który jest również miejsce do odpoczynku dla wielu gatunków ptaków podczas migracji każdej wiosny i jesieni) i długa plaża (która jest około 7 km od centrum miasta). Ciepły, przyjemny klimat jest również ważnym wkładem w uczynienie Faro bardzo popularnym miejscem turystycznym. Każdego roku przyjeżdża tu około 5 milionów turystów, głównie na święta słońca i kąpieli.

Długa piaszczysta plaża kusi wielu turystów, aby udać się do Faro na wakacje na słońcu i plaży.

W przeciwnym razie muzeum archeologiczne „Museu Arqueologico” jest najbardziej znanym zabytkiem kulturalnym w Faro. Znajduje się na Starym Mieście – w budynku z 1518 roku. W pobliżu znajduje się katedra w Sé de Faro,która została odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1755 roku. Z oryginalnego gotyckiego kościoła zachowała się tylko wieża.

Istnieje kilka ciekawych muzeów w Faro, między innymi. Muzeum Morskie Museo Maritimo w okolicy portu oraz muzeum etnograficzne Museu Etnografico, które oferuje regularne wystawy związane z lokalną kulturą i tradycjami rękodzieła.

Poznaj Faro z wypożyczalnią samochodów

Faro to świetne miejsce do wynajęcia samochodu, gdy jesteś na wakacjach w południowej Portugalii. Stąd można wziąć wiele ekscytujących wycieczek, a różnorodność między nimi jest świetna. Jest wiele do zobaczenia zarówno wzdłuż wybrzeża, jak i w górach. Ponadto, jest w niewielkiej odległości od południowego wybrzeża Hiszpanii,i można dostać się do miejsc takich jak Sewilla,Gibraltar i Marbella. Tutaj wybraliśmy kilka przykładów najbardziej popularnych przejażdżek z Faro jako punkt wyjścia.

Popularne spa Caldas de Monchique z gorącą wodą źródlaną

Monchique – Piękna górska wioska

Mała górska wioska Monchique jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej zielonych w Portugalii. Znajduje się on w odległości krótkiej przejażdżki od Faro i jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę samochodem. Tutaj piękne małe domy są pomalowane w świeżych kolorach,ulice są przytulne, aby wędrować, przyjazna atmosfera, a widok na krajobraz wspaniały. Wewnątrz centrum miasta znajduje się kilka dobrych lokali gastronomicznych serwujących lokalne specjały. Dla tych, którzy chcą korzystać z nóg trochę w pięknej przyrodzie, istnieje wiele ścieżek nadaje się zarówno do chodzenia i jazdy na rowerze. Jedna z popularnych tras do Caldas de Monchique, słynnego spa, które oferuje ciepłą wodę źródlaną.

  • Najkrótsza i najszybsza droga do Monchique jedzie najpierw autostradą do Portimão,a następnie wyruszy w góry. Następnie jedziesz około 85 kilometrów i spędzasz około 1 godziny.
  • Jeśli chcesz zobaczyć więcej gór, możesz zamiast jeździć przez São Bartolomeu de Messines. Odległość będzie wtedy o 5 kilometrów dłuższy, a czas jazdy 1 godzina i 20 minut.

Farol de Sagres – Odwiedź koniec świata

Latarnia morska na przylądku ponta de Sagres była w starożytności nazywana końcem świata. Widzisz to, kiedy tam stoisz. Wieża stoi na skraju ponad 60-metrowego klifu,z dzikim Oceanem Atlantyckim spieniającym się poniżej. Wydaje się, że Henry The Navigator, portugalski książę i główny odkrywca, podobno zaplanował wiele swoich wypraw na Farol de Sagres. Dzisiejsze wydanie latarni morskiej pochodzi częściowo z 1846 roku, zbudowanego na terenie, który był niegdyś klasztorem mnichów. Odwiedź również miasto Sagres, które znajduje się na wschód od latarni morskiej. Istnieje wiele dobrych restauracji rybnych,tętniąca życiem przystań i dobre możliwości pływania. Jeśli chcesz zobaczyć więcej wspaniałych latarni w tym samym czasie, rozważ jazdę 5 kilometrów dalej na zachód, gdzie znajduje się Farol do Cabo de São Vicente.

Latarnia morska stoi na skraju ponad 60-metrowego klifu z Oceanem Atlantyckim pod nim.
  • Z Faro do Farol de Sagres jest to 118 kilometrów, gdzie około 80 kilometrów odcinka jest autostrada. Czas jazdy wynosi około 1 godziny i 35 minut.
Jedyna naturalna kolonia małp w Europie znajduje się na szczycie góry Gibraltaru.

Gibraltar – Mały kawałek Anglii

Brytyjskie terytorium Gibraltaru jest w niewielkiej odległości od hotelu, jeśli chcesz wybrać się na inną wycieczkę z Faro. Położona u podnóża skalistego szczytu górskiego osada obejmuje wiele ekscytujących zabytków, w tym mauretańską twierdzę,tunele z końca XVIII wieku, wielką katedrę,kilka muzeów i piękne ogrody. Jednak duża łatka ciągnąca jest górą. Znajdziesz tam jedyną naturalną kolonię małp w Europie. Widok jest nie do pobicia, a ty patrzysz na Afrykę, chyba że jest zła pogoda.

