Wypożyczalnia samochodów Genewa

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Genewa

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Genewa od znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Genewa przez nas.

Przewodnik po Genewie

Bilutleie Genève
Genewa Wynajem samochodów

Genewa znajduje się w dalekim południowo-zachodniej Szwajcariii jest stolicą kantonu Genewa. Miasto cieszy się wyjątkowo piękną lokalizacją nad brzegiem rzeki Rodan z Jeziora Genewskiego. W samym mieście jest około 185.000 mieszkańców (2010), ale znaczna część podmiejska rozciąga się od centrum miasta do Francji.

Genewa jest bardziej międzynarodowym niż charakterystycznym szwajcarskim miastem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiele dużych organizacji międzynarodowych ma swoją siedzibę w mieście. Dotyczy to m.in. Międzynarodowy Czerwony Krzyż, Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP), Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Światowa Organizacja Handlu, Światowa Rada Kościołów, Europejskie Centrum ONZ – i kilka międzynarodowych organów ONZ. Genewa jest również centrum finansów międzynarodowych. Ponadto Genewa jest ważnym miastem przemysłowym i turystycznym i jest 4 miastem na świecie. największe miasto konferencyjne i kongresowe. Miasto jest w inny sposób uważane za centrum kulturalne francuskojęzycznej Szwajcarii.

Historia Genewy sięga starożytności, i to Rzymianie, którzy są uważane za założycieli miasta, jak centrum Genava został zbudowany tutaj około 120 f.Kr. Przez wieki miasto było rządzone przez różnych mistrzów – aż reformator Jean Calvin w 1536 osiadł w mieście i uczynił go centrum zreformowanych protestantów. Założył zarówno uniwersytet, jak i inne instytucje edukacyjne w Genewie – w tym słynną Collège St. Antoine.

Miasto ma wyjątkowo piękną lokalizację nad Rodanem.

Atrakcji

Większość zabytków Genewy znajduje się na Starym Mieście, Vieille Ville, położonym na wzgórzu na lewym brzegu Rodanu. Tutaj większość ulic jest wąska i krzywa. Wśród najważniejszych samotnych chętnych w Vieille Ville są katedra św Pierre z około roku 1200 i ratusz, zbudowany w 1440 i 1578 roku. W pobliżu ratusza znajduje się również Dom Pomnik Reformacji i dom z dzieciństwa filozofa Rousseau.

Na prawym brzegu znajduje się większość biur organizacji międzynarodowych. Z nich Pałac ONZ jest najbardziej krzykliwy (zbudowany w 1930 roku jako centrum administracyjne ówczesnej Ligi Narodów).

Wzdłuż Jeziora Genewskiego wybudowano zachęcające promenady i zbudowano bezpłatne widoki na najsłynniejszy punkt orientacyjny miasta, Jet d’Eau. Jest fontanna, która jest umieszczona w morzu, a która rozpyla wodę 145 metrów w powietrze. Fontanna, morze, promenady i wiele pięknych parków sprawiają, że Genewa jest jednym z najpiękniejszych miast Europy.

Katedra Świętego Piotra z około 1200 roku w Vieille Ville.

Zwiedzanie Genewy z wypożyczalnią

Genewa jest idealnym miejscem dla tych, którzy korzystają z miasta jako punkt wyjścia do wycieczek z wypożyczalni samochodów. Docierasz do wielu ekscytujących miejsc w stosunkowo krótkim czasie, a drogi można opisać jako bardzo dobre. Oto kilka propozycji spośród wielu wycieczek zalecanych w regionie.

Riwiera Sveistic.

Montreux – Miasto Jazzu i Telewizji

Montreux jest częścią tzw. Wiele osób zna miasto ze względu na legendarny festiwal jazzowy, który się tam odbył, a także jako miejsce, w którym odbywa się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych programów telewizyjnych w Europie (Entertainment Festival w Montreux). Jest piękny w Montreux, i należy wybrać się na spacer na promenadzie nad jeziorem, która biegnie wzdłuż jeziora, do Château de Chillon, jeśli przystanek.

  • Najszybsza droga między Genewą a Montreux jest podczas jazdy po północnej stronie jeziora Lac Léman. Następnie dostajesz autostradę przez większość odcinka 93 kilometrów, a podróż odbywa się w około 1 godzinę.
  • Jeśli jedziesz po południowej stronie jeziora dostaniesz lepsze doświadczenie natury, a także nieco krótszą odległość, ale spędzisz około 50 minut więcej.
W Gruyères doświadczysz autentycznej szwajcarskiej wioski, znanej z doskonałych czekoladek i serów.

Gruyères – średniowieczne miasto znane z serów i czekoladek

Gruyères to średniowieczne miasto w dzielnicy zwanej tym samym, które znajdziesz w dolinie, która idzie na północ od Montreux. Ludzie przyjeżdżają tu, aby doświadczyć autentycznej szwajcarskiej wioski– nie wspominając już o lokalnych przysmakach. Gruyères słynie z doskonałych serów i wykwintnych czekoladek. Tutaj możesz dołączyć do małych fabryk i dowiedzieć się, jak szwajcarzy to robią. Wioska położona jest na niewielkich wzgórzach, gdzie znajduje się zamek na szczycie miasta. Jest to jeden z najpiękniejszych i najprzyjemniejszych obszarów Alp Szwajcarskich.

  • Najszybsza i najłatwiejsza droga do Gruyères przebiega przez Montreux, a cały odcinek wynosi około 121 kilometrów. Nieco ponad 100 z nich jedzie na autostradzie. Czas jazdy bez zatrzymania jest obliczany na około 1 godzinę i 20 minut.
Alpejskie miasto Chamonix z relaksującą atmosferą.

