Wypożyczalnia samochodów Harstad / Narvik Lotnisko

Porównaj ceny u ponad 1600 firm oferujących wypożyczanie aut

Niskie ceny wypożyczenia auta gwarantowane

Porównujemy oferty z ponad 1600 wypożyczalni aut i wynajdujemy najniższe ceny

Marki wysokiej jakości

Porównaj ceny ze wszystkich najpopularniejszych agencji wynajmu aut takich jak Avis, Sixt, Hertz czy Europcar.

Nielimitowany przebieg i ubezpieczenie

W większości lokalizacji w cenę wliczono ubezpieczenie i nielimitowany przebieg.

Żadnych ukrytych kosztów

Nie dodajmy żadnych prowizji za korzystanie z kart kredytowych i innych ukrytych kosztów.

Anuluj lub zmień rezerwację za darmo

Darmowe anulowanie na 48 godzin przed zarezerwowanym czasem odbioru auta. Brak opłat za zmiany w rezerwacji

Zawsze dostępni

Nasze centrum obsługi klienta jest dostępne zawsze, kiedy masz jakiś problem

Tani wynajem aut Harstad / Narvik Lotnisko

Porównaj ceny i znajdź wynajem samochodów w Harstad / Narvik Airport z znanych i lokalnych firm wynajmu samochodów. W cenę zakwaterowania wliczono ubezpieczenia i nieograniczony przebieg. Zaoszczędź do 70% na wypożyczeniu samochodu w Harstad / Narvik Airport przez nas.

Harstad / Narvik Airport przewodnik

Bilutleie Harstad / Narvik Lufthavn
Harstad / Narvik Lotnisko Wynajem samochodów

Harstad /Narvik Evenes Airport (EVE) znajduje się pomiędzy miastami Harstad i Narvik,a dokładniej znajduje się w gminie Evenes w Nordland. Nazwa „Evenes” jest nadal używana lokalnie, gdy ludzie odnoszą się do lotniska. Z lotniska do Harstad i Narvik można dojechać autobusem. Terminal znajduje się tuż przy Europejskiej Drodze 10, z dobrym połączeniem drogowym z większością regionu.

Jest wielu turystów, którzy zdecydują się latać tutaj, gdy idą do miejsc takich jak Lofotów, Vesterålen i Senja. To dlatego, że istnieją bezpośrednie loty z Oslo,między innymi, i to jest łatwe z wypożyczalni samochodów w Evenes. Ponadto, droga między lotniskiem a Lofotami została znacznie ulepszona w ostatnich latach. Nowe mosty zostały zbudowane, co oznacza, że teraz nie trzeba płynąć promem, aby dostać się na przykład do Svolvær. Czas przejazdu do Lofotów został więc o połowę zmniejszony w porównaniu do poprzednich.

Około 800 000 pasażerów korzysta z lotniska Harstad/Narvik Evenes rocznie. Większość ruchu odbywa się w kraju, ale lotnisko ma również bezpośrednie loty do wielu międzynarodowych miejsc docelowych. Między innymi loty czarterowe są często ustawiane, zarówno zimą, jak i latem, do miejsc takich jak Alicante, Chania, Gran Canaria. Na lotnisku znajduje się bezprzewodowy dostęp do Internetu, kawiarnia, sale konferencyjne do wynajęcia, a także niewielki sklep wolnocłowy.

Harstad / Narvik Airport – wypożyczenie samochodu

Lotnisko jest dość małe i jasne, i nie można uniknąć widząc liczniki firm wynajmu samochodów. Od dziś na lotnisku Harstad/Narvik znajdują się Avis, Hertz, Budget, Europcar i Sixt.

 • Z lotniska Evenes do Harstad jest to około 45 kilometrów, z czasem jazdy około 45 minut.
 • Z lotniska Evenes do Narvik jest niecałe 60 kilometrów, a czas jazdy wynosi około 1 godziny.
 • Z lotniska Evenes do Svolvær jest to 171 kilometrów. Bez zatrzymywania się, dysk zajmie ponad 3 godziny.