  • To jest 390 kilometrów na autostradzie między Faro i Gibraltaru. Bez zatrzymywania środowisko wykonawcze wynosi około 4 godzin.

W Loulé są dobre możliwości zakupów, zwłaszcza w soboty, kiedy duży rynek jest otwarty.

Loulé – miasto z najlepszym rynkiem na wybrzeżu Algarve

Dojazd do małego miasteczka Loulé zajmuje krótki czas z Faro. Znajduje się tam piękne centrum z dobrymi lokalami gastronomicznymi i sklepowymi. W środku miasta znajduje się również zamek Castelo de Loulé, który maurów zbudowany w 8 wieku. Atmosfera jest spokojna i inna, a nie szczególnie charakteryzuje się turystyką. Szczególnie w soboty pasuje do jazdy do Loule. Następnie jest tam duży targ, na którym lokalni producenci i artyści sprzedają przysmaki, rzemiosło i sztukę. Poniedziałki są najmniej korzystnym dniem, ponieważ większość zabytków jest zamknięta.

  • Z Faro do Loulé jest zaledwie 18 kilometrów. Dojazd samochodem zajmuje około 20 minut.

Sewilla – Rodzinne miasto hiszpańskich tapas

Sewilla w Hiszpanii nie jest już z dala od Faro, że wycieczka jest całkiem możliwe, ale należy rozważyć podjęcie co najmniej jeden nocleg, gdy jesteś tam. Jest to jedno z najbardziej ekscytujących miast w Hiszpanii. Sewilla słynie z bogatej historii, wspaniałej architekturyi żywej kultury. Miasto jest również jednym z najlepszych miejsc, aby zatrzymać się, jeśli kochasz bardzo dobre jedzenie. Wielu uważa Sewilla za stolicę świata, jeśli chodzi o tapas,a doskonałe restauracje można znaleźć wszędzie. Puls miasta jest inny niż jesteśmy przyzwyczajeni. Mieszkańcy mają stosunkowo długą sjestęi jedzą kolację późno w nocy. W Sewilli zwykle nie idziesz spać do późnych godzin nocnych. Krótko mówiąc, życie w Sewilli jest wspaniałe.

  • Jest to 195 kilometrów między Faro i Sewilli, a praktycznie cały odcinek idzie na autostradzie. Czas spędzony z wypożyczalni samochodów wynosi około 2 godzin. Pamiętaj, aby skontaktować się z wypożyczalni samochodów, jakie są zasady przekraczania granic.
Mali ludzie, aby zobaczyć w środku dnia, mieszkańcy mają a mianowicie stosunkowo długą sjestę.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

W okresie letnim istnieje wiele turystów w mieście i okolicy. Sporo z nich dostać wynajem samochodu, więc często staje się trudniejsze do znalezienia parkingu na ulicach centrum miasta. Na szczęście miasto ma wiele garaży i prywatnych miejsc parkingowych. Kosztują trochę więcej niż parking uliczny, ale łatwiej się tam zmieścić.

W centrum Faro znajduje się wiele wąskich uliczek, a dostępność nie jest tak dobra wszędzie w ciągu dnia. W tym samym czasie, nie ma więcej niż 120 000 mieszkańców w mieście, więc w porównaniu do, na przykład, Lizbona, jest stosunkowo łatwe do jazdy w Faro. Ogólnie rzecz biorąc, należy zwrócić trochę uwagi na drogi w Portugalii, i nie krępuj się jeździć trochę defensywnie.

Jazda poza gęsto zaludnionymi obszarami poprawiła się w Portugalii w ostatnich latach. Autostrada A22, która biegnie wzdłuż całego wybrzeża Algarve, jest prezentem dla tych, którzy chcą się sprawnie poruszać. Ruch jest tu niewielki, ponieważ droga jest odpłatna. Jeśli nie masz nic przeciwko płaceniu podatku drogowego, dotrzesz tam bardzo szybko i bez stresującego ruchu.

Zaleca się, aby zwrócić szczególną uwagę na drogach w Portugalii i nie krępuj się jeździć trochę defensywnie. Na autostradzie jest niewielki ruch, ponieważ droga jest odpłatna.

Lotnisko Algarve jest małe i jasne.

Lotnisko

Aeroporto Internacional de Faro jest również nazywany Algarve Airport. Lotnisko jest dość małe i jasne, i obsługuje nie więcej niż około 6 milionów pasażerów rocznie. Jednocześnie jest znacznie bardziej gorączkowy na lotnisku w Faro od kwietnia do października. Oczywiście większość ludzi, którzy podróżują do wybrzeża Algarve, robi to w najgorętszych miesiącach. To może być dobra rzecz, aby wiedzieć, jeśli wynajmujesz samochód w tym okresie. Należy zarezerwować wcześnie,a także upewnić się, że może być kilka kolejek w najbardziej ruchliwych dni.

W hali przylotów gromadzone są liczniki wypożyczalni samochodów. Na dzień dzisiejszy, 14 firm są tu obecne, ale kilka części pracowników i biur. Dotyczy to na przykład Hertz, Thrifty, Dollar i Firefly. Jeśli wynajmujesz samochód od jednej z tych firm, otrzymasz klucze przy tym samym biurku. Inni gracze międzynarodowi są również na lotnisku, w tym Avis, Budget, Europcar i Sixt.

  • Lotnisko znajduje się około 6 km od centrum Faro. Samochodem podróż zajmie około 10 minut.