Chamonix i Mont Blanc – Nicea przez cały rok

Alpejskie miasto Chamonix znajduje się u podnóża Mont Blanc,najwyższej góry w Europie na zachód od Kaukazu (Mont Blanc ma 4808 metrów wysokości). Istnieje wiele norweskich turystów narciarskich tutaj, którzy podróżują w zimie, ale obszar i miasto są tak ładne w lecie. Sam Chamoix oferuje wiele dobrych lokali gastronomicznych, przyjemne ulice do spacerów, wiele ekscytujących sklepów dla tych, którzy chcą robić zakupy, i relaksującą atmosferę. Jeśli chcesz wejść w naturę, masz wszystkie możliwości. Jeśli nie jesteś doświadczonym alpinistą, to Aiguille du Midi kończy się na jeśli chcesz zobaczyć Mont Blanc w bliższym miejscu. Tutaj dostajesz gondolą w około 20 minut, a następnie dostać się do Alp z wysokości 3777 metrów nad poziomem morza.

  • Z Genewy jest około 82 km do Chamonix, gdzie większość odcinka biegnie na autostradzie. Czas jazdy wynosi zwykle 1 godzinę. Należy pamiętać, że na trasie znajduje się wiele ładnych wiosek, w których miło jest odpocząć.

Interlaken – Sandwiched między dwoma jeziorami

Interlaken jest popularnym miejscem dla osób, które chcą wspiąć się na szwajcarskie góry, a także oferuje ładne wycieczki statkiem po dwóch jeziorach, między którym znajduje się miasto. Na jeziorach można wypożyczyć łodzie wiosłowe, motorówki i żaglówki lub wziąć udział w wycieczce po jednym z parowców, które tam pojadą. Jeśli chcesz iść w góry można jechać do różnych punktów startowych i parkingów, pociągi, lub korzystać z nóg. Być może najlepszą górską wędrówką, jaką możesz wybrać, jest prawie 120-letnia kolejka, która jedzie do Schynige Platte, grzbietu góry Schwarzhorn. Ta przejażdżka pociągiem i pociąg, który zabierze Cię do Jungfraujoch na 3460 metrów, daje olśniewający widok zarówno na podróż, jak i po przyjeździe.

  • Istnieje kilka dróg, które prowadzą z Genewy do Interlaken, a które trasy jazdy opłaca się zależy od tego, czy chcesz jechać bezpośrednio tam, czy nie. Najszybsza trasa przebiega przez Lozanna i Berno. Następnie jedziesz około 215 kilometrów, a prawie wszystko na autostradzie. Czas to trwa około 2 godzin i 20 minut.
Interlaken z góry Jungfraujoch w tle.
Urocze francuskie miasteczko Annecy z kanałami.

Annecy – najpiękniejsze miasto Francji?

Annecy we Francji jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej uroczych małych miasteczek w Europie. Znajduje się na południe od Genewy, na północnym krańcu jeziora, który ma tę samą nazwę (Lac d’Annecy). Na Starym Mieście Vieille Ville dominuje ładnie odrestaurowany zamek, średniowieczne budynki, małe kanały i piękne mosty. W tym mieście wspaniale jest spacerować i patrzeć na budynki, zabytki i parki, nie wspominając już o przyjmowaniu posiłków w wielu i dobrych restauracjach.

  • Odległość od Genewy do Annecy wynosi tylko 41 kilometrów, z czego około 32 km idzie na autostradzie. Zwykle trwa 30 do 35 minut na dysku.
Jest to wygodne do jazdy w Genewie, ale w godzinach szczytu mogą być długie kolejki w centrum miasta.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Ogólnie rzecz biorąc, jazda w Szwajcarii jest bardzo wygodna. Dotyczy to również Genewy, jeśli zlekceważymy godziny szczytu, kiedy ludzie idą do pracy i z pracy. Wtedy często są długie kolejki w mieście, a zwłaszcza w centrum miasta. Należy pamiętać, że istnieje wiele automatycznych mierników prędkości tutaj, i zostaniesz ukarany grzywną, jak tylko jesteś tylko 5 kilometrów powyżej limitu prędkości.

Znalezienie parkingu na ulicy w centrum miasta jest czasami dość trudne. Większość miejsc parkingowych jest zajęta wcześnie rano i pozostaje zajęta do późnych godzin wieczornych. Zamiast tego skorzystaj z parkingów w kilku miejscach w centrum miasta lub zostaw wypożyczony samochód na hotelowym parkingu. Centrum Genewy nie jest tak duże i można łatwo poruszać się pieszo.

Port lotniczy Genewa

Lotnisko

Lotnisko w Genewie nazywa Genewa Airportlub Aéroport International de Genève w języku francuskim. W rzeczywistości znajduje się zarówno we Francji, jak i w Szwajcarii, co oznacza, że pasażerowie podróżujący do i z Francji nie muszą przechodzić przez odprawę celną, jeśli opuszczą budynek terminalu po francuskiej stronie.

Liczba wypożyczalni samochodów, które możesz wybrać, będzie zatem również zależeć od tego, czy wybierasz się do Francji, czy do Genewy w Szwajcarii. Przy francuskim wyjściu na lotnisko znajdziesz 6 międzynarodowych wypożyczalni samochodów, a po stronie szwajcarskiej znajdziesz 8 firm, w tym Hertz, Avis, Budget i Sixt.

  • Odległość od lotniska i do centrum Genewy wynosi nie więcej niż 4,5 km, a przejazd odbywa się w 10 minut.