Zwiedzanie lotniska Harstad/Narvik z wypożyczalnią

Północna Norwegia jest przeznaczony do wyjazdów wakacyjnych z wypożyczalni samochodów, a zwłaszcza dla tych, którzy szukają unikalnych doświadczeń przyrodniczych. To góry, morze, archipelagi, małe wioski rybackie i relaksujące życie, które kusi. Największe cechy są nadal słońce północy i zorza polarna. Oba pomagają uczynić północną Norwegię atrakcyjnym miejscem do podróżowania przez cały rok. Lotnisko Harstad/Narvik jest dobrym punktem wyjścia do zwiedzania kilku najpiękniejszych miejsc w regionie. Oto kilka sugestii, co się z tobą.

Niedz 24/7! Doświadcz słońca o północy w północnej Norwegii, często udaj się na wybrzeże, aby zobaczyć słońce nad horyzontem.

Lofoten – Poznaj Norwegię w najpiękniejszej

Lofot jest prawdopodobnie najbardziej znanym miejscem turystycznym w północnej Norwegii. Od czasu do czasu można tam latać, na przykład przez Bodø i dalej do Svolvær, ale wielu uważa, że najlepiej jest przybyć do Lofotów łodzią lub samochodem. Dlatego też często latasz na lotnisko Harstad/Narvik i podróż dalej samochodem. Zazwyczaj potrzebujesz samochodu, jeśli chcesz doświadczyć wszystkiego, co Lofot ma do zaoferowania. Archipelag daje niesamowite doświadczenia natury. Możesz wędrować po stromych szczytach,wybrać się na wyprawę wędkarską na morze, obserwować wieloryby, odwiedzić wiele ekscytujących muzeów, zatrzymać się w kabinie rybakai cieszyć się życiem w wielu pięknych wioskach rybackich.

 • Z lotniska Harstad/Narvik do Svolvær jest to 170 kilometrów. Bez zatrzymywania się, pojedziesz tam w około 3 godziny.
 • Od lotniska Harstad/Narvik do wioski rybackiej Å na samym końcu Lofotów, to niecałe 300 kilometrów. Bez zatrzymywania się czas jazdy wyniesie około 6 godzin.
Lofot oferuje wspaniałe plaże.
Jeśli podróżujesz do Senja w zimie, możesz mieć szczęście doświadczyć zorzy polarnej.

Senja – „Lofotów” dla wymagających

Senja jest drugą co do wielkości wyspą Norwegii, jeśli nie obejmuje Svalbard, a przynajmniej tak piękne, jak bardziej znany archipelag Lofotów. Tutaj również są wysokie szczyty i góry, które zanurzają się w morzu, wiele przytulnych małych wiosek rybackich i wiosek, i można doświadczyć wiele tego samego, ale bez tej samej liczby turystów wokół ciebie. Ludzie podróżują do Senji nie tylko po to, aby przebywać w kabinie rybaka,łowić ryby i cieszyć się życiem. Na tej wyspie znajdziesz wiele pięknych miejsc i punktów widokowych, czy chcesz polować na zorzę polarną w zimie, czy cieszyć się słońcem o północy w lecie. Podobno są też trolle na Senja, a jeśli masz szczęście spotkać się na jednej z ładnych odmian.

 • Z lotniska Harstad/Narvik jest 168 km do mostu, który łączy Senja do lądu, w miejscowości Finnsnes. Zwykle spędzasz 2,5 do 3 godzin samochodem.
 • Dalej od Finnsnes do Hamn lub Gryllefjord, dwóch pięknych wiosek rybackich na zewnątrz wyspy, jest około 50 i 60 kilometrów więcej do jazdy, a około 1 godzinę więcej w czasie.
Renifery w najbardziej wysuniętym na północ zoo na świecie – Polar Park.

Polar Park – najbardziej wysunięte na północ zoo na świecie

Polar Park nie jest zbyt daleko od Bjerkvik, wsi, z której startujesz, jeśli jedziesz w kierunku Tromsø i Senja, między innymi. Objazd do parku jest naprawdę wart twojego czasu, jeśli chcesz zobaczyć największe zwierzęta w norweskiej faunie. Tutaj zbliżyć się do niedźwiedzia brunatnego, wilka, rysia, wolverine, lisa polarnego, łosia, jelenia, reniferów i wół piżmowy. Park pokazuje zwierzęta w ich prawym elemencie, gdzie zwierzęta mają dużo miejsca i są dobrze zadbane. Zaleca się, aby odwiedzić park w czasie zwierząt, które chcesz zobaczyć powinny być karmione,co dotyczy szczególnie nieśmiałe wilki, wolverines i gaupes.

 • Z lotniska Harstad/Narvik do Polar Park jest to około 79 kilometrów, z czasem jazdy około 1 godziny i 20 minut.

Røkenes Gård – Wyjątkowa posiadłość z restauracją, kawiarnią i galerią sztuki

Røkenes Gård znajduje się 6 km od centrum Harstad. Obiekt jest zamieszkany od około 1500 lat,podczas gdy obecny główny budynek pochodzi z 1750 roku. Wcześniej był to słup handlowy i farma. Dziś w pięknym budynku głównym znajduje się znakomita restauracja, a w starej stodole znajduje się prostsza restauracja i kawiarnia, galeria sztuki, zaplecze konferencyjne i wystawa rzemieślnicza. W okolicy gospodarstwa znajduje się niezwykle 9-dołkowe pole golfowe, które znajduje się w pobliżu gospodarstwa. W większości roku røkenes Gård czynna jest zazwyczaj tylko w niedziele poza rezerwacjami, a latem czynna jest codziennie. Tutaj dostajesz to, co jest chyba najlepsze w norwegii gofry,z kwaśną śmietaną i domowym dżemem.

 • Z lotniska Harstad/Narvik do Røkenes Gård jest to około 55 kilometrów. Czas jazdy wynosi około 50 minut.
 • Z centrum Harstad jest 6 km do Røkenes Gård, a do wypożyczalni można dojść samochodem w niecałe 10 minut.
Ośrodek narciarski Narvik oferuje wyjątkowe wrażenia.

Narvikfjellet – Tak piękne zimą, jak latem

W Narvik jest jednym z najlepszych ośrodków narciarskich na świecie,jeśli piękne otoczenie mają wziąć pod uwagę. Góra Narvik pogrąża się bezpośrednio w kierunku morza i centrum małego miasteczka. Jazda na nartach tutaj w zimie jest wyjątkowym doświadczeniem. Na górze zapinasz narty lub snowboard na wysokości około 1000 metrów,a kilka minut później jesteś w centrum Narwiku i prawie na poziomie morza. Ośrodek posiada około 20 kilometrów przygotowanych tras i pięć wyciągów narciarskich. Jeśli jesteś w okolicy w lecie, należy również rozważyć pozycji w górę. Kawiarnia na górze jest otwarta codziennie, można wstać gondolą, a zobaczysz fiord i góry, które są nie do pobicia.

 • Z lotniska Harstad/Narvik do centrum Narvik i podnóża Narvikfjellet jest to około 60 kilometrów. Jedziesz na odcinku w około 1 godzinę.
Na drogach regionu rzadko występują problemy z ruchem drogowym.

Parking i ruch z wypożyczalni samochodów

Parking w miastach i regionie obsługiwanych przez Harstad / Narvik Airport jest jak w Norwegii. Zazwyczaj znajdziesz łatwy bezpłatny parking,chyba że chcesz zostawić wypożyczony samochód w centrum miasta w jednym z miast lub w większych miastach.

Rzadko występują problemy z ruchem drogowym, z wyjątkiem lata na odcinkach, które idą do Lofotów. Wtedy może być sporo turystów na drogach, a wielu z tych podróżujących z przyczepami kempingowymi w holowaniu lub w kamperach. Możesz nie doświadczyć kolejek, w których ruch jest nieruchomy, ale jazda może być nieco wolniejsza niż w tym roku.

Na północy znajduje się wiele odcinków, na których zwierzęta często trafiają na drogi. W wielu miejscach istnieje wysokie ryzyko łosia, są obszary z reniferami również w Troms i Nordland, i są obszary, gdzie mogą być zwierzęta gospodarskie na drogach krajowych.